Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Της OTEnet ??

 

Nαι....Να ρωτησω...δεν γινεται αυτοματα η αναβαθμιση? πρεπει να στειλω αιτηση? επειδη πολλοι ειπαν οτι γινεται αυτοματα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω έκανα αίτηση για αναβάθμιση από 768 σε 1mbit την Τρίτη 18 του μηνός στις 7 το απόγευμα. Το ίδιο βράδυ στις 12 και κάτι ψηλά και μετά από έναν στιγμιαίο αποσυγχρονισμό συγχρόνισα στο 1. :)
πριν 20 μερες που με ειχαν παρει γιατι εληγε η 6μηνιαια συνδεση στο 1mbit και συνεννοηθηκαμε να μου την αναβαθμισουν στα 2,περασαν 15 μερες για να γινει η αναβαθμιση:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εχω 12μηνη δεσμεση σε ondsl kit με Static ip στα 2mbps. Ειμαι στον 2ο χρονο και δεν εχω παρει καποιον εξοπλισμο που ξεκινησε η 12μηνη δεσμευση.

Μπορω να παω στα 8Mbps και να ακυρωσω την στατικη ip? Θα εχω καποια επιβαρυνση?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε να γελάσετε:

Στέλνω μήνυμα στην ΟΤΕΝΕΤ για τις αναβαθμίσεις και παράλληλα τους την λέω και για τα 24Mbps που δεν έδωσαν...

Στο δεύτερο μήνυμα τους γράφω αυτό:

Τέλος να υπενθυμίσω πως οι άλλες εταιρίες παρέχουν και ταχύτητα 24Mbps (στην τιμή των 30 ευρώ)...

Και μου έρχεται απάντηση, αυτή:

Έχετε την δυνατότητα να κάνετε μετατροπή του πακέτου από OnDSL kit σε Conn-x με την ταχύτητα των 24 Mbps.

Δεν παραθέτω όλο το μήνυμα...

Και τους στέλνω την εξής απάντηση τώρα:

Σε συνέχεια του δικού σας μηνύματος θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι με κάνατε και γέλασα. Ωραία απάντηση! Η ΟΤΕΝΕΤ δεν είναι ικανή προφανώς να δώσει ταχύτητα 24Mbps ή έχει πολλούς πελάτες και αποφάσισε να στείλει μερικούς στο Conn-X του ΟΤΕ (δια στόματός σας προφανώς);... Η αλήθεια είναι ότι στο site της εταιρίας δεν αναφέρει κάπου ότι όποιος θέλει ταχύτητα 24Mpbs μπορεί να κατηφορίζει κατά Conn-X μεριά... Good! Αυτή είναι η νέα πολιτική της εταιρίας;

Καλή χρονιά αγαπητέ κύριε/κυρία...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε να γελάσετε:

Στέλνω μήνυμα στην ΟΤΕΝΕΤ για τις αναβαθμίσεις και παράλληλα τους την λέω και για τα 24Mbps που δεν έδωσαν...

Στο δεύτερο μήνυμα τους γράφω αυτό:

 

Και μου έρχεται απάντηση, αυτή:

 

Δεν παραθέτω όλο το μήνυμα...

Και τους στέλνω την εξής απάντηση τώρα:

 

:rolleyes:

ενημερωσε μας για την επομενη απαντηση τους!εγω χτες εστειλα με φαξ την αιτηση για αναβαθμιση απο 2 σε 8μβ και αναμενω....εμενα μου ειπαν οτι μεσα στο ιανουαριο θα βγαλει και 24αρα και η οτενετ...ειδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε αυτη την χωρα για τιποτα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.Φιλος μου που εχει internet cafe στην θεσσαλονικη εφαγε μεγαλη ταλαιπωρια με hol,στο σχετικο θεμα ειχα αναφερει τι γινεται.Σημερα παρελαβε conn x 24αρα.Το στηνουμε το μοντεμ,ολα καλα.Καλη ταχυτητα στο σερφαρισμα και πολυ καλη ταχυτητα στο κατεβασμα.Ελα ομως που δεν περασε μιση ωρα και αρχισε ανα τακτα χρονικα διαστηματα να χανεται το ιντερνετ και να γυρναει.Περνει τηλεφωνο και λεει η υπαλληλος να κανει reset το μοντεμ.Το αφηνει οπως ειναι.Πριν μια ωρα περιπου ηρθα στο μαγαζι και περνω τηλεφωνο να δω τι γινεται μια και η hol ειναι στον κοσμο της.Αυτο που μου ειπε ο υπαλληλος ειναι οτι δεν φταιει το μοντεμ αλλα οτι η περιοχη που βρισκεται το μαγαζι δεν εχει καλη υποδομη για 24αρα και κακως την εδωσαν οποτε τηλεφωνο αυριο μετα τις 10 στο 121 να την γυρισουν σε 8 αρα μεχρι να φτιαξουν το δικτυο.:w00t:Α ρε Ελλαδα!:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

