Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με αποκαλείς στραβοξυλο...... :lol: :lol: :lol:

Διάβασε την τελευταία παράγραφο από πάνω (στο δικό μου ποστ αλλά και του faasf)

Και κάτι άσχετο με σένα αλλά σχετικό με τους γνωστούς/άγνωστους....:)

Επειδη τα γραπτά μένουν, προσωπικά δεν θεώρησα ποτέ την επιλογή του Browser ως ορθή λύση του fb. Οι ίδιοι όμως αυτοανερουνται στο ίδιο τους το ποστ αφού μας λένε ότι τα έλεγαν αυτοί για το πόσο σημαντικό ειναι fb και αμέσως μετά ότι άλλα είναι τα προβλήματα και να μη σκαλωνουμε σε αυτο (ακόμα βέβαια ψάχνω μια εφαρμογή με τα μισά έστω downloads του fb....)

 

Λίγο, όχι πολύ... :lol: :lol:

 

+1 σε όλα τα υπόλοιπα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μετάβαση γίνεται για να υπάρξει σύγκλιση των λειτουργικών (από τα WP8 και έπειτα) ανάλογα με την υπάρχουσα κατάσταση στα τεχνικά χαρακτηριστικά των συσκευών.

Για πάντα θα υπήρχαν τα WM10; Εδώ και ένα χρόνο έχει ξεκινήσει η φημολογία για το surface phone. Τι λειτουργικό υποτίθεται ότι θα έτρεχε το surface phone; Πόσες φορές έχει αναφερθεί τα Windows σε Arm;

Επειδή έχει αναφερθεί αρκετές φορές το beta testing, δε συμφωνώ.

Και τα WP8.1 και τα WM10 μια χαρά λειτουργικά είναι.

Απλώς δεν πρόκειται για αναβαθμίσεις του τύπου android 6 σε 7. Μόλις -και αν- υπάρξει η σύγκλιση, οι αναβαθμίσεις θα γίνονται, όπως γίνονται και στις άλλες συσκευές.

Μέχρι τότε, όπως έχει γράψει σωστά ο @geoponer: Όποιος μπορεί θα ζήσει με αυτό - αλλιώς αλλάζει πλατφόρμα

Κι εγώ αυτό έλεγα τότε. Δεν είναι αναβαθμίσεις του τύπου από 6 σε 7 όπως στο Android ή ios! Το εγχείρημα της ενοποίησης είναι αρκετά δύσκολο!

Τέλος πάντων. Ας αργήσει κι ας κάνει ότι καλύτερο για τα Windows 10 και τις επερχόμενες συσκευές της! Σύμφωνα και με το λινκ του Montoya πιο πάνω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί στο Xbox έχω εφαρμογή YouTube ενώ στο τηλέφωνο όχι;

 

Τώρα που το κλείνει το μαγαζί των 10, γιατί δεν μας δίνει πάλι το ραδιόφωνο;

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο, όχι πολύ... :lol: :lol:

 

Κάτι είναι κι αυτό....... :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί στο Xbox έχω εφαρμογή YouTube ενώ στο τηλέφωνο όχι;

 

Τώρα που το κλείνει το μαγαζί των 10, γιατί δεν μας δίνει πάλι το ραδιόφωνο;

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Για να σου μείνει αξέχαστη.... :lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, άμα θέλεις φίλε γίνεσαι πολύ κακός :lol:

 

Πολλές αναβαθμίσεις βλέπω. Ωραία αυτή του store.

Η κάμερα βγάζει χάλια φωτογραφίες δυστυχώς. Σε χαμηλό φωτισμό τουλάχιστον.....

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη ομάδα ... !!!!

 

Παιδιά μετά την αναβάθμιση παρατηρήσατε στο Outlook να χάνονται οι ήχοι των ειδοποιήσεων όπως και το μπανεράκι που σκάει προσωρινά στο πάνω μέρος της οθόνης όπως επίσης πως δεν εμφανίζεται τίποτα ούτε στην κανονική οθόνη των notifications? Το μόνο που έχει μείνει είναι στην οθόνη κλειδώματος να φαίνεται το preview ενός από τα mail που έχω σετάρει ... (όπου όπως καταλαβαίνω δεν έχει να κάνει με τα notifications του Outlook κ είναι ένα απλό view του τελευταίου εισερχόμενου mail κλπ κλπ)

 

Θυμάμαι πως αυτό είχε γίνει άλλη μια φορά παλιότερα όταν επιλέγαμε να υπάρχουν κοινά notifications για όλα τα accounts και μετά δεν δούλευε τίποτα και έπρεπε να γίνει hard reset για να διορθωθεί ... :(

Edited by greg1982
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη ομάδα ... !!!!

