Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@cyberwolvie

και όμως δεν έχω την επιλογή για διαφάνεια!

 

και επειδή τελικά μου είχαν κάτσει αρκετά μικροπροβλήματα αποφάσισα να κάνω rollback στο 8,1 και θα κάνω υπομονή.:(

Να σε ρωτήσω κατι;οτι ξανάπηγες στα 8,1 σου έσβησε τα μυνηματα;θελω και εγω να ξαναπάω στα 8,1 αλλα θελω ένα συγκεκριμένο μυνημα να το κρατήσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε ρωτήσω κατι;οτι ξανάπηγες στα 8,1 σου έσβησε τα μυνηματα;θελω και εγω να ξαναπάω στα 8,1 αλλα θελω ένα συγκεκριμένο μυνημα να το κρατήσω

 

Σβήνονται τα πάντα. Προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά!!!!! Ένα βήμα πριν την μετάβαση (ξανά) σε wp, με κολλάει το θέμα κάποιων εφαρμογών και γίνομαι πιο συγκεκριμένος..... Λόγω επαγγέλματος, πρέπει υποχρεωτικά να έχω πάντα on και να δουλεύει στο background εφαρμογή voip με δικές μου παραμέτρους, ουσιαστικά να βάζω εγώ τις ρυθμίσεις client, αριθμού κλπ κλπ και επίσης εφαρμογή για παρακολούθηση του zoiper chat (ειναι το πρόγραμμα που έχει για παράδειγμα η vodafonecu στο site της και κάνεις live chat).... Τρίτο και σημαντικό επίσης η δυνατότητα προσθήκης html υπογραφής στο mail. Δεν με ενδιαφέρει αν πρέπει να εγκαταστήσω beta Windows 10 ή όχι....

Μπορεί κάποιος να μου δώσει σαφείς απαντήσεις;

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κατι;οτι ξανάπηγες στα 8,1 σου έσβησε τα μυνηματα;θελω και εγω να ξαναπάω στα 8,1 αλλα θελω ένα συγκεκριμένο μυνημα να το κρατήσω

 

 

 

Υπάρχει εφαρμογή για backup sms,contacts,mms. Ψαξτην στο στορ.

 

Contacts+message backup.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάνω format στην SD... Οκ το back up εικόνων μουσικής κτλ είναι το εύκολο... Με τις εφαρμογές τι γίνεται? Όταν ανοίξω το κινητό και πάλι θα φαίνονται με το γνωστό σκοτεινιασμένο tile και θα τις ξανακατεβάσω ή θα πρέπει να θυμάμαι ποιες είχα και να τις κατεβάσω μία μία ???
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάνω format στην SD... Οκ το back up εικόνων μουσικής κτλ είναι το εύκολο... Με τις εφαρμογές τι γίνεται? Όταν ανοίξω το κινητό και πάλι θα φαίνονται με το γνωστό σκοτεινιασμένο tile και θα τις ξανακατεβάσω ή θα πρέπει να θυμάμαι ποιες είχα και να τις κατεβάσω μία μία ???

 

Επειδή έκανα κι εγώ πρόσφατα στη δική μου, τις πέρασα μετά μία μία. Για να μην ξεχάσω ποιες είχα, πρώτα έσβηνα τη μία και μετά την κατέβαζα από το store. Αλλά δεν περίμενα να την εγκαταστήσει, προχωρούσα στην επόμενη, οπότε τις πέρασα σχετικά γρήγορα.

Εννοείτε ότι θα τις βλέπεις με το σκοτεινιασμένο tile.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ αυτό ήθελα... Μόλις πατάς το σκοτεινιασμένο tile δεν σε πετάει κατευθείαν στην εφαρμογή στο store?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάνω format στην SD... Οκ το back up εικόνων μουσικής κτλ είναι το εύκολο... Με τις εφαρμογές τι γίνεται? Όταν ανοίξω το κινητό και πάλι θα φαίνονται με το γνωστό σκοτεινιασμένο tile και θα τις ξανακατεβάσω ή θα πρέπει να θυμάμαι ποιες είχα και να τις κατεβάσω μία μία ???

 

καταρχήν Καλή Χρόνια σε όλους!!!

εγώ κάνω άλλο κόλπο...κάνω screen print το κινητό και μετά τα περνάω στο laptop και ξέρω τι εφαρμογές είχα και πως τα είχα τακτοποιημένα!

Link to comment
Share on other sites

Α οκ αυτό ήθελα... Μόλις πατάς το σκοτεινιασμένο tile δεν σε πετάει κατευθείαν στην εφαρμογή στο store?

 

 

Ε όχι απαραίτητα, σε μένα σε μερικές εφαρμογές δεν με με πέταγε στο store. Έπρεπε να τις σβήσω πρώτα και μετά να τις περάσω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για backup sms,contacts,mms. Ψαξτην στο στορ.

