Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

teleperformance δηλ και εσυ..?

Κατι λεγανε για 4 mb παντως!!

Λέγανε αλλά ποτέ δε το πίστεψα. Η οτενετ εξαρταται απο ΟΤΕ αρα πως θα μπορούσε να βάλει 4Mbiτ οταν τα dslam του ΟΤΕ δεν υποστηρίζουν καλά καλά ουτε τα 2Mbit

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Perioxh?

 

Είμαι στην Πάτρα και συγκεκριμένα στο κέντρο της Κων/λεως!Η γνωστή περιοχή με το φόρτο από τους φοιτητές!

Με ταχύτητα 768 κατεβάζω μόνο με 40kbps το ανώτερο!Τι είναι αυτά;;;:(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Πάτρα και συγκεκριμένα στο κέντρο της Κων/λεως!Η γνωστή περιοχή με το φόρτο από τους φοιτητές!

Με ταχύτητα 768 κατεβάζω μόνο με 40kbps το ανώτερο!Τι είναι αυτά;;;:(

 

Kαι παραπονιέσαι? Εδώ άλλοι στην Αθήνα (όπου υποτίθεται πως το backbone του ΟΤΕ είναι πιο ανεπτυγμένο και το κάθε DSLAM καλύπτει λιγότερους συνδρομητές) πιάνουν την ίδια ταχύτητα με 1024 σύνδεση!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ξέρεις πιο είναι;;;Το καλοκαίρι του 2006 που μας πέρασε, είχα σύνδεση otenet 512kbit και κατέβαζα full με ταχύτητα 50 kbps!Δηλαδή, πάρα πολύ καλά!Τώρα τι συμβαίνει, δεν ξέρω;;;:blink:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ξέρεις πιο είναι;;;Το καλοκαίρι του 2006 που μας πέρασε, είχα σύνδεση otenet 512kbit και κατέβαζα full με ταχύτητα 50 kbps!Δηλαδή, πάρα πολύ καλά!Τώρα τι συμβαίνει, δεν ξέρω;;;:blink:

 

Ότι συμβαίνει σε όλους μας.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ότι συμβαίνει σε όλους μας.:mad:

 

Πιστεύω ότι σοβαρότερα προβλήματα έχουν εκείνοι οι οποίοι έχουν σύνδεση με άλλη εταιρεία, εκτός otenet και οτε!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν απο otenet και με ενημερωσαν οτι η συνδεση μου ειναι ετοιμη, τα χαρτια τα ειχα στειλει στις 10 του μηνα οποτε απο αυτης της αποψης τουλαχιστον ειναι οκ.

 

Για να δουμε τι θα δω το βραδυ που θα παω σπιτι και θα την ενεργοποιησω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν απο otenet και με ενημερωσαν οτι η συνδεση μου ειναι ετοιμη, τα χαρτια τα ειχα στειλει στις 10 του μηνα οποτε απο αυτης της αποψης τουλαχιστον ειναι οκ.

 

Για να δουμε τι θα δω το βραδυ που θα παω σπιτι και θα την ενεργοποιησω...:rolleyes:

 

Θα πρέπει να είσαι και ευχαριστημένος!Εγώ έκανα την αίτηση 29 δεκεμβρίου το 2006 και η σύνδεση ενεργοποιήθηκε 27 Ιανουαρίου το 2007!Σχεδόν ένα μήνα!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να είσαι και ευχαριστημένος!Εγώ έκανα την αίτηση 29 δεκεμβρίου το 2006 και η σύνδεση ενεργοποιήθηκε 27 Ιανουαρίου το 2007!Σχεδόν ένα μήνα!:wacko:

 

Ναι, οντως κι εγω εξεπλαγην...Για να ειμαι ειλικρινεις, με αυτα που ακουγα περιμενα γυρω στις 10 Φλεβαρη να γινει κατι

Τεσπα, για να δουμε βεβαια και το βραδυ που θα το ενεργοποιησω τι ακριβως γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οντως κι εγω εξεπλαγην...Για να ειμαι ειλικρινεις, με αυτα που ακουγα περιμενα γυρω στις 10 Φλεβαρη να γινει κατι

Τεσπα, για να δουμε βεβαια και το βραδυ που θα το ενεργοποιησω τι ακριβως γινεται..

 

Λοιπον, μολις εκανα την πρωτη μου συνδεση με την ADSL :) Κατ'αρχην χρειαζεται να κανω καποια "ενεργοποιηση" στο site της OTENET η οχι ??Παντως οχι μονο ειμαι online κανονικα αλλα το πρωτο download απο το site της Microsoft το εκανα με 80ΚΒ/sec !!

