Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδες τα 2048 στην πραγματικότητα και περιμένεις και τον διπλασιασμό;

Εγώ περιμένω εδώ και τόσους μήνες να πλησιάσω (όχι να τα πιάσω) τα 2048 που υποτίθεται ότι έχω.

Gia auto thelei diplasiasmo. Mpas kai arxisei na katevazei epitelous san na exei 2Mbps. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν ρωταω στο σωστο μερος...Εχω την 768 με το κλασσικο μοντεμ της sagem αλλα τελευταια μου δημιουργει προβληματα κατα τη συνδεση (αργει να συνδεθει,βγαζει και καλα οτι ειναι λαθος το username...) και μου ειπαν να κατεβασω τους τελευταιους drivers απο το http://www.otenet.gr/hd αλλα δεν βρηκα τπτ (το πιο σιγουρο ειναι οτι καπου μπερδευτηκα με τα τοσα πολλα downloads)...Μπορει καποιος να με βοηθησει να τους βρω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ! Μπαίνω στο internet με σύνδεση 1 mbit αλλά σήμερα συνδέετε με 768! Γιατί αυτό; Γίνετε και σε σας;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ! Μπαίνω στο internet με σύνδεση 1 mbit αλλά σήμερα συνδέετε με 768! Γιατί αυτό; Γίνετε και σε σας;
θα μου απαντήσει κανείς; Πέρασαν 3 μέρες και ακόμα τίποτα... :(
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σου πηραξαν την συνδεση απο λαθος.....εγω αρχικα οταν εκανα συνδεση μου ειχαν βαλει απο λαθος 768 και οχι 1 μμβιτ....και με ενα τηλεφωνημα μου την εφτιαξαν επιτοπου απο τον οτε........παρτους τηλ στην ΟΤΕΝΕΤ.....ειναι τεχνικο το θεμα....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις και ποιο είναι το τηλ; Το είχα σημειωμένο αλλά το έχασα.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις και ποιο είναι το τηλ; Το είχα σημειωμένο αλλά το έχασα.

 

Για την otenet το τηλ είναι 801 11 35 555.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στην περιοχη της Ν.ιΩΝΙΑΣ και στο Ηρακλειο εχετε ιντερνετ?απο το πρωι δεν εχω καθολου

 

Α ρε πΟΤΕnet με τα εργα σου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουν βελτιωθει πολυ....με πηραν στο κινητο να μου πουνε οτι το προβλημα αποκατασταθηκε.......ευχαριστη εκπληξη..............

 

Μπραβο, ετσι να τα λεμε και τα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρομοίως από Νίκαια..πρόκειται για ένα θέμα που έχει σχολιασθεί και σε άλλα forum.. φημολογειται ότι ο ΟΤΕ έχει εφαρμόσει τον κανόνα cαp per session..με δυο λόγια ότι ανά κατέβασμα δεν επιτρέπει άνω των 50 mbps..ίσως όμως και να είναι απλώς εικασίες ή να αφορά εργασίες αναβαθμίσεως..

Ιδέτε και εδώ h**p://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=86998&page=4

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρομοίως από Νίκαια..πρόκειται για ένα θέμα που έχει σχολιασθεί και σε άλλα forum.. φημολογειται ότι ο ΟΤΕ έχει εφαρμόσει τον κανόνα cαp per session..με δυο λόγια ότι ανά κατέβασμα δεν επιτρέπει άνω των 50 mbps..ίσως όμως και να είναι απλώς εικασίες ή να αφορά εργασίες αναβαθμίσεως..

Ιδέτε και εδώ h**p://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=86998&page=4

 

Εγω παντως με 768 κατεβαζω με 80-90 kb/sec,περιοχη Ν.Σμυρνης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν έχουν τον Θεό τους δηλαδή...

 

1000 σύνδεση και να τρέχει με 7 ΚΒ/s δεν έχω ξανακούσει.....

