Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κατεβασα αυτο το προγραμμα ολα οκ αλλα δεν με εμφανιζει ενημερωση στο Nokia Lumia 530 μπας και δεν θα υποστηρηζεται η φιναλ εκδοση ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο φόρουμ!

 

Εγώ είχα βάλει τα Windows 10 Technical Preview for Phones στο 830 μου πριν καμιά 10ριά μέρες, αλλά επανέφερα σε 8.1 για τους εξής λόγους:

1. Όταν έβαζες 1 φορά background, αυτομάτως έκανε τα tiles διαφανεί, και δεν μπορούσες με τίποτα να τα επαναφέρεις στην αρχική τους μορφή. Όταν έβγαζα δλδ το background και έβαζα άσπρο, τα tiles φαίνονταν "ξεπλυμέ".

2. Είχε ένα περίεργο bug με τους ήχους κλήσης. Ενώ τους αντέγραφα στην εσωτερική μνήμη στο \Ringtones\, μια τους έβλεπε και μια όχι.

3. Είχε αρκετά σκαλώματα το UI. Όχι πάντα, άλλα τις μισές φορές σερνόταν, και τις μισές ήταν smooth.

4. Στην λίστα με τα Apps (swype left), όταν έψαχνες μια εφαρμογή (με τον μεγενθυντικό φακό), το πλήκτρο back δεν το καθάριζε το πεδίο (βασικά δεν έκανε τπτ), αλλά έπρεπε να κλικάρεις πάλι στο search και να σβήσεις την αναζήτηση.

5. Μου έκανε κάτι απότομα και ανεξέλεγκτα battery drains χωρίς λόγο. Με το ίδιο setup στα 8.1 έχω 2 μέρες μπαταρία, ενώ στα 10ρια 1 μέρα.

6. Οι γρήγορες ρυθμίσεις έτρωγαν lag και τρελο μπέρδεμα στα γραφικά από την στιγμή που το "τραβούσα" κάτω και το ξανα-έκλεινα.

7. Στις ρυθμίσεις, τα μενού φαίνονται ατελή. Π.χ. στα Extras (που έχουν πετάξει ότι δεν πρόλαβαν να κατηγοριοποιήσουν), δεν λειτουργούσαν αρκετά link (ναι, τα υπό-μενού στα extras τα έχουν αν συνδέσμους)

8. Τέλος (και αυτό βασικά έβαλε την ταφόπλακα στα Technical Preview), ΔΕΝ μου χτύπησε το ξυπνητήρι, και κοιμήθηκα εργάσιμη μέρα σαν άρχοντας! LOL

 

Επίσης μου έρχονταν συνέχεια μηνύματα "Welcome to Denim", μετά (χωρίς windows update, μόνο με κάποια marketplace updates) "Welcome to Cyan" και μετά πάλι "Welcome to Denim" LOL. Δεν μπορούσε να αποφασίσει!

Το "swype"εμένα μου δούλευε, όταν όμως πληκτρολογούσα πολύ γρήγορα χωρίς swpe μπερδευόταν (δεν ήξερε αν είναι swype ή απλή πληκτρολόγηση) και έγραφε τα δικά του.

