Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα, ποια ειναι αυτη η εφαρμογή ελεγχου ταυτότητα;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα, ποια ειναι αυτη η εφαρμογή ελεγχου ταυτότητα;

 

Καλημέρα. Είναι η εφαρμογή Authenticator (Πρόγραμμα ελέγχου ταυτότητας).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω ήχο κλήσης sms και email; Δεν το βρίσκω πουθενά.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Εξατομίκευση -> Ειδοποιήσεις

 

Ααα το χα δει αυτό το μενού, αλλά λέει "εμφάνιση ειδοποιήσεων από αυτές τις εφαρμογές" και έχει απλά κουμπί για ενεργοποίηση ή όχι. Δεν φαντάστηκα ότι έχει επιπλέον επιλογές αν πατήσω πάνω στην κάθε εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω να μου απαντήσετε κι έκανα χτές την αναβάθμιση, αφαιρώντας καλού κακού το authenticator σε οσα site το είχα για να τα ξαναβάλω μετά την αναβάθμιση.

Όλα δουλεύουν ρολόι και απο ταχύτητα και απο λειτουργίες (χωρίς hard reset) και πραγματικά όλα έμειναν στην θέση τους, δεν χάθηκε/άλλαξε τίποτα απο πρίν.

Το μόνο που παρατήρησα προς το παρόν και θέλω να δω αν είναι γενικό το θέμα, είναι οτι θέλω να αλλάξω κάποια απο τα 4 βασικά εικονίδια της notification bar. Αν πάω να αλλάξω το πρώτο ή το τρίτο εικονίδιο, απο τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων, το κινήτο επανέρχεται στην αρχική οθόνη κλείνοντας τις ρυθμίσεις. Στο δεύτερο και τέταρτο εικονίδιο ανοίγει κανονικά η λίστα με τις επιλογές προκειμένου να επιλέξω άλλη λειτουργία...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω να μου απαντήσετε κι έκανα χτές την αναβάθμιση, αφαιρώντας καλού κακού το authenticator σε οσα site το είχα για να τα ξαναβάλω μετά την αναβάθμιση.

Όλα δουλεύουν ρολόι και απο ταχύτητα και απο λειτουργίες (χωρίς hard reset) και πραγματικά όλα έμειναν στην θέση τους, δεν χάθηκε/άλλαξε τίποτα απο πρίν.

Το μόνο που παρατήρησα προς το παρόν και θέλω να δω αν είναι γενικό το θέμα, είναι οτι θέλω να αλλάξω κάποια απο τα 4 βασικά εικονίδια της notification bar. Αν πάω να αλλάξω το πρώτο ή το τρίτο εικονίδιο, απο τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων, το κινήτο επανέρχεται στην αρχική οθόνη κλείνοντας τις ρυθμίσεις. Στο δεύτερο και τέταρτο εικονίδιο ανοίγει κανονικά η λίστα με τις επιλογές προκειμένου να επιλέξω άλλη λειτουργία...

έχεις το 1020;στην αρχική οθόνη οι εικόνες σου εναλλάσσονται οταν τις έχεις αγαπημένα η κολλάει σε μια;εμένα μου κολλάει σε μια
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς αφαιρούμε μια επαφή από την καρτέλα "ταχεία κλήση";

 

 

 

 

 

Κρατάς πατημένη συνεχόμενα την επαφή και σου ανοίγει ένα μενού...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

έχεις το 1020;στην αρχική οθόνη οι εικόνες σου εναλλάσσονται οταν τις έχεις αγαπημένα η κολλάει σε μια;εμένα μου κολλάει σε μια

 

Χμμ, μου το είχε αλλάξει και έδειχνε τις πιο πρόσφατες, το άλλαξα πάλι σε αγαπημένες, προς το παρόν τις αλλάζει. Θα τσεκάρω αν κολλήσει αργότερα σε μια και θα ενημερώσω. Έλεγξε και εσυ αν μπορείς αυτό που ρώτησα να μου πείς αν είναι. Ευχαριστώ.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

έχεις το 1020;στην αρχική οθόνη οι εικόνες σου εναλλάσσονται οταν τις έχεις αγαπημένα η κολλάει σε μια;εμένα μου κολλάει σε μια

 

Και στο 520 τα ίδια έκανε. Της build είναι.

