Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φταίει η εφαρμογή, είναι ο σερβερ. Θα φορτώσει όταν διορθώσουν το πρόβλημα των σερβερς από την πλευρά τους, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.

Εμενα αν πατήσω 2-3 φορές το κόκκινο κουμπάκι μπαίνει μετά κανονικά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ξέρω γι αυτό το λέω. Το λένε λες και δεν θα καταφέρει ποτέ τίποτα να κάνει αυτη η εταιρία. Κι όλο αυτό επειδή απέτυχε στο mobile.

 

Δεν νομίζω ότι θα καταλήξει ποτέ αυτή η συζήτηση σε συμπέρασμα. Αν σου αρέσει κάτι το αγοράζεις και δεν έχει σημασία η γνώμη των άλλων γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα καταλήξει ποτέ αυτή η συζήτηση σε συμπέρασμα. Αν σου αρέσει κάτι το αγοράζεις και δεν έχει σημασία η γνώμη των άλλων γι αυτό.

Σίγουρα δεν πρόκειται να καταλήξει πουθενά, όπως και τα περισσότερα εδώ! ;)

 

Το store πάλι σταμάτησε να λειτουργεί! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν πρόκειται να καταλήξει πουθενά, όπως και τα περισσότερα εδώ! ;)

 

Το store πάλι σταμάτησε να λειτουργεί! :(

 

Το store πρέπει να περιμένεις να φτιάξουν τους σερβερ. Σου λειτουργούσε πατώντας συνεχόμενα refresh επειδή δεν έχουν πέσει όλοι οι σέρβερ, αλλά υπάρχει θέμα ακόμα και πότε λειτουργεί πότε δεν λειτουργεί. Το ίδιο κάνει και στο PC.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μετα θέλω να κάνω ανάκτηση αντιγράφου ασφαλείας από την sd.

Μου δείχνει μόνο στο one drive.

Τι κάνω?

 

(Lumia 640xl)

Link to comment
Share on other sites

Μια σύνοψη της 15.063.251

Τελικά ένα απο χειροτερα updates.

Η οθόνη πολλές φορες στα βιντεακια αναβοσβηνει, ο edge σκαλώνει και ξαναφορτωνει τις σελίδες στο άσχετο...και γενικά το κινητό εχει φάει αρκετά βάρβαρα κολλήματα.

Περιμένω πως και πως άμεσο διορθωτικό update...

Link to comment
Share on other sites

Μια σύνοψη της 15.063.251

Τελικά ένα απο χειροτερα updates.

Η οθόνη πολλές φορες στα βιντεακια αναβοσβηνει, ο edge σκαλώνει και ξαναφορτωνει τις σελίδες στο άσχετο...και γενικά το κινητό εχει φάει αρκετά βάρβαρα κολλήματα.

Περιμένω πως και πως άμεσο διορθωτικό update...

 

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα. Αυτά που έχω εντοπίσει είναι τα σκαλώματα του edge αλλά δεν έχω το πρόβλημα που λες οτι ξαναφορτώνει τις σελίδες και οτι στην πλοήγηση σε αναζήτηση νέας οδού θέλει δεδομένα. Ότι άλλο έχω χρησιμοποιήσει λειτουργεί κανονικά. Τεράστια βελτίωση στην αυτονομία πάντως με την CU. Βγάζω και 2 μέρες, ανάλογα την χρήση που παλιότερα δεν γινόταν. Μόνο οταν είχα τα 8.1.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν το δούμε γενικά, θεωρώ ότι η νέα έκδοση είναι χειρότερη από τη προηγούμενη, μόνο και μόνο από το γεγονός ότι δημιούργησε κάποια προβλήματα σε εφαρμογές, όπως ο edge που πριν λειτουργούσε άψογα. Θέματα με lag δεν έχω και γενικότερα το τηλέφωνο (650) λειτουργεί καλά, όμως θα χρειαστεί άμεσα κάποια διορθωτική κίνηση για τις λίγες δυσλειτουργίες. Για το Store που αναφέρθηκε, εγώ δεν έχω κάποιο θέμα, όσες φορές προσπάθησα να μπω, μπήκε κανονικά. Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Μια σύνοψη της 15.063.251

Τελικά ένα απο χειροτερα updates.

