Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μόλυς έκανα κι εγώ μία δοκιμή και μου δίνει για ταχύτητα 1024, download 885 με upload 217.Eπίσης έκανα στις 25/5 αίτηση για να πάω στην forthnet. Tελικά διαβάζοντας το φορουμ της forthnet ψιλο απογοητεύτικα.Ρωτάω λοιπόν, να παραμείνω connex με μία αναβάθμηση στα 2mbps ή να αφήσω να προωθηθεί η αίτησή μου στην forthnet? Tέλος το modem sagem fast 800 σηκώνει την αναβάθμηση? Ευχαριστώ.
Sony Ericsson team
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μόλυς έκανα κι εγώ μία δοκιμή και μου δίνει για ταχύτητα 1024, download 885 με upload 217.Eπίσης έκανα στις 25/5 αίτηση για να πάω στην forthnet. Tελικά διαβάζοντας το φορουμ της forthnet ψιλο απογοητεύτικα.Ρωτάω λοιπόν, να παραμείνω connex με μία αναβάθμηση στα 2mbps ή να αφήσω να προωθηθεί η αίτησή μου στην forthnet? Tέλος το modem sagem fast 800 σηκώνει την αναβάθμηση? Ευχαριστώ.
Παιδιά δεν μπορώ να πω ότι με τον οτέ όλα είναι μια χαρά γιατί όλοι γράφουμε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε.Το μόνο που ξέρω είναι ότι στις πλάτες του οτε όλοι το παίζουν τσάμπα μάγκες..θέλω να ξέρω,αν ο οτε δεν έκανε όλα αυτά τα βήματα,τι θα είχαν κάνει όλες αυτές οι χρεωμένες εταιρείες.Θα είχαν κάνει επενδύσεις σκάβοντας απ άκρη σε άκρη όλη τη χώρα(περνώντας καλώδια) για να προσφέρουν δωρεάν σταθερή τηλεφωνία και internet ακόμη και στο πιό απαομακρυσμένο χωριό ή πόλη?:X Εδώ για πληροφορίες στη forthnet προσπαθούσα να τους πιάσω από τις 09:15 το πρωί ως τις 13:50. Σκέψου να μη πάει και κάτι καλά και να θέλεις βοήθεια...
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 226.54Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 888.56kb/s

Τα πράγματα έχουν βελτιωθεί τη τελευταία εβδομάδα και μου δίνει σταθερά τέτοια ταχύτητα(1 Mbps σύνδεση).

Να σημειώσω ότι σε e-mail που τους είχα στείλει και τους στόλιζα κανονικά,την επόμενη με πήραν τηλέφωνο από τον οτε και μου εξηγούσαν τι είχε γίνει συν το ότι έκαναν όλους τους ελέγχους της γραμμής μου..Μου έκανε εντύπωση αυτό πάντως..

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση έχει βάλει κανείς οτενετ 8mbit και αν ναι ειναι παραγματικά η σαν τις άλλες εταιριες που είναι ουσιαστικά 1μβιτ ευχαριστω!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/131370393.png

 

ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι εχω 768 :cry:

 

Οταν πηρα να ρωτησω γιατι σερνεται μου απαντησαν οτι το modem που δινουν μαζι με το conn-x(sagem800)δεν ειναι και τα καλυτερα :X

 

Τι να κανω:confused:

 

Πάντως εγώ που πήγα και πήρα το modem της Netgear δεν είδα καμμία βελτίωση.

 

Λίγο μούφα μου φαίνεται αυτή η ιστορία με τα μόντεμ.

 

 

 

Η forthnet εχει την χειροτερη τηλεφωνικη εξυπηρετηση.Προσπαθουσα να τους παρω για ενεργοποιηση adsl και προσπαθουσα 2 ΩΡΕΣ

 

 

2 ώρες....Καλά είσαι..... Ξέρω και κάποιους άλλους που περιμένουν 3 και 4...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μούφα μου φαίνεται αυτή η ιστορία με τα μόντεμ.

 

Φυσικά και είναι μούφα. Σιγά να μην φταίνε τα modem.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι μούφα. Σιγά να μην φταίνε τα modem.

