Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω λεει οτι εχουν βγει "νεοι" modem drivers, τους εχει δοκιμασει κανεις ?

http://www.otenet.gr/hd/HTML/adsl/adsl_kit/drivers.htm

 

το βραδυ σπιτι μαλλον θα το δοκιμασω.

 

Α, κατι αλλο: Εχει τυχει σε καποιον να στησει το software απο το cd του πακετου και να εχει προβλημα μετα με το hibernation στο pc του ?? :(

Απο τοτε που το εγκατεστησα, ενω κανει hibernate, οταν επανερχεται το συστημα, με το που παει να δειξει τα πρωτα γραφικα, εκει παγωνει...

 

Το εχει και αλλος αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδω λεει οτι εχουν βγει "νεοι" modem drivers, τους εχει δοκιμασει κανεις ?

http://www.otenet.gr/hd/HTML/adsl/adsl_kit/drivers.htm

 

το βραδυ σπιτι μαλλον θα το δοκιμασω.

 

Α, κατι αλλο: Εχει τυχει σε καποιον να στησει το software απο το cd του πακετου και να εχει προβλημα μετα με το hibernation στο pc του ?? :(

Απο τοτε που το εγκατεστησα, ενω κανει hibernate, οταν επανερχεται το συστημα, με το που παει να δειξει τα πρωτα γραφικα, εκει παγωνει...

 

Το εχει και αλλος αυτο ??

εγω παντως δοκιμασα τους αντιστοιχους για ασυρματο ρουτερ και διορθωσαν προβληματα!
Link to comment
Share on other sites

δεν μου φορτωνε σελιδες!σταματουσε λιγο πριν το τελος και των downloads!στο 99%!

 

Είχες σοβαρά προβλήματα δηλαδή.Αφού λοιπόν διορθώθηκαν με τους καινούριους drivers, πάλι καλά.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο τρεις μέρες αντιμετωπίζω πολλές μικροδιακοπές στο ADSL. Μένω Πατήσια... Πήρα το κέντρο της ΟΤΕΝΕΤ και μου είπαν πως δεν έχει αναφερθεί κάποια δυσλειτουργία στο σύστημα...Έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος κάτι σχετικό;:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

kai ego antimetopizo to idio problima[thessaloniki olumpiados].kathe 15-20 lepta mou kanei disconnect kai otan thelo na mpo mou grafei ivalid username or password kai meta apo kamia 10aria prospatheies mpainei.episis to modem mou edo kai 2 imeres sixgronizete se mikroteres taxitites[exo 2mbit leme tora....]
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις αυτό με την ταχύτητα τα ίδια παθαίνω κι εγώ εδώ και καμιά εβδομάδα και έχω σπαστεί άγρια! (Θεσσαλονίκη περιοχή Ντεπώ).

Μήπως φταίει το modem; Έχω ακόμη το Sagem που δίναν στο πακέτο.

Δήλωσα το νούμερο ως βλάβη πάντως μπας και γίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με πετάει που και που. Και δεν με ξαναβάζει αμέσως. Καλαμαριά.

Μερικές φορές μάλιστα με βάζει αλλά δεν κατεβάζει τίποτα. Στέλνει κάποια kb κατεβάζει ελάχιστα byte και σταματάει. Η λύση για να ξαναμπώ... restart.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με πετάει που και που. Και δεν με ξαναβάζει αμέσως. Καλαμαριά.

Μερικές φορές μάλιστα με βάζει αλλά δεν κατεβάζει τίποτα. Στέλνει κάποια kb κατεβάζει ελάχιστα byte και σταματάει. Η λύση για να ξαναμπώ... restart.

 

Αν χρειαζεται να κανεις restart για να ξαναμπεις, τοτε δεν φταιει κατι με τον ΟΤΕ/Οτενετ αλλα με τους drivers και το modem σου.

Δοκιμασε να κατεβασεις απο το site τηε Οτενετ νεους drivers (εχει κατι νεο εκει) η να βαλεις παλι τους παλιους ξηλωνοντας βεβαια την υπαρουσα εγκατασταση.

Εγω παντως πλεον δεν εχω τιποτα απο ολα αυτα, οτε κολληματα ουτε καποια αλλη δυσλειτουργια. Και προχθες ειδα παλι 90ΚΒ/sec σε ενα download (με 768 συνδεση) :)

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση με τις διακοπές έχει φθάσει στο απροχώρητο...Έχω ασύρματο ρούτερ και με πετά συνέχεια σχεδόν έξω...Βάζω το μόντεμ της οτενέτ, μου δείχνει πως έχω πρόσβαση, όταν όμως πάω να κάνω login μου βγάζει σφάλμα 691, περί μη σωστού user name/password....Μπαίνω με κωδικούς otenet και συνδέομαι. Ξανά με τους δικούς μου κωδικούς, σφάλμα 691.... Επανασυνδέω στο ρούτερ τη γραμμή και κάποια στιγμή επανασυνδέομαι, γιά λίγο όμως...

