Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την καλησπερα μου σε ολους.

 

2) Στο προηγουμενο μου κινητο ειχα το apexlauncher το οποιο με ειχε διευκολύνει αφανταστα με της επιλογες του.Μια απο αυτες τα "συρταρια"στην κατω μπαρα.

Το εκανα εγκατασταση αλλα μεσα το μενου ειναι το φοντο ο λευκο με αποτελεσμα να μην βλεπω τα γραμματα απο της εφαρμογες.

Εχω κατεβασει και διαφορα themes αλλα το λευκο παραμενει.

Εχει καποιος δοκιμασει αλλα launcher και να ταιριαζει κουτι :lol: στο lenovo?

Ρυθμισεις apex --> ρυθμισεις συρταριου εφαρμογων --> χρωμα φοντου συρταριου εφαρμογων (βαλε μαυρο χρωμα και πατα οκ)

Ρυθμισεις apex --> ρυθμισεις συρταριου εφαρμογων --> διαφανεια παρασκηνιου συρταριου εφαρμογων (βαλε 100% και πατα οκ)

Ρυθμισεις apex --> ρυθμισεις συρταριου εφαρμογων --> στυλ ταπετσαριας συρταριου εφαρμογων (βαλε σκουρα holo καρτα ή χωρις καρτα)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ παιδια για της απαντηση σας.Εβαλα και το nova (αρκετα καλο θα ελεγα) αλλα δεν με αφηνει να βαλω γραφικα στοιχεια.Καπακι εγκατασταση το apex Pro και αυτο επισης δεν αφηνει να βαλω γραφικα στοιχεια (πχ ο καιρος )

Νομιζω μονο εφαρμογες που ηταν μεσα στο τηλ απο την αρχη και οχι απο αυτες που εχω κατεβασει.

Καμια βοηθεια επανω σε αυτο!!!

Θαναση :) απο την απαντηση σου λογικα θα εχεις το apex και θα γνωριζεις κατι:D

 

Επισης να αναφερω οτι οτι απο της 7.00 που βγηκε το τηλ απο τον φορτιστη (100% μπαταρια) μεσα σε 1.5 ωρα περιπου εχει χασει το 14%.Η μπαταρια πεφτει ραγδαια:wacko: και χωρις να το εχω κουρδισει σημερα.

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Το ξαναγραφω για αλλοι μια φορα: Οποιος φιλος βρισκεται Λαρισα και μπορει να βοηθησει να βαλω την rom του Ιταλου (μονο και μονο για την μπαταρια) ας μου στηλει ενα Π.Μ και κερναω καφεδακι.....:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για της απαντηση σας.Εβαλα και το nova (αρκετα καλο θα ελεγα) αλλα δεν με αφηνει να βαλω γραφικα στοιχεια.Καπακι εγκατασταση το apex Pro και αυτο επισης δεν αφηνει να βαλω γραφικα στοιχεια (πχ ο καιρος )

Νομιζω μονο εφαρμογες που ηταν μεσα στο τηλ απο την αρχη και οχι απο αυτες που εχω κατεβασει.

Καμια βοηθεια επανω σε αυτο!!!

Θαναση :) απο την απαντηση σου λογικα θα εχεις το apex και θα γνωριζεις κατι:D

 

Επισης να αναφερω οτι οτι απο της 7.00 που βγηκε το τηλ απο τον φορτιστη (100% μπαταρια) μεσα σε 1.5 ωρα περιπου εχει χασει το 14%.Η μπαταρια πεφτει ραγδαια:wacko: και χωρις να το εχω κουρδισει σημερα.

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Το ξαναγραφω για αλλοι μια φορα: Οποιος φιλος βρισκεται Λαρισα και μπορει να βοηθησει να βαλω την rom του Ιταλου (μονο και μονο για την μπαταρια) ας μου στηλει ενα Π.Μ και κερναω καφεδακι.....:p

Δεν βαζω ποτε widget, αν θυμαμαι καλα νομιζω οτι πρεπει να κανεις τον Launcher (apex-nova ή οποιον θελεις) εφαρμογη συστηματος για να ''δει'' τα widget.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο πως γινεται?

Ααα δεν μπορω να βαλω κανενα γραφικο στοιχειο τελικα.Επισης οποιαδήποτε εφαρμογη παταω να δω πληροφοριες μου γραφει οτι δεν ειναι εγκαταστημενη ,ενω δουλευει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο πως γινεται?

