Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια βλεπω στο βιντεο εδω:

 

http://www.technobuffalo.com/2015/06/15/samsung-rolls-out-android-5-1-1-for-galaxy-s6-and-s6-edge/

 

οτι στην 5.1 λεει εβαλε η samsung ενα "feature" που το wallpaper εχει ενα 3d effect ας πουμε που οταν κανεις tilt την συσκευη δεξια αριστερα κλπ φαινεται σαν να κινειται.

 

Εμενα με την 5.0.2 γιατι το κανει ΗΔΗ αυτο; Χωρις να υπαρχει βεβαια επιλογη enable/disable οπως δειχνει το βιντεο, το κανει by default.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βλεπω στο βιντεο εδω:

 

http://www.technobuffalo.com/2015/06/15/samsung-rolls-out-android-5-1-1-for-galaxy-s6-and-s6-edge/

 

οτι στην 5.1 λεει εβαλε η samsung ενα "feature" που το wallpaper εχει ενα 3d effect ας πουμε που οταν κανεις tilt την συσκευη δεξια αριστερα κλπ φαινεται σαν να κινειται.

 

Εμενα με την 5.0.2 γιατι το κανει ΗΔΗ αυτο; Χωρις να υπαρχει βεβαια επιλογη enable/disable οπως δειχνει το βιντεο, το κανει by default.

Υπαρχει ηδη εδω!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξηγηστε μού κάποιος πως με 32 εφαρμογές εγκατεστημενες που στο σύνολο τους από ότι υπολογισα να τρώνε μαξιμουμ 400mb ram,να έχω ελεύθερα 400 mb από τα 3 giga ! Δηλαδή το λειτουργικό τρώει 2gb ram ? Ούτε τα Windows 8.1 δε τρώνε τόσο πραγματικά. Και αυτές οι εφαρμογές τέλος πάντων γιατι όταν τις κλείνω ανοίγουν ξανά με την μια και πάει η ram πάλι στο 85% usage ? Ούτε στο 4ετιας Motorola razr μου με 1 gb ram δεν έχω ram usage 85%...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξηγηστε μού κάποιος πως με 32 εφαρμογές εγκατεστημενες που στο σύνολο τους από ότι υπολογισα να τρώνε μαξιμουμ 400mb ram,να έχω ελεύθερα 400 mb από τα 3 giga ! Δηλαδή το λειτουργικό τρώει 2gb ram ? Ούτε τα Windows 8.1 δε τρώνε τόσο πραγματικά. Και αυτές οι εφαρμογές τέλος πάντων γιατι όταν τις κλείνω ανοίγουν ξανά με την μια και πάει η ram πάλι στο 85% usage ? Ούτε στο 4ετιας Motorola razr μου με 1 gb ram δεν έχω ram usage 85%...

 

Ειναι bug software και θα διορθωθει σε καποιο update.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες μετά το Oneplus One στο S6.Εχω ένα μικρό θέμα.Οταν θέλω να στείλω σμς σε πολλαπλούς αποδέκτες το στέλνει σαν ΜΜΣ. Στο OnePlus υπάρχει η λύση στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων.Μια μικρή βοήθεια από τους γνώστες του s6 θα την εκτιμούσα.
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε φίλε μου @zortam και εγώ την ίδια ξενέρα έχω φάει προερχόμενος από nexus 5 μειωμένη ram- κακό multitasking συν το battery drain σε stanby.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες μετά το Oneplus One στο S6.Εχω ένα μικρό θέμα.Οταν θέλω να στείλω σμς σε πολλαπλούς αποδέκτες το στέλνει σαν ΜΜΣ. Στο OnePlus υπάρχει η λύση στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων.Μια μικρή βοήθεια από τους γνώστες του s6 θα την εκτιμούσα.

 

Αν δεν υπάρχει κατι στις ρυθμίσεις μηνυμάτων τοτε κοιτάζεις για κάποια αλλη εφαρμογή sms απο το play ( textra / chomp και άλλες ) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε φίλε μου @zortam και εγώ την ίδια ξενέρα έχω φάει προερχόμενος από nexus 5 μειωμένη ram- κακό multitasking συν το battery drain σε stanby.