 

 

Δεν ειναι μουφα. Διαβασα αρκετους στο φορουμ που εβαλαν άλλο μοντεμ/router και σωθηκαν:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μουφα. Διαβασα αρκετους στο φορουμ που εβαλαν άλλο μοντεμ/router και σωθηκαν:mad:

 

O router, οπως μπορω να βεβαιωσω κι εγω, θα σε "σωσει" απο καποια πραγματα αλλα δεν θα βελτιωσει τη γραμμη σου...Τα προβληματα που παρατηρω εδω περα εχουν να κανουν με τη γραμμη. Εκτος βεβαια, αν εχει πεσει καποιος σε ελλατωματικη μοντεμ-συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

O router, οπως μπορω να βεβαιωσω κι εγω, θα σε "σωσει" απο καποια πραγματα αλλα δεν θα βελτιωσει τη γραμμη σου...Τα προβληματα που παρατηρω εδω περα εχουν να κανουν με τη γραμμη. Εκτος βεβαια, αν εχει πεσει καποιος σε ελλατωματικη μοντεμ-συσκευη.

 

Είναι όντως πιθανό. Αλλά είναι μία πιθανότητα στις χίλιες.

Στο 99% των περιπτώσεων φταίνε οι γραμμές.

Αυτό με τα μόντεμ είναι μία εύκολη δικαιολογία για τους διάφορους υπεύθυνους.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση σε 2MB OTENET

 

http://www.speedtest.net/result/134452127.png

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 30/5 το πρωί έκανα αίτηση στο 134 για conex talk και την Πέμτη 31/5 στις 11,00 Είχα adsl.

Για την προηγούμενη σύνδεση στη ΗΟl περίμενα 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 30/5 το πρωί έκανα αίτηση στο 134 για conex talk και την Πέμτη 31/5 στις 11,00 Είχα adsl.

Για την προηγούμενη σύνδεση στη ΗΟl περίμενα 3 μήνες.

 

ΟΤΕ είναι αυτός! Μπορεί οι ταχύτητες και οι τιμές να είναι χάλια, έχει όμως αυτά τα καλά δηλαδή τη σχεδόν άμεση ενεργοποίηση των υπηρεσιών με ένα τηλεφώνημα, την τεχνική υποστήριξη κ.λ.π Αν δεν τα είχε αυτά, ποιός ο λόγος να μείνει κανείς στον ΟΤΕ? Και εγώ με connx μέσα σε 2 μέρες είχα internet...

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 30/5 το πρωί έκανα αίτηση στο 134 για conex talk και την Πέμτη 31/5 στις 11,00 Είχα adsl.

Για την προηγούμενη σύνδεση στη ΗΟl περίμενα 3 μήνες.

 

Το Conn-x προσφέρεται από τον ΟΤΕ και εδώ είναι το θέμα για onDSL της Otenet.Τέλος πάντων, αυτό που αναφέρεις δεν είναι καθόλου δύσκολη διαδικασία για τον OTE, και έτσι θα έπρεπε να κάνει για όλες τις συνδέσεις.

 

ΟΤΕ είναι αυτός! Μπορεί οι ταχύτητες και οι τιμές να είναι χάλια, έχει όμως αυτά τα καλά δηλαδή τη σχεδόν άμεση ενεργοποίηση των υπηρεσιών με ένα τηλεφώνημα, την τεχνική υποστήριξη κ.λ.π Αν δεν τα είχε αυτά, ποιός ο λόγος να μείνει κανείς στον ΟΤΕ? Και εγώ με connx μέσα σε 2 μέρες είχα internet...

 

Ομοίως.Ξέρω άτομα με σύνδεση ADSL Conn-x που τους ενεργοποιήθηκε μετά από 1 μήνα από την ημέρα της αίτησής τους.Επίσης, και το αντίθετο, ξέρω άτομα με κάποια άλλη εταιρεία, όπως Forthnet και τους ενεργοποιήθηκε μέσα σε 1-2 ημέρες από την ημέρα της αίτησής τους.Δηλαδή, αυτό που θέλω να πω είναι ότι σημαντικό ρόλο παίζει και η περιοχή που ανήκει ο αιτών και η αιτούσα, γιατί δεν είναι ίδια η διαθεσιμότητα σε όλα τα δίκτυα της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη 30/5 το πρωί έκανα αίτηση στο 134 για conex talk και την Πέμτη 31/5 στις 11,00 Είχα adsl.