 

Τηλεφωνώ στην ΟΤΕΝΕΤ και μου επαναλαμβάνει πως δεν υπάρχει πρόβλημα δικό της και το πρόβλημα οφείλεται, στο ρούτερ μου, σε πιθανό ιό, αλλά όχι σε δικό τους θέμα. Μου λένε πως αν και off φαίνεται πως είμαι συνδεδεμένος και μου προτείνουν να αλλάξω password μήπως μπαίνει με αυτό κάποιος άλλος....Έχω τρελαθεί...Και όλα αυτά, ενώ είχα τέλεια σύνδεση (χωρίς κανενα πρόβλημα) ξεκίνησαν πριν περίπου 5-6 μέρες....Δεν ξέρω ποιό μπορεί να είναι το επόμενό μου βήμα, σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει....Και αν γίνεται κάποια αναβάθμιση γιατί τηρούν σιωπή ιχθύος;;; :blink:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση με τις διακοπές έχει φθάσει στο απροχώρητο...Έχω ασύρματο ρούτερ και με πετά συνέχεια σχεδόν έξω...Βάζω το μόντεμ της οτενέτ, μου δείχνει πως έχω πρόσβαση, όταν όμως πάω να κάνω login μου βγάζει σφάλμα 691, περί μη σωστού user name/password....Μπαίνω με κωδικούς otenet και συνδέομαι. Ξανά με τους δικούς μου κωδικούς, σφάλμα 691.... Επανασυνδέω στο ρούτερ τη γραμμή και κάποια στιγμή επανασυνδέομαι, γιά λίγο όμως...

 

Τηλεφωνώ στην ΟΤΕΝΕΤ και μου επαναλαμβάνει πως δεν υπάρχει πρόβλημα δικό της και το πρόβλημα οφείλεται, στο ρούτερ μου, σε πιθανό ιό, αλλά όχι σε δικό τους θέμα. Μου λένε πως αν και off φαίνεται πως είμαι συνδεδεμένος και μου προτείνουν να αλλάξω password μήπως μπαίνει με αυτό κάποιος άλλος....Έχω τρελαθεί...Και όλα αυτά, ενώ είχα τέλεια σύνδεση (χωρίς κανενα πρόβλημα) ξεκίνησαν πριν περίπου 5-6 μέρες....Δεν ξέρω ποιό μπορεί να είναι το επόμενό μου βήμα, σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει....Και αν γίνεται κάποια αναβάθμιση γιατί τηρούν σιωπή ιχθύος;;; :blink:

Kai ego ta idia trabao olo exo me petai.Na rotiso kati alo Exo 4minisynesy otenet Me 768.kathe mina tha plirono stathera 20e Mipos iparxoyn tipota krifes xreosis?Ayta ta 20e tha anagrafonte ston logargiasmo toy ote?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Kai ego ta idia trabao olo exo me petai.Na rotiso kati alo Exo 4minisynesy otenet Me 768.kathe mina tha plirono stathera 20e Mipos iparxoyn tipota krifes xreosis?Ayta ta 20e tha anagrafonte ston logargiasmo toy ote?:confused:

To πρόβλημά μου λύθηκε και οφειλόταν σε δικό μου σφάλμα. Συγκεκριμένα είχα δώσει το τελευταίο διάστημα τους κωδικούς μου πρόσβασης σε φίλο για dial-up χρήση. Αυτό μου δημιουργησε το πρόβλημα. Εδώ και δύο μέρες που διακόπηκε η δεύτερη πρόσβαση, δεν έχω την παραμικρή διακοπή και όλα δείχνουν να επανήλθαν στα πρότερα, δηλ. χωρίς κανένα πρόβλημα....Έλεγξε και εσύ το δεδομένο αυτό....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση με τις διακοπές έχει φθάσει στο απροχώρητο...Έχω ασύρματο ρούτερ και με πετά συνέχεια σχεδόν έξω...Βάζω το μόντεμ της οτενέτ, μου δείχνει πως έχω πρόσβαση, όταν όμως πάω να κάνω login μου βγάζει σφάλμα 691, περί μη σωστού user name/password....Μπαίνω με κωδικούς otenet και συνδέομαι. Ξανά με τους δικούς μου κωδικούς, σφάλμα 691.... Επανασυνδέω στο ρούτερ τη γραμμή και κάποια στιγμή επανασυνδέομαι, γιά λίγο όμως...

