Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τάσο εγώ όταν πατάω +Ringtone μέσα στην επεξεργασία επαφής με βγάζει στη λίστα για να επιλέξω πάντως...

Τότε μάλλον θα είναι κάποιο κόλλημα της συσκευής μου, γιατί σε κάποια άλλη επαφή που είχα αλλάξει το ringtone κλίσης πριν με τα 8.1 και υπήρχε και τώρα με τα 10, προσπάθησα να κάνω πάλι αλλαγή, αλλά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα, πως πρέπει να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή. Θα το αφήσω έτσι, μιας και δεν με ενοχλεί για να κάνω reset, ή επαναφορά στα 8.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε ένα soft reset...

 

 

Πάντως σαν γενικό σχόλιο στην τελευταία έκδοση όλα καλά πάνε αλλά πρέπει να διορθώσουν αυτό το κόλλημα με τις επαφές και δεν εννοώ μόνο στο άνοιγμα αλλά και με τον dialer όταν πας να μπεις στις επαφές και να κάνει κλήση... Το θετικό είναι πως στις προηγούμενες εκδόσεις δεν το έκανε, οπότε φαντάζομαι θα διορθωθεί...

 

Σε άλλα θεματάκια έχω προσέξει 5-6 φορές κάποια μικροκαθυστέρηση στο ξεκλείδωμα της lockscreen (πατάς το κουμπί, εμφανίζεται η εικόνα και μετά από 1 δευτερόλεπτο πχ η ώρα κτλ) και κάποιες φορές δεν ανανεώνεται το tile των Φωτογραφιών για λίγο αλλά οκ, διορθώνεται μόνο του μετά από λίγο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μικροκοληματάκια θα τα συναντήσεις στην preview αν και εμένα μου τα έκανε στις προηγούμενες εκδόσεις.. Είσαι σίγουρος πως έχεις την τελευταία με fast??? Αλλιώς κάνε ένα reset...

 

Όσο για το χώρο δεν νομίζω ότι πιάνουν παραπάνω χώρο από τα 8.1, στα ίδια επίπεδα πρέπει είναι αν θυμάμαι καλά...

 

 

Την .36 έχω. Επίσης μου στέλνανε μηνύματα και δεν χτύπαγε ήχος, ούτε εμφανιζόταν μπάνερ, ούτε στις ειδοπιήσεις. Έμπαινα μέσα στην εφαρμογή και τα έβλεπα. Τώρα κάνω ένα reset μιας και βρήκα χρόνο.

Για χώρο μόνο 1GB ήταν ελεύθερος. Θα δω πώς θα πάει με το reset.

 

Και κάτι τελευταίο, ξέρουμε όταν έρθει η official με το καλό θα πρέπει να κάνουμε roll back στα 8.1 ή μπορούμε να την πάρουμε και ώς έχουμε, δηλαδή να ξεγραφτούμε ως insider.

Link to comment
Share on other sites

Την .36 έχω. Επίσης μου στέλνανε μηνύματα και δεν χτύπαγε ήχος, ούτε εμφανιζόταν μπάνερ, ούτε στις ειδοπιήσεις. Έμπαινα μέσα στην εφαρμογή και τα έβλεπα. Τώρα κάνω ένα reset μιας και βρήκα χρόνο.

Για χώρο μόνο 1GB ήταν ελεύθερος. Θα δω πώς θα πάει με το reset.

 

Και κάτι τελευταίο, ξέρουμε όταν έρθει η official με το καλό θα πρέπει να κάνουμε roll back στα 8.1 ή μπορούμε να την πάρουμε και ώς έχουμε, δηλαδή να ξεγραφτούμε ως insider.

 

Αυτό με τα banners και τους ήχους διορθώνεται με ένα απλό soft reset.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα banners και τους ήχους διορθώνεται με ένα απλό soft reset.

 

 

Όσα soft reset κι αν έκανα, ειδοποιήσεις δεν είχα, κι όσες φορές πηγαινα να αλλάξω τις ειδοποιήσεις με πέταγε έξω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα κι εγώ τα 10ρια σε 735, ωραία είναι. Μέχρι στιγμής χωρίς hard reset ρολλάρουν αρκετά καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί το Simple Pay της Εθνικής που το χρειάζομαι, και μερικές εφαρμογές που προσπαθώ να τις μετακινήσω στην κάρτα μνήμης μου βγάζουν σφάλμα.

 

Υ.Γ. Όσοι βάλατε τα 10ρια σε 8GB συσκευές πόσο χώρο ελεύθερο έχετε στην μνήμη του τηλεφώνου. Εμένα έμεινε μόνο 1GB ελεύθερος χώρος.

 

και εγώ το 735 έχω αλλά μου έχουν μείνει ελεύθερα 3,2gb!

κοιτα μήπως έχεις πράγματα αποθηκεμένα στην συσκευή και δες μια και της ρύθμισης που θα αποθηκευτούν, τα τραγούδια,φωτογραφίες και της εφαρμογές και επέλεξε SD!

 

αααα....παραλίγο να το ξεχάσω! έχω και αλλο προβλήμα...δεν μου εμφανίζεται η επιλογή για να κάνω διάφανα τα εικονίδια!!!

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Όσα soft reset κι αν έκανα, ειδοποιήσεις δεν είχα, κι όσες φορές πηγαινα να αλλάξω τις ειδοποιήσεις με πέταγε έξω.