 

Παιδιά μετά την αναβάθμιση παρατηρήσατε στο Outlook να χάνονται οι ήχοι των ειδοποιήσεων όπως και το μπανεράκι που σκάει προσωρινά στο πάνω μέρος της οθόνης όπως επίσης πως δεν εμφανίζεται τίποτα ούτε στην κανονική οθόνη των notifications? Το μόνο που έχει μείνει είναι στην οθόνη κλειδώματος να φαίνεται το preview ενός από τα mail που έχω σετάρει ... (όπου όπως καταλαβαίνω δεν έχει να κάνει με τα notifications του Outlook κ είναι ένα απλό view του τελευταίου εισερχόμενου mail κλπ κλπ)

 

Θυμάμαι πως αυτό είχε γίνει άλλη μια φορά παλιότερα όταν επιλέγαμε να υπάρχουν κοινά notifications για όλα τα accounts και μετά δεν δούλευε τίποτα και έπρεπε να γίνει hard reset για να διορθωθεί ... :(

 

Καλημέρα στην παρέα μας,

εγω χθες το βραδυ, διαδοχικη αναβαθμιση των 1020, 1520, 950xl σε version 1703.OS build:10.0.15210.0.

με το τηλεφωνο στην Αγγλικη γλωσσα, την βρηκαν κατευθειαν ολες οι συσκευες την αναβαθμιση.

ενα τζαμακι να μπορουσε να κολλησει καλα απ'ακρη σ'ακρη στα 1020 και 1520, δεν θα ειχα κανενα παραπονο από αυτα. τι τις θελουν τις ελαφρες καμπυλες στις ακρες της οθονης....

 

Eγω φιλε δεν παρατηρησα το προβλημα που αναφερεις. Στο 1020 που χρησιμοποιω για κανονικο καθημερινο μου τηλεφωνο. Μολις πριν λιγο μου ηρθε gmail μηνυμα και παρατηρησα και το μπανερακι στο επανω μερος, καθως και το tile της αρχικης οθονης που εχω, εδειχνε σε προεπισκοπηση τον τιτλο του email.

 

Το μονο που μου εκανε εμενα περιεργο, ειναι στην επανεκκινηση που του εκανα για αλλαγη της γλωσσας από Αγγλικα σε ελληνικα, από μπαταρια 90κατι% πηγε στο 15%. του εκανα ενα ακομα soft reset (power button +voume down μεχρι να δονηθει η συσκευη) και έστρωσε, μπαταρια 88%.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..μιας και βλεπω συνεχως αναφορες για τους γνωστους αγνωστους...οπου προφανως περνει η μπαλα και εμενα..

Να διευκρινίσω κατι γιατι καποιοι φερνουν στα μετρα τους τα λογια μου..

Εχω τονισει πολλες φορες ποσο σημαντικη ηταν η εφαρμογη του Facebook απλα ξαναλεω πως υπαρχουν πιο σοβαρες εφαρμογες και πιο σοβαρα προβληματα που θα επρεπε να μας απασχολουν στην πλατφορμα μας..Ποσο πιο απλο??

Οταν λοιπον λεω πως καποιοι συγκεκριμενοι μου ελεγαν <<Γιατι παραπονιέμαι αφού στο Facebook Μπαίνεις και απο τον browser>> δεν αναφερομαι μονο σε εναν αλλα και σε αλλους που αυτες τις μερες απλα απουσιαζουν...Απλα τοτε οταν λεγονταν τα παραπανω δεν περναμε θεση..

Αρα λοιπον επειδη τα γραπτα μενουν, Ολως τυχαιως οταν ανεφερα τα προβληματα με το Facebook απο περσι Τοτε ημουν εγω αυτος που δεν ηξερα τι ελεγα Αλλα σημερα το Facebook εγινε Η εφαρμογη που κατεστρεψε τα wm10 λες και ολα τα αλλα λυθηκαν ε?? Βρε πως αλλαζουν οι καιροι αναλογα την εποχη??

Ολοι οσοι εχουμε wm θελουμε το καλυτερο για την πλατφορμα αλλα οταν καποιοι δεν εχουν Ουτε καν wm συσκευη πλεον και που εχουν κανει γαργαρα ενα μεγαλο ποσοστο απο οσα ελεγαν(Τα γραπτα μενουν ειπαμε)..σε κανει να απορείς πραγματικα..

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το update με 950xl από Γερμανό;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το update με 950xl από Γερμανό;;

 

Ακομα να ερθει μωρε? Πολυ παραξενο..το εχουμε παρει παρα πολλοι εδω μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα και μου κάνει εντύπωση.

Το 640xl μου το έχει πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα και μου κάνει εντύπωση.

Το 640xl μου το έχει πάρει.

 

ψαξε με το τηλεφωνο σε Αγγλικη γλωσσα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μας,

εγω χθες το βραδυ, διαδοχικη αναβαθμιση των 1020, 1520, 950xl σε version 1703.OS build:10.0.15210.0.

