Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από ότι γνωρίζω τα πρόσθετα Atlas και Cartoons.gr εμφανίζουν λίστες με μεταγλωττισμένα.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαπίστωσα σήμερα ότι το πρόσθετο pavoo δεν λειτουργεί πλέον.

:):):):)

Δουλεύει .Μόλις το δοκίμασα...και τα N + Ο (κάποια κολλάνε..)

Link to comment
Share on other sites

Σε 18.4 έχω κι εγώ πρόβλημα με sport 365 και σε ενότητες του sportowa... Έχεις κάποιος κάποια πρόταση;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα tv box με adroid 4.4.2 και 2/16 μνημ. Τι χρειαζετε να κατεβασω για να μπορεσω να βλεπω καποια addons.,η καποιο build
Βάλε το ftmc https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/general-tv-player-dicussions/xbmc-talk/575588-ftmc-jarvis-16-2-31

ή το CEMC το οποίο όμως πλέον είναι επί πληρωμή. Και στα δύο όμως έχει σταματήσει η υποστήριξη αλλά τη δουλειά σου θα την κάνεις μιας και τα πιο πολλά και γνωστά addons παίζουν κανονικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το mygicaMediaCenter2017413 που το έχω εγκαταστήσει στο "αρχαίο" μου CS918 (RK3188) με το οποίο εγκαθίσταται ένα υβριδικό KODI 17 και δέχεται πιο καινούργια addons. Είναι και αυτό με 4.4.2 και 2/8. Λειτουργεί αρκετά καλά με δεδομένο την ηλικία του.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο add on με έμφαση στις παλιότερες ταινίες;

Τα exodus redux, fen, magic dragon που χρησιμοποιώ και με RD φάνηκαν ανεπαρκή.

Ποτέ πχ δεν θα βρουν εξ ολοκλήρου μια φιλμογραφία ηθοποιού όσο γνωστός κι αν είναι αυτός.

Τελευταία άρχισα να καταγράφω τις αστοχίες προς αποφυγή περαιτέρω χασίματος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο add on με έμφαση στις παλιότερες ταινίες;

Τα exodus redux, fen, magic dragon που χρησιμοποιώ και με RD φάνηκαν ανεπαρκή.

Ποτέ πχ δεν θα βρουν εξ ολοκλήρου μια φιλμογραφία ηθοποιού όσο γνωστός κι αν είναι αυτός.

Τελευταία άρχισα να καταγράφω τις αστοχίες προς αποφυγή περαιτέρω χασίματος χρόνου.

 

Βάλε το ΙΤ, έχει κατηγοριοποίηση ανά δεκαετία, νομίζω από 40΄ και μετά.

 

Έχω 18,4 σε Mi Box S με 20άρα ταχύτητα βάσει Speedtest. Άλλαξα build σε Manalab, το οποίο έχει το Pavoo TV addon με τα γνωστά "απαγορευμένα" (sports & cinema). όμως αντιμετωπίζω σοβαρό buffering και δεν ξέρω τι φταίει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο Manalab (write file κλπ, buffer mode) ή κάτι άλλο που το σώζει?

Edited by estiakos
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ΙΤ, έχει κατηγοριοποίηση ανά δεκαετία, νομίζω από 40΄ και μετά.

 

Έχω 18,4 σε Mi Box S με 20άρα ταχύτητα βάσει Speedtest. Άλλαξα build σε Manalab, το οποίο έχει το Pavoo TV addon με τα γνωστά "απαγορευμένα" (sports & cinema). όμως αντιμετωπίζω σοβαρό buffering και δεν ξέρω τι φταίει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο Manalab (write file κλπ, buffer mode) ή κάτι άλλο που το σώζει?

Δεν χρειάζεται build για Pavoo TV .Στην προηγμένη σελιδα θα βρεις το repo . Το buffering για Ρavoo δεν διορθώνεται (για τα γνωστά κανάλια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται build για Pavoo TV .Στην προηγμένη σελιδα θα βρεις το repo . Το buffering για Ρavoo δεν διορθώνεται (για τα γνωστά κανάλια)

 

Πολύ σωστά, ξέχασα να αναφέρω ότι αντίστοιχα στο fork του Kodi κατέβασα το repo. Επομένως να μην ελπίζω ότι θα φτιάξει? Οι γνωστές εταιρίες σκόπιμα ρίχνουν την ταχύτητα?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την ενημέρωση.