 

Τηλεφωνώ στην ΟΤΕΝΕΤ και μου επαναλαμβάνει πως δεν υπάρχει πρόβλημα δικό της και το πρόβλημα οφείλεται, στο ρούτερ μου, σε πιθανό ιό, αλλά όχι σε δικό τους θέμα. Μου λένε πως αν και off φαίνεται πως είμαι συνδεδεμένος και μου προτείνουν να αλλάξω password μήπως μπαίνει με αυτό κάποιος άλλος....Έχω τρελαθεί...Και όλα αυτά, ενώ είχα τέλεια σύνδεση (χωρίς κανενα πρόβλημα) ξεκίνησαν πριν περίπου 5-6 μέρες....Δεν ξέρω ποιό μπορεί να είναι το επόμενό μου βήμα, σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει....Και αν γίνεται κάποια αναβάθμιση γιατί τηρούν σιωπή ιχθύος;;; :blink:

Κι εγώ έχω διαπιστώσει το πρόβλημα με ένα φίλο στην περιοχή της Καρδίτσας...Έχει ΟΤΕΝΕΤ και USR 9108 ρουτερ...Εδώ και 1 χρόνο δούλευε ρολόι αλλά το τελευταίο 20ήμερο η κατάσταση έχει ξεφύγει..4-5 φορές την ημέρα κόβεται και επανέρχεται μόνο του το Ιντερνετ...Μίλησε με ΟΤΕΝΕΤ και του είπανε πως δεν υποστιρίζουνε το ρουτερ και άλλες τέτοιες αηδείες....Τι να πω....Θεωρώ πως δεν είναι πρόβλημα hardware αλλά καθαρά ΟΤΕ - ΟΤΕΝΕΤ....Απαράδεκτοι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τούς πήρα σήμερα να μου πούν πώς θα σετάρω ένα router και συγκεκριμένα το Crypto WF 110 E και μου είπαν ότι δεν το υποστηρίζουν και άλλες τέτοιες αηδίες!!

Μήπως βρέ παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

Το δούλευα στο μαγαζί με Forthnet και όλα καλά και το πήρα σπίτι για να έχω ασύρματο δίκτυο και δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει!!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τούς πήρα σήμερα να μου πούν πώς θα σετάρω ένα router και συγκεκριμένα το Crypto WF 110 E και μου είπαν ότι δεν το υποστηρίζουν και άλλες τέτοιες αηδίες!!

Μήπως βρέ παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

Το δούλευα στο μαγαζί με Forthnet και όλα καλά και το πήρα σπίτι για να έχω ασύρματο δίκτυο και δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει!!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??

 

Tι προβλημα εχεις ακριβως; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Tι προβλημα εχεις ακριβως; :confused:

 

Fabo καλημέρα και σε όλους σας!!

Λοιπόν το πήρα απο το μαγαζί που το είχα (εκεί έχω Forthnet) και δούλευε κανονικά. Εκεί μου είχαν πεί τις ρυθμίσεις απο την Forthnet και τις έκανα. Υπέθεσα ότι θα ήταν εύκολο να αλλάξω τις ρυθμίσεις σε Otenet αλλά μπερδεύτηκα και δεν με συνδέει τώρα!!

Ψάχν μήπως βρώ κάποιο οδηγό κάπου στο ιντερνετ αλλά μάταια.

Είναι το router Crypto WF 110 E.

 

Το ξέρω ότι μπορεί να είναι απλό και να το κάνω εγώ δύσκολο!!

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις ακριβως; Αν ειναι θεμα username η FORTHNET εχει τυπου:

 

aaaaa.ath.forthnet.gr@forthnet.gr ενω στην ΟΤΕΝΕΤ:

 

aaaa@otenet.gr

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι κανείς με Otenet, από Παγκράτι;;

 

Γιατί (κυριολεκτικά) σέρνεται σήμερα;;;;

Μιλάμε κατεβάζει με 1.6kbps. Έλεος!!! :mad: :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Άστα...κοντεύω να σπάσω τον υπολογιστή... :mad: :mad:

Και όχι τπτ άλλο...δεν μπορώ να κατεβάσω και το καινούργιο επεισόδιο από Heroes...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι κανείς με Otenet, από Παγκράτι;;

 

Γιατί (κυριολεκτικά) σέρνεται σήμερα;;;;

Μιλάμε κατεβάζει με 1.6kbps. Έλεος!!! :mad: :mad:

 

Υποθέτω με ταχύτητα 768 Kbit.Θα έπρεπε να ντρέπονται και είσαι otenet.Έχουμε το πιο ακριβό Internet στην Ευρώπη και παράλληλα το πιο αργό!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φτανει πια, αντι να κλαιγομαστε για τις κακες ταχυτητες προτεινω να μαζεψουμε υπογραφες και να τις στειλουμε στον ΟΤΕ και στην ΕΕΤΤ και να διεκδικησουμε αυτο για το οποιο πληρωνουμε.αν υπαρχει καποιος νομικος να συνταξει ενα εγγραφο για να αρχισουμε να μαζευουμε υπογραφες, δεν μπορει να κατεβαζω με 25-40 στιν καλυτερη με συνδεση 1024 οταν πριν με 512 επιανα 48 με 55. Αρκετα μας θεωρουν θυματα ανυμπορα να αντιδρασουμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις.Το καλοκαίρι του 2006 με ταχύτητα 512 Kbit κατέβαζα με μέσο όρο 50 kbps και τώρα που υποτίθεται ότι έχουν γίνει και εκείνες οι αναβαθμίσεις με ταχύτητα 768 Kbit κατεβάζω με μέσο όρο 45 kbps!!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...