Για την προηγούμενη σύνδεση στη ΗΟl περίμενα 3 μήνες.

 

Το ιδιο επαθε και ο δ/ντης μου, 3 μηνες στο περιμενε απο τη HOL...

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ είναι αυτός! Μπορεί οι ταχύτητες και οι τιμές να είναι χάλια, έχει όμως αυτά τα καλά δηλαδή τη σχεδόν άμεση ενεργοποίηση των υπηρεσιών με ένα τηλεφώνημα, την τεχνική υποστήριξη κ.λ.π Αν δεν τα είχε αυτά, ποιός ο λόγος να μείνει κανείς στον ΟΤΕ? Και εγώ με connx μέσα σε 2 μέρες είχα internet...

Αν ο ΟΤΕ ειχε τις ιδιες τιμες με τους εναλλακτικους θα ειχαν δουλεια η θα πηγαιναν ολοι ( πλην μερικων κολλημενων) στον ΟΤΕ? αιτηση για συνδεση στην 4νετ 3 μηνες και 22 μερες για μια ρημαδο768, αιτηση για 2πλαιη στο ιδιοκτητο δυκτιο μετα απο 4 μηνες σχεδον απαντησαν στα τηλεφωνηματα χθες να πουν οτι ειναι σε σειρα προταιρεοτητας και μεσα στον ιουνιο θα γινει!!!! αν αυτα σας τα εκανε ο οτε θα το μαθαινε ολη η ευρωπη αλλα τωρα κανουμε μοκο!!! Υμαρτον πια... κανει κατι κακο ο οτε τον βριζετε κανει κατι καλο ειρωνευτε δηλαδη απο τους αλλους ειστε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ? που αν μια κοπελα δεν κατουρισει στην ωρα της τα ριχνουν στον οτε!!! η νομιζετεοτι ο οτε δεν οελει να ριξει τις τιμες? αλλα τον αφηνουν? γιατι αν τον αφησουν δεν θα εχουν δουλεια οι κουμπαροι, ξαδερφοι και φιλαρακια...

και για να προλαβω καποιους... δεν δουλευω εγω ουτε κανεις συγγενεις μεχρι και 10του βαθμου στον οτε και ναι ειμαι κατα των δημ. υπαλληλων.αλλα με ολα αυτα που διαβαζω εδω και χρονια και ειδικα απο παιδακια που δεν ξερουν πως βγαινει το μεροκαματο αλλα μονο μαθανε να κρινουν και να αναθεματιζουν τα παντα (αλλα οταν ερθει η στιγμη θα γλυφουν ...ξερετε τι για μια θεση στον οτε) τα πηρα ασχημα σε σημειο να αποφευγω να απανταω οποτε διαβαζω καποιους χωρις λογο να τα ριχνουν. αυτα και ελπιζω να μην σας κουρασα, οσο για αυτους που θα παρεξηγηθουν καλα θα κανουν ( οποιος εχει την μυγα...) οι υπολοιποι μαλλον θα καταλαβουν ... αργα η γρηγορα.

 

Υ.Γ και φυσικα δεν αναφερομαι στον φιλο bored01 απλα απο το ποστ του πηρα αφορμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο ΟΤΕ ειχε τις ιδιες τιμες με τους εναλλακτικους θα ειχαν δουλεια η θα πηγαιναν ολοι ( πλην μερικων κολλημενων) στον ΟΤΕ? αιτηση για συνδεση στην 4νετ 3 μηνες και 22 μερες για μια ρημαδο768, αιτηση για 2πλαιη στο ιδιοκτητο δυκτιο μετα απο 4 μηνες σχεδον απαντησαν στα τηλεφωνηματα χθες να πουν οτι ειναι σε σειρα προταιρεοτητας και μεσα στον ιουνιο θα γινει!!!! αν αυτα σας τα εκανε ο οτε θα το μαθαινε ολη η ευρωπη αλλα τωρα κανουμε μοκο!!! Υμαρτον πια... κανει κατι κακο ο οτε τον βριζετε κανει κατι καλο ειρωνευτε δηλαδη απο τους αλλους ειστε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ? που αν μια κοπελα δεν κατουρισει στην ωρα της τα ριχνουν στον οτε!!! η νομιζετεοτι ο οτε δεν οελει να ριξει τις τιμες? αλλα τον αφηνουν? γιατι αν τον αφησουν δεν θα εχουν δουλεια οι κουμπαροι, ξαδερφοι και φιλαρακια...

