Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τι βλέπω στο άλλο νήμα (950xl) εμφανίστηκε και άλλος με το ίδιο πρόβλημα,οπότε είναι θέμα store.Γιατί και στο σφάλμα όταν πατάω λεπτομέρειες λέει ότι το πρόβλημα είναι δικό τους και δοκιμάστε αργότερα..

 

Θέμα store είναι, ούτε εμένα κατεβάζει.... Μην αγχώνεστε....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To θέμα όμως είναι να φτιαχτεί σύντομα!

 

Εγώ που το πήρα πριν καμιά ώρα το 950xl;Πλάκα θα χει να το έκλεισε το μαγαζί η Microsoft Ικανή την έχω..

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν κρατάει πολύ ώρα τέτοιου είδος πρόβλημα.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλορίζικο το 950 και σου εύχομαι να κρατήσει όσο το πολύ περισσότερο.Βασικα όσο αφήσει και αυτη η Microsoft

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλορίζικο το 950 και σου εύχομαι να κρατήσει όσο το πολύ περισσότερο.Βασικα όσο αφήσει και αυτη η Microsoft

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου :) Αλλά οι οιωνοί δεν είναι καλοί :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Γιώργο πρέπει να περιμένουμε να το φτιάξουν θα δούμε αυριο,αλλα και τι πρόβλημα έχουν....μηπως τιγκαραν οι σερβερ από τα πολλά Lumia :P

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα νεκρό το store δεν κατεβαίνει τίποτα έλεος κλείσαμε 4ωρο..

 

Το κακό είναι ότι το πρόβλημα δεν έχει πάρει γενικευμένη έκταση και είναι μάλλον τοπικό (βλέπω σχεδόν μηδενικές αναφορές στο Microsoft community) οπότε θα πάνε με το πάσο τους (αν το έχουν πάρει και χαμπάρι). Όταν καταρρέει γενικά το σύμπαν είμαστε πιο τυχεροί γιατί αντιδρούν γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το πρόβλημα δεν έχει πάρει γενικευμένη έκταση και είναι μάλλον τοπικό (βλέπω σχεδόν μηδενικές αναφορές στο Microsoft community) οπότε θα πάνε με το πάσο τους (αν το έχουν πάρει και χαμπάρι). Όταν καταρρέει γενικά το σύμπαν είμαστε πιο τυχεροί γιατί αντιδρούν γρηγορότερα.

Χάχα μήπως θα μας τιγκάρουν με uwp εφαρμογές που έχουν ήδη έτοιμες; Λέμε τώρα.... :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χάχα μήπως θα μας τιγκάρουν με uwp εφαρμογές που έχουν ήδη έτοιμες; Λέμε τώρα.... :lol:

 

Μήπως συνδέονται πολλά Lumia στους σερβερ :lol:

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχεις προϋπηρεσία στα Lumia...για να ξερω αν ξέρεις τα προβλήματα

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχεις προϋπηρεσία στα Lumia...για να ξερω αν ξέρεις τα προβλήματα

 

Έχω ναι,αλλά αυτό δεν έχει ξανά τύχει να μην μπορείς να κατεβάσεις τόσες ώρες μια εφαρμογή,πραγματικά κλαίω τα λεφτά μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ναι,αλλά αυτό δεν έχει ξανά τύχει να μην μπορείς να κατεβάσεις τόσες ώρες μια εφαρμογή,πραγματικά κλαίω τα λεφτά μου.

 

Ντάξη ρε , χαράς τις εφαρμογές που έχει το store :P ,

Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλέ κατέβασα το app που ήθελα τελικά δεν θα το κλάψεις το 950 Γιώργο:lol:

 

 

Edit:Τελικά όπως διάβασα στο Windows central όλες οι Windows 10 συσκευές είχαν πρόβλημα και από όλες τις χώρες

Edited by black3539

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Έχω σήμερα άλλο ένα πρόβλημα με το store,όπως πηγαινα να κανω το update του Instagram χαρούμενος η sd εκανε νουμερα και έκανα soft reset το 550 το ανοίγω και μετα συνεχεια ολο error άλλαξα region,τοποθέτησει σε κινητό τίποτα.Έσβησα την εφαρμογή και τώρα ουτε να την κατεβάσω δεν μπορώ.Λογικά εγινε corrupted μηπως ξερετε πως να το φτιάξω:mad:

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Έχω σήμερα άλλο ένα πρόβλημα με το store,όπως πηγαινα να κανω το update του Instagram χαρούμενος η sd εκανε νουμερα και έκανα soft reset το 550 το ανοίγω και μετα συνεχεια ολο error άλλαξα region,τοποθέτησει σε κινητό τίποτα.Έσβησα την εφαρμογή και τώρα ουτε να την κατεβάσω δεν μπορώ.Λογικά εγινε corrupted μηπως ξερετε πως να το φτιάξω:mad:

Τι καταστράφηκε; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι καταστράφηκε; :worry:

 

Ολα ενταξει ξεκόλλησε σήμερα

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο απανωτά hard reset στο 640DS μου παρατήρησα τα εξής. Αυτόματα στις εφαρμογές του κινητού που κατεβάζει αυτόματα ως ενσωματωμένες με το λειτουργικό ήταν και η παλιά εφαρμογή του FACEBOOK για 8.1.Μήπως αντιληφθηκαν ότι με την εφαρμογή των 10 η εμπειρία χρήσης είναι τραγική και αποφάσισαν να δώσουν πάλι αυτήν ως λύση; Επίσης από το store στην βιβλιοθήκη μου κατέβασα εφαρμογές που έχουν αφαιρεθεί όπως το shazam και τον opera. Παλιότερα νομίζω δεν γινόταν αυτό. Επίσης έψαχνα να βρω την εφαρμογή μκροεφαρμογές για να ρυθμίσω το κινητό τι να κάνει αυτόματα όταν συνδέομαι με Bluetooth ή ακουστικά και στα 10 δεν υπάρχει. Αναγκαστικα να πάω στην βιβλιοθήκη μου να την βρω και να την ανοίξω από κει και τώρα την έβαλα στην αρχική οθόνη μιας και στο μενού της συσκευής δεν υπάρχει πουθενά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο απανωτά hard reset στο 640DS μου παρατήρησα τα εξής. Αυτόματα στις εφαρμογές του κινητού που κατεβάζει αυτόματα ως ενσωματωμένες με το λειτουργικό ήταν και η παλιά εφαρμογή του FACEBOOK για 8.1.Μήπως αντιληφθηκαν ότι με την εφαρμογή των 10 η εμπειρία χρήσης είναι τραγική και αποφάσισαν να δώσουν πάλι αυτήν ως λύση; Επίσης από το store στην βιβλιοθήκη μου κατέβασα εφαρμογές που έχουν αφαιρεθεί όπως το shazam και τον opera. Παλιότερα νομίζω δεν γινόταν αυτό. Επίσης έψαχνα να βρω την εφαρμογή μκροεφαρμογές για να ρυθμίσω το κινητό τι να κάνει αυτόματα όταν συνδέομαι με Bluetooth ή ακουστικά και στα 10 δεν υπάρχει. Αναγκαστικα να πάω στην βιβλιοθήκη μου να την βρω και να την ανοίξω από κει και τώρα την έβαλα στην αρχική οθόνη μιας και στο μενού της συσκευής δεν υπάρχει πουθενά.

Σε μένα υπάρχει πάντως!

http://imgur.com/JiloLE2

Αντίθετα το Facebook των 8.1 δεν υπάρχει σε μένα! Ούτε καν στη βιβλιοθήκη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα υπάρχει πάντως!

http://imgur.com/JiloLE2

Αντίθετα το Facebook των 8.1 δεν υπάρχει σε μένα! Ούτε καν στη βιβλιοθήκη.

 

Μπορείς να βρεις την εφαρμογή στο κινητό και αν ναι σε ποιο μενού; Τις μικροεφαρμογες δεν μπορώ να τις βρω ούτε στο store παρά μόνο στην βιβλιοθήκη μου και μάλιστα στην κατηγορία των εφαρμογών που δεν λειτουργούν στην συσκευή μου και πατώντας μέσα μου λέει ότι είναι εγκατεστημενη και πατάω εκκίνηση. Το Facebook των 8.1 είναι κάνοντας αριστερά της αρχικής οθόνης στις εφαρμογές. Δεν υπάρχει πουθενά στο store. Κατέβηκε αυτόματα μετά το hard reset και καθαρή εγκατάσταση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις την εφαρμογή στο κινητό και αν ναι σε ποιο μενού; Τις μικροεφαρμογες δεν μπορώ να τις βρω ούτε στο store παρά μόνο στην βιβλιοθήκη μου και μάλιστα στην κατηγορία των εφαρμογών που δεν λειτουργούν στην συσκευή μου και πατώντας μέσα μου λέει ότι είναι εγκατεστημενη και πατάω εκκίνηση. Το Facebook των 8.1 είναι κάνοντας αριστερά της αρχικής οθόνης στις εφαρμογές. Δεν υπάρχει πουθενά στο store. Κατέβηκε αυτόματα μετά το hard reset και καθαρή εγκατάσταση.

 

Τι ακριβως κανουν οι μικροεφαρμογες? Δεν ετυχε να τις δουλεψω ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...