Ααα δεν μπορω να βαλω κανενα γραφικο στοιχειο τελικα.Επισης οποιαδήποτε εφαρμογη παταω να δω πληροφοριες μου γραφει οτι δεν ειναι εγκαταστημενη ,ενω δουλευει κανονικα...

 

Χρησιμοποίησε μια εφαρμογή που λέγεται system app mover ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαζί με το κινητό έχω και το tempered glass στο οποιο πρόσεξα πως δεν έχει τρυπούλα για την μπροστινή κάμερα...καλύπτει μονο το ακουστικό...αν το τοποθετήσω θα'χω θέμα;Είναι αυτό που μου έστειλαν με το κινητό απ'το To2c...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαζί με το κινητό έχω και το tempered glass στο οποιο πρόσεξα πως δεν έχει τρυπούλα για την μπροστινή κάμερα...καλύπτει μονο το ακουστικό...αν το τοποθετήσω θα'χω θέμα;Είναι αυτό που μου έστειλαν με το κινητό απ'το To2c...

 

...με αφορμή την αναφορά στo tempered glass. Αυτό που δίνει το vickmall ως δώρο έχει ανοίγματα στη θέση των αισθητήρων , στο ακουστικό και την κάμερα. Το Nillkin έχει μόνο στους αισθητήρες και ακουστικό. Επίσης το Nillkin έχει καλύτερες διαστάσεις που σχεδόν καλύπτουν την οθόνη με μικρή διαφορά. Το no name του vickmall, είναι κάπως μικρότερο συνολικά και δεν εφάπτεται τόσο καλά, αλλά δεν προβληματίζει κιόλας. Προσωπικά τοποθέτησα το Nillkin λόγω προγενέστερης καλής εμπειρίας από την εταιρεία.

Όσον αφορά το ερώτημά σου, προσωπικά προτιμώ να καλύπτεται η κάμερα, διότι είναι πιο εύκολο να έχεις καθαρό το tempered glass μπροστά από την κάμερα, παρά να καθαρίζεις στην τρύπα που μαζεύονται συστηματικά ρύποι.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε μια εφαρμογή που λέγεται system app mover ...

 

Να εισαι καλα φιλε,το κατεβασα μετακινηση του Apex και ολα τελεια.Τωρα ολα πανε ρολοι στο κινητο πλην απο την μπαταρια που δεν με βγαζει ουτε μιση ημερα.Μου θυμηζει το zopo 820 που και κλειστο επεφτε η μπαταρια.Μηπως ειναι απο θεμα rom,δεν γινεται σωστη διαχειρηση?

Επισης ενα τελευταιο η δονηση πως βγαινει οταν γραφουμε ,sms,email κλπ.Ειναι σπαστικο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε,το κατεβασα μετακινηση του Apex και ολα τελεια.Τωρα ολα πανε ρολοι στο κινητο πλην απο την μπαταρια που δεν με βγαζει ουτε μιση ημερα.Μου θυμηζει το zopo 820 που και κλειστο επεφτε η μπαταρια.Μηπως ειναι απο θεμα rom,δεν γινεται σωστη διαχειρηση?

Επισης ενα τελευταιο η δονηση πως βγαινει οταν γραφουμε ,sms,email κλπ.Ειναι σπαστικο πολυ.

 

Εγω παντως απ την πρωτη στιγμη ενεργοποιησα εξοικονομιση ενεργειας αναμονης και αν διαβασεις 3-4 σελιδες πισω στο μινι review που εκανα μου βγαζει 4 ωρες οθονη...αν δεν το δοκιμασες πανε ρυθμισεις--εξοικοκομιση ενεργειας αναμονης και ενεργοποιησε τα δυο πεδια που εχει...βασικα ποσες ωρες οθονη σε βγαζει;