Θα κατεβάσω το mygicaMediaCenter2017413 και πιστεύω να δω κανέναν αγώνα και καμία ταινία εφόσον υποστηρίζει υβριδικά kodi 17.

Από πού ακριβώς το κατεβάζουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, ξέχασα να αναφέρω ότι αντίστοιχα στο fork του Kodi κατέβασα το repo. Επομένως να μην ελπίζω ότι θα φτιάξει? Οι γνωστές εταιρίες σκόπιμα ρίχνουν την ταχύτητα?

Δεν είναι θέμα εταιρείας! Είναι από παράνομα server (Έχουμε πέσει πολύ "τζαμπατζήδες " και ο servers ΔΕΝ μπορεί να σηκώσει την κίνηση )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ όλους για την ενημέρωση.

Θα κατεβάσω το mygicaMediaCenter2017413 και πιστεύω να δω κανέναν αγώνα και καμία ταινία εφόσον υποστηρίζει υβριδικά kodi 17.

Από πού ακριβώς το κατεβάζουμε ?

https://ia802802.us.archive.org/35/items/mygicaMediaCenter2017413_201805/mygicaMediaCenter2017413.apk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όντως το κατέβασα απλός ψάχνω για addons αυτά τα οποία παίζουν αυτόν τον καιρό. Εάν υπάρχει κάτι στα υπόψιν ....
Link to comment
Share on other sites

Σε 18.4 έχω κι εγώ πρόβλημα με sport 365 και σε ενότητες του sportowa... Έχεις κάποιος κάποια πρόταση;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλησπέρα. και εγώ δεν έχω καταφέρει να παίξει σε κάποια build που χρησιμοποιώ το sport 365. παίζει σε κάποιον από σας και με ποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο addon για να φορτώσω λίστα iptv;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

για αγνωστο λογο εχω προβλημα με το kodi,

πριν μερες εστησα το tv box μου, και στο τελος εβαλα και το kodi.

Η αληθεια ειναι οτι εβαλα καμποσα προσθετα, μετα απο λιγες ημερες το tv box αρχισε να κολλαει.

Εμενε καμποση ωρα σε φαση idle, πηγαινα αλλου για καμια ωρα και οταν επανερχομουνα.... σκοτος... επαιζε μονο με κλεισιμο ρευματος και επανεκινηση.

 

Το εκανα καμια δεκαρια φορες ωσπου το ξαναστησα απο την αρχη ολο το μηχανημα.

Χθες εβαλα παλι kodi και προσθετα το alive gr, cartoons gr και λεω να μεινω σε αυτα.

Για αρχη στο alive δοκιμασα καποιες ταινιες, δεν τις φορτωνε, αλλα πηγα στα παιδικα και τωρα εχω βαλει να δει η μικρη μια ταινια

την οποια και ευτυχως την παιζει.

 

Τωρα ειμαι σε μια φαση οπου δεν ξερω τι να κανω...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι αν συνεχιζει να γινεται αυτη η δουλεια, θα αναγκαστω να ξηλωσω το kodi

αλλα εδω σκεφτομαι κατι αλλο.... ειναι δυνατον τοσοι χιλιαδες αλλοι να εχουν kodi και σε εμενα με 2-3 προσθετα να κολλαει?

Μπορω να βρω τι ακριβως μου προκαλει προβλημα η θα πρεπει να ζησω με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα από εχθές το 4D build της greco team δεν λειτουργεί. Φορτώνει και μετά μου γράφει ότι δεν έχω κάποιο build εγκατεστημένο. Το ξαναστησα μήπως έφταιγε το tv box αλλά παλι τα ίδια. Δεν μπόρεσα να δω ουτε το ντέρμπι ούτε καμία ταινία
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο addon για να φορτώσω λίστα iptv;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-setup-livetv-pvr-simple-xbmc-kodi/

 

Για εμένα καλύτερα να πας σε μία από τις παρακάτω εφαρμογές:

 

https://play.google.com/store/search?q=iptv&c=apps&hl=el

 

 

 

καλησπερα

για αγνωστο λογο εχω προβλημα με το kodi,

πριν μερες εστησα το tv box μου, και στο τελος εβαλα και το kodi.

