Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες οποιος θελει ας βοηθησει γιατι το τηλεφωνο θα το σπασω.

Χθες που ειπα οτι το εφερα στα μετρα μου ξανααρχισαν τα κολπα του.

Σε καθε επανεκκίνηση του κινητου ξεμαρκαρετε η επιλογη Εντοπισμος σφαλματων USB,οπως επισης και η τοποθεσια με αποτελεσμα πολλες εφαρμογες που χρειαζομαι πχ pockee να μην λειτουργουν σωστα.

Το PlayStore ανοιγει μια στης δεκα φορες με μηνυμα κατι για δεδομενα.Το οποιο πηγαιντας στο μενου δεδομενα με πεταει εξω.

Το youtube κρασαρει μετα απο 10΄΄ βιντεο.

Ειδοποιησεις για email σταματησαν να ερχονται (δεν εχω ενεργοποιησει απο το apex)

Μεσα απο της ρυθμισεις -αποθηκευτικος χωρος -πατημα στης εφαρμογες μου βγαζει μηνυμα Δεν ειναι δυνατη η εκκινηση εφαρμογης.Τα ιδια και στην sd

Και αλλα πολλα παιδια με αποτελεσμα το αιμα να εχει φτασει στο κεφαλι μου.

Γραφω την εκδοση που εχω επανω

VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50T5

 

Αυτην λογικα δεν ειναι η εκδοση του Ιταλου αλλα προηγουμενη.Λογου ασχετος (εχω διαβασει την πρωτη σελιδα 100 φορες αλλα δεν..)μπορω σαν ρουτε που ειναι το τηλεφωνο με το mobileuncle tools να περασω το cwm recovery (πως θα δω τωρα τι εχω ?) και μετα φλασαρισμα του ιταλου χωρίς sp flashtool.

 

Ναι φίλε μου, το γράφω και εγώ λίγο πιο πίσω. Το mobileuncle tools υπάρχει στον οδηγό του Ιταλού. Τώρα λογικά έχεις της Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι υπάρχει στο App Manager στο Installed που είναι προ-εγκατεστημένο από τον Ιταλό (eBay,eΒay Κleinazeigen,Email,Πυξίδα κλπ)

μπορούμε να τα απεγκαταστήσουμε χωρίς πρόβλημα?

Ή επειδή είναι προ-εγκατεστημένα με την RΟΜ θα ξαναεμφανιστούν με ένα reboot?

Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει στο App Manager στο Installed που είναι προ-εγκατεστημένο από τον Ιταλό (eBay,eΒay Κleinazeigen,Email,Πυξίδα κλπ)

μπορούμε να τα απεγκαταστήσουμε χωρίς πρόβλημα?

Ή επειδή είναι προ-εγκατεστημένα με την RΟΜ θα ξαναεμφανιστούν με ένα reboot?

κοιτα φιλε μου στην πρωτη σελιδα που γραφει ο Θανασης για ποιες εφαρμογες παγωσε..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα για το "παγωμα" απλά καπου σε ένα edit λέει για κάποιες εφαρμογές ότι με απεγκατάσταση και reboot τις ξαναεμφανίζει σαν "παγωμένες" στο titanium,ενώ φαντάζομαι δε θα πρεπει να εμφανίζονται καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα για το "παγωμα" απλά καπου σε ένα edit λέει για κάποιες εφαρμογές ότι με απεγκατάσταση και reboot τις ξαναεμφανίζει σαν "παγωμένες" στο titanium,ενώ φαντάζομαι δε θα πρεπει να εμφανίζονται καθόλου.

 

Ποιο καλα ειναι παγωμα ωστε να μην ενφανιζονται φιλε.Ωστε και λαθος να κανεις να μπορεις να την επαναφερεις.Πιστευω σημερα να βαλω και εγω του ιταλου και να δω της εφαρμογες που αναφερεις.Το μονο καλο απο την 1520 ειναι οτι δεν ειχε κινεζικες η αχρηστες για μενα εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη έκδοση της ROM απο το vickmail είχε μια εφαρμοιγή για αναγνώριση της ηλικίας. Στην 1520 που έχει τώρα δε τη βλέπω.

Πώς τη λέγανε;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω απο everbying 18 μερες εκανε, το εβαλα και φορτιζει ανυπομονω να το δοκιμασω :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως σε συγκριση με το cubot s308 που ειχα αυτο αν και ακριβοτερο φαινεται και ειναι λιγοτερο ποιοτικης κατασκευης:(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

.ποσα ατομα το εχουμε? ας κανουμε ενα τσεκ

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. Εγώ δυστυχώς το παρήγγειλα από τις 25/6 από το Το2c.com, περίμενα πόσες μέρες και τους έστειλα email τι γίνεται. Την μία μέρα με είπαν θα το δούμε και θα προσπαθήσουμε να το στείλουμε αυτήν την εβδομάδα και την επόμενη με είπαν ότι έχουν έλλειψη στο κίτρινο χρώμα και άμα θέλω το άσπρο. Τους είπα για να μην περιμένω στείλτε με το άσπρο, και με ζητήσαν 5 δολάρια παραπάνω...

