Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ θεωρείς καλό ότι κατέβαζες με 50kbps ενώ είχες dsl στα 512kbps??

 

Τι να πω...

 

 

512/8=64 αρα 50 ειναι ικανοποιητικο

1024/8=128 ...τα συμπερασματα δικα σου ...

αλλα δεν καταλαβα το ποστ σου, εδω καναμε συγκρηση τι ειχαμε οταν δεν "διπλασιασε" τις ταχυτητες ο ΟΤΕ και τι εχουμε τωρα που εγιναν... ΤΟΥΡΜΠΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

50KB/s kai oxi 50kbps.

Profanestata ekane lathos , h den exei mathei na ksexwrizei tis "monades metrhshs".

Allo KBps=KB/s kai allo kbps

B=byte kai b=bit.

 

kthnbye

 

Έχεις δίκιο υπάρχει διαφορά στο b και B.Τέλος πάντων, ακόμα και έτσι θεωρώ ότι καταλάβατε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

50KB/s kai oxi 50kbps.

Profanestata ekane lathos , h den exei mathei na ksexwrizei tis "monades metrhshs".

Allo KBps=KB/s kai allo kbps

B=byte kai b=bit.

 

kthnbye

 

 

Ωραια ας αναλωθουμε στον αν γιαννης η γιαννακης και ας αφησουμε τον ΟΤΕ να μας δουλευει.

αυτο ειναι τελικα το προβλημα μας?

Link to comment
Share on other sites

Den einai giannis h giannakis. Ta 50KBps exoun terastia diafora me ta 50kbps...

Kai epitelous prepei na mathoume na anaferomaste swsta stis monades metrhshs gia na mh dhmiourgeitai sygxish...

 

Και ξαναρωταω... :( το θεμα ειναι αν ο φιλος εκανε λαθος η τελικα τι πληρωνουμε και τι μας δινουν?

αν θελουν καποιοι να συνεχισουν τις εξυπναδες να αλλαξει το τοπικ σε " εμεις οι πολυξεροι" τουλαχιστον θα ειναι μερικοι ον τοπικ:X .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το πακετο στα 768 με ενσυρματο μοντεμ τησ σαζεμ,και λεω να βαλω ασυρματο ρουτερ τι λετε να το κανω?γιατι εχω διαβασει οτι τα ασυρματα μοντεμ χτυπιουνται ευκολα απο ιους

ευχαριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

@alfa

Το θέμα ειναι ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε και πως να το αποκτήσουμε.

 

Εγώ απλά δεν κατάλαβα τι εννοούσε και προσπάθησα να το διευκρινίσω για να το καταλάβω ώστε να κατανοήσουμε το μέγεθος του προβλήματος. Από τη στιγμή που διευκρινίστηκε από/προς εμένα και τον bill, εσύ γιατί το συνεχίζεις;

Ούτε τον πολύξερο κάνω ούτε τπτ. Άλλωστε θα ήταν ηλίθιο να κάνω τον έξυπνο με γνώσεις που έχει και ένα παιδί γυμνασίου.

Έγινε ένα λαθάκι, διευκρινίστηκε. ΤΕΛΟΣ.

 

@nikolasn80

Αμα έχεις ανάγκη το ασύρματο go for it. Δεν πιάνουν ιους τα ασύρματα routers. Aπλά πρέπει να σετάρεις σωστά το wireless για να μην έχεις προβλήματα από γείτονες που μπορούν να μπουν στο δίκτυο σου. Δεν είναι διόλου δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω bayern 7 οταν θα το αγορασω θα ποσταρω να μου πεις το setting

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνω την ερώτηση μήπως το έχει κάνει κανείς και έχει την υπομονή να με βοηθήσει!!

 

 

Εγώ πάλι τούς πήρα σήμερα να μου πούν πώς θα σετάρω ένα router και συγκεκριμένα το Crypto WF 110 E και μου είπαν ότι δεν το υποστηρίζουν και άλλες τέτοιες αηδίες!!