Link to comment
Share on other sites

Περασα ακριβως οπως λεει στο forum αυτη την rom https://userscloud.com/jilrn8jik026 καθως προσπαθησα να περασω με την ιδια διαδικασια την 1.4 multilanguage και οταν ξεκιναγα με το flash tool το dowload και συνδεσα το κινητο μου εβγαζε error οτι κατι λυπει και δεν εκανε τη διαδικασια... + οταν ανοιγα το scatter με τον 1.4 δεν μου εκανε τικ σε ολα τα αρχεια που ειχε απο κατω ( σαν να μην υπηρχαν στον υπολογιστη) ενω με την αλλη ρομ που του περασα μολις πατησα το scatter εκανε τικ σε ολα με την μια.... τι μπορω να κανω για να βαλω την 1.4 ?? Γιατι αυτη που εβαλα δεν ειναι multilanguage και εχει παρα πολλα κινεζικα... Πηγα να περασω την 1.4 βαζοντας την στην SD και κανοναντας το συνδιασμο με το volume με εβγαλε σε ενα μενου που εμενα ειναι αφης και ελενε reboot,instal update package,wipe user data,poweroff πατησα το δευτερο και πατησα να κανει instal to zip της 1.4 rom ομως μου εβγαλε οτι δεν γινεται..... Πρεπει να την περασω οπως και οπωσδηποτε γιατι με αυτη δεν μπορω να χρησημοποιησω το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απ την πρωτη στιγμη ενεργοποιησα εξοικονομιση ενεργειας αναμονης και αν διαβασεις 3-4 σελιδες πισω στο μινι review που εκανα μου βγαζει 4 ωρες οθονη...αν δεν το δοκιμασες πανε ρυθμισεις--εξοικοκομιση ενεργειας αναμονης και ενεργοποιησε τα δυο πεδια που εχει...βασικα ποσες ωρες οθονη σε βγαζει;

 

Φωτο φιλε μου απο την μπαταρια...

Πιστευω οτι υπαρχει θεμα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Περασα ακριβως οπως λεει στο forum αυτη την rom https://userscloud.com/jilrn8jik026 καθως προσπαθησα να περασω με την ιδια διαδικασια την 1.4 multilanguage και οταν ξεκιναγα με το flash tool το dowload και συνδεσα το κινητο μου εβγαζε error οτι κατι λυπει και δεν εκανε τη διαδικασια... + οταν ανοιγα το scatter με τον 1.4 δεν μου εκανε τικ σε ολα τα αρχεια που ειχε απο κατω ( σαν να μην υπηρχαν στον υπολογιστη) ενω με την αλλη ρομ που του περασα μολις πατησα το scatter εκανε τικ σε ολα με την μια.... τι μπορω να κανω για να βαλω την 1.4 ?? Γιατι αυτη που εβαλα δεν ειναι multilanguage και εχει παρα πολλα κινεζικα... Πηγα να περασω την 1.4 βαζοντας την στην SD και κανοναντας το συνδιασμο με το volume με εβγαλε σε ενα μενου που εμενα ειναι αφης και ελενε reboot,instal update package,wipe user data,poweroff πατησα το δευτερο και πατησα να κανει instal to zip της 1.4 rom ομως μου εβγαλε οτι δεν γινεται..... Πρεπει να την περασω οπως και οπωσδηποτε γιατι με αυτη δεν μπορω να χρησημοποιησω το κινητο

 

...επιχειρείς να πραγματοποιήσεις διαδικασίες, που απαιτούν τουλάχιστον κάποιες βασικές γνώσεις και εμπειρία σχετικά. Έχει σχετικούς οδηγούς στην αρχική σελίδα και συχνά πυκνά στο πλήθος σελίδων στο θέμα. Ωστόσο, επιχειρείτε πάρα πολλοί να φτάσετε από το Α στο Ω αποφεύγοντας/αγνοώντας ενδιάμεσα βήματα. Αυτό εμπεριέχει ρίσκο όμως. Εν πάση περιπτώσει, εν συντομία:

Η πρώτη rom (stock) στην οποία αναφέρεσαι εγκαθιστάται με flash tool όπως και έπραξες. Η multilanguage 1.4 που αναφέρεσαι (και η πλειοψηφία των custom roms), δεν εγκαθίσταται με την ίδια μέθοδο. Απαιτεί custom recovery (και όχι το stock Lenovo που έχεις), CWM ή TWRP και θα πρέπει πρώτα να βάλεις ένα εξ αυτών (συνήθως το CWM) μέσω του flash tool (επιλέγεις download only μόνο το recovery). Ακολούθως, μέσα από το custom recovery της επιλογής σου (μπορείς να κρατήσεις το CWM ή να περάσεις μέσα από αυτό, το TWRP ακολούθως), εγκαθιστάς (install zip) την multilanguage 1.4 (ή ανάλογη) αφού πρώτα κάνεις full wipes (factory reset). Οι διαδικασίες έχουν αναλυθεί επανειλλημένως στο θέμα με διάφορους τρόπους.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Περασα ακριβως οπως λεει στο forum αυτη την rom https://userscloud.com/jilrn8jik026 καθως προσπαθησα να περασω με την ιδια διαδικασια την 1.4 multilanguage και οταν ξεκιναγα με το flash tool το dowload και συνδεσα το κινητο μου εβγαζε error οτι κατι λυπει και δεν εκανε τη διαδικασια... + οταν ανοιγα το scatter με τον 1.4 δεν μου εκανε τικ σε ολα τα αρχεια που ειχε απο κατω ( σαν να μην υπηρχαν στον υπολογιστη) ενω με την αλλη ρομ που του περασα μολις πατησα το scatter εκανε τικ σε ολα με την μια.... τι μπορω να κανω για να βαλω την 1.4 ?? Γιατι αυτη που εβαλα δεν ειναι multilanguage και εχει παρα πολλα κινεζικα... Πηγα να περασω την 1.4 βαζοντας την στην SD και κανοναντας το συνδιασμο με το volume με εβγαλε σε ενα μενου που εμενα ειναι αφης και ελενε reboot,instal update package,wipe user data,poweroff πατησα το δευτερο και πατησα να κανει instal to zip της 1.4 rom ομως μου εβγαλε οτι δεν γινεται..... Πρεπει να την περασω οπως και οπωσδηποτε γιατι με αυτη δεν μπορω να χρησημοποιησω το κινητο

