Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω, εδω Βεροια, πιανω ανετα 75αρια αλλα μεχρι εκει. Καλα ειμαι;;:O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω, εδω Βεροια, πιανω ανετα 75αρια αλλα μεχρι εκει. Καλα ειμαι;;:O

 

Καλά είσαι και μην μιλάς καθόλου μην σου πέσει ... η ταχύτητα :p

Link to comment
Share on other sites

Νταξ μωρε. Και να πεσει λιγο η ταχυτητα δεν ειναι προβλημα. Αλλου ειναι... :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνεχιζω στη Ν.Σμυρνη να εχω απο 80 μεχρι 90 (!) kb/sec. Φαινεται ειμαι απο τους τυχερους (ακομα)...:rolleyes:

 

Και εγώ στην Ν Σμύρνη ανήκω αλλά το τελευταίο καιρο απο τα 100 kb σέρνεται το απόγευμα και το πρωί ,μόνο οταν περάσει μια το βράδυ αρχίζει να φτιάχνουν οι ταχύτητες.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

συμβαινει και σε αλλους? περασα χθες μια 768 conn x και σχεδον καθε 2 ωρες πεφτει η συνδεση πηρα στο 1242 και μου ειπαν να σκαναρω το pc μπας και εχω κανα spyware μπας και με δουλευουν?<sagem800>:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τούς πήρα σήμερα να μου πούν πώς θα σετάρω ένα router και συγκεκριμένα το Crypto WF 110 E και μου είπαν ότι δεν το υποστηρίζουν και άλλες τέτοιες αηδίες!!

Μήπως βρέ παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

Το δούλευα στο μαγαζί με Forthnet και όλα καλά και το πήρα σπίτι για να έχω ασύρματο δίκτυο και δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει!!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

 

Φίλε ψάχνοντας απεγνωσμένα λύση για το WF 110E μιας και το πηρα και εγώ θέλω να σου πω οτι εγ΄ς έχω σύνδεση στην Tellas με την οποία αντιμετώπισα και εγώ το ίδιο πρόωλημα.Δεν το είχανε και δεν ξέρανε τι να μου πούνε. Με βοήθησε ένας φίλος που βρήκε σε κάποιο forum την λύση και μου είπε να σβήσω κάποια πράγματα από την αριστέρη λίστα που έχει στο set up. Δυστυχως δεν θυμάμαι να σου ποια ήτανε αλλά αν θέλεις να μου στείλεις pm και να μου γράψεις τι ακρίβως γράφει θα σου πω. Έχω και εγώ ένα πρόβλημα όμςσ με αυτό το router. Δεν ξέρω πως ανοίγουν τα ports και φαντάσου οτι δεν μπόρεσαν να με εξηπηρετήσουν και οι τεχνικοί της Crypto. Μπορείς να μου πεις τι να κάνω?

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

paidia exw to otenet ondsl kit me modem ''sagem fast 800''

 

mipos ginetai na allaksw to modem kai na parw kapio allo???

 

kai se periptwsi pou allazei yparxei kamia periptwsi na exw kaliteres taxitites katebasmatos???

 

giati exw ena problima me to download speed

 

thankssss

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia exw to otenet ondsl kit me modem ''sagem fast 800''

 

mipos ginetai na allaksw to modem kai na parw kapio allo???

 

kai se periptwsi pou allazei yparxei kamia periptwsi na exw kaliteres taxitites katebasmatos???

 

giati exw ena problima me to download speed

 

thankssss

 

Φυσικα και μπορεις να το αλλαξεις. Ετσι εκανα κι εγω, πηρα αυτον εδω τον router http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=778&product=902101

 

και μπορω και μοιραζω την adsl και τον εκτυπωτη σε 2 (η σε οσα...) computers χωρις να πρεπει να ανοιγω το ενα για να εχουν internet τα αλλα.

 

Δε νομιζω να εχεις διαφορες στις ταχυτητες αλλα επειδη το συγκεκριμενο modem δεν φημιζεται για την λειτουργια του, εκεινο που θα εχεις σιγουρα με τον router ειναι απροβληματιστη λειτουργια...