Επίσης confirmάρω ότι υπάρχουν τα Ελληνικά σαν γλώσσα συστήματος, όχι 100% ολοκληρωμένα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το δοκιμασω τελικα και δεν το μετανιωνω, ειναι απλα πανεμορφο το λειτουργικο και σιγουρα οταν θα ειναι επισημα ετοιμο θα τα σπαει απλα, εχει αρκετα bugs τα οποια ειναι ηδη αναρτημενα στην σελιδα της Microsoft, δεν τα εψαξα και ολα, αλλα γενικα στο 630 μου ειναι πολυ smooth και εχει και ελληνικη γλωσσα, οχι πληρης αλλα εχει κανονικα παντου και στα μενου και στο πληκγρολογιο, θα ειναι σιγουρα διαφορετικη εμπειρια απο τα WP 8.1 προς το παρων τα κραταω μιας και δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα, πολυ ωραια πραγματα απο την MS πραγματικα.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το δοκιμασω τελικα και δεν το μετανιωνω, ειναι απλα πανεμορφο το λειτουργικο και σιγουρα οταν θα ειναι επισημα ετοιμο θα τα σπαει απλα, εχει αρκετα bugs τα οποια ειναι ηδη αναρτημενα στην σελιδα της Microsoft, δεν τα εψαξα και ολα, αλλα γενικα στο 630 μου ειναι πολυ smooth και εχει και ελληνικη γλωσσα, οχι πληρης αλλα εχει κανονικα παντου και στα μενου και στο πληκγρολογιο, θα ειναι σιγουρα διαφορετικη εμπειρια απο τα WP 8.1 προς το παρων τα κραταω μιας και δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα, πολυ ωραια πραγματα απο την MS πραγματικα.

 

Πες μας για τις χτυπητές διαφορές/βελτιώσεις.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το notification center οπως ολοι ξερουμε εχει πλεον expand, και πιο πολλες λειτουργειες, βασικα ελπιζω να βαλουν και διακοπτη 3g on off μιας και λειπει ακομα. Το μενου με τις εφαρμογες εχει το background που εχεις και στην αρχικη οθονη, η λιστα δεν ειναι πλεον στο κεντρο αλλα αριστερα, ωραιο στην αναγνωση, η προσφατες εγκατεστημενες εφαρμογες on top of the list, πολυ χρησημο να μην τις ψαχνεις με scroll, η αρχικη οθονη απλα απιστευτη, σχεδον ολα τα tiles γινονται transparent, και η διαταξη τους πολυ ομορφη και βολικη και οι φακελοι επισης πολυ χρησημοι, φαντασου εγω στο 630 DS πρεπει να κανω developer preview για να εχω εστω Denim οποτε με Cyan ουτε καν τα εχω ακομα. Το "Αντιο" οταν κλεινεις την συσκευη για καποιο λογο βγαινει αριστερα και οχι στο κεντρο, δεν ειμαι power user για να πω περισσοτερα μιας και δεν το εχω λιωσει ακομα, αλλα σιγουρα στο μελλον μολις γινει επισημη εκδοση θα τα σπαει, το πληκτρολογιο πολυ καλυτερο, το multitask του πολυ πιο γρηγορο κλεινεις πολυ ευκολα πλεον τις εφαρμογες με swipe down, μου φανηκε πολυ πιο γρηγορο απο WP 8.1 Battery Drain παρατηρησα μεγαλυτερο αλλα ειναι λογικο αυτο για αυτη τη στιγμη. θα συνεχησω να ψαχνω/δοκιμαζω, εχει τρελα bugs/κολληματα ακομα και ειναι λογικο, κολλαει μερικες φορες στην μεταβαση απο αρχικη οθονη σε καποιες ρυθμησεις, δεν ειχε backgrounds μεσα αλλα η νεα gallery ειναι πολυ ομορφη μου θυμηζει αρκετα samsung εκει περα η αληθεια, αυτα προλαβα να κανω και να δω μεχρι τωρα :) Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το notification center οπως ολοι ξερουμε εχει πλεον expand, και πιο πολλες λειτουργειες, βασικα ελπιζω να βαλουν και διακοπτη 3g on off μιας και λειπει ακομα. ....

 

Ο διακοπτης 3g on off υπαρχει ηδη απο την Denim (τουλαχιστον σε 930 και 920 που εχω εγω)

Link to comment
Share on other sites

Ο διακοπτης 3g on off υπαρχει ηδη απο την Denim (τουλαχιστον σε 930 και 920 που εχω εγω)

 

Μιλάς για 3g ή για δεδομένα???