Η 1.4 του ιταλου δεν την βαζουμε με το flashtool

Ακολουθησε τον οδηγο απο κατω, στον οδηγο εχει λινκ για την 1.2, βρες την 1.4 και ακολουθησε τον οδηγο

Δες και ενα βιντεο απο το 0:54 και μετα γαι να καταλαβεις τι πρεπει να κανεις

προσοχη ειναι απο αλλο τηλεφωνο, δες απλα τη διαδιακσια

Προσοχή! Με δική σας ευθύνη ότι κάνετε. Δεν θα φταίω για πιθανότητα λάθους.

 

 

Γράφω ένα μίνι οδηγό εδώ για την εγκατάσταση της ROM του Ιταλού. Προυπόθεση είναι βασικά να έχουμε custom revovery,είτε cwm είτε twrp. Για την εγκατάσταση του CWM έχω γράψει πως γίνεται μέσω sp flashtool στην πρώτη σελίδα.

Αν λοιπόν δεν έχουμε custom recovery περνάμε μέσω του οδηγου το cwm .Με κλειστό το κινητό πατάμε ταυτόχρονα vol + ,vol - και το power button ταυτοχρονα και δεν τα αφήνουμε μέχρι να μπει στο cwm . Καλό θα ήταν πρώτα να έχουμε πάρει back up απο την εσωτερική μνήμη τις εφαρμογες και τα αρχεία που θέλουμε αφού θα σβηστούν όλα. Εχουμε βάλει στην κάρτα SD τα εξής αρχεία :

1 ) Την ROM του Ιταλού https://docs.google.com/file/d/0B6lOK7oLM0mmS21Ia2xnRmdMVTg/edit

2) Το twrp recovery. ( Αυτο χρειάζεται για να παίρνουμε τα μελλοντικά updates του κινητού ) https://www.dropbox.com/s/9so9p688m0nmn7v/TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip?dl=0

 

Μολις μπούμε λοιπόν στο cwm κάνουμε 3 wipes

1 wipe data-factory reset

2 wipe cache partition

3 advanced--> wipe dalvik cache

 

Αφού τα κάνουμε αυτά παμε στην αρχική του cwm και κάνουμε install zip και επιλέγουμε το αρχείο με την ROM . Kάνει install και μπαίνει η rom . Κανουμε επανεκκίνηση και περιμένουμε .Θα κάνει λίγη ώρα .Μολις μπούμε στο λειτουργικο και το σεταρουμε μετα κλεινουμε το κινητο και μπαινουμε σε cwm recovery παλι.Εκέι κάνουμε πάλι install zip και επιλέγουμε το αρχείο twrp .Επανεκκίνηση και τέλος .Εχουμε την multilanguage rom με ελληνικά gapps root και με twrp recovery . Ενας ευκολος τρόπος να μπαίνουμε στο recovery είναι να κατεβάσουμε το mobile uncle tools και έχει επιλογη reboot to recovery . https://www.dropbox.com/s/sg9uijwaxmp7bdh/movileuncle%2064bits.apk?dl=0