Link to comment
Share on other sites

thanksss

 

ayto tha kanw. kai egw akouw pws den einai kalo to modem mou

 

tha agorasw ayto pou mou edikses

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

thanksss

 

ayto tha kanw. kai egw akouw pws den einai kalo to modem mou

 

tha agorasw ayto pou mou edikses

 

Θα εισαι αρχοντας παντως. Κανεις μια φορα τις ρυθμισεις στον router και ξενοιαζεις. Και ειτε με windows μπαινεις, ειτε με linux ειτε με οτι θες, οι ρυθμισεις ειναι εκει και δεν αλλαζουν. Κι ουτε dial-up ουτε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Aπό νωρίς σήμερα το πρωϊ, το ΑDSL δίκτυο της Οtenet, ΔΕΝ λειτουργεί σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την πόλη του Βόλου, καθώς και σε άλλες πόλεις-περιοχές της Ελλάδας. (Όχι σε όλη την Ελλάδα).

 

Το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Otenet, αναφέρει πως την συγκεκριμένη ώρα (18:20), η λειτουργία του δικτύου, - εν μέρει - ,είναι εφικτή. (όχι σε όλες τις περιοχές).

 

:!: Μέχρι το βράδυ, ευελπιστούν πως το πρόβλημα θα έχει αποκατασταθεί.

 

:!: :!: Άξιο απορίας είναι το γεγονός, ότι ΔΕΝ το ανέφερε ΚΑΝΕΝΑ μέλος του MyPhone ... :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τις ταχυτητες πρεπει πλεον να εχει λυθει, μετα απο καποιες αναβαθμισεις στο δικτυο του ΟΤΕ (γραμμες) τουλαχιστον εδω στην Δραμα, απο χθες (και ενω μεχρι τωρα κατεβαζα με 20kb/δ - 210kbps) τωρα κατεβαζω με 80kb - 750kbps σταθερα.

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

19/03/2007 19:36:13

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 225.49Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 725.30kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατευθείαν στο ψητό: Κάθε μήνα πληρώνω 20,50 στην ΟΤΕνετ μέσω της πιστωτικής μου. Ερχεται ο λογαριαμός από ΟΤΕνετ που γράφει πχ

 

Ημερομηνία έκδοσης 1/1/2007

Πληρωτέο ποσό 20,50

Λήξη πληρωμής 26/1/2007

 

Στη συνέχεια η χρέωση γίνεται στην πιστωτική μου όταν λήγει ο λογαριασμός (δηλαδή στις 26/1/2007), η τράπεζα το επεξεργάζεται στις 28/1/2007 και ο λογαριαμός της πιστωτικής εκδίδεται 15/2/2007. Τον εξοφλώ στις 5/3/2007 και τέλος.

 

 

Τον Φεβρουάριο ήρθε πάλι ο λογαριασμός από ΟΤΕνετ έχοντας και πάλι χρέωση 20,50

ημερομηνία έκδοσης 1/2/2007

λήξη πληρωμής 26/2/2007

Ως εδώ καλά, και περιμένω να έρθει ο λογαριασμός της πιστωτικής τις επόμενες μέρες οπότε μέχρι 5/4/2007 να πληρώσω.

 

Σήμερα όμως έρχεται λογαριασμός από ΟΤΕνετ που γράφει:

ημερομηνία έκδοσης 1/3/2007

λήξη πληρωμής 26/3/2007

ΣΥΝΟΛΟ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ 20,52

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ (28/2/2007) 20,50

ΠΛΗΡΩΤΕΟ ΠΟΣΟ 41,02

 

Δηλαδή σαν να μην χρεώθηκε η πιστωτική μου τα 20,50 του προηγούμενου λογαριασμού. Πήρα τηλέφωνο ΟΤΕνετ όπου η υπάλληλος μου είπε ότι η πιστωτική μου σύμφωνα με τα στοιχεία που είχε η οτενετ είχε λήξει και γιαυτό να ξαναστείλω τα στοιχεία μου με την νέα ημερομηνία λήξης.

 

ΟΜΩΣ: Πήγα πριν λίγο να ελέγξω την πιστωτική μου και διαπίστωσα ότι έχει γίνει κανονικά η χρέωση των 20,50 του προηγούμενου μηνός και ο εκκαθαριστικός λογαριασμός της πιστωτικής με ημερομηνία 15/3/2007 και εξόφληση εως 4/4/2007 περιέχει κανονικά το ποσό των 20,50.