με το τηλεφωνο στην Αγγλικη γλωσσα, την βρηκαν κατευθειαν ολες οι συσκευες την αναβαθμιση.

ενα τζαμακι να μπορουσε να κολλησει καλα απ'ακρη σ'ακρη στα 1020 και 1520, δεν θα ειχα κανενα παραπονο από αυτα. τι τις θελουν τις ελαφρες καμπυλες στις ακρες της οθονης....

 

Eγω φιλε δεν παρατηρησα το προβλημα που αναφερεις. Στο 1020 που χρησιμοποιω για κανονικο καθημερινο μου τηλεφωνο. Μολις πριν λιγο μου ηρθε gmail μηνυμα και παρατηρησα και το μπανερακι στο επανω μερος, καθως και το tile της αρχικης οθονης που εχω, εδειχνε σε προεπισκοπηση τον τιτλο του email.

 

Το μονο που μου εκανε εμενα περιεργο, ειναι στην επανεκκινηση που του εκανα για αλλαγη της γλωσσας από Αγγλικα σε ελληνικα, από μπαταρια 90κατι% πηγε στο 15%. του εκανα ενα ακομα soft reset (power button +voume down μεχρι να δονηθει η συσκευη) και έστρωσε, μπαταρια 88%.

 

Άμα περάσεις την 15063.251 θα δεις αρκετά προβλήματα και στο 950xl. Σε εμένα έχει αρκετό lag σε μενού, εφαρμογές, ειδοποιήσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μας,

εγω χθες το βραδυ, διαδοχικη αναβαθμιση των 1020, 1520, 950xl σε version 1703.OS build:10.0.15210.0.

με το τηλεφωνο στην Αγγλικη γλωσσα, την βρηκαν κατευθειαν ολες οι συσκευες την αναβαθμιση.

ενα τζαμακι να μπορουσε να κολλησει καλα απ'ακρη σ'ακρη στα 1020 και 1520, δεν θα ειχα κανενα παραπονο από αυτα. τι τις θελουν τις ελαφρες καμπυλες στις ακρες της οθονης....

 

Eγω φιλε δεν παρατηρησα το προβλημα που αναφερεις. Στο 1020 που χρησιμοποιω για κανονικο καθημερινο μου τηλεφωνο. Μολις πριν λιγο μου ηρθε gmail μηνυμα και παρατηρησα και το μπανερακι στο επανω μερος, καθως και το tile της αρχικης οθονης που εχω, εδειχνε σε προεπισκοπηση τον τιτλο του email.

 

Το μονο που μου εκανε εμενα περιεργο, ειναι στην επανεκκινηση που του εκανα για αλλαγη της γλωσσας από Αγγλικα σε ελληνικα, από μπαταρια 90κατι% πηγε στο 15%. του εκανα ενα ακομα soft reset (power button +voume down μεχρι να δονηθει η συσκευη) και έστρωσε, μπαταρια 88%.

 

Εσύ πας να μας τρελάνεις. Έχεις για βασικό το 1020 και όχι το 950xl????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πας να μας τρελάνεις. Έχεις για βασικό το 1020 και όχι το 950xl????

 

κι ομως φιλε, ναι !

απο καμερα, δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα τους, απλα ανωτερο το 1020 (ακομα και χωρις drivers 10αριων) και από το 950xl και από το 1520.

πιο αργο βεβαια μεταξύ των λήψεων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως φιλε, ναι !

απο καμερα, δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα τους, απλα ανωτερο το 1020 (ακομα και χωρις drivers 10αριων) και από το 950xl και από το 1520.

πιο αργο βεβαια μεταξύ των λήψεων.

 

Να σε ρωτησω..Οταν ανοιγεις την καμερα στο 1020 με τα wm10 σκαλωνει καθολου? Η μολις ανοιγει σου δημιουργουνται καποια glitches στις ακρες για λιγο?? Γενικα εχει χασει λεπτομερεια ελέω απουσιας οδηγων για τα 10ρια??

Επισης τι εχεις να πεις για την καμερα του 950 στο αυτοματο? Ειναι οκ ή εχει χαλασει με τα τελευταια Updates της καμερας? Γιατι ακουω για κιτρινιλες στο αυτοματο...κλπ..Καλο απογευμα!

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ακούς είναι μάλλον αποκυήματα της φαντασίας. Αν πάρεις ένα 950 στα χέρια τότε θα καταλάβεις τι γίνεται.

Τώρα το "άκουσα" με το "έχω" είναι τεράστια απόσταση.... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα για πρωτη φορα εχασα κληση με το 640 μετα από 18μηνες.

Χτυπησε κανονικα απανταω και δεν ακουω τιποτα νεκρο. σημα στο full.

Κανω soft reset και δεν την βλεπει καθολου την καρτα.