Link to comment
Share on other sites

Την κρατάω αλλά μόνο να την μετακινήσω πάνω κάτω μπορώ..

 

 

 

 

 

Όχι, την κρατάς πατημενη για δυο δευτερόλεπτα και μετα ΒΓΑΖΕΙΣ το δακτυλο σου και εκεινη την στιγμη σου εμφανιζει pop up την λεξη διαγραφη.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το 1020 και ενω κάνω υπομονή περιμένοντας το επίσημο release των W10 η ανακοίνωση προχτές για περαιτέρω καθυστέρηση με απογοήτευσε, οπότε έχω αρχίσει και σκέφτομαι την technical...

Καταρχήν θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με την κάμερα? Έχει την ίδια απόδοση των 41megapixel στα 8.1 ή θα γυρίσει σε καμία generic ανάλυση και απόδοση λόγω έλλειψης drivers κλπ?

Επίσης επειδή θα ήθελα να αποφύγω το hard reset, χάνω τίποτα αρχεία/φωτογραφίες με την αναβάθμιση?

Τέλος πολύ σημαντικό για μένα, χρησιμοποιώ τον microsoft authenticator για verification σε διάφορες υπήρεσιες (outlook, origin, GW2 κλπ.) θα δουλεύει κανονικά μετά την αναβάθμιση ή θα μείνω κλειδωμένος έξω απο τα accounts μου?

 

Ευχαριστώ

απο κάμερα δεν εχω παράπονο.απο όσο ξερω και βλέπω τις ίδιες βγάζει.hard reset δεν κάνω γιατι όντως φοβάμαι μην χάσω αρχεία.το authenticator το ξερω σαν εφαρμογή αλλα δεν την δουλευω όποτε δεν εχω απάντηση σε αυτό το θέμα.οτι άλλο θες ρωτά με.ιδια κινητά εχουμε

Ξέχασα να σου πω οτι δεν υποστηρίζει το rawer. Την εφαρμογή για τις φωτό δεν ξερω αν την ξες.και με τους χάρτες ένωσε μαζί τα here maps με το city lenses.

Edited by Alex_tz
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλα και χρυσα τα 10αρια της TP και σιγουρα πισωγυρισμα σε 8.1 δεν παιζει.

Αλλα αυτος ο edge θελει δουλεια ακομα. Πολυ συχνα παταω ενα λινκ σε μια σελιδα και δεν το καταλαβαινει. Θελει ξανα και ξανα. Εχει βελτιωθει με τιην.36 βεβαια αλλα ακομα υστερει....

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και στο desktop αυτό. Μάλλον υπάρχει conflict με την λειτουργία εγγραφής σημείωσης...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω να μου απαντήσετε κι έκανα χτές την αναβάθμιση, αφαιρώντας καλού κακού το authenticator σε οσα site το είχα για να τα ξαναβάλω μετά την αναβάθμιση.

Όλα δουλεύουν ρολόι και απο ταχύτητα και απο λειτουργίες (χωρίς hard reset) και πραγματικά όλα έμειναν στην θέση τους, δεν χάθηκε/άλλαξε τίποτα απο πρίν.

Το μόνο που παρατήρησα προς το παρόν και θέλω να δω αν είναι γενικό το θέμα, είναι οτι θέλω να αλλάξω κάποια απο τα 4 βασικά εικονίδια της notification bar. Αν πάω να αλλάξω το πρώτο ή το τρίτο εικονίδιο, απο τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων, το κινήτο επανέρχεται στην αρχική οθόνη κλείνοντας τις ρυθμίσεις. Στο δεύτερο και τέταρτο εικονίδιο ανοίγει κανονικά η λίστα με τις επιλογές προκειμένου να επιλέξω άλλη λειτουργία...

 

απο κάμερα δεν εχω παράπονο.απο όσο ξερω και βλέπω τις ίδιες βγάζει.hard reset δεν κάνω γιατι όντως φοβάμαι μην χάσω αρχεία.το authenticator το ξερω σαν εφαρμογή αλλα δεν την δουλευω όποτε δεν εχω απάντηση σε αυτό το θέμα.οτι άλλο θες ρωτά με.ιδια κινητά εχουμε

 

Αναφέρομαι στο θέμα με τα είκονίδια στην notification bar που αναφέρω στην παραπάνω παράθεση... Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει...

