Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση: Μπορείτε να επαναφέρετε το κουμπί των δεδομένων με αυτή την εφαρμογή.

 

Προσωρινή λύση τουλάχιστον μιας και δεν επαναφέρει όλα τα toggles αλλά τα βασικά.

Παρακολουθήστε το συγκεκριμένο θέμα της εφαρμογής μιας και πιθανότατα θα βγει ενημέρωση που θα επαναφέρει και τα υπόλοιπα. Πιστέψτε με δεν αξίζει να περιμένετε διορθωτική ενημέρωση από μεριάς Samsung..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημέρωση: Μπορείτε να επαναφέρετε το κουμπί των δεδομένων με αυτή την εφαρμογή.

 

Προσωρινή λύση τουλάχιστον μιας και δεν επαναφέρει όλα τα toggles αλλά τα βασικά.

Παρακολουθήστε το συγκεκριμένο θέμα της εφαρμογής μιας και πιθανότατα θα βγει ενημέρωση που θα επαναφέρει και τα υπόλοιπα. Πιστέψτε με δεν αξίζει να περιμένετε διορθωτική ενημέρωση από μεριάς Samsung..

Ολα καλα, δουλευει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα, δουλευει μια χαρα!

 

Βγηκε η 5.1.1...δεν υοαρχει ουτε raw support Ουτε manual shutter speed.

Οι ανθρωποι ειναι για σφαλιαρες...χαιρετισματα Sammy

Link to comment
Share on other sites

απογοήτευση να δίνεις τέτοια συσκευάρα... και να την χαλάς με την αστεία παραμετροποίηση του android...άστο stock ρε παιδάκι μου αφού δεν το χεις....

απογοήτευση σε όλα τα επίπεδα...2:30 εχθές το βράδυ με 35% μπαταρία και για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν χτύπησε ποτέ το ξυπνητήρι στις 7:45!!! 35% σε λιγότερο από 5 ώρες;;; με το nexus 5 που ήταν και το αδύνατο του σημείο έτρωγε μαξ 15% στο 8ωρο σε sleep mode.

Για σφαλιάρες πραγματικά

Edited by dimitrisdimos
Link to comment
Share on other sites

απογοήτευση να δίνεις τέτοια συσκευάρα... και να την χαλάς με την αστεία παραμετροποίηση του android...άστο stock ρε παιδάκι μου αφού δεν το χεις....

απογοήτευση σε όλα τα επίπεδα...2:30 εχθές το βράδυ με 35% μπαταρία και για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν χτύπησε ποτέ το ξυπνητήρι στις 7:45!!! 35% σε λιγότερο από 5 ώρες;;; με το nexus 5 που ήταν και το αδύνατο του σημείο έτρωγε μαξ 15% στο 8ωρο σε sleep mode.

Για σφαλιάρες πραγματικά

 

Φιλε εμενα ολο το βραδυ μου τρωει 1-2% το πολυ και αν το βαλω εξοικονομηση δεν τρωει ουτε 1%

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα, δουλευει μια χαρα!

 

Την έκανα εγκατάσταση αλλά πάλι λείπει το κουμπί δεδομένων από την μπάρα..

ΟΚ την έσβησα την ξανά κατέβασα και λειτουργεί κανονικά.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε αλλα ..ειδες απο που εχασε την μπαταρια? Εισαι σιγουρος οτι φταει το android και οχι καποιο service της google (το συνηθισμενο)...ελεγξες τις καταναλωσεις των εφαρμογων σου?

Εγω ειχα την πρωτη μερα τρελο drain και ειδα οτι ενα service της google ευθυνοταν...εψαξα την λυση περασα αναβαθμιση που βρηκα απο xda ...τελος...

Τωρα μπορω να πω υπευθυνα οτι με την ιδια χρηση ..στην ιδια περιοχη εχω σαφως καλυτερη μπαταρια απο το note 4 F που ειχα πριν.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 5.1.1...δεν υοαρχει ουτε raw support Ουτε manual shutter speed.

Οι ανθρωποι ειναι για σφαλιαρες...χαιρετισματα Sammy

 

Που την είδες?

Δεν υπάρχει ούτε έδω ούτε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Που την είδες?

Δεν υπάρχει ούτε έδω ούτε εδώ.