και για να προλαβω καποιους... δεν δουλευω εγω ουτε κανεις συγγενεις μεχρι και 10του βαθμου στον οτε και ναι ειμαι κατα των δημ. υπαλληλων.αλλα με ολα αυτα που διαβαζω εδω και χρονια και ειδικα απο παιδακια που δεν ξερουν πως βγαινει το μεροκαματο αλλα μονο μαθανε να κρινουν και να αναθεματιζουν τα παντα (αλλα οταν ερθει η στιγμη θα γλυφουν ...ξερετε τι για μια θεση στον οτε) τα πηρα ασχημα σε σημειο να αποφευγω να απανταω οποτε διαβαζω καποιους χωρις λογο να τα ριχνουν. αυτα και ελπιζω να μην σας κουρασα, οσο για αυτους που θα παρεξηγηθουν καλα θα κανουν ( οποιος εχει την μυγα...) οι υπολοιποι μαλλον θα καταλαβουν ... αργα η γρηγορα.

 

Υ.Γ και φυσικα δεν αναφερομαι στον φιλο bored01 απλα απο το ποστ του πηρα αφορμη.

 

Μα ίσα ίσα εγώ υποστηρίίζω το καταπληκτικό support που προσφέρει ο ΟΤΕ στις υπηρεσίες του.:confused: :O Είναι κοινώς αποδεκτό ότι ο ΟΤΕ δεν έχει ούτε τις τιμές, ούτε τις ταχύτητες ούτε την απόδοση των ιδωτικών εταιρειών. Είναι όμως η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα που ακριβώς λόγω του μεγέθους και της δύναμης της προσφέρει άψογο service και τεχνική υποστήριξη στις υπηρεσίες του. Με ένα τηλεφώνημα στο 134 σε 2 μέρες έχεις ενεργοποιημένο internet και σε μία εβδομάδα το πολύ τα πάντα με courier στο σπίτι, ούτε αιτήσεις, ούτε αναμονές ούτε δικαιολογητικά. Μεταφορά γραμμής? Σε μί εβδομάδα το πολύ. Έχεις πρόβλημα στη γραμμή σου? Την άλλη μέρα τεχνικός στο σπίτι (μπορεί να μην είναι ο ευγενέστατος κύριος που θα σου δώσει ραντεβού με την ακριβή ώρα που θα έρθει, το πρόβλημα σου όμως λύνεται...)!!! Και ούτε να πετάει το μπαλάκι των ευθυνών σε τρίτους (όπως κάνουν οι ιδιωτικές...).

 

Εγώ προσωπικά αν και είχα κάνει αίτηση στην ΟΝ την ακύρωσα αφού είχαν περάσει 3 μήνες και ούτε ένα τηλεφώνημα από την εταιρεία... Και βέβαια πάντα έφταιγε ο ΟΤΕ... Εγώ όμως στην ΟΝ έκανα αίτηση, όχι στον ΟΤΕ!!!

 

Θέλω να πιστεύω πως τώρα που θα μπουν στο παιχνίδι του ADSL η Vodafone και η ΤΙΜ θα δούμε κάπως πιο σοβαρές προτάσεις με καλύτερη υποστήριξη των υπηρεσιών μιας και μιλάμε για πολύ μεγάλες εταιρείες με τρομερή δύναμη στην Ελλάδα, εκατομμύρια συνδρομητές, δικά τους καταστήματα σε όλη την Ελλάδα, ανθρώπινο δυναμικό, δίκτυα, υποδομές κ.λ.π και δεν έχουν καμία σχέση με τις ιδιωτικές εταιρείες του κώ#ου που έχουμε αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα... :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας κάνει εντύπωση που σε όλες τις άλλες εταιρείες πλην ΟΤΕ οι χρόνοι αναμονής για το οτιδήποτε είναι τεράστιοι ενώ στον ΟΤΕ τα πάντα γίνονται σε 2-3 εργάσιμες;

Link to comment
Share on other sites

Στήν περιοχή συνήθως υπάρχει μιά αναμονή περίπου 8 με 10 μέρες. Χθές κάποιος φίλος που έκανε αίτηση για Conex του είπαν ότι σε 2 μέρες θα συνδεθεί.

