Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:)

 

εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα μιας και την έχω αρκετό καιρό και είναι αορίστου. αγόρασα την αναβάθμιση για 24Mbit connx και περιμένω να με πάρουν τηλ αύριο να δω τι θα γίνει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανενας αν το μοντεμ SAGEM 1540W για ADSL over ISDN που δινει ,και εχω,η οτενετ κανει για 24αρα?τωρα εχω 8αρα και κατεβαζω μια χαρα στα 800-820.
Link to comment
Share on other sites

Nαι κάνει,αλλά νομίζω δεν συντονίζεται αρκετά ψηλά για 24αρα-Ισως χάνεις ταχύτητα αν η γραμμή έχει πρόβλημα.

Οσο αφορα τα πακέτα OnDSL όλα θα γίνουν connx καθώς η Οτενετ ενσωματωνεται με το connx (σαν εταιρία του OTE).

Link to comment
Share on other sites

Nαι κάνει,αλλά νομίζω δεν συντονίζεται αρκετά ψηλά για 24αρα-Ισως χάνεις ταχύτητα αν η γραμμή έχει πρόβλημα.

Οσο αφορα τα πακέτα OnDSL όλα θα γίνουν connx καθώς η Οτενετ ενσωματωνεται με το connx (σαν εταιρία του OTE).

ευχαριστω...και πως θα ειμαστε σιγουροι γιαυτο που λες?υπαρχει τροπος να το ελεγξω?ποιο wireless router ειμαστε σιγουροι οτι θα συντονιζεται καλα σε24αρα?

Link to comment
Share on other sites

To SAGEM 1540W κανει κανονικα για adsl2+ (δηλαδη για ταχυτητες μεχρι και 24mbps) αλλα δεν θα ειναι ο καθοριστικος παραγωντας για το ποσο ψηλα θα συγχρονιζει...

Παιζει μεν καποιο ρολο αλλα μικρο! Το μεγαλυτερο ρολο παιζει η γραμμη σου... Αν δηλαδη εισαι κοντα στο DSLAM, αν ο χαλκος στα καλωδια σου ειναι καλης ποιοτητας, αν η εσωτερικη καλωδιωση του σπιτιου σου ειναι οπως πρεπει κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

To SAGEM 1540W κανει κανονικα για adsl2+ (δηλαδη για ταχυτητες μεχρι και 24mbps) αλλα δεν θα ειναι ο καθοριστικος παραγωντας για το ποσο ψηλα θα συγχρονιζει...

Παιζει μεν καποιο ρολο αλλα μικρο! Το μεγαλυτερο ρολο παιζει η γραμμη σου... Αν δηλαδη εισαι κοντα στο DSLAM, αν ο χαλκος στα καλωδια σου ειναι καλης ποιοτητας, αν η εσωτερικη καλωδιωση του σπιτιου σου ειναι οπως πρεπει κλπ κλπ

το οτι σε οποια συνδεση ειχα(768-1-2-8mbit) επιανα τις σχεδον ανωτερες τιμες αυτο μας λεει κατι για την γραμμη?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει σε πόσες μέρες από την αγορά του πακέτου ενεργοποιείται η σύνδεση?Η σύνδεση θα γίνει μέσω δίοδος στα 8ΜΒps
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει καποιος τελευταια (εννοω τωρα που η otenet ανηκει στον ΟΤΕ) αναβαθμιση της onDSL γραμμης του ? Εχω 768 και θελω να παω σε μεγαλυτερη ταχυτητα αλλα φοβαμαι μηπως μπλεξω...(να με πανε στο connx, να περιμενω αλλες τοσες μερες για συνδεση κτλ κτλ)
Link to comment
Share on other sites

στις αρχες του γεναρη αλλαξα απο οτενετ σε κονεξ και η αλλαγη εγινε αμεσως χωρις προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

στις αρχες του γεναρη αλλαξα απο οτενετ σε κονεξ και η αλλαγη εγινε αμεσως χωρις προβληματα.

 

Mαλιστα...Ζητησες εσυ την αλλαγη η εγινε ετσι κι αλλιως απο αιτημα σου για αλλαγη ταχυτητας ? Εμεινες καποιες μερες χωρις internet ?

 

Σ'ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεί κάποιος να μου πει σε πόσες μέρες από την αγορά του πακέτου ενεργοποιείται η σύνδεση?Η σύνδεση θα γίνει μέσω δίοδος στα 8ΜΒps

 

Εμενα μου την ενεργοποισα ν σε 3 εβδομαδες.Με μενα τι γινεται που εχω διοδος 768,δεν θα γινει καμια αναβαθμιση.Η προσφορα που δινουν τωρα ειναι 8Mbps εγω θα μηνω στα 768????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την ενεργοποισα ν σε 3 εβδομαδες.Με μενα τι γινεται που εχω διοδος 768,δεν θα γινει καμια αναβαθμιση.Η προσφορα που δινουν τωρα ειναι 8Mbps εγω θα μηνω στα 768????