 

T- Mobile την πηρε Αμερικη

http://www.androidcentral.com/android-511-update-now-rolling-out-t-mobile-galaxy-s6-edge-enables-guest-mode

Link to comment
Share on other sites

Τα Google Services ήταν ναι... Είχαν καταναλώσει 38%.. Με το nexus γιατί δεν έτρωγε τόση μπαταρία;

Φίλε εσένα που σου τρώει 2% όλο το βράδυ κλειστό το έχεις την νύχτα; πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει γίνει leaked απο της 29 Απριλίου. Σήμερα βγήκε official. Υπάρχει κάποιος που την πήρε και έκανε confirmed οτι δεν έχει raw support και manual shutter speed?
Link to comment
Share on other sites

Τα Google Services ήταν ναι... Είχαν καταναλώσει 38%.. Με το nexus γιατί δεν έτρωγε τόση μπαταρία;

Φίλε εσένα που σου τρώει 2% όλο το βράδυ κλειστό το έχεις την νύχτα; πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Αυτα ειναι τα γνωστα θεματα του android και οχι της sammy...

Οπως εσυ μπορει να ησουν ευχαριστημενος απο το standby του δικου σου nexus 5 καποιος αλλος θα ειχε drain..

Και για τα αποτομα drains σχεδον παντα υπευθυνη ειναι η google το fb και εν γεννει η εφαρμογες...

Αυτα ειναι γνωστα πραγματα...νομιζω πλεον στο android....

Αλλωστε απο τις χειροτερες συσκευες σε μπαταρια ηταν παντα τα nexus απο τηλεφωνα μεχρι tablet...τυχαιο??

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τα Google Services ήταν ναι... Είχαν καταναλώσει 38%.. Με το nexus γιατί δεν έτρωγε τόση μπαταρία;

Φίλε εσένα που σου τρώει 2% όλο το βράδυ κλειστό το έχεις την νύχτα; πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Ότι συσκευή android έχω ποτέ δεν μου έχει καταναλώσει πάνω άπό 2-3% κατά την διάρκεια της νύχτας;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ότι συσκευή android έχω ποτέ δεν μου έχει καταναλώσει πάνω άπό 2-3% κατά την διάρκεια της νύχτας;)

 

Το ίδιο και εγώ guys

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτο wifi, 4G, συγχρονισμούς απο παντου κτλ και έχετε μόνο 2-3% κατανάλωση όλη τη νυχτα; :blink:

Μάλλον κάτι κάνω λάθος εγω...

:)
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτο wifi, 4G, συγχρονισμούς απο παντου κτλ και έχετε μόνο 2-3% κατανάλωση όλη τη νυχτα; :blink:

Μάλλον κάτι κάνω λάθος εγω...

 

Φίλε μου εννοείται κλειστά όλα αυτά που αναφέρεις! !!!!!;) εγώ που τα κλείνω όλα τόσο χάνω κάθε βράδυ 1-2%μπαταρία! Πάντως εγώ νομίζω θα τα δόση αυτά που πρέπει η Samsung να διορθώσουν το memory leak και να δώσουν κανονικά το update της κάμερας! !!!

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτο wifi, 4G, συγχρονισμούς απο παντου κτλ και έχετε μόνο 2-3% κατανάλωση όλη τη νυχτα; :blink:

Μάλλον κάτι κάνω λάθος εγω...

 

Τπτ δεν κανει λαθος. Κι εγω με ανοιχτο WiFi , παντου συγχρονισμους κλπ χανω σιγουρα ενα 7-8% στο 8ωρο, περιπου 1% την ωρα δλδ.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε παιδια, το βραδυ δεν το αφηνεται στον φορτιστη να το εχετε γεματο το πρωι? Εγω ετσι κανω με ολα μου τα κινητα.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτο wifi, 4G, συγχρονισμούς απο παντου κτλ και έχετε μόνο 2-3% κατανάλωση όλη τη νυχτα; :blink:

Μάλλον κάτι κάνω λάθος εγω...

Όχί φίλε μου. Εγώ τη νύχτα το έχω σε λειτουργία πτήσης. Δεν χρειάζομαι wifi,3g,email και facebook γιατί κοιμάμαι.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όχί φίλε μου. Εγώ τη νύχτα το έχω σε λειτουργία πτήσης. Δεν χρειάζομαι wifi,3g,email και facebook γιατί κοιμάμαι.