Γιατί αυτή η διάκριση απο τον ΟΤΕ??

Οταν θα έχουν σταματήσει οι άλλοι πάροχοι να εξαρτώνται απο αυτόν τότε μπορεί να κάνει όσο θέλει στα δικά του πακέτα αλλά τώρα θα έπρεπε να έχουν όλοι τον ίδιο χρόνο αναμονής!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, το θέμα αναφέρεται στο onDSL της Otenet και όχι στο Conn-x του OTE.

Τέλος πάντων, εγώ που έχω Otenet, η οποία είναι θυγατρική εταιρεία του OTE μου ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μετά από 1 περίπου μήνα.Και γενικότερα ο φίλος μου με Conn-x είχε ενεργοποίηση μετά από 1 μήνα και αυτός.Απλώς ήθελα να τονίσω ότι σημαντικό ρόλο παίζει και η περιοχή που ανήκουν οι χρήστες, γιατί ίσως να μην υπάρχει διαθεσιμότητα.Δηλαδή, να είναι φορτωμένα τα dslam και να μην υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες.Ενώ αντίθετα, σε περιοχές χωρίς προβλήματα στα τοπικά δίκτυα, το Internet ενεργοποιήται σχετικά γρήγορα, ανεξάρτητα από την εταιρεία παροχής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πω για μια ακόμη φορά.

Στη πλάτη του οτε το παίζουν όλοι τσάμπα μάγκες..;)

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, το θέμα αναφέρεται στο onDSL της Otenet και όχι στο Conn-x του OTE.

Τέλος πάντων, εγώ που έχω Otenet, η οποία είναι θυγατρική εταιρεία του OTE μου ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μετά από 1 περίπου μήνα.Και γενικότερα ο φίλος μου με Conn-x είχε ενεργοποίηση μετά από 1 μήνα και αυτός.Απλώς ήθελα να τονίσω ότι σημαντικό ρόλο παίζει και η περιοχή που ανήκουν οι χρήστες, γιατί ίσως να μην υπάρχει διαθεσιμότητα.Δηλαδή, να είναι φορτωμένα τα dslam και να μην υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες.Ενώ αντίθετα, σε περιοχές χωρίς προβλήματα στα τοπικά δίκτυα, το Internet ενεργοποιήται σχετικά γρήγορα, ανεξάρτητα από την εταιρεία παροχής.

 

Με τη διαφορά ότι το Connx του ΟΤΕ είναι ένα εμπορικό πακέτο που περιλαμβάνει συνδρομή OnDSL της Otenet...;) Σαφέστατα αν στη περιοχή είναι φορτωμένα τα DSLAM, δεν υπάρχουν πόρτες κ.λ.π δεν ενεργοποιήσαι άμεσα. Τους τελευταίους όμως δύο μήνες στο 90% των περιπτώσεων σε 2-3 μέρες με Connx έχεις ενεργοποιημένο internet κανονικά. Ενώ με τους άλλους παροχούς ένα δεκαπενθήμερο το θέλεις μες στο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά ότι το Connx του ΟΤΕ είναι ένα εμπορικό πακέτο που περιλαμβάνει συνδρομή OnDSL της Otenet...;)

 

Τότε, θα πρέπει να γίνει αναφορά ότι η συζήτηση σχετίζεται με το onDSL by Otenet.

 

Σαφέστατα αν στη περιοχή είναι φορτωμένα τα DSLAM, δεν υπάρχουν πόρτες κ.λ.π δεν ενεργοποιήσαι άμεσα. Τους τελευταίους όμως δύο μήνες στο 90% των περιπτώσεων σε 2-3 μέρες με Connx έχεις ενεργοποιημένο internet κανονικά. Ενώ με τους άλλους παροχούς ένα δεκαπενθήμερο το θέλεις μες στο νερό.

