Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ενα antutu με 5.1.1. για τους λατρεις....[ATTACH]62416[/ATTACH]

 

Για οσους θελουν να την περασουν εχει link απο mega εδω....

Η rom ειναι η γνωστη Γαλλικη unbranded....

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/5-1-1-finally-available-build-t3141605

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα ... θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρύθμιση πειραζουμε για να φηγουν κατω από τα εικονίδια οι "ρυθμίσεις" "κάμερα"" "μηνύματα"" κτλ. Πρώτα δεν υπήρχε κάτι να γράφει από κάτω. .. τώρα κατά λάθος ίσως έχω πατήσει κάτι. .. !
Link to comment
Share on other sites

Και ενα antutu με 5.1.1. για τους λατρεις....[ATTACH]62416[/ATTACH]

 

Για οσους θελουν να την περασουν εχει link απο mega εδω....

Η rom ειναι η γνωστη Γαλλικη unbranded....

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/5-1-1-finally-available-build-t3141605

 

Tην περνάω τώρα με Odin 3.07. Γιατί δε μου δείχνει μπάρα προόδου στο τηλέφωνο;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Και ενα antutu με 5.1.1. για τους λατρεις....[ATTACH]62416[/ATTACH]

 

Για οσους θελουν να την περασουν εχει link απο mega εδω....

Η rom ειναι η γνωστη Γαλλικη unbranded....

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/5-1-1-finally-available-build-t3141605

 

Μακαρι να εβγαιναν αληθινα τα νουμερα στο antutu απο ολες τις συσκευες, ειδικα απο την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανοίξεις την εφαρμογή του τηλεφώνου, πάτα στις τρεις τελείες, Ρυθμίσεις, Κλήση, Εμφάνιση Πληροφοριών καλουντος. Για να μην φαίνονται συγκεκριμένα μόνο τα μηνύματα νομίζω είναι εφικτό μόνο εάν επιλέξεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων ως προεπιλεγμένη εκτός από την εργοστασιακή.

 

Δοκίμασε να πας στην εφαρμογή Ρυθμίσεις Google, μενού Ασφάλεια και δες αν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Σάρωση της συσκευής για απειλές...".

Αν ναι δοκίμασε να την κλείσεις μήπως σταματήσει και το μήνυμα.

 

δεν την βρίσκω αυτήν την ρύθμιση ... :O

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα θα ηταν με το odin 10.3

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tην περνάω τώρα με Odin 3.07. Γιατί δε μου δείχνει μπάρα προόδου στο τηλέφωνο;

Καλυτερα με το ποιο καινουργιο odin 10.3 ...επειδη εκει που δειχνει την πορεια προοδου πλεον το φοντο ειναι πρασινο...η μπαρα δεν διακρινεται τοσο εντονα οπως οταν το φοντο ηταν μαυρο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κ εγώ πανω σε γερμανική 5.0.2 ,Οσες φορές κ εαν έχω κανει reset το CSC μου παραμένει γερμανικό.... DBT....:wacko:
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κ εγώ πανω σε γερμανική 5.0.2 ,Οσες φορές κ εαν έχω κανει reset το CSC μου παραμένει γερμανικό.... DBT....:wacko

 

Εχω ακριβως το ιδιο θεμα .... Σε ιταλικη ROM περασα την γαλλικη αλλα μετα απο 5-6 reset δεν αλλαζει με τιποτα το CSC σε γαλλικο............

Link to comment
Share on other sites

Το reset πρέπει να γίνει από το recovery. Μετά αφησε το κινητό να κάνει boot και μπες στο λειτουργικό.

Σβήσε τη συσκευή και μπες πάλι στη recovery. Λογικά θα έχεις το νέο CSC.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα antutu με 5.1.1. για τους λατρεις....[ATTACH]62416[/ATTACH]

 

Για οσους θελουν να την περασουν εχει link απο mega εδω....

Η rom ειναι η γνωστη Γαλλικη unbranded....

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/5-1-1-finally-available-build-t3141605

 

πριν πόσο σου έγραφε το antutu?

Link to comment
Share on other sites

πριν πόσο σου έγραφε το antutu?

 

ουτε που του δινω σημασια φιλε μου...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια την Δευτέρα το απογευμα αγόρασα το galaxy s6 απο γνωστό σκρουτζομαγαζο εχθές το απογευμα το κίν ξαφνικά έσβησε και δεν επανηλθε ποτε το πηγα στο κατάστημα και μου είπαν οτι πρεπει να παει αντιπροσωπεία και αυτοί θα κρίνουν τι πρεπει να γινει .εγω γιατι πιστεύω οτι πρεπει να γινει άμεση αντικατάσταση ?εσεις τι γνώμη έχετε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια την Δευτέρα το απογευμα αγόρασα το galaxy s6 απο γνωστό σκρουτζομαγαζο εχθές το απογευμα το κίν ξαφνικά έσβησε και δεν επανηλθε ποτε το πηγα στο κατάστημα και μου είπαν οτι πρεπει να παει αντιπροσωπεία και αυτοί θα κρίνουν τι πρεπει να γινει .εγω γιατι πιστεύω οτι πρεπει να γινει άμεση αντικατάσταση ?εσεις τι γνώμη έχετε ?

 

Αν ειναι οπως τα λες, ειναι DOA και θελει αντικατασταση αυσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οπως τα λες, ειναι DOA και θελει αντικατασταση αυσκευης.