Σχετικά με την εναλλαγή αγαπημένων φώτο, φαίνεται μετά απο κάποια ώρα να κολλάει σε κάποια αλλά παρατήρησα οτι αν μπω και βγω απο τις φωτογραφίες, συνεχίζει και πάλι την εναλλαγή.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο θέμα με τα είκονίδια στην notification bar που αναφέρω στην παραπάνω παράθεση... Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει...

Σχετικά με την εναλλαγή αγαπημένων φώτο, φαίνεται μετά απο κάποια ώρα να κολλάει σε κάποια αλλά παρατήρησα οτι αν μπω και βγω απο τις φωτογραφίες, συνεχίζει και πάλι την εναλλαγή.

 

Αυτό το είχα πριν 3-4 build. Συγκεκριμένα με το connect, που δεν μπορούσα να το αλλάξω και με πέταγε στην αρχική. Αλλά μετά τις αναβαθμίσεις δουλεύει τέλεια. Νομίζω είχα κάνει hard reset και έφτιαξε. Αλλά δεν θυμάμαι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω ένα lumia 925 και έχω βάλει τα windows 10 technical preview.Εχω την έκδοση 10586.11 και εδώ και μια εβδομαδα μου έχει βγάλει ενημερωση στην 10586.29.

Το θέμα είναι ότι όσες φορές και αν προσπάθησα απέτυχε να γίνει η ενημέρωση και βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος. Κολλάει στο 29% η λήψη έπειτα ξαφνικά πάει στο 100% και ξεκινά η εγκατάσταση η οποια φτάνει στο 2% και έπειτα βγάζει το σφάλμα.

Γνωρίζετε κάτι για αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω ένα lumia 925 και έχω βάλει τα windows 10 technical preview.Εχω την έκδοση 10586.11 και εδώ και μια εβδομαδα μου έχει βγάλει ενημερωση στην 10586.29.

Το θέμα είναι ότι όσες φορές και αν προσπάθησα απέτυχε να γίνει η ενημέρωση και βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος. Κολλάει στο 29% η λήψη έπειτα ξαφνικά πάει στο 100% και ξεκινά η εγκατάσταση η οποια φτάνει στο 2% και έπειτα βγάζει το σφάλμα.

Γνωρίζετε κάτι για αυτό το θέμα;

Εχει πρόβλημα η .29 γενικώς!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τη .36, σε Lumia 820, έχει κάποιος θέμα με την αναπαραγωγή μουσικής, από βίντεο του youtube, στο background; Ούτε με mytube, ούτε με metrotube, ούτε με tubecast λειτουργεί....

 

Επίσης, πλέον έχω κι εγώ το θέμα με το πληκτρολόγιο, που πρέπει να κάνω swipe μια λέξη 2 και 3 φορές, για να την κάνει register. Και η αλλαγή γλώσσας, με swipe στο space δε μπορώ να πω ότι λειτουργεί... Τουλάχιστον, όχι όπως πριν...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με τη .36, σε Lumia 820, έχει κάποιος θέμα με την αναπαραγωγή μουσικής, από βίντεο του youtube, στο background; Ούτε με mytube, ούτε με metrotube, ούτε με tubecast λειτουργεί....

 

Επίσης, πλέον έχω κι εγώ το θέμα με το πληκτρολόγιο, που πρέπει να κάνω swipe μια λέξη 2 και 3 φορές, για να την κάνει register. Και η αλλαγή γλώσσας, με swipe στο space δε μπορώ να πω ότι λειτουργεί... Τουλάχιστον, όχι όπως πριν...

 

εγώ έχω το ίδιο θέμα στο 640,αλλά το είχαν οι περισσότερες από τις τελευταίες εκδόσεις,αν όχι και όλες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το ίδιο θέμα στο 640,αλλά το είχαν οι περισσότερες από τις τελευταίες εκδόσεις,αν όχι και όλες.

 

Με τα βίντεο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...