 

παιδια το εχουμε πει 100 φορες οτι ειναι bug της lolipop και περιμενουμε update με διορθώσεις 5.1.1!!!!το battery drain απο την αλλη που το ειδες φιλε μου μια χαρα deep sleep εχει !!!!1-2% χανω ολο το βραδυ!!(με ολλα κλειστά φυσικα τα ανοίγω οταν τα χρειάζομαι!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξηγηστε μού κάποιος πως με 32 εφαρμογές εγκατεστημενες που στο σύνολο τους από ότι υπολογισα να τρώνε μαξιμουμ 400mb ram,να έχω ελεύθερα 400 mb από τα 3 giga ! Δηλαδή το λειτουργικό τρώει 2gb ram ? Ούτε τα Windows 8.1 δε τρώνε τόσο πραγματικά. Και αυτές οι εφαρμογές τέλος πάντων γιατι όταν τις κλείνω ανοίγουν ξανά με την μια και πάει η ram πάλι στο 85% usage ? Ούτε στο 4ετιας Motorola razr μου με 1 gb ram δεν έχω ram usage 85%...

 

Αυτα τα στοιχεια τα ειδες απο το widget που δειχνει μπαταρια ραμ και χωριτικοτητα η απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες-αυτες που εκτελουνται?

Link to comment
Share on other sites

πωσ κανουμε βιντεοκληση στο s6 στο πληκτρολογιο μου βγαζει το σημα για μηνυμα και οχι το σημα για βιντεοκληση εχω vodafone,

καμια βοηθεια παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 5.1.1...δεν υοαρχει ουτε raw support Ουτε manual shutter speed.

Οι ανθρωποι ειναι για σφαλιαρες...χαιρετισματα Sammy

http://www.sammobile.com/2015/06/21/galaxy-s6-and-s6-edge-android-5-1-update-does-bring-raw-support-and-lower-iso-values-after-all/

 

Galaxy S6 and S6 edge Android 5.1 update does bring RAW support and lower ISO values after all

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2015/06/21/galaxy-s6-and-s6-edge-android-5-1-update-does-bring-raw-support-and-lower-iso-values-after-all/

 

Galaxy S6 and S6 edge Android 5.1 update does bring RAW support and lower ISO values after all

Πολύ καλό νέο μακάρι να μην αργησει

Link to comment
Share on other sites

Με την ραμ θα κάνουν τίποτα? Τελικά το πρόβλημα, επειδή το εψαξα λίγο, είναι μεγάλο και είναι σοβαρό θέμα για ένα κινητό τέτοια αξίας! Υπάρχει περίπτωση να το φτιάξουν με update όπως ακούγεται, ή θα το αφήσουν για πάντα έτσι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Με την ραμ θα κάνουν τίποτα? Τελικά το πρόβλημα, επειδή το εψαξα λίγο, είναι μεγάλο και είναι σοβαρό θέμα για ένα κινητό τέτοια αξίας! Υπάρχει περίπτωση να το φτιάξουν με update όπως ακούγεται, ή θα το αφήσουν για πάντα έτσι λέτε?

 

Θα το αφήσουν έτσι για πάντα μιας και θα το λύσουν στον επόμενο touchwiz που φυσικά θα έχει μόνο το νέο εκάστοτε κινητό.

 

Άλλωστε από ότι φαίνεται δεν είναι bug το τραγικό ram management αλλά feature!

http://www.sammobile.com/2015/06/20/the-ram-management-issue-on-the-galaxy-s6-and-s6-edge-might-be-a-feature/

Edited by lympero
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

σόρρυ για το οφφ τοπικ, αλλά ξέρουμε αν θα έρθει το S6 active από τα μέρη μας?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχουμε πει 100 φορες οτι ειναι bug της lolipop και περιμενουμε update με διορθώσεις 5.1.1!!!!το battery drain απο την αλλη που το ειδες φιλε μου μια χαρα deep sleep εχει !!!!1-2% χανω ολο το βραδυ!!(με ολλα κλειστά φυσικα τα ανοίγω οταν τα χρειάζομαι!!!!)

bug της lolipop αν ήταν θα το είχαν και τα nexus.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσουν έτσι για πάντα μιας και θα το λύσουν στον επόμενο touchwiz που φυσικά θα έχει μόνο το νέο εκάστοτε κινητό.

