Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι αναβαθμιση εκανες δλδ για να μην τρωει μπαταρια?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61080128&postcount=1882

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτα ειναι τα γνωστα θεματα του android και οχι της sammy...

Οπως εσυ μπορει να ησουν ευχαριστημενος απο το standby του δικου σου nexus 5 καποιος αλλος θα ειχε drain..

Και για τα αποτομα drains σχεδον παντα υπευθυνη ειναι η google το fb και εν γεννει η εφαρμογες...

Αυτα ειναι γνωστα πραγματα...νομιζω πλεον στο android....

Αλλωστε απο τις χειροτερες συσκευες σε μπαταρια ηταν παντα τα nexus απο τηλεφωνα μεχρι tablet...τυχαιο??

Εν μέρει ειναι θέμα Google διοτι ευθύνη εχει και η Samsung διοτι και αλλες συσκευές ειναι έξω με 5.0.2 και δεν έχουν θέμα ούτε στο multitasking ούτε στα battery drain σε αναμονή.

Ακόμα και με την 5.0.1 του flex 2 δεν είχα τέτοια θεματα εως παρω την 5.1.1 εδω και 3 εβδομάδες(που βελτίωσε αλλα πράγματα πχ αυτονομια,smouthness,θερμοκρασίες)

Ούτε και με την 5.0.2 του z3 ενα τρίμηνο τωρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

 

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε επίσης, να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμησή σας στα προϊόντα μας.

 

Κατανοούμε απολύτως την απορία σας σχετικά με την απουσία του εικονιδίου των Δεδομένων κινητής από τον Πίνακα ειδοποιήσεων.

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως αυτό το φαινόμενο εμφανίζεται σε ορισμένες συσκευές ανάλογα με την έκδοση λογισμικού τους, αλλά, η Samsung ήδη το γνωρίζει και θα διορθωθεί πολύ σύντομα με κάποια ενημέρωση λογισμικού.

 

Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι και μας τιμά που έχετε δείξει την προτίμησή σας στα προϊόντα μας, και σε κάθε περίπτωση, σας διαβεβαιώνουμε, ότι η Samsung Electronics Hellas, θα βρίσκεται στο πλευρό σας και θα σας στηρίζει με οποιοδήποτε προϊόν μας έχετε ή αποκτήσετε, κάνοντας πάντα, το καλύτερο που μπορεί για να σας εξυπηρετήσει.

 

Αν χρειάζεστε επιπλέον βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε πάλι με τη Samsung και θα είναι ευχαρίστησή μας να σας εξυπηρετήσουμε.

 

Με εκτίμηση

 

 

Η παραπάνω είναι η απάντηση σε επικοινωνία με τη Samsung. Ρώτησα και για την 5.1, δεν έχουν ιδέα πότε.

 

Τώρα για το multitasking μη τα ξαναλέμε. Δεν υπάρχει multitasking στο s6 προς το παρόν.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει ειναι θέμα Google διοτι ευθύνη εχει και η Samsung διοτι και αλλες συσκευές ειναι έξω με 5.0.2 και δεν έχουν θέμα ούτε στο multitasking ούτε στα battery drain σε αναμονή.

Ακόμα και με την 5.0.1 του flex 2 δεν είχα τέτοια θεματα εως παρω την 5.1.1 εδω και 3 εβδομάδες(που βελτίωσε αλλα πράγματα πχ αυτονομια,smouthness,θερμοκρασίες)

Ούτε και με την 5.0.2 του z3 ενα τρίμηνο τωρα.

Το θεμα ειναι οτι τα drains σε καμια συσκευη δεν ειναι μαζικα...

Και στο s6 ισχυει το ιδιο...

Αν κοιταξουμε σε forums ακομα και για το lg flex 2 που εχεις θα βρουμε θεματα με drains...100%..

 

Και στην συντριπτικη πλειοψηφια τα θεματα προκυπτουν απο αυτα που ανεφερα....