Μήπως βρέ παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

Το δούλευα στο μαγαζί με Forthnet και όλα καλά και το πήρα σπίτι για να έχω ασύρματο δίκτυο και δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει!!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

 

 

Παιδιά αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει!! Εχω φάει το ΝΕΤ δεν μπορώ να βρώ κάπου τις ρυθμίσεις!!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα είχα τηλέφωνο απο την otenet για μια καινούργια προσφορά για τους υπάρχων πελάτες.

μου έστειλαν κ με email την αίτηση.

 

πρόκειται για 12 σύμβαση με τιμές:

768=16,5€

1024=20,9€

2048=31,9€

 

μάλλον θα το κάνω 1024 (απο 768).Αξίζει;

 

έχει έρθει σε κανέναν άλλον ενημέρωση;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας και αναφορικα με αυτο που ειπε ο απο πανω μου, αλλα εγω περιμενω να ληξει η συνδεση μου και να την κανω με ελαφρα πηδηματακια......papathvas ακου......

20.9=22 με φπα+18 εβρω το μηνα το παγιο του οτε(διαιρεμενο δια του 2 ετσι?)=40 εβρω χωρις να μιλησεις λεπτο οκ?

Γιατι λοιπον να μην πας στην vivodi με 33 εβρω συνολικα μαζι με τον ΦΠΑ η τιμη και με παροχες

 

1)απεριοριστες αστικες υπεραστικες κλησεις

2)χωρις παγιο στον ΟΤΕ

3)με διατηρηση του τηλεφωνικου νουμερου που εχεις(λογω φορητοτητας, γιαυτο εφαγε κ το προστιμο απο ΕΕΤ, γιατι πουλαγε μαγκες ο ΟΤΕ και δεν το εδινε.......)+ενα επιπλεον νουμερο της vivodi για το οποιο δεν δινεις κανενα παγιο

4)με ταχυτηττα στο ιντερνετ μινιμουμ 2048 και αν εισαι τυχερος και σου κατσει (εξαρταται απο την διαθεσιμοτητα-δυνατοτητα,χωρις να δωσεις εξτρα λεφτα)20 μεγκα!!!!!!!!!.

5)cable TV τσαμπα!!!!!!!!!!!!!

Αυτο σκεψου......στον οτε+οτενετ τιποτα απο ολα αυτα και δινεις 40 εβρω και δεν εχεις μιλησει ουτε δευτερολεπτο!!!!!!!!!!

 

Αυτα που λεω τα εχω ψαξει και το μονο που με κολωσε και δεν το εχω κανει ειναι οτι ο χαζος εκανα 12μηνη συνδεση στην Οτενετ κ πρεπει να περιμενω να ληξει, γιατι ειναι αμαρτια να πληρωνω τους υπολοιπους 6 μηνες χωρις να το χρησιμοποιω........

Αν τωρα δεν εχεις την δυνατοτητα στην περιοχη σου vivodi, κανε την συνδεση στην οτενετ 3μηνη ή 6μηνη, γιατι πιστεψε με υπαρχουν εταιριες (forthnet,hol) που στο αμεσο μελλον θα κανουν τρελες προσφορες.....μην εγκλωβιζεσαι στην 12μηνη......δεν αξιζει πλεον.....

Αναφορικα με την Hol εχω φιλο που ειναι στην ιντρακομ και μου εχει πει οτι οι Ρωσοι που πλεον τις αγορασαν (Ηοl+τμημα τηλεφωνιας ιντρακομ) ετοιμαζουν τρελο ξεπεταγμα στο αμεσο μελλον με ιδιοκτητο δυκτιο,(τα λεφτα τα εχουν και ολοι ξερουμε οτι με το χρημα κανεις τα παντα και καλυπτεις τον χαμενο χρονο σε dt).