Βγαζω την καρτα και την ξαναβαζω όλα ok.

Θελω μα πιστευω ότι είναι θεμα της καρτας και όχι του τηλεφωνου η της 251.

Οσο αναφορα την 251 εγω εχω μονο ένα θεμα με την πλοηγηση χωρις δεδομενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά που ακούς είναι μάλλον αποκυήματα της φαντασίας. Αν πάρεις ένα 950 στα χέρια τότε θα καταλάβεις τι γίνεται.

Τώρα το "άκουσα" με το "έχω" είναι τεράστια απόσταση.... :lol::lol::lol:

 

πολύ σωστος

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ακούς είναι μάλλον αποκυήματα της φαντασίας. Αν πάρεις ένα 950 στα χέρια τότε θα καταλάβεις τι γίνεται.

Τώρα το "άκουσα" με το "έχω" είναι τεράστια απόσταση.... :lol::lol::lol:

 

Επειδη εσυ εχεις διαθεση για Trolling κλασσικά..ας μας πει ο Thou vou καθως και ο Xostel Που ανεβαζει φωτογραφιες στο αντιστοιχο θεμα, για το αν στο αυτοματο αφηνουν μια παραπανω κιτρινιλα οι φωτο των 950...Τραβα μια βολτα στο θεμα εκει και μετα μιλα για αποκυηματα της φαντασιας..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εσυ εχεις διαθεση για Trolling κλασσικά..ας μας πει ο Thou vou καθως και ο Xostel Που ανεβαζει φωτογραφιες στο αντιστοιχο θεμα, για το αν στο αυτοματο αφηνουν μια παραπανω κιτρινιλα οι φωτο των 950...Τραβα μια βολτα στο θεμα εκει και μετα μιλα για αποκυηματα της φαντασιας..

 

Είπε ο "γα......ος τον π.......ο κεφάλα". Έχω πάει βόλτα σε όλα τα νήματα και ως κάτοχος της συσκευής ξέρω πολύ καλύτερα από σένα τι συμβαίνει. Άσε τις υποθέσεις αλλού..

Link to comment
Share on other sites

Είπε ο "γα......ος τον π.......ο κεφάλα". Έχω πάει βόλτα σε όλα τα νήματα και ως κάτοχος της συσκευής ξέρω πολύ καλύτερα από σένα τι συμβαίνει. Άσε τις υποθέσεις αλλού..

 

Το αν ξερεις καλυτερα το δαμε..που δεν γνωριζες ποια εκδοση ηταν σε fast και ησουν και Insider...

Με συγχωρεις αλλα δεν εμπιστευομαι τα λεγομενα σου.. Για αυτο και ρωτησα τον Thou_bou για το θεμα της καμερας...

Link to comment
Share on other sites

Το αν ξερεις καλυτερα το δαμε..που δεν γνωριζες ποια εκδοση ηταν σε fast και ησουν και Insider...

Με συγχωρεις αλλα δεν εμπιστευομαι τα λεγομενα σου.. Για αυτο και ρωτησα τον Thou_bou για το θεμα της καμερας...

 

Και τι έγινε επειδή δεν είμαι όλη μέρα online και δεν είχα δει αν είχε βγει καινούρια fast; Δεν είμαι σαν εσένα τουλάχιστον που το μόνο που κάνεις είναι να την λες σε όλους, να το παίζεις γνώστης, και να βγάζεις όλα τα ψυχολογικά σου για την Microsoft.

Το αν με εμπιστεύεσαι δεν με ενδιαφέρει καθόλου, ούτως ή άλλως το ξέρουμε το ποιόν σου.

Πάντως ούτε και σένα σε εμπιστεύεται κανένας, γι' αυτό κι οι μπηχτές απ' όλους.... Ξέρεις το γιατί.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εσυ εχεις διαθεση για Trolling κλασσικά..ας μας πει ο Thou vou καθως και ο Xostel Που ανεβαζει φωτογραφιες στο αντιστοιχο θεμα, για το αν στο αυτοματο αφηνουν μια παραπανω κιτρινιλα οι φωτο των 950...Τραβα μια βολτα στο θεμα εκει και μετα μιλα για αποκυηματα της φαντασιας..

 

Παιδια καλησπέρα σας.

Δεν υπαρχει λογος εντασεων.

όχι φιλε, κανενα σκαλωμα στην καμερα του 1020.

 

ευχαριστως ν αρχισω ν ανεβαζω κ εγω φωτογραφιες, ιδιας σκηνης, τραβηγμενες με 1020, 1520, 950xl, τα οποια ολα τρεχουν το πλεον προσφατο fast version των 10αριων.

Ο ευκολοτερος τροπος, για να εχουν κ οι ενδιαφερομενοι μπόλικη πληροφορια, ειναι μεσω του flickr πιστευετε ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...