 

Ακριβώς, αυτό αναφέρω και εγώ.Η μικρή αναμονή στην σύνδεση οφείλεται στην επιβάρυνση των DSLAM.

Link to comment
Share on other sites

Στήν περιοχή συνήθως υπάρχει μιά αναμονή περίπου 8 με 10 μέρες. Χθές κάποιος φίλος που έκανε αίτηση για Conex του είπαν ότι σε 2 μέρες θα συνδεθεί.

Γιατί αυτή η διάκριση απο τον ΟΤΕ??

Οταν θα έχουν σταματήσει οι άλλοι πάροχοι να εξαρτώνται απο αυτόν τότε μπορεί να κάνει όσο θέλει στα δικά του πακέτα αλλά τώρα θα έπρεπε να έχουν όλοι τον ίδιο χρόνο αναμονής!!

Στο δικο σου μαγαζι που θα εδινες βαση? στους πελατες σουη στην χονδρικη σε αυτους που μολις κανουνε δυκτιο τους χανεις - και που εξαιτιας τους δεν μπορεις να κατεβασεις τιμες? αρα το μονο σου οπλο ειναι η εξυπηρετηση στο πελατολογιο σου.

 

Μα ίσα ίσα εγώ υποστηρίίζω το καταπληκτικό support που προσφέρει ο ΟΤΕ στις υπηρεσίες του.:confused: :O Είναι κοινώς αποδεκτό ότι ο ΟΤΕ δεν έχει ούτε τις τιμές, ούτε τις ταχύτητες ούτε την απόδοση των ιδωτικών εταιρειών. Είναι όμως η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα που ακριβώς λόγω του μεγέθους και της δύναμης της προσφέρει άψογο service και τεχνική υποστήριξη στις υπηρεσίες του. Με ένα τηλεφώνημα στο 134 σε 2 μέρες έχεις ενεργοποιημένο internet και σε μία εβδομάδα το πολύ τα πάντα με courier στο σπίτι, ούτε αιτήσεις, ούτε αναμονές ούτε δικαιολογητικά. Μεταφορά γραμμής? Σε μί εβδομάδα το πολύ. Έχεις πρόβλημα στη γραμμή σου? Την άλλη μέρα τεχνικός στο σπίτι (μπορεί να μην είναι ο ευγενέστατος κύριος που θα σου δώσει ραντεβού με την ακριβή ώρα που θα έρθει, το πρόβλημα σου όμως λύνεται...)!!! Και ούτε να πετάει το μπαλάκι των ευθυνών σε τρίτους (όπως κάνουν οι ιδιωτικές...).

 

Εγώ προσωπικά αν και είχα κάνει αίτηση στην ΟΝ την ακύρωσα αφού είχαν περάσει 3 μήνες και ούτε ένα τηλεφώνημα από την εταιρεία... Και βέβαια πάντα έφταιγε ο ΟΤΕ... Εγώ όμως στην ΟΝ έκανα αίτηση, όχι στον ΟΤΕ!!!

 

Θέλω να πιστεύω πως τώρα που θα μπουν στο παιχνίδι του ADSL η Vodafone και η ΤΙΜ θα δούμε κάπως πιο σοβαρές προτάσεις με καλύτερη υποστήριξη των υπηρεσιών μιας και μιλάμε για πολύ μεγάλες εταιρείες με τρομερή δύναμη στην Ελλάδα, εκατομμύρια συνδρομητές, δικά τους καταστήματα σε όλη την Ελλάδα, ανθρώπινο δυναμικό, δίκτυα, υποδομές κ.λ.π και δεν έχουν καμία σχέση με τις ιδιωτικές εταιρείες του κώ#ου που έχουμε αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα... :X

Τελικα σε καποια λεμε τα ιδια, η διαφορα ειναι οτι εγω (και πολλοι αλλοι) δεν εχω παραπονο απο τις ταχυτητες...

http://www.speedtest.net/result/134974698.png

 

http://www.speedtest.net/result/134975031.png

 

Και για τις τιμες επιμενω και θα επιμενω οτι ο ΟΤΕ θελει να τις κατεβασει αλλα δεν τον αφηνουν ωστε να εχουν λογο υπαρξης οι εναλλακτικοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...