Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα άλλο απαράδεκτο χαρακτηριστικό της ΟΤΕνετ είναι πως δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ δυνατότητα για ηλεκτρονική αίτηση - επικοινωνία με email - ενημέρωση πελάτη μέσω internet. ΟΛΑ γίνονται με φαξ και τηλεφωνήματα!

 

Ακόμη και την εξουσιοδότηση που μου ζητήσανε ... την στείλανε με φαξ στο πλαίσιο...... εκεί την σκάναρε η υπάλληλος ,μου την έστειλε με email σπίτι........ να την εκτυπώσω και να την συμπληρώσω ,ώστε τελικά να την ξαναστείλω πίσω στην ΟΤΕνετ με φαξ :ninja::ninja::ninja:

 

Μου φαίνεται απίστευτο που ο φορέας ίντερνετ του ΟΤΕ δεν έχει εκσυγχρονιστεί,ώστε να μπορούμε να γλιτώσουμε τα κακοσταλμένα φαξ, τις επαληθεύσεις αν παρελήφθη το φάξ ευκρινώς, τα τηλέφωνα στην Εξυπηρέτηση να δείς τι κάνει η αίτησή σου.:cry:

 

- Έλεος, κάνω αίτηση για adsl και με παραπέμπουν στο φάξ και το ταχυδρομείο ;

Υποθέτω αν πάω στο ταχυδρομείο να στείλω κάτι εξπρές στην ΟΤΕνετ θα μου ζητησουν να στείλω πρώτα την αίτηση με ταχυδρομικά περιστέρια :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, εγώ που μόλις άνοιξα γραφείο και θέλω να βάλω μια στοιχειώδη γρήγορη σύνδεση τι μου προτείνετε; Το otenet ondsl kit στα στα 768 με 66 ευρώ για 4 μήνες αρχικά και μετά με 16,5 ευρώ κάθε μήνα μια χαρά δεν είναι;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ που μόλις άνοιξα γραφείο και θέλω να βάλω μια στοιχειώδη γρήγορη σύνδεση τι μου προτείνετε; Το otenet ondsl kit στα στα 768 με 66 ευρώ για 4 μήνες αρχικά και μετά με 16,5 ευρώ κάθε μήνα μια χαρά δεν είναι;

 

Κι εγω ετσι το ειχα παρει, αν και μου βγαινει 14.90 το μηνα. Μια χαρα ειναι και οποτε ηθελα να κατεβασω κατι "περιεργο" (π.χ. 2-3 GB) απλα το εβαζα το βραδυ και το επαιρνα το πρωι. Νομιζω οτι το 768 ειναι το καλυτερο απο πλευρας κοστους/αποδοσης, παντα απο OTENET

Link to comment
Share on other sites

dimis μια χαρά είναι. Για δουλειές γραφείου,email,και λιγο surf στο διαδικτυο επαρκεί. (Ειδικά αν έχεις isdn γραμμή μάλλον οτενετ αναγκαστικα θα βάλεις) .

Αν όμως κάνεις και πολλά τηλεφωνήματα δές και προς τα 2play προγράμματα από tellas/forthnet/HOL και λοιπούς που δίνουν και adsl και (απεριόριστα αστικα/υπεραστικα κλπ.) τηλεφωνήματα.

Link to comment
Share on other sites

dimis μια χαρά είναι. Για δουλειές γραφείου,email,και λιγο surf στο διαδικτυο επαρκεί. (Ειδικά αν έχεις isdn γραμμή μάλλον οτενετ αναγκαστικα θα βάλεις) .

Αν όμως κάνεις και πολλά τηλεφωνήματα δές και προς τα 2play προγράμματα από tellas/forthnet/HOL και λοιπούς που δίνουν και adsl και (απεριόριστα αστικα/υπεραστικα κλπ.) τηλεφωνήματα.

 

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις παιδιά! Θα πάω προς αυτό λοιπόν αφού δυστυχώς ιδιόκτητο δίκτυο στην πόλη μου δεν αναμένεται πριν τον Μάρτιο...:cry:

Ευχαριστώ και πάλι..:happy:

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

... αφού δυστυχώς ιδιόκτητο δίκτυο στην πόλη μου δεν αναμένεται πριν τον Μάρτιο...:cry:

 

Εχω δει και με τα "ιδιοκτητα" και στην Αθηνα τι γινεται...Πηγαινε στην πΟΤΕnet και οταν με το καλο σοβαρευτουν οι...ιδιοκτητοι, τοτε θα παμε ολοι. :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τα SMS που δίνει μέσω του OTENET Tools (http://tools.otenet.gr) είναι δωρεάν έτσι;

 

Ναι (10 χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα .Ειμαι συνδρομητης της 4net στα 24mb.σε 1 μηνα τελειωνει το πακετο που εχω και λεω να παρω otenet on dsl 8mb.Τα προβληματα που εχω απο την 4net ειναι η σταθεροτητα και μετα η εξυπηρετηση απο τους τεχνικους και αναμονη στο κεντρο.Πιστευετε οτι με την 8αρα του οτενετ θα ειμαι καλυμενος απο τα δυο προβληματα που εχω στη 4net?