Εγω πχ ενδιαφέρομαι για εναλλαγή 3g/2g μιας και τα δεδομένα τα έχω μόνιμα ανοικτά αλλα δεν βρίσκω κάτι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο διακοπτης 3g on off υπαρχει ηδη απο την Denim (τουλαχιστον σε 930 και 920 που εχω εγω)

 

Αυτο που εννοω ειναι να κλεινει αυτοματα απο το setting, να μην σε πηγαινει στις ρυθμησεις.

 

Μιλάς για 3g ή για δεδομένα???

Εγω πχ ενδιαφέρομαι για εναλλαγή 3g/2g μιας και τα δεδομένα τα έχω μόνιμα ανοικτά αλλα δεν βρίσκω κάτι.

 

Θα θελα το διακοπτακι να κανει αυτο ακριβως ναι, να το κλεινει οπως πχ εκαναν τα sbsettings στα iPhones, η το control center πλεον.

Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ό,τι ο ΙΕ στα W10 for phones -ήδη από την technical preview έκδοση- υποστηρίζει live streaming από το youtube.

http://www.nokiapoweruser.com/internet-explorer-on-windows-10-for-phones-now-supports-live-streaming/

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για 3g ή για δεδομένα???

Εγω πχ ενδιαφέρομαι για εναλλαγή 3g/2g μιας και τα δεδομένα τα έχω μόνιμα ανοικτά αλλα δεν βρίσκω κάτι.

 

Για τα δεδομενα μιλαω ... Γιατι να θελεις να αλλαζεις το 3g/2g ? (περιεργε ...εεε περιεργε !!!)

 

Αυτο που εννοω ειναι να κλεινει αυτοματα απο το setting, να μην σε πηγαινει στις ρυθμησεις.

Θα θελα το διακοπτακι να κανει αυτο ακριβως ναι, να το κλεινει οπως πχ εκαναν τα sbsettings στα iPhones, η το control center πλεον.

 

Μα αυτο ακριβως κανει ..οταν το προσθεσεις στο notif center μετα ανοιγοκλεινει απο εκει χωρις να πηγαινει στις ρυθμισεις ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εννοω ειναι να κλεινει αυτοματα απο το setting, να μην σε πηγαινει στις ρυθμησεις.

 

 

 

Θα θελα το διακοπτακι να κανει αυτο ακριβως ναι, να το κλεινει οπως πχ εκαναν τα sbsettings στα iPhones, η το control center πλεον.

 

το 3g toggle κλείνει και ανοίγει επιτόπου , δεν σε πάει στα settings . Μόνο το wifi toggle το κάνει αυτό λόγο της ύπαρξης του sense

Link to comment
Share on other sites

Για τα δεδομενα μιλαω ... Γιατι να θελεις να αλλαζεις το 3g/2g ? (περιεργε ...εεε περιεργε !!!) ...

 

Γιατί στο σπίτι έχω μόνο 2g οποτε μου ρουφάει την μπαταρία προσπαθώντας να βρει 3g. Η λύση είναι να το γυρίζω στο 2g.

Η wind είναι περίεργη, οχι εγω....:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά πως πάει η technical preview?δωσανε κανένα update ?θα δώσουν?ακιυσατε κάτι εσείς που την φοράτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως πάει η technical preview?δωσανε κανένα update ?θα δώσουν?ακιυσατε κάτι εσείς που την φοράτε?

 

Δεν εχει δοθει τιποτε ακομη αν και εχουν διαρρεύσει αρκετα πραγματα στο διαδικτυο για την νεα εκδοση.

Θα γραψω κατι για το θεμα συντομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει δοθει τιποτε ακομη αν και εχουν διαρρεύσει αρκετα πραγματα στο διαδικτυο για την νεα εκδοση.