Αντι να με πουν από την αρχή δεν έχουμε το κίτρινο χρώμα. Οπότε περιμένω να πάρουν το κίτρινο χρώμα και μετά να με στείλουν το tracking number... οπότε καλό Αύγουστο(?)...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια έκδοση vibeui 2.8 1527 dev Android 5.1 . Οπότε λογικά αύριο θα βγει 1526 stable vibeui 2.5 Android 5.0 . Ίσως και σήμερα το βράδυ αργά.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. Εγώ δυστυχώς το παρήγγειλα από τις 25/6 από το Το2c.com, περίμενα πόσες μέρες και τους έστειλα email τι γίνεται. Την μία μέρα με είπαν θα το δούμε και θα προσπαθήσουμε να το στείλουμε αυτήν την εβδομάδα και την επόμενη με είπαν ότι έχουν έλλειψη στο κίτρινο χρώμα και άμα θέλω το άσπρο. Τους είπα για να μην περιμένω στείλτε με το άσπρο, και με ζητήσαν 5 δολάρια παραπάνω...

Αντι να με πουν από την αρχή δεν έχουμε το κίτρινο χρώμα. Οπότε περιμένω να πάρουν το κίτρινο χρώμα και μετά να με στείλουν το tracking number... οπότε καλό Αύγουστο(?)...

 

ακυρωσε αν μπορεις και παρε απο everbying εχει 133 ευρω οσες φορες αγορασα απο εκει δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

ακυρωσε αν μπορεις και παρε απο everbying εχει 133 ευρω οσες φορες αγορασα απο εκει δεν ειχα προβλημα

 

Φοβάμαι μήπως αργήσει η ακύρωση, και επίσης δεν νομίζω να μπορώ να αγοράσω κάτι πάνω από 60 ευρώ λόγο capital control.

 

Γιαυτό δυστυχώς θα πρέπει να κάνω υπομονή... ;/

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μήπως αργήσει η ακύρωση, και επίσης δεν νομίζω να μπορώ να αγοράσω κάτι πάνω από 60 ευρώ λόγο capital control.

Γιαυτό δυστυχώς θα πρέπει να κάνω υπομονή... ;/

capital control?

τι ειναι αυτο?!

μηπως καμια κοινουργια εφαρμογη android για ελεγχο των εσοδων/εξοδων μας?

:p

 

(περαν της πλακας...ο Θεος βοηθος...)

Link to comment
Share on other sites

Το όριο των 60 ευρώ αφορά μόνο σε αναλήψεις από ΑΤΜ.

 

Σύμφωνα με ένα topic εδώ στο φόρουμ με κοντά 800 σελίδες σχετικές με οδηγό αγορών από Κϊνα, πολλά παιδιά είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν αγορά πάνω από 60 ευρώ.

 

Υπάρχει και αυτό το site, http://tvxs.gr/news/ellada/oles-oi-apantiseis-gia-ta-capitals-controls που λίγο πιο κάτω γράφει.

 

Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική ή τη χρεωστική μου κάρτα για να κάνω αγορές στο ίντερνετ;

Οι πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες μπορούν να χρησιμοποιούνται κανονικά για αγορές από ηλεκτρονικά καταστήματα που διατηρούν λογαριασμό σε Ελληνική τράπεζα.

 

Οπότε το μόνο που θα κάνω είναι να συνεχίσω να διαβάσω αυτό το υπέροχο φόρουμ (Έχω διαβάσει και τις 181 σελίδες) και να περιμένω πως κ πως το κινητό μου :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδη η εκταση ειναι τεραστια .... αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

Το Κ3 απανταει απο μονο του τις κλησεις. μπορει καποιος να βοηθησει;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ένα topic εδώ στο φόρουμ με κοντά 800 σελίδες σχετικές με οδηγό αγορών από Κϊνα, πολλά παιδιά είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν αγορά πάνω από 60 ευρώ.

 

Υπάρχει και αυτό το site, http://tvxs.gr/news/ellada/oles-oi-apantiseis-gia-ta-capitals-controls που λίγο πιο κάτω γράφει.