Θεούλης.... :lol::lol::lol:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν χάνει καθόλου μπαταρία το βράδυ... Το κλείνω και βάζω το ξυπνητήρι να με ξυπνήσει... Είναι αστείο σαν αντιλογος να λέμε εμένα μου τρώει 2-3%και να εννοούμε ότι το έχουμε σε flight mode... Η πραγματικότητα είναι κοντά στο 15% όλο το βράδυ εκτός κι αν φάει σκαλωμα όπως εμένα χθες που έφαγε 35% σε 5 ώρες... Αυτές οι καταλωσεις σε stanby δεν υπήρχαν ούτε στο nexus 5 που είχε πολύ μικρότερη μπαταρία... Όποιος το είχε - έχει ξέρει... Συμπέρασμα κακογραμμενο μονταρισμα από Samsung στο Android. Από όλες τις απόψεις από τα toggles που εξαφανιζονται από το απαράδεκτο multitasking. Η συσκευή είναι τρομερή οθοναρα καμερακλα αλλά το λειτουργικό άστο στην ησυχία του ρε Samsung!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν χάνει καθόλου μπαταρία το βράδυ... Το κλείνω και βάζω το ξυπνητήρι να με ξυπνήσει... Είναι αστείο σαν αντιλογος να λέμε εμένα μου τρώει 2-3%και να εννοούμε ότι το έχουμε σε flight mode... Η πραγματικότητα είναι κοντά στο 15% όλο το βράδυ εκτός κι αν φάει σκαλωμα όπως εμένα χθες που έφαγε 35% σε 5 ώρες... Αυτές οι καταλωσεις σε stanby δεν υπήρχαν ούτε στο nexus 5 που είχε πολύ μικρότερη μπαταρία... Όποιος το είχε - έχει ξέρει... Συμπέρασμα κακογραμμενο μονταρισμα από Samsung στο Android. Από όλες τις απόψεις από τα toggles που εξαφανιζονται από το απαράδεκτο multitasking. Η συσκευή είναι τρομερή οθοναρα καμερακλα αλλά το λειτουργικό άστο στην ησυχία του ρε Samsung!

Προσωπικά συμφωνώ σε όλα. Δεν δέχομαι να έχω smartphone εν έτει 2015 και να κάθομαι να κλείνω GPS, wifi , 4G κτλ κάθε λίγο και λιγάκι και μετά ξανά άνοιγμα απ την αρχή. Όλα ανοιχτά κι ότι γίνει. Και όντως το βράδυ σε 8ωρο χάνει ένα 15% με όλα ανοιχτά. Εκεί που το oneplus έχανε 5%. Καλά για το multitasking δεν το συζητάω...και μόνο που πατάς το κουμπί, με το που επανέλθει στο tapatalk κανει reload. Το oneplus κρατουσε το tapatalk ανοιχτο απ το πρωί, με 5.0.2 και τα δύο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε αλλα ..ειδες απο που εχασε την μπαταρια? Εισαι σιγουρος οτι φταει το android και οχι καποιο service της google (το συνηθισμενο)...ελεγξες τις καταναλωσεις των εφαρμογων σου?

Εγω ειχα την πρωτη μερα τρελο drain και ειδα οτι ενα service της google ευθυνοταν...εψαξα την λυση περασα αναβαθμιση που βρηκα απο xda ...τελος...

Τωρα μπορω να πω υπευθυνα οτι με την ιδια χρηση ..στην ιδια περιοχη εχω σαφως καλυτερη μπαταρια απο το note 4 F που ειχα πριν.....

 

τι αναβαθμιση εκανες δλδ για να μην τρωει μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συμφωνώ σε όλα. Δεν δέχομαι να έχω smartphone εν έτει 2015 και να κάθομαι να κλείνω GPS, wifi , 4G κτλ κάθε λίγο και λιγάκι και μετά ξανά άνοιγμα απ την αρχή. Όλα ανοιχτά κι ότι γίνει. Και όντως το βράδυ σε 8ωρο χάνει ένα 15% με όλα ανοιχτά. Εκεί που το oneplus έχανε 5%. Καλά για το multitasking δεν το συζητάω...και μόνο που πατάς το κουμπί, με το που επανέλθει στο tapatalk κανει reload. Το oneplus κρατουσε το tapatalk ανοιχτο απ το πρωί, με 5.0.2 και τα δύο.

 

Συμφωνό και επαυξάνω σε όλα. Ίδια συμπεριφορά ακριβώς και σε εμένα. Από τις 1:00-8:00 περίπου 15% απώλεια μπαταρίας. Το Multitasking δε, ανύπαρκτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...