Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ήρθε και σε μένα. Αλλά δεν δουλευε με τίποτα να βάλω το pin της σιμ και σκέφτομαι να μην το κρατήσω έτσι...
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν με πεις τι πρεπει να δω θα σε πω

Δε ξέρω φίλε μου που και πως (ΑΝ) θα έχουν προσθέσει την ρύθμιση αυτή. Υποθέτω όταν πας να συνδεθείς σε κάποιο ασύρματο θα πρέπει να σου έχει επιπλέον κάποια επιλογή για manual ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω φίλε μου που και πως (ΑΝ) θα έχουν προσθέσει την ρύθμιση αυτή. Υποθέτω όταν πας να συνδεθείς σε κάποιο ασύρματο θα πρέπει να σου έχει επιπλέον κάποια επιλογή για manual ρύθμιση.

 

Τι ακριβώς ψάχνεις?

Στα 8ρια υπάρχου μόνο αυτές:

http://i.imgur.com/r7BJrk7.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Manual ip settings ρε παιδιά... Τόσο περίεργο πια? Κλειστό dhcp και pnp και δίνεις στο τηλέφωνο μόνος σου την ip που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κολλούσε στο σημείο που βάζεις το pin. Ξαναγυρισα στα 8.1. Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια να τα ξαναβάλω.
Link to comment
Share on other sites

Manual ip settings ρε παιδιά... Τόσο περίεργο πια? Κλειστό dhcp και pnp και δίνεις στο τηλέφωνο μόνος σου την ip που θέλεις.

 

Μισό λεπτό γιατί δεν το πολυεχω.

Κρυφό δίκτυο εννοείς? Αν ναι τότε υπαρχει απο τα 8ρια. Αλλιώς θα σου πω άλλη στιγμή.

http://i.imgur.com/Uc1bJdY.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το data sense, ολοι εχουμε προβλημα που δεν μπορεις να ορισεις οριο;

 

 

 

Με το οικονομια μπαταριας που δεν νπορεις να δεις πια εφαρμογη τρεχει στο παρασκηνιο

 

 

 

Και οταν κανεις κλοση που η φωτογραφια αυτου που καλεις εχει μια γραμμη στην μεση;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Montoya όλες οι συσκευές που συνδέονται σε ένα router είτε ενσύρματα είτε ασύρματα παίρνουν μια ip, τύπου 192.168.1.2 κτλ. Αυτό γίνεται είτε αυτόματα από το router με ενεργοποιημενες επιλογές dhcp pnp, είτε δίνει ο χρήστης την ip που θέλει σε κάθε συσκευή. Στα wp δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και είναι ένα καθοριστικό για μένα μειονέκτημα να μην αγοράσω κάποιο wp κινητό μιας και για τους δικούς μου λόγους το σπίτι μου είναι στημένο έτσι. Ακόμα και τα iPhone έχουν τέτοια αυτονοητη επιλογή και η Microsoft όχι...
Link to comment
Share on other sites

Montoya όλες οι συσκευές που συνδέονται σε ένα router είτε ενσύρματα είτε ασύρματα παίρνουν μια ip, τύπου 192.168.1.2 κτλ. Αυτό γίνεται είτε αυτόματα από το router με ενεργοποιημενες επιλογές dhcp pnp, είτε δίνει ο χρήστης την ip που θέλει σε κάθε συσκευή. Στα wp δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και είναι ένα καθοριστικό για μένα μειονέκτημα να μην αγοράσω κάποιο wp κινητό μιας και για τους δικούς μου λόγους το σπίτι μου είναι στημένο έτσι. Ακόμα και τα iPhone έχουν τέτοια αυτονοητη επιλογή και η Microsoft όχι...

 

Τώρα κατάλαβα τι θες. Θα το κοιτάξω και εγώ. Δεν ξέρω αν το έχουν προσθέσει στα 10ρια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές από 8.1 δουλεύουν;

 

 

 

Δουλευουν αλλα καποιες εχουν τα προβληματακια τους το translator του bing κλεινει μολις διαλεγεις γλωσσα το tubecast δειχνει μια γκρι γραμμη στα βιντεο πολλα κλεινουν ξαφνικα τα αλλα δουλευουν σε αυτα βρηκα μονο προβλημα αυτα σε 1520 με clean install κατι που δεν το προτεινο δουλευουν καλητερα αμα εισαι απο windows 8.1

 

 

 

Οποτε εγω γυρισα σε 8.1

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα περιμένω τότε για την επίσημη.