 

Εγω παντως μπορω να πω με απολυτη βεβαιοτητα οτι εχω καλυτερη μπαταρια απο το note f ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Exω τις επαφές μου στο google από συγρονισμό τις επανέφερα από Νοτε4 Θέλω να τις περάσω στη συσκευή για να μπορώ να τις πάρω backup και στο kies να μην εξαρτάμαι από google. Μου είπαν ότι δεν υποστηρίζεται αυτό Είναι δυνατόν να μην μπορώ να περάσω τις επαφές μου στη συσκευή ????
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συμφωνώ σε όλα. Δεν δέχομαι να έχω smartphone εν έτει 2015 και να κάθομαι να κλείνω GPS, wifi , 4G κτλ κάθε λίγο και λιγάκι και μετά ξανά άνοιγμα απ την αρχή. Όλα ανοιχτά κι ότι γίνει. Και όντως το βράδυ σε 8ωρο χάνει ένα 15% με όλα ανοιχτά. Εκεί που το oneplus έχανε 5%. Καλά για το multitasking δεν το συζητάω...και μόνο που πατάς το κουμπί, με το που επανέλθει στο tapatalk κανει reload. Το oneplus κρατουσε το tapatalk ανοιχτο απ το πρωί, με 5.0.2 και τα δύο.

Συμφωνό και επαυξάνω σε όλα. Ίδια συμπεριφορά ακριβώς και σε εμένα. Από τις 1:00-8:00 περίπου 15% απώλεια μπαταρίας. Το Multitasking δε, ανύπαρκτο.

 

Εν μέρει ειναι θέμα Google διοτι ευθύνη εχει και η Samsung διοτι και αλλες συσκευές ειναι έξω με 5.0.2 και δεν έχουν θέμα ούτε στο multitasking ούτε στα battery drain σε αναμονή.

Ακόμα και με την 5.0.1 του flex 2 δεν είχα τέτοια θεματα εως παρω την 5.1.1 εδω και 3 εβδομάδες(που βελτίωσε αλλα πράγματα πχ αυτονομια,smouthness,θερμοκρασίες)

Ούτε και με την 5.0.2 του z3 ενα τρίμηνο τωρα.

Α γειά σας γιατί μέχρι χθες νόμιζα πως ήμουν μόνος και φταίει η google πιο πολύ και όχι η samsung.

 

 

τι κάνει ακριβώς αυτό το apk? γιατί εγώ (ο καθένας δλδ) που έσκασε τόσα λεφτά να ψάχνει στο xda για apk που θα μου διορθώσει το drain ή θα μου επανεμφανίσει τα toggles.

Σε θέμα software είναι απαράδεκτη η samsung.

 

 

Παιδια drain δεν ειχα ποτε ουτε εγω ουτε ο αδερφος μου με s6.

 

πες μας πόση μπαταρία καταναλώνει το κινητό την νύχτα και υπάρχουν δεδομένα wifi κλπ ανοιχτά σε παρακαλώ αν θες για να συγκρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα τα μνμ θα ειναι του στυλ....

Ειμαι ο Γιωργος εχω την Ελληνικη εχω 17 toogles και Ειμαι καλα...

:lol::lol::respect:

Link to comment
Share on other sites

μου λεει app not installed.... γιατι?

Δεν ειχα καποιο προβλημα στην εγκατασταση φιλε μου.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Α γειά σας γιατί μέχρι χθες νόμιζα πως ήμουν μόνος και φταίει η google πιο πολύ και όχι η samsung.

 

 

 

τι κάνει ακριβώς αυτό το apk? γιατί εγώ (ο καθένας δλδ) που έσκασε τόσα λεφτά να ψάχνει στο xda για apk που θα μου διορθώσει το drain ή θα μου επανεμφανίσει τα toggles.

Σε θέμα software είναι απαράδεκτη η samsung.

 

 

 

 

πες μας πόση μπαταρία καταναλώνει το κινητό την νύχτα και υπάρχουν δεδομένα wifi κλπ ανοιχτά σε παρακαλώ αν θες για να συγκρίνουμε.

Φιλε με wifi ανοιχτο 3 - 4 % με δεδομενα δεν δοκιμασα.

 

Με ολα κλειστα 1 - 2 %.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζω το κινητο απο την ασυρματη φορτιση και κατεβαζω την μπαρα να κλεισω το wifi για να φυγω και βλεπω οτι λειπει το toogle των δεδομενων. Ξανακατεβαζω αμεσως την μπαρα και το βλεπω στη θεση του. Ευτυχως. Τωρα τι θα προκυψει θα δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Βγαζω το κινητο απο την ασυρματη φορτιση και κατεβαζω την μπαρα να κλεισω το wifi για να φυγω και βλεπω οτι λειπει το toogle των δεδομενων. Ξανακατεβαζω αμεσως την μπαρα και το βλεπω στη θεση του. Ευτυχως. Τωρα τι θα προκυψει θα δουμε.