 

Άλλωστε από ότι φαίνεται δεν είναι bug το τραγικό ram management αλλά feature!

http://www.sammobile.com/2015/06/20/the-ram-management-issue-on-the-galaxy-s6-and-s6-edge-might-be-a-feature/

 

ναι φυσικα ποιος αλλος μπορει να κανει κατι τετοιο εεε ειναι κατόρθωμα αυτο για την samsung καταθερε και εκανε μια συσκευη με 3gb ram ανίκανο να κρατήσει δυο τρεις εφαρμογες στο παρασκήνιο!!!!!ακομα και galaxy s2 ειχε καλυτερο multitaskin!!!!:X

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

:!: Eνημέρωση :!:

Να υπενθυμίσω ότι εριστικά και ειρωνικά σχόλια, καθώς και προσωπικές αντιπαραθέσεις μεταξύ των μελών,δεν αρμόζουν στο φόρουμ και απαγορεύονται απο τους Ο.Π.Χ.

Έγιναν διαγραφές/τροποποιήσεις σε σχετικά με τα παραπάνω μυνήματα και θα παρακαλέσω να συνεχιστεί η συζήτηση σε κόσμιο και φιλικό κλίμα.

Link to comment
Share on other sites

ποσο μα......ς ειναι στην samsung ξαφνικα εφυγε το δεδομενα απο την μπαρα και τωρα δεν δουλευει το δικο της φλιπ καβερ τι παιζει? κατεβαζω και το s view και τιποτα Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Ενω ειναι το πρωτο samsung που με τραβαει να αγορασω πραγματικα εχει απαραδεκτα κουσουρια. Μέτρια μπαταρία, άντε αυτό παει κι έρχεται, αλλά το θέμα με τη Ραμ είναι τραγικό. Είναι δυνατόν με τέτοιο hw να του κανουν πλάκα στο multitasking κινητά δυο γενιές πίσω; Πραγματικα τα λεφτά του δεν τα αξίζει. Έτοιμος ήμουν να το πάρω καινούριο αλλά τελικά μονο αμα βρω κάνα μεταχειρισμένο και με την ελπίδα οτι θα στρώσει με κάνα update. Ενα καλο φτιάχνει η sammy 5 χαλάει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ενω ειναι το πρωτο samsung που με τραβαει να αγορασω πραγματικα εχει απαραδεκτα κουσουρια. Μέτρια μπαταρία, άντε αυτό παει κι έρχεται, αλλά το θέμα με τη Ραμ είναι τραγικό. Είναι δυνατόν με τέτοιο hw να του κανουν πλάκα στο multitasking κινητά δυο γενιές πίσω; Πραγματικα τα λεφτά του δεν τα αξίζει. Έτοιμος ήμουν να το πάρω καινούριο αλλά τελικά μονο αμα βρω κάνα μεταχειρισμένο και με την ελπίδα οτι θα στρώσει με κάνα update. Ενα καλο φτιάχνει η sammy 5 χαλάει

 

φιλε η γνωμη ειναι οτι η συσκευη ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η samsung !!καταρχας ειναι αλαγκαριστο ετσι πρωτη φορα εγινε αυτο !!!2)ειναι ταχυτατο οτι και να πατήσεις ανοιγουν σφαιρα !! 3)φοβερή καμερα!!4)η μπαταρια του δεν ειναι καθολου μετρια αλλα πολυ καλη να εισαι σιγορος για αυτο!!!το μονο μελανο του σημειο ειναι πολυ κακο multitaskin με 3gb ram ειναι απαραδεκτο!!περιμενα πως και πως αυτην την αναβάθμιση αλλα απο οτι φαίνεται δεν υπαρχει διόρθωση στο κακο multitaskin !!!:mad: μενει μονο να την παρουμε στην συσκευη μας και να το δουμε αν υπαρχει καμια βελτιωσει η οχιι!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποσο μα......ς ειναι στην samsung ξαφνικα εφυγε το δεδομενα απο την μπαρα και τωρα δεν δουλευει το δικο της φλιπ καβερ τι παιζει? κατεβαζω και το s view και τιποτα

φιλε μου κατεβασε απο το quickpanel restore απο το store της samsung και το data θα επανέλθει σιγουρα οσο για το φλιπ κοβερ δεν ξερω αν θα γινει !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...