Η αληθεια ειναι οτι εβαλα καμποσα προσθετα, μετα απο λιγες ημερες το tv box αρχισε να κολλαει.

Εμενε καμποση ωρα σε φαση idle, πηγαινα αλλου για καμια ωρα και οταν επανερχομουνα.... σκοτος... επαιζε μονο με κλεισιμο ρευματος και επανεκινηση.

 

Το εκανα καμια δεκαρια φορες ωσπου το ξαναστησα απο την αρχη ολο το μηχανημα.

Χθες εβαλα παλι kodi και προσθετα το alive gr, cartoons gr και λεω να μεινω σε αυτα.

Για αρχη στο alive δοκιμασα καποιες ταινιες, δεν τις φορτωνε, αλλα πηγα στα παιδικα και τωρα εχω βαλει να δει η μικρη μια ταινια

την οποια και ευτυχως την παιζει.

 

Τωρα ειμαι σε μια φαση οπου δεν ξερω τι να κανω...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι αν συνεχιζει να γινεται αυτη η δουλεια, θα αναγκαστω να ξηλωσω το kodi

αλλα εδω σκεφτομαι κατι αλλο.... ειναι δυνατον τοσοι χιλιαδες αλλοι να εχουν kodi και σε εμενα με 2-3 προσθετα να κολλαει?

Μπορω να βρω τι ακριβως μου προκαλει προβλημα η θα πρεπει να ζησω με αυτο?

 

Μήπως έχει πρόβλημα το μηχανάκι σου και όχι το kodi;

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Μήπως έχει πρόβλημα το μηχανάκι σου και όχι το kodi;

 

 

μην μου λες τετοια, ουτε μηνα δεν εχει κλεισει :worry:

παντως απο χθες παει καλα, δεν εχει κανενα κολλημα, απλα ηθελα να ρωτησω μηπως υπαρχει καποιο tool που αμα κολλαει

παγωνει κλπ να βρισκεις αν φταιει καποιο addon να το ξηλωνω, μην κανω στησιμο για πλακα - ολα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια συνδρομή real debrid για αρχή.3 ευρώ το μήνα είναι.Και δοκίμασε αν έχεις κολλήματα με τα λινκ που θα σου δώσει.Αν δεν έχεις το μηχανάκι είναι οκ.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

μην μου λες τετοια, ουτε μηνα δεν εχει κλεισει :worry:

 

παντως απο χθες παει καλα, δεν εχει κανενα κολλημα, απλα ηθελα να ρωτησω μηπως υπαρχει καποιο tool που αμα κολλαει

 

παγωνει κλπ να βρισκεις αν φταιει καποιο addon να το ξηλωνω, μην κανω στησιμο για πλακα - ολα απο την αρχη.

Για να σιγουρευτεις ότι δεν φταίει το μηχανάκι τρέξε κανένα ANTUTU τεστ από το Store

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

https://seo-michael.co.uk/how-to-setup-livetv-pvr-simple-xbmc-kodi/

 

Για εμένα καλύτερα να πας σε μία από τις παρακάτω εφαρμογές:

 

https://play.google.com/store/search?q=iptv&c=apps&hl=el

 

 

 

 

 

Μήπως έχει πρόβλημα το μηχανάκι σου και όχι το kodi;

Καλημέρα και χρόνια πολλά, τις έχω μια από αυτές τις εφαρμογές απλά θέλω να δω εάν με τον spmc τρέχει καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.ήθελα να ρωτήσω όταν χτίσω μόνος μου το kodi (όχι build) για να κλεισει ατραπιαία χρειάζετε να βάλω κάτι;.Μιλάω για tv box γιατί στα windows ξέρω ότι πατάς το alt+F10 και κλείνη αμέσος.δηλαδή κάτι αντίστοιχο του force close θέλω να πώ υπάρχει;

:):):):):)

 

Στα windows είναι alt+F4.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...