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση του CWM έχω γράψει πως γίνεται μέσω sp flashtool στην πρώτη σελίδα. αυτο το βημα δεν εχω καταλαβει...+ με αυτη τη ROM που περασα δεν υπαρχουν οι εφαρμογες απο το video και δεν εχω και playstore. αν μπορει καποιος να μιλησει μεσω skype ή κατι σχετικο και να με καθοδηγησει και να το καταλαβω θα βοηθουσε τρελα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...επιχειρείς να πραγματοποιήσεις διαδικασίες, που απαιτούν τουλάχιστον κάποιες βασικές γνώσεις και εμπειρία σχετικά. Έχει σχετικούς οδηγούς στην αρχική σελίδα και συχνά πυκνά στο πλήθος σελίδων στο θέμα. Ωστόσο, επιχειρείτε πάρα πολλοί να φτάσετε από το Α στο Ω αποφεύγοντας/αγνοώντας ενδιάμεσα βήματα. Αυτό εμπεριέχει ρίσκο όμως. Εν πάση περιπτώσει, εν συντομία:

Η πρώτη rom (stock) στην οποία αναφέρεσαι εγκαθιστάται με flash tool όπως και έπραξες. Η multilanguage 1.4 που αναφέρεσαι (και η πλειοψηφία των custom roms), δεν εγκαθίσταται με την ίδια μέθοδο. Απαιτεί custom recovery (και όχι το stock Lenovo που έχεις), CWM ή TWRP και θα πρέπει πρώτα να βάλεις ένα εξ αυτών (συνήθως το CWM) μέσω του flash tool (επιλέγεις download only μόνο το recovery). Ακολούθως, μέσα από το custom recovery της επιλογής σου (μπορείς να κρατήσεις το CWM ή να περάσεις μέσα από αυτό, το TWRP ακολούθως), εγκαθιστάς (install zip) την multilanguage 1.4 (ή ανάλογη) αφού πρώτα κάνεις full wipes (factory reset). Οι διαδικασίες έχουν αναλυθεί επανειλλημένως στο θέμα με διάφορους τρόπους.

 

Κατεβασα το CWM για να χρησιμοποιησω το flash tool το ξεζιπαρω αλλα δεν υπαρχει αρχειο scatter για να χρησιμοποιησω το flash toll αμα καταφερω και περασω το CWM θα το φτιαξω... Εκει εχω κολησει

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση του CWM έχω γράψει πως γίνεται μέσω sp flashtool στην πρώτη σελίδα. αυτο το βημα δεν εχω καταλαβει... αν μπορει καποιος να μιλησει μεσω skype ή κατι σχετικο και να με καθοδηγησει και να το καταλαβω θα βοηθουσε τρελα

Κατεβασε στο pc σου και αποσυμπιεσε το αρχειο που ειναι για το cwm recovery

Την ιδια διαδικασια κανεις σαν να φλασαρεις rom απλα τωρα ''τικαρεις'' στο flashtool μονο το recovery. Προφανος στο flashtool επιλεγεις το scatter που ειναι στο αρχειο του cwm recovery.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε στο pc σου και αποσυμπιεσε το αρχειο που ειναι για το cwm recovery

Την ιδια διαδικασια κανεις σαν να φλασαρεις rom απλα τωρα ''τικαρεις'' στο flashtool μονο το recovery. Προφανος στο flashtool επιλεγεις το scatter που ειναι στο αρχειο του cwm recovery.

 

Περασα το recovery το ανοιγω να δω αν το εκανα σωστα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθω με το volume+,volume- kai power να μπω αλλα δεν μπενει απλος μου ανοιγει το κινητο

Edited by panosspa
Link to comment
Share on other sites

Περασα το recovery το ανοιγω να δω αν το εκανα σωστα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθω με το volume+,volume- kai power να μπω αλλα δεν μπενει απλος μου ανοιγει το κινητο

 

...συνεχόμενα πατημένα ταυτόχρονα τα volume up/down και power για όση ώρα χρειαστεί ώστε να φορτώσει το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα... εκανα ολα τα βηματα τωρα ανοιγω το κινητο. Εχει κατσει κανα λετπο και παραπανο εκει που ειναι πριν ανοιξει που λεει lenovo for those who do και κατω φορτωνει και λεει initializing... ειναι φυσιολογικο ?? να το αφησω ?? ή εχει κολησει και να βγαλω μπαταρια ?? οταν λεμε το σεταρουμε τι ακριβως ενοουμε ?? Edited by panosspa
Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα... εκανα ολα τα βηματα τωρα ανοιγω το κινητο. Εχει κατσει κανα λετπο και παραπανο εκει που ειναι πριν ανοιξει που λεει lenovo for those who do και κατω φορτωνει και λεει initializing... ειναι φυσιολογικο ?? να το αφησω ?? ή εχει κολησει και να βγαλω μπαταρια ?? οταν λεμε το σεταρουμε τι ακριβως ενοουμε ??