Η οθόνη πολλές φορες στα βιντεακια αναβοσβηνει, ο edge σκαλώνει και ξαναφορτωνει τις σελίδες στο άσχετο...και γενικά το κινητό εχει φάει αρκετά βάρβαρα κολλήματα.

Περιμένω πως και πως άμεσο διορθωτικό update...

 

Μάλλον είμαι ο γκαντέμης της υπόθεσης. Χρησιμοποιώ windows mobile ~ 10 μέρες :P

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Μια σύνοψη της 15.063.251

Τελικά ένα απο χειροτερα updates.

Η οθόνη πολλές φορες στα βιντεακια αναβοσβηνει, ο edge σκαλώνει και ξαναφορτωνει τις σελίδες στο άσχετο...και γενικά το κινητό εχει φάει αρκετά βάρβαρα κολλήματα.

Περιμένω πως και πως άμεσο διορθωτικό update...

 

Δεν θα μπορούσα να το γράψω καλύτερα... +1 [Lumia 640DS]

Link to comment
Share on other sites

Μια σύνοψη της 15.063.251

Τελικά ένα απο χειροτερα updates.

Η οθόνη πολλές φορες στα βιντεακια αναβοσβηνει, ο edge σκαλώνει και ξαναφορτωνει τις σελίδες στο άσχετο...και γενικά το κινητό εχει φάει αρκετά βάρβαρα κολλήματα.

Περιμένω πως και πως άμεσο διορθωτικό update...

 

Να ρωτήσω από περιέργεια: Πρόκειται για καθαρή εγκατάσταση & hard reset ή εγκατάσταση επάνω στην προηγούμενη έκδοση? Όχι τίποτε άλλο, να ξέρουμε τι να προσέξουμε... :wacko:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Συνοψη της 251 (2)

πρόβλημα με την πλοηγηση χωρις δεδομενα

και με την εμφανιση του video στο skype.

Τωρα πως μερικοι βλεπουν κολληματα δεν ξερω ,

Μετα την εγκατασταση εγινε hardreset.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Συνοψη της 251 (2)

πρόβλημα με την πλοηγηση χωρις δεδομενα

και με την εμφανιση του video στο skype.

Τωρα πως μερικοι βλεπουν κολληματα δεν ξερω ,

Μετα την εγκατασταση εγινε hardreset.

Εγώ το θέμα που έχω με τον Edge είναι αυτό που φαίνεται στις φωτό. Κάποιες φορές τα site εμφανίζονται έτσι και είναι παγωμένα, δε μπορείς να κάνεις κάτι ούτε να πατήσεις κάπου. Πρέπει να κλείσω τον Edge από το task manager και μετά να ξαναμπώ για να το εμφανίσει κανονικά και λειτουργικό όπως εδώ. Κατά τα άλλα η δική μου σύνοψη (3) δεν αναφέρει τόσο τραγικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερε έκανα hard reset στο 950xl και χωρίς back up και τώρα δουλεύουν όλα ρολόι χωρίς lag κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερε έκανα hard reset στο 950xl και χωρίς back up και τώρα δουλεύουν όλα ρολόι χωρίς lag κτλ.

 

Χαίρομαι που το ακούω. Το φανταζόμουν ότι πολλά από τα προβλήματα της νέας έκδοσης οφείλονται σε update χωρίς hard reset, για αυτό και ρώτησα τον Πάνο νωρίτερα πώς έκανε ο ίδιος την αναβάθμιση.

 

Καταλαβαίνω ότι το hard reset είναι μπελάς (ειδικά χωρίς restore) αλλά κι εγώ έμπαινα στην ίδια διαδικασία όταν η συσκευή μου έπαιρνε ακόμη αναβαθμίσεις για να είμαι σίγουρος ότι όλα θα παίξουν σωστά. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Χωρις Hard Reset δεν αντιμετωπίζω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα εκτος από του ότι ΟΝΤΩΣ το 64Ο είναι πιο αργο..γενικα αξίζει σαν αναβάθμιση μόνο και μόνο για το feature της επαναφορας των εφαρμογών στην αρχική μορφή χωρίς επανεγκατάσταση.