 

Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική ή τη χρεωστική μου κάρτα για να κάνω αγορές στο ίντερνετ;

Οι πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες μπορούν να χρησιμοποιούνται κανονικά για αγορές από ηλεκτρονικά καταστήματα που διατηρούν λογαριασμό σε Ελληνική τράπεζα.

Αυτά που παρέθεσες είναι σωστά αλλά δεν αναιρούν αυτό που είπα. Δηλαδή κάτω από 60 ευρώ μπορείς να αγοράσεις από Κίνα? Δε νομίζω. Εκτός αν έχεις υπόλοιπο στο paypal balance μιας και το paypal έχει έδρα έξω. Άλλωστε το νόημα του capital control είναι να μη φύγουν χρήματα στο εξωτερικό. Αγορές με κάρτα από ελληνικά καταστήματα μπορείς να κάνεις ανεξαρτήτως ποσού. Και 60 ευρώ και 600 ευρώ και 600.000 ευρώ. Τα 60 ευρώ ειναι το όριο για ανάληψη μετρητών από ΑΤΜ.
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα ρε σεις. Τα συνορα εκλεισαν για το χρημα εκτος δεν φευγει τιποτα για την ωρα
Link to comment
Share on other sites

Nikolakο κατέβασε την εφαρμογή GPS status & fix, έχε ενεργό wifi και GPS, βγες στο μπαλκόνι να βλέπει ουρανό η συσκευή, τρέξε την εφαρμογή, πάτα πρώτα στο reset GPS, μετά στο get data και αφήσέ το έτσι για 5 λεπτά μέχρι να σου δείξει ότι βρήκε δορυφόρους και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα ρε σεις. Τα συνορα εκλεισαν για το χρημα εκτος δεν φευγει τιποτα για την ωρα
νομίζω ότι αν μετά από επικοινωνία με το κινέζικο κατάστημα στείλει κάποιος τα χρήματα με western union ,μπορεί να κάνει την αγορά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν στειλει τιποτα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nikolakο κατέβασε την εφαρμογή GPS status & fix, έχε ενεργό wifi και GPS, βγες στο μπαλκόνι να βλέπει ουρανό η συσκευή, τρέξε την εφαρμογή, πάτα πρώτα στο reset GPS, μετά στο get data και αφήσέ το έτσι για 5 λεπτά μέχρι να σου δείξει ότι βρήκε δορυφόρους και είσαι έτοιμος.

Για πες ποια εφαρμογη ακριβως γιατι εβελα μια αλλα δεν εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και δημοσια για την Μεγαλη βοηθεια που εδωσε ο φιλος Darth_Revan με ΠΜ, για τον ευκολο οδηγο εγκατασταση recovery , και την rom του Ιταλου.

Τωρα θελω να ρωτησω καθε φορα που ερχεται καποια αναβάθμιση και την βαζουμε( απο την ιταλο ) χανουμε τα παντα το τηλ?Εφαρμογες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το K3 Note από το vickmall EU με την 1520 multilanguage και δουλεύουν όλα μια χαρά. Έχω στη sim 1 βάλει μια κάρτα της wind και πριν 2 ημέρες έβαλα στην sim 2 μια κάρτα της cosmote. Την διάβασε αμέσως και δουλεύει καλά και έχω και 4G και στις 2 sim. Δηλαδή όταν ανοίγω τα δεδομένα, με ρωτάει με ποια sim θέλω να μπω στο internet και αυτήν που θα επιλέξω την μετατρέπει η συσκευή αυτόματα σε 4G. Κατέβασα λοιπόν σήμερα την εφαρμογή what's Up από playstore και όταν πάω να την ανοίξω για να δω τι υπόλοιπα έχω μου λέει συνεχώς ότι "Η Υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο για συνδρομητές what's Up " και δεν μου δείχνει τι υπόλοιπα έχω. Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν στειλει τιποτα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

το western union σου δινει αποδειξη οταν βαλεις τα χρηματα.οι κινεζοι ειναι επαγγελματιες.αν ειναι γνωστο αξιοπιστο μαγαζι ,αποκλειεται να μην στειλουν τιποτα.

Για πες ποια εφαρμογη ακριβως γιατι εβελα μια αλλα δεν εστρωσε

το gps δουλευει πολυ καλα.αν βαλεις το gps test και βγεις εξω,σε λιγα δευτερολεπτα θα κλειδωσει 10 δορυφορους.

το προβλημα ειναι μονο με τον καιρό.μην περιμενεις να βρει αυτοματα την πολη σου.

θα πρεπει να βαλεις χειροκινητα την πολη και τοτε θα την αναγνωρισει.

αν θελεις αυτοματα,βαλε ενα αλλο wether widget,οχι της lenovo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...