 

Κάνε υπομονή και μάλιστα μεγάλη. Και γω εκεί είμαι. Για να δούμε ποιο θα ανοίξει πρώτο! :lol:

 

Μόλις άνοιξε. Ξεκινάω σετάρισμα!

Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα... εκανα ολα τα βηματα τωρα ανοιγω το κινητο. Εχει κατσει κανα λετπο και παραπανο εκει που ειναι πριν ανοιξει που λεει lenovo for those who do και κατω φορτωνει και λεει initializing... ειναι φυσιολογικο ?? να το αφησω ?? ή εχει κολησει και να βγαλω μπαταρια ?? οταν λεμε το σεταρουμε τι ακριβως ενοουμε ??

 

...στην πρώτη εκκίνηση πάντα αργεί η έναρξη. Το αφήνεις υπομονετικά μέχρι να τελειώσει, η συγκεκριμένη rom απαιτεί σημαντικό χρόνο αρχικοποίησης/έναρξης την πρώτη φορά. Χρησιμοποίησε και λίγο τη λογική σου. Δε γίνεται να σε κατευθύνουμε και σε κάθε βήμα. :p

Link to comment
Share on other sites

...στην πρώτη εκκίνηση πάντα αργεί η έναρξη. Το αφήνεις υπομονετικά μέχρι να τελειώσει, η συγκεκριμένη rom απαιτεί σημαντικό χρόνο αρχικοποίησης/έναρξης την πρώτη φορά. Χρησιμοποίησε και λίγο τη λογική σου. Δε γίνεται να σε κατευθύνουμε και σε κάθε βήμα. :p

 

Το system update που ζητάει, το κάνω ή το αφήνω όπως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το system update που ζητάει, το κάνω ή το αφήνω όπως είναι;

 

...του συστήματος ΟΧΙ, διότι θα σου εγκαταστήσει την stock 1524 με μόνο αγγλικά/κινέζικα, οπότε δεν είχε νόημα η όλη διαδικασία. Υπάρχει OTA update της ίδιας της rom (σχετικό κόκκινο εικονίδιο) που θα μπορείς να κάνεις τα updates που δίνει για τη rom του ο Ιταλός. Για την ώρα δεν έχει δώσει 1524 ή μεταγενέστερη. Υπόψιν, απαιτεί το TWRP που έχει δώσει ο ίδιος (cuoco92) για να δουλέψει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Το system update που ζητάει, το κάνω ή το αφήνω όπως είναι;

 

Εμενα μου λεει οτι δεν εχει update αυτη την rom δεν εβαλες https://mega.co.nz/#!XtQlETTL!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0?? :p εσυ το lenovo ή το nova launcher χρησιμοποιεις ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...του συστήματος ΟΧΙ, διότι θα σου εγκαταστήσει την stock 1524 με μόνο αγγλικά/κινέζικα, οπότε δεν είχε νόημα η όλη διαδικασία. Υπάρχει OTA update της ίδιας της rom (σχετικό κόκκινο εικονίδιο) που θα μπορείς να κάνεις τα updates που δίνει για τη rom του ο Ιταλός. Για την ώρα δεν έχει δώσει 1524 ή μεταγενέστερη. Υπόψιν, απαιτεί το TWRP που έχει δώσει ο ίδιος (cuoco92) για να δουλέψει σωστά.

 

Εγω περασα αυτο το TWRP https://www.dropbox.com/s/9so9p688m0nmn7v/TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip?dl=0 σωστο ειναι ?? Δεν μου ειπατε για το launcher ακομα χαχα και περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λεει οτι δεν εχει update αυτη την rom δεν εβαλες https://mega.co.nz/#!XtQlETTL!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0?? :p εσυ το lenovo ή το nova launcher χρησιμοποιεις ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω περασα αυτο το TWRP https://www.dropbox.com/s/9so9p688m0nmn7v/TWRP_2.8.6.0_K3_cuoco92.zip?dl=0 σωστο ειναι ?? Δεν μου ειπατε για το launcher ακομα χαχα και περιμενω

Έβαλα την 1.4 του Ιταλού. Την κάτέβασα πριν μερικές ημέρες, οπότε δε θυμάμαι από πού. Ψάξε λίγο στο forum και θα τη βρεις. Novalauncher πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...