Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εε δεν φαντάζομαι να αργήσει να έρθει! :)

 

Το δικό μου είναι Γαλλικό.

 

Γαλλικο unbranded ή branded?

 

Γαλλικό unbranded.

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που βλεπουμε απο που ειναι η συσκευη?? Επδ ακουω ο ενας απο Γαλλια ο αλλος απο Ιταλια...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω..απο Βιετναμ εμενα..απο τους τελευταιους φανταζομαι που θα παρω την 5.1.1:D

Στο phoneinfo κοιτα στη δευτερη σελιδα που ειναι το csc code. Εκει ειναι η χωρα προορισμου.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται:

 

6 problems with the Galaxy S6, and how to fix them:

 

http://www.phonearena.com/news/6-problems-with-the-Galaxy-S6-and-how-to-fix-them_id70715

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/.

Εσύ μου είχες στείλει το link παλιότερα

ΥΓ Εγώ πέρασα την γαλλική 5.0.2 και μετά έκανε μόνο του την αναβάθμιση!

Την κατέβασα την περασα αλλά δεν μου βγάζει ότι έχω Γαλλίας. Παραμένει Ιταλίας δοκίμασα αρκετές φορές κ σε 2 συσκευές κιολας

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα την περασα αλλά δεν μου βγάζει ότι έχω Γαλλίας. Παραμένει Ιταλίας δοκίμασα αρκετές φορές κ σε 2 συσκευές κιολας

 

Πρεπει αφου περασεις την γαλλική να κανεις κανα δυο φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να αλλαξει η χωρα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει αφου περασεις την γαλλική να κανεις κανα δυο φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να αλλαξει η χωρα.

Στο phone info δεν μου γράφει καν για csc Γαλλίας. Μόνο Ιταλίας

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έκανα factory reset μου βγάζει ότι είναι γαλλικό (ενώ πριν ήταν ελληνικό ).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στο phone info δεν μου γράφει καν για csc Γαλλίας. Μόνο Ιταλίας

 

Ναι οκ.το εκανες hard reset;καλητερος τροπος για hard reset ειναι να το ανοίξεις το κινητο με πατημενα τα home-power-volume up.σε βγαζει σε ενα μενου και εκει πατας wipe data factory reset .καντο 2 φορες συνήθως και αλλάζει το csc code.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ.το εκανες hard reset;καλητερος τροπος για hard reset ειναι να το ανοίξεις το κινητο με πατημενα τα home-power-volume up.σε βγαζει σε ενα μενου και εκει πατας wipe data factory reset .καντο 2 φορες συνήθως και αλλάζει το csc code.

Το έκανα τίποτα όμως. Παραμένει Ιταλία η συσκευή. Έχω Ιταλίας ao3 και κατεβάζω την αντίστοιχη Γαλλίας αλλά τίποτα. Θα δοκιμάσω καλή την od9 που έχει Γαλλίας να δω

.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! !!!

όταν με καλούν επαφές που μου έχουν στείλει sms μου πετάει το ιστορικό από τα μηνύματα στην οθόνη την ώρα που χτυπάει η κλήση πως το απενεργοποιω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας έτσι για την ιστορία σχετικά με το πρόβλημα που έχω ακόμα

πολύ συχνά βγάζει μια ειδοποίηση (εντοπιστήκαν μη εξουσιοδοτημένες ενέργειες) και πατώντας παρατεταμένα πάνω με παραπέμπει στο security log agent όπου ζητά σάρωση και επανεκκίνηση και πάμε πάλι από την αρχή μου είπαν να περιμένω λίγο και σύντομα θα κάνουν κάποιες αναβαθμίσεις

το έδωσα και στο service και έκαναν επανεγκατασταση του android χωρίς κάποιο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! !!!

όταν με καλούν επαφές που μου έχουν στείλει sms μου πετάει το ιστορικό από τα μηνύματα στην οθόνη την ώρα που χτυπάει η κλήση πως το απενεργοποιω?

Δοκίμασε να ανοίξεις την εφαρμογή του τηλεφώνου, πάτα στις τρεις τελείες, Ρυθμίσεις, Κλήση, Εμφάνιση Πληροφοριών καλουντος. Για να μην φαίνονται συγκεκριμένα μόνο τα μηνύματα νομίζω είναι εφικτό μόνο εάν επιλέξεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων ως προεπιλεγμένη εκτός από την εργοστασιακή.

καλησπέρα σας έτσι για την ιστορία σχετικά με το πρόβλημα που έχω ακόμα

πολύ συχνά βγάζει μια ειδοποίηση (εντοπιστήκαν μη εξουσιοδοτημένες ενέργειες) και πατώντας παρατεταμένα πάνω με παραπέμπει στο security log agent όπου ζητά σάρωση και επανεκκίνηση και πάμε πάλι από την αρχή μου είπαν να περιμένω λίγο και σύντομα θα κάνουν κάποιες αναβαθμίσεις

το έδωσα και στο service και έκαναν επανεγκατασταση του android χωρίς κάποιο αποτέλεσμα

Δοκίμασε να πας στην εφαρμογή Ρυθμίσεις Google, μενού Ασφάλεια και δες αν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Σάρωση της συσκευής για απειλές...".

Αν ναι δοκίμασε να την κλείσεις μήπως σταματήσει και το μήνυμα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

sofos ευχαριστώ πολύ το έκανα όταν έχω νέα θα σου πω

μακάρι να είναι αυτό γιατί με έχει χαλάσει λίγο το θέμα τόσες μέρες

Link to comment
Share on other sites

φιλε sofos παλι τα ιδια κανει

 

φιλε μου επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων εχεις κανει ??αν οχι κανε και δες αν υπαρχει το προβλημα!!αν ναι περιμενε για το καινουργιο update μηπως τοτε θα διορθωθεί το προβλημα σου!!

παιδια οσοι πήρατε την 5.1.1 για πειτε και σε εμας πως την βλεπετε την συσκευη γενικα με πριν!!και τρεξτε και ενα antutu και δειτε ποσο βγαζει!!

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 5.1.1 πανω απο την ελληνικη και δειχνειννα εκατσε οκ...

Το τηλεφωνο εγινε ακομαν πιο σβελτο....

Μπηκανε και καποια λιγα features...

Μπαταρια...ακομα δεν εχω αποψη...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

φίλε sofos να πω κάποιες σκέψεις μου

ίσως να είναι προβληματικό το τηλέφωνο

αν ήταν θέμα λειτουργικού δεν θα είχαν το ίδιο θέμα και άλλοι κάτοχοι

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 5.1.1 πανω απο την ελληνικη και δειχνειννα εκατσε οκ...

Το τηλεφωνο εγινε ακομαν πιο σβελτο....

Μπηκανε και καποια λιγα features...

Μπαταρια...ακομα δεν εχω αποψη...

 

Ελληνικη international ειχες και σου ηρθε ΟΤΑ;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...