 

Δηλαδή η οτενετ έχει πληρωθεί ήδη τα 20,50 από τα 41,02 που ζητάει από τον λογαριασμό που μου έστειλε.

 

Να περιμένω να έρθει ο λογαριασμός της πιστωτικής ώστε να φαίνεται ξεκάθαρα η χρέωση των 20,50 δεν με παίρνει, διότι ο νέος λογαριασμός των 41,02 λήγει στις 26/3 και θα πρέπει ως τότε ή να τους στείλω πάλι τα στοιχεία της πιστωτικής με τη νέα ημερομηνία λήξης ή να τα πληρώσω σε κάποιο κατάστημα Γερμανός κλπ (σε αυτή την περίπτωση σίγουρα διπλοπληρώνω τα 20,50 του προηγούμενου μήνα!)

 

Σας ζάλισα αλλά λέω μπας και κανένας έχει καμιά ιδέα τι γίνεται ακριβώς εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να μιλησεις παλι μαζι τους αφου ερθει ο λογαριασμος της καρτας. Μεχρι τις 26/3 κανε μια πληρωμη 20,50 στην ΟΤΕΝΕΤ.
Link to comment
Share on other sites

Τακτοποιήθηκε μάλλον το θέμα. Είχαν εκδώσει το νέο λογαριασμό κατόπιν της ημερομηνίας που εισέπραξαν τα 20,50 του πρηγούμενου μήνα από την πιστωτική μου και έτσι τα εμφάνιζε σαν απλήρωτα...

Τελικά χρωστάω μόνο τα 20,52 και όχι τα 41,02.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Εχω Ταχυτητα 768 Kbps Otenet Ondsl Kit Και Το Προβλημα Μου Ειναι Οτι Πανω Απο 40 Kbps Δεν Πιανω. Σε Τι Λετε Να Οφειλεται Αυτο?

 

Μηπως Ειναι Το Modem ? Γιατι Γιαυτο Το Modem Που Εχω Δεν Εχω Ακουσει Καλια Λογια.

 

Και Σας Λεω Για Το Modem ''Sagem Fast 800''

 

Και Αυτο Το Προβλημα Δεν Το Εχω Σε Torrents Αρχεια Να Πειτε Οτι Δεν Υπαρχουν Seeds Η Peers Ειναι γενικο Το Προβλημα

 

Αργουν Να Ανοιξουν Οι Σελιδες Κ.α

 

Αν Καποιος Μπορει Να Βοηθισει Να Μου Το Πει Γιατι Ειναι Και Κριμα Να Εχω 768

 

Και Να Τρεχω Με 384 !!

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

sou exw tin eikona se ayto to link.

 

katebase tin kai des ayto pou mou zitises

 

 

http://www.sendspace.com/file/lanuun

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και κάποιο άλλο modem αν έχεις τη δυνατότητα και πάρε το 121 να σου τσεκάρουν τη γραμμή.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και κάποιο άλλο modem αν έχεις τη δυνατότητα και πάρε το 121 να σου τσεκάρουν τη γραμμή.

 

 

 

Δηλαδη Υπαρχει Περιπτωση Να Ειναι Και Το Modem ?? Ετσι ?

 

Μηπως Μπορει Να Ειναι Επειδη Στην Περιοχη μας Εχουμε Ελλειψη Απο Πορτες και Ειναι Φορτωμενο Το Dslam ???

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σα να το ματιασα μου φαινεται...:(

Τραβαει κατι κοψιματα τις τελευταιες μερες, περιοχη Ν.Σμυρνης.

Εκει δηλ. που κανεις browsing, σα να μη βρισκει κανενα host για μερικα λεπτα και μετα ξεκολλαει και δουλευει.

 

Συμβαινει και σε αλλους αυτο η ν'αρχισω να κοιταζω προς router μερια ??

 

EDIT: Εχω δε την αισθηση, οτι μεχρι τις 11.30 περιπου γινονται αυτα, μετα δεν εχει προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...