Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες να ρωτησω μιας και εχω να ασχοληθω καιρο.

Ακομη με το windows insider μπαίνουν? Απλα κατεβάζουμε το προγραμμα και γινονται ολα αυτοματοποιημενα απο την εφαρμογη?

Επίσης αν θέλω να ξαναγυρίσω στα 8.1 γίνεται με απλό hard reset ή κάτι αλλο?

Ναι με Windows Insider μπαινουν τα 10αρια.

Για επαναφορα σε 8.1 χρησιμοποιεις το Windows Device Recovery Tool απο PC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι; Στο δικό μου 640xl δεν θυμάμαι σε ποια version των 10, υπήρχε κάπου η επιλογή να γίνεται αθόρυβο όταν το γυρίζεις ανάποδα και η επιλογή για αυτόματη απάντηση όταν το σηκώνεις στο αυτί. Τώρα δεν την βρίσκω..Επίσης το equalizer δεν μου κάνει τίποτα είναι όλα γκριζαρισμενα..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στο δικό μου 640xl δεν θυμάμαι σε ποια version των 10, υπήρχε κάπου η επιλογή να γίνεται αθόρυβο όταν το γυρίζεις ανάποδα και η επιλογή για αυτόματη απάντηση όταν το σηκώνεις στο αυτί. Τώρα δεν την βρίσκω..Επίσης το equalizer δεν μου κάνει τίποτα είναι όλα γκριζαρισμενα..

 

Αυτό που αναφέρεις γίνεται με την χρήση της εφαρμογής Gestures beta αλλά η εφαρμογή αυτή δεν δουλεύει με την technical preview.

Για το equalizer, τα ακουστικά τα έχεις συνδεδεμένα;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις γίνεται με την χρήση της εφαρμογής Gestures beta αλλά η εφαρμογή αυτή δεν δουλεύει με την technical preview.

Για το equalizer, τα ακουστικά τα έχεις συνδεδεμένα;

Οκ το equalizer έκανα reset και οκ.Αυτό με τα gestures το ξέρω απλώς θυμάμαι ότι σε κάποια στιγμή το είχα βρει και στα 10 σε διαφορετικό μενού από ότι ήταν πριν..

Edited by gxyp
Διορθωσηζ
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι φωτογραφίες που τραβώ, βγαίνουν θολές με οποιαδήποτε ρύθμιση με τη Windows Camera και την ProShot. Έχει συμβεί σε άλλους και πώς αντιμετωπίστηκε; Το έχω εδώ και πολλές εκδόσεις αυτό το θέμα, τώρα έχω την .36.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω τα δεκάρια σε 930 με τον λογαριασμό μου όταν τα έχω περάσει ήδη με technical preview σε ένα 830; Ή δεν έχει σχέση;

Το 930 έχει άλλο ID.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Here maps στην 29 κολλάει και σέρνεται απίστευτα χάθηκα 2 φορές στο δρόμο γιατί αργεί τραγικά
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,εχω μια ερώτηση.

Δεν είχε χρειαστεί και δε το είχα δοκιμάσει ποτέ,αλλά πως στέλνουμε αρχεία με bt?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,εχω μια ερώτηση.

Δεν είχε χρειαστεί και δε το είχα δοκιμάσει ποτέ,αλλά πως στέλνουμε αρχεία με bt?

 

Πρώτα ανοίγεις το bt και μετά πατάς κοινοποίηση (με bt)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ντόιν...

Ωραίος σε ευχαριστώ.

 

Και εγώ έτσι την πάτησα την πρώτη φορά. Έψαχνα 15΄ να βρώ πως στέλνω ένα αρχείο. :lol::lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. ολα καλα? Εχω το 930 με .36 technical και μεχρι στιγμης εχω αντιμετωπισει μικροπραγματα τα οποια ομως δε μου κανουν τη ζωη δυσκολη και μπορω να πω οτι για preview ειναι αρκετα σταθερη σαν εκδοση.

Ομως σημερα μπορω να πω οτι μια λειτουργια που υπηρχε στα 8.1 που τοτε δε μου χρειαστηκε ποτε , παρολα αυτα σημερα δεν τη βρισκω.

Στα 8.1 λοιπον και με lumia camera 5 αν τραβουσες βιντεο, μετα στην επεξεργασια με το Lumia moments ειτε επελεγες και αποθηκευες φωτογραφια σε hd ειτε επελεγες action shot. η λειτουργια λοιπον action shot δεν υπαρχει πλεον η εχει αλλαξει κατι που δεν μπορω να βρω.

Κανω καπου λαθος ή οντως εχει αφαιρεθει σαν λειτουργια?

Edited by nikosxm3
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να αγοράσω σήμερα μια εφαρμογή και δεν τα κατάφερα. Για την ακρίβεια, προσπάθησα μέσω κινητής, άλλα είχα επιλογή μόνο για sprint!