Θα γραψω κατι για το θεμα συντομα

 

Συμφωνία με την Microsoft από την επόμενη έκδοση θα υποστηρίζονται οι παρακάτω συσκευές:

Lumia 1020

Lumia 1320

Lumia 1520

Lumia 520

Lumia 525

Lumia 526

Lumia 530

Lumia 530 Dual Sim

Lumia 535

Lumia 620

Lumia 625

Lumia 630

Lumia 630 Dual Sim

Lumia 635

Lumia 636

Lumia 638

Lumia 720

Lumia 730

Lumia 730 Dual SIM

Lumia 735

Lumia 810

Lumia 820

Lumia 822

Lumia 830

Lumia 920

Lumia 925

Lumia 928

Lumia ICON

Microsoft Lumia 430

Microsoft Lumia 435

Microsoft Lumia 435 Dual SIM

Microsoft Lumia 435 Dual SIM DTV

Microsoft Lumia 532

Microsoft Lumia 532 Dual SIM

Microsoft Lumia 640 Dual SIM

Microsoft Lumia 535 Dual SIM

H οποία θα δοκιμάζεται για ακόμα μια εβδομάδα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το Lumia 930, στην Αμερική ονομάζεται Lumia ICON

UPDATE: Απ' ότι είδα στο net ΔΕΝ είναι ακριβώς το ίδιο.

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

Συν καποιες επιπλεον φωτογραφιες απο τα 10αρια (βλεπω στη συνταξη μηνυματος να προστιθεται και εικονιδιο για μικροφωνο - ευχαριστα νεα)...
Link to comment
Share on other sites

Το 930 που είναι???Δεν θα πάρει την preview???Δεν πάνε καλά...

 

Ευτυχως και δεν ειναι ακομη το 930 (καποιο θεμα με το scaling τηε οθονης ειπε ο Abu) γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα το μπουμπουναγα στο δικο μου ...

Θα το βαλω στο 925 αμεσα ομως

Link to comment
Share on other sites

Από 0/3 πέτυχα τώρα 2/3 πάλι καλά ελπίζω να κάνει για everyday use να ειναι laggy δ' ν με νοιαζε αλλά μην με προδωση σε καμιά κλίση η δεν χτυπισει το ξυπνητήρι η το whatsapp

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως και δεν ειναι ακομη το 930 (καποιο θεμα με το scaling τηε οθονης ειπε ο Abu) γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα το μπουμπουναγα στο δικο μου ...

Θα το βαλω στο 925 αμεσα ομως

 

Περιμένω εντυπώσεις......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από 0/3 πέτυχα τώρα 2/3 πάλι καλά ελπίζω να κάνει για everyday use να ειναι laggy δ' ν με νοιαζε αλλά μην με προδωση σε καμιά κλίση η δεν χτυπισει το ξυπνητήρι η το whatsapp

 

Μια από τα ιδια και εγω ... τωρα θα το βαλω στο 925 που το εχω για δοκιμες και ας κανει ότι θελει

 

Περιμένω εντυπώσεις......;)

 

Ναι σιγουρα θα γραψω αμεσα για τις πρωτες εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Για όσους προσπαθούν να περάσουν τα Windows 10 μέσω windows insider και δεν τους εμφανίζει διαθέσιμη αναβάθμιση.

 

Πρόβλημα :

1.Navigate to Settings > About > (more info)

2.View the OS version. If your device shows 8.10.14226.359 or greater, your device has this conflict.

 

Λύση :

 

Using the Windows Phone Recovery Tool, begin the process to re-flash your device.

 

◦This will recover the device to a software build that does not have the conflict.

 

3.After the re-flash is complete, DO NOT CONNECT TO WI-FI. This step is critical to prevent the device from automatically taking a background update to the OS version that contains the conflict.

 

4.Once you reach the Start screen, go to Settings > Phone update and uncheck the box for “Automatically download updates if my data settings allow it”.

 

5.Perform a power cycle on the device, turning the device off and then back on.

 

6.Turn Wi-Fi on and download the Windows Insider application to the device

 

7.Launch the Windows Insider application and select the desired Insider state (Slow or Fast).

 

8.Go to Settings > Phone update and tap Check for updates.

 

9.Accept the update and follow the on-screen directions to complete the process for updating to the Technical Preview.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...