 

Contacts+message backup.

 

Το είδα.αυτο όμως τα αποθηκεύει στην έξτρα κάρτα.εμενα δεν εχει.εχω το 1020.λες να φάω ήττα ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 3 μήνες ως Insider, αποφάσισα να γυρίσω πίσω στην 8.1

Ο λόγος είναι ότι το κινητό μου (Lumia 520) κόλλαγε συχνά στην startscreen όταν έβγαινα από κάποιες εφαρμογές και ήθελε soft reset.

Τώρα θα περιμένω την επίσημη όποτε έρθει και βλέπουμε...

 

Αλήθεια, επειδή αυτό το θέμα με κράτησε πίσω, εσάς σας παρουσιάστηκε αυτό το θέμα; Κι αν ναι, λύθηκε κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 3 μήνες ως Insider, αποφάσισα να γυρίσω πίσω στην 8.1

Ο λόγος είναι ότι το κινητό μου (Lumia 520) κόλλαγε συχνά στην startscreen όταν έβγαινα από κάποιες εφαρμογές και ήθελε soft reset.

Τώρα θα περιμένω την επίσημη όποτε έρθει και βλέπουμε...

 

Αλήθεια, επειδή αυτό το θέμα με κράτησε πίσω, εσάς σας παρουσιάστηκε αυτό το θέμα; Κι αν ναι, λύθηκε κάπως;

 

Φυσικά, το κάνει καθημερινά πάνω από 5 φορές σε Lumia 625, δεν υπάρχει τρόπος να λυθεί, τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα, περιμένουμε μελλοντική ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα Lumia 535 δε κολλάει καθόλου η .36 . Σε εσάς ίσως οφείλετε στο ότι οι συσκευές έχουνε μόλις 512MB Ram
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα Lumia 535 δε κολλάει καθόλου η .36 . Σε εσάς ίσως οφείλετε στο ότι οι συσκευές έχουνε μόλις 512MB Ram

 

Εμένα σε 735 πάντως δεν ρόλαρε και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε 735 πάντως δεν ρόλαρε και καλά.

 

ούτε το δικό μου 735 πηγαίνε καλά και το γύρισα ξανά στο 8,1!

κακα τα ψέματα preview είναι αρα δεν γίνεται να μην έχει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Preview με generic drivers μάλιστα. Στο 640 δεν δουλεύει με τίποτα η πυξίδα στην .36...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Preview με generic drivers μάλιστα. Στο 640 δεν δουλεύει με τίποτα η πυξίδα στην .36...

 

πραγματικά το preview είναι για όποιος έχει όρεξη να ασχοληθεί και να μην τον ενοχλεί τα προβλήματα που βγάζει σχεδόν συνέχεια.

από την άλλη ελπίζω να μην πάμε για Φεβρουάριο να μας δώσουν το τελικό δεκάρι....

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα Φεβρουάριο με στρωμένο build παρά Ιανουάριο και ΛΣ με προβλήματα.
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η preview.

εγώ την έχω πολύ καιρό και δεν πάω για κανένα λόγο στα 8.1

εντάξει η 36 μας έπεσε λίγο βαριά,αλλά με βάση της προηγούμενες στο σύνολο πιστεύω θα είναι όλα καλά όταν έρθει η ώρα τους.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα Φεβρουάριο με στρωμένο build παρά Ιανουάριο και ΛΣ με προβλήματα.

 

κοίτα κάπου σύντομα πρέπει να σταματήσει και το θέμα preview γιατί αν το καλο σκεφτείς έχει περάσει σχεδόν 1 χρόνο από το πρώτο build preview! κάπου στα μέσα του Φεβρουάριο 15 ξεκίνησε το preview και ακόμα μετά από 1 χρόνο ακόμα δοκιμές κάνουν(με)!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα κάπου σύντομα πρέπει να σταματήσει και το θέμα preview γιατί αν το καλο σκεφτείς έχει περάσει σχεδόν 1 χρόνο από το πρώτο build preview! κάπου στα μέσα του Φεβρουάριο 15 ξεκίνησε το preview και ακόμα μετά από 1 χρόνο ακόμα δοκιμές κάνουν(με)!

 

Αυτά εχει η.... ενοποίηση!!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

κοίτα κάπου σύντομα πρέπει να σταματήσει και το θέμα preview γιατί αν το καλο σκεφτείς έχει περάσει σχεδόν 1 χρόνο από το πρώτο build preview! κάπου στα μέσα του Φεβρουάριο 15 ξεκίνησε το preview και ακόμα μετά από 1 χρόνο ακόμα δοκιμές κάνουν(με)!

 

Δεν θα σταματήσει, θα συνεχίσουν να βγαίνουν builds για τις επόμενες αναβαθμίσεις που θα ετοιμάζονται κατα καιρούς. Κάποιος πρέπει να τις δοκιμάζει και να στέλνει feedback. ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...