+1 Ακριβώς το ιδιο κ εγώ πριν λίγο ... πλάκα έχει τελικά Copperfield φαση κ έτσι ... ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πόσοι ανοιγοκλεινουν τα δεδομένα! Εγώ τα έχω μόνιμα ανοιχτά από εποχή iphone 3g. Δεν βαριέστε ειλικρινά?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πόσοι ανοιγοκλεινουν τα δεδομένα! Εγώ τα έχω μόνιμα ανοιχτά από εποχή iphone 3g. Δεν βαριέστε ειλικρινά?

Δεν είναι θέμα βαρεμάρας. Εξαρτάται από τα mb που έχει ο καθένας, αν είσαι σε σημεία με wifi, άσκοπη κατανάλωση μπαταρίας κοκ. Εγώ ας πούμε είμαι όλη μέρα σχεδόν σε wifi γιατί να το έχω ανοιχτό συνέχεια; όταν είμαι εν κινήσει και χρειαστώ κάτι τότε θα πατήσω το κουμπί...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

+1 Ακριβώς το ιδιο κ εγώ πριν λίγο ... πλάκα έχει τελικά Copperfield φαση κ έτσι ... ! :cool:

 

Καλημερα,

Ερωτηση: Αυτο το κανει εφοσον/παρ'ολο που εχετε κανει reset, εγκατασταση toggles η κατι για να το φτιαξετε, η απλα δεν εχετε κανει κατι και συνεχιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Ερωτηση: Αυτο το κανει εφοσον/παρ'ολο που εχετε κανει reset, εγκατασταση toggles η κατι για να το φτιαξετε, η απλα δεν εχετε κανει κατι και συνεχιζει?

 

Καλήμερα. .. όχι απλά από μόνο του εντελώς ξαφνικά ... μετά από επανεκκίνηση κατέβασα την μπαρα κ είχε χαθεί. .. λέω θα έπαθα αυτό που λένε όλοι στο forum .... μέχρι να το ξανασκευτω κ να αρχίσω να αναθεμετιζω ... ανεβάζω την μπάρα κ ως δια μαγείας ήταν στην θέση του. .. ! Βεβαια μέχρι πότε δεν παίρνω όρκο .. ! :geek: Υς :Ρε παιδιά εντελώς πρωσοπικη άποψη δεν ειναι κ το σούπερ πρόβλημα λογικά με κάποιο επόμενο UP date θα φτιάξει. .. μην χαλιεσται με τέτοια θέματα ... κ χαρείτε τις συσκευές σας. Από την άλλη οκ συμφωνώ πώς όταν σκας 700+ plus θες να φτιάχνει κ φραπέ κ σε αυτό συμφονω αφού έχεις πληρώσει ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά αυτήν την στιγμή. !

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. .. όχι απλά από μόνο του εντελώς ξαφνικά ... μετά από επανεκκίνηση κατέβασα την μπαρα κ είχε χαθεί. .. λέω θα έπαθα αυτό που λένε όλοι στο forum .... μέχρι να το ξανασκευτω κ να αρχίσω να αναθεμετιζω ... ανεβάζω την μπάρα κ ως δια μαγείας ήταν στην θέση του. .. ! Βεβαια μέχρι πότε δεν παίρνω όρκο .. ! :geek: Υς :Ρε παιδιά εντελώς πρωσοπικη άποψη δεν ειναι κ το σούπερ πρόβλημα λογικά με κάποιο επόμενο UP date θα φτιάξει. .. μην χαλιεσται με τέτοια θέματα ... κ χαρείτε τις συσκευές σας. Από την άλλη οκ συμφωνώ πώς όταν σκας 700+ plus θες να φτιάχνει κ φραπέ κ σε αυτό συμφονω αφού έχεις πληρώσει ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά αυτήν την στιγμή. !

 

Οκ. Ρωταω γιατι κ εγω ειχα θεμα αλλα εκανα reset (delete) το τηλ. και ολα οκ (μεχρι στιγμης). Κ εγω πιστευω οτι με καποια αναβαθμηση θα το φτιαξει, κ οτι δεν ειναι θεμα (παντα προσωπικη άποψη)...

Να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται τελικα με αυτη την αναβαθμιση που περιμενουμε ολοι? Θα ερθει ποτε η θα την παθω σαν το motorola razr που περιμεναμε 2 χρονια την αναβαθμιση η οποια δεν ηρθε ποτε ? :p εχει φοβηθει το ματι μου πια με αυτες τις αναβαθμισεις απο τις εταιριες...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξαφνικά εχει καθυστέρηση όταν καλείς ένα αριθμό; Αυτό το έχω δει σε σιμ wind και cosmote. Δεν το έκανε παλιά αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...