 

σε εμένα μετά από δύο φορές που πέρασα τα τελευταία builds μετά από rollback είχα αυτό το θέμα το οποίο λύθηκε και τις δύο φορές με soft reset.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει απαντηθεί λογικά, για να κατεβάσω ελληνικό πληκτρολόγιο πρέπει να κάνω κάτι; Γιατί μου βγάζει σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει απαντηθεί λογικά, για να κατεβάσω ελληνικό πληκτρολόγιο πρέπει να κάνω κάτι; Γιατί μου βγάζει σφάλμα.

 

μενου /πληκτρολόγιο/γλώσσα.

αλλά πιο πριν είπες ότι πέρασες το 10 χωρίς hard reset, δεν σου έμεινε το ελληνικό πληκτρολόγιο από το 8,1; εμένα μου λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει απαντηθεί λογικά, για να κατεβάσω ελληνικό πληκτρολόγιο πρέπει να κάνω κάτι; Γιατί μου βγάζει σφάλμα.

 

Δοκίμασε κατεβάσεις πρώτα την εφαρμογή Windows Insider και ξαναδοκίμασε για το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κατεβάσεις πρώτα την εφαρμογή Windows Insider και ξαναδοκίμασε για το ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Το δοκίμασα και πάλι μου γράφει "απαιτείται προσοχή".

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα σε 620.

Τρέξε το windows insider

Κι αφησε να κανει επανεκκίνηση.

Αυτό έκανα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα σε 620.

Τρέξε το windows insider

Κι αφησε να κανει επανεκκίνηση.

Αυτό έκανα.

 

Το έκανα και δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και δεν δουλεύει...

 

Η μόνη λύση είναι roll back στα 8.1 κατέβασμα γλώσσας ή/και speech και μετά περνάς την .36 Αλλά χωρίς να κάνεις μετά hard reset γιατί πάλι δεν θα σου κατεβάζει την γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και δεν δουλεύει...

Το παλιό κόλπο δεν δουλεύει; έχοντας το insider πας και πατάς εγκατάσταση το ελληνικό πληκτρολόγιο βγαίνεις γρήγορα και πας και ψάχνεις για καινούργια ενημέρωση

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

έτσι για την ιστορία που λέμε να πω πως με χαλάει πολύ που έχουν βάλει μέσα εφαρμογές που δεν διαγράφονται!!!:angry:

κάτσε ρε φίλε Android έχουμε γίνει;;;

Link to comment
Share on other sites

@ katsiletra

 

Για το Insider πάντως τα παιδιά εννοούν να μπεις στην εφαρμογή και να κάνεις όλη τη διαδικασία όπως να επιλέξεις fast ring κτλ ώστε να κάνει επανεκκίνηση μόνο του το τηλέφωνο..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

@ katsiletra

 

Για το Insider πάντως τα παιδιά εννοούν να μπεις στην εφαρμογή και να κάνεις όλη τη διαδικασία όπως να επιλέξεις fast ring κτλ ώστε να κάνει επανεκκίνηση μόνο του το τηλέφωνο..

 

 

Το έκανα πόσες φορές από χτες. Την έβαλα, γράφτηκα, ξεγράφτηκα, την έσβησα, την ξαναπέρασα, έκανε και επανεκιννήσεις όπως λέτε, αλλά πληκτρολόγιο και φωνητικές εντολές δεν κατεβαίνουν. Τώρα τι φταίει δεν μπορώ να καταλάβω. :(:(

Link to comment
Share on other sites

έτσι για την ιστορία που λέμε να πω πως με χαλάει πολύ που έχουν βάλει μέσα εφαρμογές που δεν διαγράφονται!!!:angry:

κάτσε ρε φίλε Android έχουμε γίνει;;;

 

Για ποιες εφαρμογές μιλάς?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην σε αφήσει να σβήσεις και τον dialer ρε συ :lol:

 

Αυτά είναι κομμάτι του λειτουργικού και ο μόνος λόγος που υπάρχουν «με τη μορφή εφαρμογών» είναι για να μπορούν να τα αναβαθμίζουν χωρίς να χρειάζεται update όλου του λειτουργικού...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

@sony 76

Η διαφάνεια των πλακιδίων είναι στις ρυθμίσεις τηλεφώνου,υποσυστημα οθόνη και όχι κατευθείαν ρυθμίσεις οθόνης.

Έτσι νόμιζα και εγώ αλλα το βρήκα στο 630.

Edited by cyberwolvie
Link to comment
Share on other sites

@ katsiletra

 

φίλε μου δεν είσαι ο μόνος, ούτε εγώ μπορώ να κατεβάσω τα ελληνικά... :(

απ' ότι έχω δει είναι πρόβλημα στην .36 και για όλες τις γλώσσες :mad:

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

@ katsiletra

 

φίλε μου δεν είσαι ο μόνος, ούτε εγώ μπορώ να κατεβάσω τα ελληνικά... :(

απ' ότι έχω δει είναι πρόβλημα στην .36 και για όλες τις γλώσσες :mad:

 

Ναι γι αυτό ρωτάω, μήπως έχει βρεθεί λύση. Απλώς το βρίσκω ανόητο, να σου βγάζει διαθέσιμες γλώσσες και να μην κατεβαίνουν. Υποτίθεται ότι αυτό το είχανε λύσει.

Link to comment
Share on other sites

@cyberwolvie

και όμως δεν έχω την επιλογή για διαφάνεια!

 

και επειδή τελικά μου είχαν κάτσει αρκετά μικροπροβλήματα αποφάσισα να κάνω rollback στο 8,1 και θα κάνω υπομονή.:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...