 

Σίγουρα λόγω του ότι έχω region us, για το MixRadio. Είναι κάνεις με ελληνικό region που να δούλεψε μέσω Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Στα 8.1 λοιπον και με lumia camera 5 αν τραβουσες βιντεο, μετα στην επεξεργασια με το Lumia moments ειτε επελεγες και αποθηκευες φωτογραφια σε hd ειτε επελεγες action shot. η λειτουργια λοιπον action shot δεν υπαρχει πλεον η εχει αλλαξει κατι που δεν μπορω να βρω.

Κανω καπου λαθος ή οντως εχει αφαιρεθει σαν λειτουργια?

 

Αν βρεις το πως κάνουμε Action Shot φωτογραφία θα ήθελα να το μαθω και εγω.

Αναφέρει πως γίνετε με την εφαρμογή Microsoft Photos Add-ins (Προσθήκη φωτογραφιών Microsoft) αλλά δε βρήκα πως μπορείς να δημιουργήσεις Action Shop Photo

Edited by Pehlis
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Άρα εντάξει. Δεν μόνο μου δικό μου θεμα... Καπου πετυχα και γω ενα βιντεακι απο windows central .νομιζω αλλα δεν μου εμφανιζει αλλη επιλογη εκτος του να αποθηκευσω απλα φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να αγοράσω σήμερα μια εφαρμογή και δεν τα κατάφερα. Για την ακρίβεια, προσπάθησα μέσω κινητής, άλλα είχα επιλογή μόνο για sprint!

 

Σίγουρα λόγω του ότι έχω region us, για το MixRadio. Είναι κάνεις με ελληνικό region που να δούλεψε μέσω Vodafone;

 

 

 

Αγόρασα χτες μια εφαρμογή. Vodafone καρτοκινητό με region Greece και γλώσσα αγγλικά. Στο 930

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χτες μια εφαρμογή. Vodafone καρτοκινητό με region Greece και γλώσσα αγγλικά. Στο 930

Άρα δίλημμα. US και MixRadio ή Ελλάδα και διαθέσιμο το store για εφαρμογές.

Αν μια φορά αλλάξεις region, θέλει ολόκληρη διαδιακασία να περάσεις πάλι το MixRadio.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά σε όλους,

 

Επειδη δεν μπορούσα να περιμενω αλλο, εγκατεστησα την technical 10.0.10586.36 σε Lumia 925 και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα εντωπωσιασμενος απο την ταχυτητα και την αποδοση.

 

Το μονο που δεν με τρελανε ειναι το interface που θυμιζει λιγο Android και τα εικονιδια που φανταζομαι οτι δεν θα εινια αυτα τα τελικα.

 

 

Η μεταβαση στις επιλογες των μενου ειναι καπως αργη αλλα μην τα θελουμε και ολα δικα μας εαν λυσουν σιγα σιγα και το προβλημα ελλειψης εφαρμογων νομιζω οτι το λειτουργικο θα εινιαι ανταγωνιστικο για την ωρα το στρωνουν ακομα οποτε υπομονη.

Edited by da77
λαθος τιτλος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά έχω στείλει το Lumia μου1520 για επισκευή και πήρα δανεικό ένα iPhone 5 από τον αδερφό μου!!Μπορώ να πω ότι τα win 10 είναι πολύ πιο ωραία και λειτουργικά από το καρακλειδωμένο Ios.Αυτή η προσωρινή μετάβαση με έκανε να εκτιμήσω ακόμα περισσότερο τα windows.Τα win 10 δεν έχουν κάτι να ζηλέψουν....Ίσως λίγο την ποιότητα των εφαρμογών αλλά δεν είναι κατά την γνώμη μου και τόσο σημαντικό αυτό.Περιμένω με ανυπομονησία το κινητό μου πίσω να ευχαριστηθώ λειτουργικότητα και ευκολία στην καθημερινότητα.

Αυτά.....

Link to comment
Share on other sites

Άρα δίλημμα. US και MixRadio ή Ελλάδα και διαθέσιμο το store για εφαρμογές.

Αν μια φορά αλλάξεις region, θέλει ολόκληρη διαδιακασία να περάσεις πάλι το MixRadio.

 

Για το mixradio (παλιά τουλαχιστον) το region χρειαζόταν μόνο για να κάνεις το login.

Μετά μπορούσες να το αλλάξεις. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη αυτό αλλα δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Για το mixradio (παλιά τουλαχιστον) το region χρειαζόταν μόνο για να κάνεις το login.

Μετά μπορούσες να το αλλάξεις. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη αυτό αλλα δοκιμασε το.

 

Ακόμα να πάρεις το 950????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους.

Έχω μια ερώτηση. Τα windows mobile 10 που λαμβάνουμε μέσω insider είναι τα ίδια που έχουν εγκατεστημένα τα τηλέφωνα Lumia 950 & Lumia 950XL?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει πλέον έτσι το MixRadio. Τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που δοκίμαζα.

 

Όπως και να 'χει, χρόνια πολλά σε όλους και όλες, υγεία και δουλειά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...