 

Τι να πω, εχω ενθουσιαστει!

 

EDIT: ΔΕΝ χρειαζεται καμμια ενεργοποιηση, στο My.otnet.gr μπαινεις μονο για αλλαγη password η ενεργοποιηση των υπηρεσιων security που δινει η otenet.

Α, τα 80ΚΒ/sec, συνεχιζονται... :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μολις εκανα την πρωτη μου συνδεση με την ADSL :) Κατ'αρχην χρειαζεται να κανω καποια "ενεργοποιηση" στο site της OTENET η οχι ??Παντως οχι μονο ειμαι online κανονικα αλλα το πρωτο download απο το site της Microsoft το εκανα με 80ΚΒ/sec !!

 

Τι να πω, εχω ενθουσιαστει!

 

EDIT: ΔΕΝ χρειαζεται καμμια ενεργοποιηση, στο My.otnet.gr μπαινεις μονο για αλλαγη password η ενεργοποιηση των υπηρεσιων security που δινει η otenet.

Α, τα 80ΚΒ/sec, συνεχιζονται... :)

τι συνδεση εχεις?εγω με 1024 κατεβαζω με 100 περιπου απο microsoft αλλα σχεδον σε ΟΛΑ τα αλλα sites οι ταχυτητες range απο 12-80!!!δεν ξερω γιατι!!κανεις ξερει?
Link to comment
Share on other sites

τι συνδεση εχεις?εγω με 1024 κατεβαζω με 100 περιπου απο microsoft αλλα σχεδον σε ΟΛΑ τα αλλα sites οι ταχυτητες range απο 12-80!!!δεν ξερω γιατι!!κανεις ξερει?

 

768 εχω. Κοιτα να δεις, εξαρταται παντα και απο το site. Εγω δοκιμασα και σε αλλα 3-4 καποιων μεγαλων εταιρειων και ειχα μεσο ορο στα 80, σε κανα-2 ειδα και 86 :O Να σου πω την αληθεια δεν περιμενα να δω περισοτερα απο 50 οποτε εχω καθε λογο να ειμαι ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

Πετάει η σύνδεση σου objectref. Είσαι στα ανώτατα όρια για 768...

 

Βεβαια, δεν ξερω για ποσο ακομα, αλλα οσο κραταει, το απολαμβανω!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ τυχερός!Εγώ με την ίδια ταχύτητα και κατεβάζω με 50kbps το ανώτερο!

Σχετικά με την ενναλακτική ταχύτητα download από διαφορετικά website οφείλεται στην διαφορετική ταχύτητα που προσφέρει ο κάθε server!:D

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ τυχερός!Εγώ με την ίδια ταχύτητα και κατεβάζω με 50kbps το ανώτερο!

 

Καπου εκει περιμενα κι εγω να δω. Δεν ξερω βεβαια και ποσοι ανηκουν στο DSLAM μου, οπως επισης δε γνωριζω και αν αυτες οι περιβοητες αναβαθμισεις του ΟΤΕ (αναλογα την περιοχη βεβαια) εφεραν καποιο αποτελεσμα

 

Σχετικά με την ενναλακτική ταχύτητα download από διαφορετικά website οφείλεται στην διαφορετική ταχύτητα που προσφέρει ο κάθε server!:D

 

Αυτο ειπα κι εγω πιο πανω. Δεν πα να εχεις εσυ 4Mbps, αν ο server που πας να κατεβασεις ειναι πανω σε...dialup, παλι με 1ΚΒ/sec θα κατεβασεις...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Α, κατι που παρατηρησα χθες βραδυ σπιτι: Πολλες φορες, την πρωτη φορα οταν παει να συνδεθει (απο το icon της OnDsl στο Desktop), κατι δεν του παει καλα με τα credentials και βγαζει ενα μυνημα λαθους για το username η το password, βεβαια με τα ιδια credentials την επομενη φορα μπαινει κανονικα (και κανεις και ενα αυτοματο redial και τελειωνει το θεμα) αλλα συμβαινει και σε αλλους αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα αλλα δεν το εχω ψαξει το θεμα ιδιαιτερα....μια διαπιστωση που εχω κανει ειναι οτι το κανει αυτο σε μια πριζα που εχω και συνδεει και το τηλεφωνο σε αυτη...ισως κατι με τις ενωσεις να παιζει(...μονος μου τις εκανα.....)αλλα απο την στιγμη που μετα στα καπακια μπαινω με redial δεν με απασχολει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...