Αν καποιος σου πει ναι μεν αλλα μετα απο 1 χρονο το 33 γινεται 66 το μηνα θα σου πω το εξης:.......τον Μαρτιο του 2008.....μεχρι τοτε....καλαααααα φεξε μου κ γλυστρισα.....να εισαι σιγουρος οτι θα υπαρχουν τρελα πακετα.....εξαλλου πριν ενα χρονο ποσο ειχε η τιμη στα 1048 και ποσο εχει τωρα.....αυτο μονο να κατσεις να σκεφτεις....πριν ενα χρονο το 1048 ηταν απιαστο σχεδον και τωρα αν δεν εχεις 1048 τουλαχιστον, ειναι σαν να μου λες οτι πηρα αυτοκινητο 1800 κυβικα οταν με 1000 εβρω παραπανω επαιρνα το τουρμπο!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@alexref

 

1)δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου

2)δεν χρειάζομαι τρελές ταχύτητες

4)το δίμηνο κάνουμε 45€ λογαριασμό τηλεφώνου, απο τα οποία τα 31 ειναι το πάγιο ΟΤΕ (isdn) ~>κάνουμε ελάχιστα τηλεφωνήματα

5)συμφωνώ με όλα τα θετικά που αναφέρεις για το broadband αλλά δεν θα ήθελα να είμαι απο τους πρώτους που θα το δοκιμάσουν.Να περάσουν 1-2 χρονάκια κ μετά εδώ είμαστε

6)οι τιμές που αναφέρω περιλαμβάνουν ΦΠΑ

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Απο εχ8ες εχω error 718 οταν προσπα8ω να συνδε8ω με το connex mou...

Tι ειναι αυτο?

 

718 - PPP timeout.

 

This error indicates a PPP conversation was started, but was terminated because the remote server did not respond within an appropriate time. This can be caused by poor line quality or a problem with the server (ISP). This error can occur when your modem has connected to the ISP and has sent username and password, but there is no response from the server.

 

Sometimes, re-dialing will be successful.

 

This error can also occur if your ISP account has expired, or if the username or password you are using is invalid.

 

This error can occur if you have LCP extensions enabled in the TCP/IP Properties of the connectoid and your ISP does not support LCP extensions.

 

This error may also occur if you have one or more network cards in your machine, and the cards do not have TCP/IP protocol enabled, or if the TCP/IP settings are incorrect. (Go to Networking in Control Panel to examine the properties of your network adapters; or, if you are not using the network card(s), disable them in Control Panel->System->Hardware.)

 

[...source]

 

Mε λιγα λογια...αν δεν εληξε η συνδρομη σου τοτε υπαρχει καποιο προβλημα στην επικοινωνια με το σερβερι ή κατι δεν παει καλα στις ρυθμισεις σου.

 

Ξαναεγκατεστησε απο το cd τη συνδεση και αν συνεχισει παρε την OTEnet να ρωτησεις αν υπαρχει προβλημα :)

 

Καλη τυχη :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω.

Έχω vivodi και σκέφτομαι να αλλάξω σε OTENET OnDSL Kit Wireless αυτό που θέλω να μάθω είναι εάν το modem το κλήσεις αλλάζεις διεύθυνση??? ( για το rabidshare ,με το cube με έχει βολέψει πάρα πολύ) :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω.

Έχω vivodi και σκέφτομαι να αλλάξω σε OTENET OnDSL Kit Wireless αυτό που θέλω να μάθω είναι εάν το modem το κλήσεις αλλάζεις διεύθυνση??? ( για το rabidshare ,με το cube με έχει βολέψει πάρα πολύ) :blink: :blink:

 

Φυσικά. Αν και δεν χρειάζεται να το κλείσεις. Απλά κάνεις αποσύνδεση και επανασύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω τωρα που πλησιαζει Πασχα να κανουν κι αλλες ενδιαφερουσες προσφορες...
Link to comment
Share on other sites

Re paidia eno mou eixe ftaksei to fevrouario i taxitita ( me 768 epiana 75 KB/s)

ton Martio painei 40kB/s. eleos!!!

 

Εγω συνεχιζω στη Ν.Σμυρνη να εχω απο 80 μεχρι 90 (!) kb/sec. Φαινεται ειμαι απο τους τυχερους (ακομα)...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...