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

05/12/2007 21:54:54

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 432.53Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 7.19Mb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

αυτα ειναι τα αποτελεσματα απο την τελευτεα μετρηση

Αλλες φορες το inbound για μεγαλο χρονικο διαστημα ειναι στα 512mb/s,και το download απο το rapidshare να ειναι απο 60kb/s μεχρι και 600kb/s

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι (10 χαρακτηρες)

Τι εννοείς 10 χαρακτήρες;

Α και αν τελειώσουν τα 20 SMS της ημέρας δεν μπορείς να στείλεις άλλα ή στέλνεις και σου τα χρεώνει;

Link to comment
Share on other sites

10 χαρακτήρες για να μπορέσει να απαντήσει στο forum :P

 

Xexe..Ακριβως! :)

Αν τελειωσουν τα 20 μαλλον απλα δεν θα σε αφηνει να στειλεις αλλα απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έχω otenet ondsl στα 768kbps και θέλω να πάρω ένα wireless modem/router. Η απορία μου είναι μπορώ να πάρω οποιοδήποτε? ή μόνο αυτά που δίνει η οτενέτ(speedtouch,sagem f@st) ?? Άν τελικά μπορώ να πάρω οποιοδήποτε σκέφτομαι το liksys WAG200 αλλιώς το Alcatel Speedtouch 585i v6. Συμφωνείται?
Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα πάρε από αυτά που προτείνει ο πάροχος που είσαι ή που σκοπεύεις να είσαι.

Αυτό για να μπορούν να σε βοηθήσουν σε τυχόν αποσυντονισμό από την τεχνική υπηρεσία.

Σε άλλες φίρμες ή μοντέλα συνήθως δεν ξέρουν τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για την οτενετ ισχυουν ο μεισεις στις τιμες?Ακομα 24 δεν δειχνει να εχει το site..θα αργησει λετε να βαλει??
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ανακοινωσε ο πΟΤΕς, οτι δηλαδη τα 768 καταργουνται και οσοι το εχουν θα αναβαθμιστουν αυτοματα σε 1024, θα ισχυσει και για εμας της πΟΤΕnet ??
Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους παρόχους (και μέσω ΑΡΥΣ)

 

Το ΑΡΥΣ τι ειναι ??

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΡΥΣ τι ειναι ??

 

(Ασύμμετρου ΡΥθμού Σύνδεση) ADSL χονδρικής, δηλαδή οτιδήποτε άλλο πλην conn-x, δηλαδή γραμμή+πρόσβαση από Otenet/Forthnet/Tellas/Altec/hol/Vivodi/κτλ

Link to comment
Share on other sites

(Ασύμμετρου ΡΥθμού Σύνδεση) ADSL χονδρικής, δηλαδή οτιδήποτε άλλο πλην conn-x, δηλαδή γραμμή+πρόσβαση από Otenet/Forthnet/Tellas/Altec/hol/Vivodi/κτλ

 

Χμμμμ...μαλιστα, μερσι. Αυτη η αναβαθμιση ειναι κατι που μπορουμε να περιμενουμε συντομα ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για εμας που ειμαστε με Ondsl θα ισχυσουν οι νεες τιμες? γιατι εαν ναι δεν το συζητω αυριο παιρνω τηλ για αναβαθμιση σε 8 ή 24!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για εμας που ειμαστε με Ondsl θα ισχυσουν οι νεες τιμες? γιατι εαν ναι δεν το συζητω αυριο παιρνω τηλ για αναβαθμιση σε 8 ή 24!!!!

 

εννοειτε....

Εγώ χθες αναβαθμισα σε 4mb....με 22.50 το μήνα απο 1 mb με 19.50 το μήνα ...για εξι μηνες!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε....

Εγώ χθες αναβαθμισα σε 4mb....με 22.50 το μήνα απο 1 mb με 19.50 το μήνα ...για εξι μηνες!!

 

Πλεον, 19.50 εχουν τα 2mbps και 22.50 τα 4 ?

Link to comment
Share on other sites

Oι διαφορές είναι μικρές στις τιμές,αλλά στην ταχύτητα τι γίνεται είναι πραγματική η διαφορά ;΄....γιατί τα DSlam είναι πίτα,οι αναβαθμίσεις γίνονται με αργούς ρυθμούς λόγω φόρτου εργασίας,ελλείψεως προσωπικού κλπ όπως λειτουργούν οι ΔΕΚΟ.

 

Για γράφτε με πόσο κατεβάζετε ; έχετε κολλήματα του modem κλπ προβλήματα,και την περιοχή σας,γιατί εγώ με ΑΡΥΣ ,πάροχο ΗΟL στα 2Mbit άστα να πάνε σε σχέση με παλαιότερα (και φταίει ο ΟΤΕ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...