Κατι άλλο ...το FB με πεταει εξω μια φορα το μηνα και αν πια με πολύ χρηση...καλο αυτό ,αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αφου δεν εχει αλλαξει τιποτα .Εκτος κι αν με την αναβαθμιση του λειτουργικου κατι εφτιαξε στην διαχειρηση της μνημης. Εικαζω...και περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις Hard Reset δεν αντιμετωπίζω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα εκτος από του ότι ΟΝΤΩΣ το 64Ο είναι πιο αργο..γενικα αξίζει σαν αναβάθμιση μόνο και μόνο για το feature της επαναφορας των εφαρμογών στην αρχική μορφή χωρίς επανεγκατάσταση.

Κατι άλλο ...το FB με πεταει εξω μια φορα το μηνα και αν πια με πολύ χρηση...καλο αυτό ,αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αφου δεν εχει αλλαξει τιποτα .Εκτος κι αν με την αναβαθμιση του λειτουργικου κατι εφτιαξε στην διαχειρηση της μνημης. Εικαζω...και περιμενω.

Το κανονικό fb έχεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή και η τελευταία αναβάθμιση του store. Μου αρέσει που μίκρυνε η μπάρα προόδου σε κάποια εφαρμογή που αναβαθμίζεται και μάλιστα δεν ξέρω εάν παρατηρήσατε και κάτι άλλο. Δεν έχω τσεκάρει οι εφαρμογές να αναβαθμίζονται αυτόματα και ενώ πριν, όταν υπήρχαν κάποιες αναβαθμίσεις έπρεπε να πατήσω εγώ για να προχωρήσουν, τώρα με το που ψάχνω για αναβάθμιση εφαρμογής, όταν βρίσκει προχωράει η αναβάθμιση αυτών αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις Hard Reset δεν αντιμετωπίζω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα εκτος από του ότι ΟΝΤΩΣ το 64Ο είναι πιο αργο..γενικα αξίζει σαν αναβάθμιση μόνο και μόνο για το feature της επαναφορας των εφαρμογών στην αρχική μορφή χωρίς επανεγκατάσταση.

Κατι άλλο ...το FB με πεταει εξω μια φορα το μηνα και αν πια με πολύ χρηση...καλο αυτό ,αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αφου δεν εχει αλλαξει τιποτα .Εκτος κι αν με την αναβαθμιση του λειτουργικου κατι εφτιαξε στην διαχειρηση της μνημης. Εικαζω...και περιμενω.

 

Ρε φίλε και εμένα , είπα να αντέξω αλλά έφτασα στο αμήν, έκανε αναβάθμιση η microsoft ωραια τα νεα χαρακτηριστικά αλλά οι καημένες εφαρμογές? το fb μαυρίζει και κλείνει, το ίδιο και το messenger, το instagram έχει γίνει ποιο αργό και το edge χάλια, αυτα :D

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 15063.297 και η 14393.1198

 

Μόλις τώρα κάνει αναβάθμιση και γράφει μόνο "localization for greek". Δεν έχει κάποιο νούμερο. Δεν αναφέρεσαι σε αυτό;

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κάνει αναβάθμιση και γράφει μόνο "localization for greek". Δεν έχει κάποιο νούμερο. Δεν αναφέρεσαι σε αυτό;

 

Έτσι την κατέβασε και σε μένα. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κάνει αναβάθμιση και γράφει μόνο "localization for greek". Δεν έχει κάποιο νούμερο. Δεν αναφέρεσαι σε αυτό;

Επιβεβαιώνω και εγώ στο Lumia 940XL που έχω, κατεβαίνει τώρα αναβάθμιση και γράφει «localization for Greek». Λέτε να έχουμε την cortana και στα ελληνικά!;

Link to comment
Share on other sites

Ποια cortana; :-P

Μόλις διάβασα στο windows central σχόλιο ενός χρήστη που αναφέρει πως αυτό είναι το update, απλά είναι "καμουφλαρισμένο" σαν localization για κάποιο λόγο.

Τώρα αν δω την Cortana στα ελληνικά δεν θα με χαλάσει βέβαια, αλλά κομματάκι δύσκολο στην παρούσα κατάσταση του λειτουργικού. Περιμένω να τελειώσει η εγκατάσταση και θα δείξει.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

10.0.15063.297 (latest Creators Update)

 

Changelog

https://changewindows.org/build/15063/mobile#297

 

 

10.0.14393.1198 (latest Anniversary Update)

 

Changelog

https://changewindows.org/build/14393/mobile#1198

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...