 

Αν είναι δυνατόν......Θα γυρίσω στην παλιά καλή 56άρα μου.....

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν έχουν τον Θεό τους δηλαδή...

 

1000 σύνδεση και να τρέχει με 7 ΚΒ/s δεν έχω ξανακούσει.....

 

Αν είναι δυνατόν......Θα γυρίσω στην παλιά καλή 56άρα μου.....

 

Κατσε ρε συ topman, δηλ. σε ΟΛΑ τα sites που μπαινεις και κατεβαζεις, το κανεις με 7KB/sec ?? σε ΟΛΑ ???

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις έχω screenshots για να σε πείσω....

Τώρα μάλιστα μου κάνουν τη χάρη και η ταχύτητα έχει εκτοξευτεί στο αστρονομικό ποσό των 22 KB/s.

 

Σε Bitlord και συναφή δε, άμα πιάσουμε πάνω από 10, γιορτή κάνουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις έχω screenshots για να σε πείσω....

Τώρα μάλιστα μου κάνουν τη χάρη και η ταχύτητα έχει εκτοξευτεί στο αστρονομικό ποσό των 22 KB/s.

 

Σε Bitlord και συναφή δε, άμα πιάσουμε πάνω από 10, γιορτή κάνουμε

 

Αν αυτο το εχεις καιρο, τοτε πρεπει να τους το δηλωσεις σαν προβλημα (αν δεν το εχεις ηδη κανει). Δε γινεται με 768 να εχω 80-90 KB/sec κι εσυ με 1000αρα 22...Τι να πω, ακομα και σε υπερφορτωμενο DSLAM ν'ανηκεις, δεν δικαιολογειται τετοιο νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο το εχεις καιρο, τοτε πρεπει να τους το δηλωσεις σαν προβλημα (αν δεν το εχεις ηδη κανει). Δε γινεται με 768 να εχω 80-90 KB/sec κι εσυ με 1000αρα 22...Τι να πω, ακομα και σε υπερφορτωμενο DSLAM ν'ανηκεις, δεν δικαιολογειται τετοιο νουμερο.

 

Άκου τώρα να πάθεις πλάκα....

Το δηλώνω στον ΟΤΕ πριν κανένα μήνα, έρχεται ο τεχνικός κι όσο ήταν εδώ η γραμμή πετούσε (100% αλήθεια...)

από το μεσημέρι και μετά τα ίδια....

Έχει τώρα εδώ και ένα δίμηνο που ούτε καν το πρωι που παραδοσιακά ήταν γύρω στο 90άρι, δεν είναι πια....

Μέχρι 30 γράφει το κοντέρ μάξιμουμ.... Τι στο καλό στο αεροδρόμιο είναι η DSLAM τους??

 

Ρε παιδιά μήπως κανείς από σας μπορεί να δώσει καμμιά οδηγία πέρα από τις γνωστές,

για να κοιτάξω λίγο τις ρυθμίσεις μου μπας και φταίω εγώ, γιατί με τον ΟΤΕ δεν βγάζω άκρη....

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

TEST_DATE,DOWNLOAD_SPEED,UPLOAD_SPEED,LATENCY,SERVER_NAME,DISTANCE

5/10/2007 4:16 PM GMT,"63 kb/s","88 kb/s","141 ms","Plovdiv","~ 300 mi"

5/10/2007 4:22 PM GMT,"385 kb/s","96 kb/s","768 ms","Paris","~ 1300 mi"

 

Κοιτάξτε εδώ τους γελοίους με 1Mbps σύνδεση.Αυτό γίνεται εδώ και 4 ημέρες:X

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται εδώ και 4 μήνες θα έλεγα......:X :X :X

 

Και η βλακεία είναι ότι και άλλον πάροχο να βρεις πάλι οι γραμμές δικές τους θα είναι...

 

Άντε Φορθ να δούμε τι θα κάνεις κι εσύ γιατί αλίώς στο χειροκίνητο Διαδίκτυο μας βλέπω....

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...