Δυστυχώς φίλε... Και εγώ είμαι με 1024 onDSL δίοδος και ρώτησα για την αναβάθμιση. Μου είπαν οτι σταδιακά οι γραμμές 1024 θα αναβαθμιστούν σε 8Mbps ενώ οι 768 σε 2 Mbps . Ο μόνος τρόπος για να πας κατευθείαν τώρα είναι να κάνεις διακοπή αν έχει περάσει το 12μηνο και καινούρια αίτηση... άρα αναμονή κάνα 15ήμερο τουλάχιστον χωρίς ίντερνετ και μάζεμα πάλι απο την αρχή όλο αυτό το χαρτομάνι της διόδου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε... Και εγώ είμαι με 1024 onDSL δίοδος και ρώτησα για την αναβάθμιση. Μου είπαν οτι σταδιακά οι γραμμές 1024 θα αναβαθμιστούν σε 8Mbps ενώ οι 768 σε 2 Mbps . Ο μόνος τρόπος για να πας κατευθείαν τώρα είναι να κάνεις διακοπή αν έχει περάσει το 12μηνο και καινούρια αίτηση... άρα αναμονή κάνα 15ήμερο τουλάχιστον χωρίς ίντερνετ και μάζεμα πάλι απο την αρχή όλο αυτό το χαρτομάνι της διόδου...

 

Και ποτε παιζει να γινει αυτο????Και απο του χρονου τι θα γινει που θα δινω τα ιδια λεφτα με την καινουργια προσφορα των 8Mbps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρίν από λίγο η 768 ΟnDSL Kit μου από Δίοδος έγινε 2Mbit. Τι κρίμα που τέλος του μήνα θα τη διακόψω για 24αρα:O

http://www.speedtest.net/result/232485466.png"]http://www.speedtest.net/result/232485466.png[/url]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρίν από λίγο η 768 ΟnDSL Kit μου από Δίοδος έγινε 2Mbit. Τι κρίμα που τέλος του μήνα θα τη διακόψω για 24αρα:O

http://www.speedtest.net/result/232485466.png"]http://www.speedtest.net/result/232485466.png[/url]

 

Σε ποια περιοχη εισαι,και πως εγινε τους πηρες τηλεφωνο η αυτοματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το οτι σε οποια συνδεση ειχα(768-1-2-8mbit) επιανα τις σχεδον ανωτερες τιμες αυτο μας λεει κατι για την γραμμη?

Όχι. Μας λέει απλά ότι δεν είσαι σε πηγμένο dslam. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη εισαι,και πως εγινε τους πηρες τηλεφωνο η αυτοματα.

 

Κέντρο πίσω ακριβώς από το υπουργείο. Δεν έκανα τίποτα εγώ ούτε τηλ. ούτε τπτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κέντρο πίσω ακριβώς από το υπουργείο. Δεν έκανα τίποτα εγώ ούτε τηλ. ούτε τπτ.

 

Δηλαδη ξαφνικα κοιταξες τον router σου και δειχνει πλεον 2Mbit ??

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο πίσω ακριβώς από το υπουργείο. Δεν έκανα τίποτα εγώ ούτε τηλ. ούτε τπτ.

 

Δηλαδη εγω που μενω μαρτιου καλο πασχα???Και αυτο που λες αυτοματα δηλαδη στο πρασινο το τριγωνακι κατω στη μπαρα οταν το πατησες απο 760 εδειξε 2ΜΒ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε σεις πάτησα το τριγωνάκι και μου βγάζει max 2040Κbps από 760 που ήταν πρίν, δεν είχα ιδέα ότι η otenet ανακοίνωσε αναβάθμιση συνδέσεων και μπήκα στο forum και το διάβασα. Ανοίγω το Limewire και μου κατέβαζε με 200KB από 85 που ήταν πρίν το max σταθερά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

egw olh mera xtes den eixa internet kai tous ebriza alla shmera blepw apo 768 eimai 2mbps!!! katebazw me 200kb/sec!!! me mono 11.90 to mhna!!!! oleeeee
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

egw olh mera xtes den eixa internet kai tous ebriza alla shmera blepw apo 768 eimai 2mbps!!! katebazw me 200kb/sec!!! me mono 11.90 to mhna!!!! oleeeee

 

Το ίδιο «πρόβλημα» είχα κι εγώ... Καθόλου internet χθες, έπεσε βρισίδι, μπαίνω σήμερα, 2Mbps. :clap: :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να ρίξω αυτό το "βρισίδι"! Ελπίζω να πλησιάζει η ώρα! :p
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να ρίξω αυτό το "βρισίδι"! Ελπίζω να πλησιάζει η ώρα! :p

 

Πάντως εγώ internet δεν είχα από προχθές το βράδυ μέχρι σήμερα το πρωί... Οπότε υπομονή... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, αναβαθμίστηκε και το δικό μου! :) Χτες πήγε 1600/256 από 768 που ήτανε αλλά σήμερα πλέον 2048/256. :p

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...