σε ολα ειμαστε πισω,πιστευει κανεις σας οτι στο ιντερνετ θα ειμασταν μπροστα η εστω θα συμβαδιζαμε με ευρωπη???εγω που εχω το διοδος 768 της οτενετ θα μου γινει αναβσθμιση και ποτε,πρεπει να τους στειλω καποια αιτηση η θα γινει αυτοματα???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι αφησε να εννοηθεί ο ΟΤΕ αναβαθμιση θα γίνει σταδιακά,δηλ. λογικά όπως έγινε από 384-768 που κράτησε 3μηνο και βάλε,ανάλογα την περιοχή.Περισσότερα ρωτάς στο 134
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα!εχω το ρουτερ της οτενετ sagem 1540 για ISDN wireless και εχω ταχυτητα 2mbit.ενδιαφερομαι για την 24αρα ταχυτητα ,πηρα την οτενετ να ρωτησω αν υποστηριζει το ρουτερ αυτο ADSL2+ και μου ειπαν ναι.ισχυει αυτο ?εσεις τι ξερετε?
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια εχω το montem της sagem fast 800 πως μπορω να δω τα επιπεδα θορυβου της γραμμης μου η αν υπαρχει κανενα προγραμμα γι αυτο
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά.

Έχω Οτενετ 1Mbit και τις τελευταίες 10 ημέρες δεν μπορώ να μπω σε ορισμένες ιστοσελίδες οι οποίες δουλευουν κανονικά σε φίλους οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ιστοσελίδες. Μπορώ και σερφάρω κανονικά στο 95% του διαδικτύου.

Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικούς υπολογιστές (χωρίς firewalls, antiviruses κτλ) αλλά τίποτα.

Δοκίσα και την εντολή ping από το command prompt για τις συγκεκριμένες αυτές ιστοσελίδες αλλά δεν υπάρχει respond. Οπότε όλα δίχνουν οτι έχει κάποιο πρόβλημα ο διακομιστής otenet. Τους πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν οτι πρώτη φορά ακούνε κάτι τέτοιο. Μου πρότειναν να δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ να μου κάνουν καθαρισμό της γραμμής μου το οποίο και έκανα και περιμένω. Έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποιον;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τέλη Φεβρουαρίου λήγει η 12μηνη διάρκεια του onDSL 768 kit. Τι πρέπει να κάνω για να μην μπώ σε σύμβαση αορίστου χρόνου αλλά να διακοπεί ακριβώς στις 28 Φεβρουαρίου που είναι και η μέρα ενεργοποίησης;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε ο πρωτος λογ. στην ταχυτητα του 1mbs κ ηρθε 33,36 αλλα εγω εχω υπογραψη για 19,50 μηπως ξερετε τη παιζει η ετσι θα ειναι καθε μηνα
Link to comment
Share on other sites

Η οτενετ δεν θα βγαλει ταχυτητα 24 γιατι θα συγχωνευτει με το connx οποτε δεν στελνει η μια πελατες στους αλλους γιατι απλως δεν υπαρχει λογος. Επισης η καινουρια θαλεγεται connx και η οτενετ δεν θα υπαρχει, για αυτο και στα 24 δεν κανουν συνδεση στην οτενετ.;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Τα μηνυματα απο το email της Οτενετ πληρώνονται;; Δηλαδή για κάθε εμαιλ που στέλνω με χρεώνει; (Δεν λέω για τα sms που είναι δωρεάν, για τα κανονικά μηνύματα λέω)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μολις ειδα οτι το φοιτητικο διοδος της οτενετ δινει ταχυτητα 2 και 8Mbps.Εγω που εκανα συνδεση τον Οκτωβριο δεν θα μου γινει καμια αυξηση ταχυτητας.Απο τον επωμενο χρονο θα δινω 11.90 ευρω το μηνα οσο ειναι τωρα για 2 Mbps.Εγω θα μεινω στα 768????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η οτενετ δεν θα βγαλει ταχυτητα 24 γιατι θα συγχωνευτει με το connx οποτε δεν στελνει η μια πελατες στους αλλους γιατι απλως δεν υπαρχει λογος. Επισης η καινουρια θαλεγεται connx και η οτενετ δεν θα υπαρχει, για αυτο και στα 24 δεν κανουν συνδεση στην οτενετ.;)

ξέρεις πότε θα γίνει αυτό? είμαι συνδρομητής otenet από σύστασή της :)

 

και είναι η πρώτη φορά (δεύτερη για να πω την αλήθεια) που σκέφτομαι να αλλάξω την onDSL. να πάω στο connx (24Mbit).

 

ευχαριστώ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει ήδη....ρίξε μια ματιά στο site της otenet....:)

δεν το βρίσκω πουθενά στο oteshop.

 

να πάω εκεί που λέει για αναβάθμιση ταχύτητας conn-x? θα λήξουν αυτόματα την onDSL? τι παίζει?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρίσκω πουθενά στο oteshop.

 

να πάω εκεί που λέει για αναβάθμιση ταχύτητας conn-x? θα λήξουν αυτόματα την onDSL? τι παίζει?

συναδελφε εκ κολλεγιου(!) πηρα την οτενετ και μου ειπε οτι οταν περασει τουλαχιστον 4 μηνο απο την εναρξη του παροντος συμβολαιου σου με οτενετ μπορεις να πας σε οποια (ΣΥΝΗΘΩς ΜΕΓΣΛΥΤΕΡΗ) ταχυτητα conn-x!εχω και εγω 8αρα και απο οτι μου ειπε η οτενετ οταν ληξει το 6μηνο(ολοκληρο,οχι μονο 4μηνο) θα με παρουν τηλ και θα μου κανουν προσφορα για 24αρα με -συνηθως-μικροτερη προσφορα απο τα 29 και κατι που εχει τωρα η 24αρα!υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...