 

Το θέμα ειναι αν θα μου το αντικαταστήσουν η θα μπει χέρι στο κίν πράγμα το οποίο δεν θελω ουτε να το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι αν θα μου το αντικαταστήσουν η θα μπει χέρι στο κίν πράγμα το οποίο δεν θελω ουτε να το σκέφτομαι

 

Χερι θα εμπαινε αφου περνουσε το DOA. Στην συγκεκριμενη φαση, απαιτεις αντικατασταση γιατι το δικαιουσε λογω DOA.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα ... θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρύθμιση πειραζουμε για να φηγουν κατω από τα εικονίδια οι "ρυθμίσεις" "κάμερα"" "μηνύματα"" κτλ. Πρώτα δεν υπήρχε κάτι να γράφει από κάτω. .. τώρα κατά λάθος ίσως έχω πατήσει κάτι. .. ! Επισυνάπτω κ μία screen photo. .. ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας. .! Edit : Όλα οκ ... ευχαριστώ πάντως. ! Edited by NOTHS77
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις. Όσοι έχουν Nova στο τηλέφωνο παρατήρησε κανείς ότι με στοκ launcher το τηλέφωνο δουλεύει πιο smooth η είναι ιδέα μου;

Όταν έχω μια αδιαβαστη ειδοποίηση πχ viber χτυπάει συνεχώς ο ήχος ειδοποίησης του τηλεφώνου. Πως το απενεργοποιω;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Nταξει δουλεψα εχτες λιγη ωρα ενα κινητο Lenovo S60 των 170 ΕΥΡΩ ΜΟΛΙΣ, με 2GB ram και στο multitasking κανει το s6 να ντρεπεται. Εφαρμογες εμεναν κανονικοτατα ανοιχτες στη μνημη και οταν γυρνουσες δεν ξαναφορτωναν και μαλιστα ειχε 1.3 ελευθερα εκεινη τη στιγμη.

Το εχει ξεσκισει η Samsung, απαραδεκτα πραγματα ενα κινητο με την τελευταια και πιο "τουμπανο" τενχολογια απο επεξαργαστη,μνημη, flash αποθ.χωρο να μη μπορει να κανει τα αυτονοητα.

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Χερι θα εμπαινε αφου περνουσε το DOA. Στην συγκεκριμενη φαση, απαιτεις αντικατασταση γιατι το δικαιουσε λογω DOA.

 

Μήπως τελικά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι προτιμότερο να πηγαίνει κάποιος απευθείας στο Service της Samsung για να μπορεί να απαιτήσει νέα συσκευή χωρίς να του λένε ότι αυτοί δεν είναι οι αρμόδιοι και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι προτιμότερο να πηγαίνει κάποιος απευθείας στο Service της Samsung για να μπορεί να απαιτήσει νέα συσκευή χωρίς να του λένε ότι αυτοί δεν είναι οι αρμόδιοι και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι;

 

Τωρα μου έχουν αρχίσει κατι περί αναβάθμισης και εχω αρχίσει και φορτώνω.πως θα κάνει την οποιαδήποτε αναβάθμιση αφού το τηλ δεν έμπαινε ουτε σε dfu mode?:angry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά σε αυτές τις περιπτώσεις είναι προτιμότερο να πηγαίνει κάποιος απευθείας στο Service της Samsung για να μπορεί να απαιτήσει νέα συσκευή χωρίς να του λένε ότι αυτοί δεν είναι οι αρμόδιοι και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι;

 

Τη δυνατότητα DOA σου την προσφέρει το εκάστοτε κατάστημα και όχι η Samsung απ'όσο γνωρίζω.

Οπότε πηγαίνοντας το εκεί "απλά" θα στο επισκευάσουν.

 

Τωρα μου έχουν αρχίσει κατι περί αναβάθμισης και εχω αρχίσει και φορτώνω.πως θα κάνει την οποιαδήποτε αναβάθμιση αφού το τηλ δεν έμπαινε ουτε σε dfu mode?:angry:

 

Εάν δεν έμπαινε σε Download mode δεν δέχεται όντως καμία είδους αναβάθμιση. Εάν το κατάστημα παρέχει DOA απαιτείς αντικατάσταση και όχι επισκευή, αν δεν παρέχει DOA τότε καλύτερα να αναλάβει ένα αναγνωρισμένο service και όχι αυτό του καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Τη δυνατότητα DOA σου την προσφέρει το εκάστοτε κατάστημα και όχι η Samsung απ'όσο γνωρίζω.

Οπότε πηγαίνοντας το εκεί "απλά" θα στο επισκευάσουν.

 

 

 

Εάν δεν έμπαινε σε Download mode δεν δέχεται όντως καμία είδους αναβάθμιση. Εάν το κατάστημα παρέχει DOA απαιτείς αντικατάσταση και όχι επισκευή, αν δεν παρέχει DOA τότε καλύτερα να αναλάβει ένα αναγνωρισμένο service και όχι αυτό του καταστήματος.

 

Επειδη παρέχει DOA δεν καταλαβαίνω τοσο τρεναρισμα και εκτός αυτού τους καλύπτει η χονδρικη τους την αντικατάσταση .η γνώμη μου ειναι οτι θα έπρεπε να έχουν κάνει είδη την αντικατάσταση της συσκευής λόγω και της φήμης του καταστήματος τους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...