 

Κι εγώ τι ίδιο θα κάνω. Δεν μ' αρέσουν τα... πειράματα! Εκομα και η επίσημη θα έχει σίγουρα κάποια μικροπροβλήματα να διορθώσει, όπως γίνετε σ' όλα τα λειτουργικά!;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

έχει κολλήσει το κινητό εκεί που ζητάει πιν και δεν μπωρο να το ξεκολήσω παιδιά

 

edit έβγαλα τη σήμ και ολα καλα

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει κολλήσει το κινητό εκεί που ζητάει πιν και δεν μπωρο να το ξεκολήσω παιδιά

 

 

 

Νομίζω κάποιος είπε πως πατάς ακύρωση και μετά μπαίνεις από μέσα και βάζεις το πιν ή το αλλάζεις ....

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα

Edited by hatzisnik
Link to comment
Share on other sites

έχει κολλήσει το κινητό εκεί που ζητάει πιν και δεν μπωρο να το ξεκολήσω παιδιά

 

Πατα το power button μαζι με το volume down για 10 sec να κανει soft reset. Οταν μπουταρει και ζητησει pin πατα cancel, πηγαινε στο system->phone και βαλε το sim security off.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά προσπαθώ απο το πρωί να περάσω τα 10 σε ενα 535 που έχω αλλά δεν μου βγάζει αναβάθμιση στο wp insider.. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο πασχα και από μενα!!!!! Εβαλα και εγω το 10 πριν δυο μερες, και μεσες ακρες είμαι αρκετα ευχαριστημένος. Μερικες επισημανσεις...

 

Οσοι εχουν πρόβλημα με την οθονη του Pin, δηλαδή βαζετε αριθμο και δεν γινεται τιποτα, όταν πατατε τα πληκτρα η συσκευή παιρνει τον αριθμο που εισάγετε, κι ας μην δειχνει τιποτα η οθονη... Οποτε, εισάγετε τον 4ψηφιο και πατηστε το enter, λογικα θα το δεχτει...

Πρόβλημα με την καμερα... όταν την ενεργοποιώ η οθονη δειχνει μαυρο, και δειχνει λιγακι τη σκηνη που σημαδευω στην ακρη, σε 4 παραθυράκια... Η καμερα λειτουργει κανονικα και παιρνει την φωτο όταν πατησω το κουμπι παντως.

Ελληνικο πληκτρολογιο... Η συσκευή μου είναι από σκρουτζ, νομιζω είναι ισπανικη... Απεγκατεστηαα ισπανικα και βασκικα πληκτρολογια χωρις πρόβλημα, όμως όταν παω να κατεβασω το ελληνικο, κολλαει στο preparing download... Εχει κανενας αυτό το πρόβλημα????

Οι πιο πολλες εφαρμογες λειτουργουν, το ημερολογιο και το email app είναι τελεια, ειδικα όταν τα συγκρινω με τα προηγουμενα τσιρκα που ειχε βαλει η μικροσοφτ, μερικα προβληματάκια υπαρχουν αλλα είναι tech preview οποτε κατανοητα... Α, η μπαταρια πατωνει πολύ γρηγορα... αδειαζε γρηγορα και πριν την αναβαθμιση, όμως τωρα σπαει ρεκόρ...

 

Περιληπτικα αυτά τα ολιγα!!!! Το εχω εγκαταστησει στο κανονικο μου τηλεφωνο παντως, δεν εχω κανενα πρόβλημα περα από αυτά που ανεφερα!!!!!!

Edited by vlacocabios
προσθεση κειμενου
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα σε 520 ..... Το 930 που ηθελα να το δω δεν παιζει ακομη

Αναμεικτες εντυπωσεις ... Το τηλ ειναι λειτουργικο στα περισσοτερα αλλα φαινεται εντονα οτι ακομη δεν ειναι ουτε ΒΕΤΑ .... Θα παιξω για λιγο μαζι του και θα γραψω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα σε 520 ..... Το 930 που ηθελα να το δω δεν παιζει ακομη

 

 

Αναμεικτες εντυπωσεις ... Το τηλ ειναι λειτουργικο στα περισσοτερα αλλα φαινεται εντονα οτι ακομη δεν ειναι ουτε ΒΕΤΑ .... Θα παιξω για λιγο μαζι του και θα γραψω εντυπωσεις

 

 

 

Εγώ είχα πολλά προβλήματα αλλά είχα κάνει hard reset.. Νομίζω το μυστικό είναι να είσαι ερχόμενος από 8.1

 

 

 

Αλλιώς όλα είναι πιο δύσκολα το ελληνικό λεξικό δεν μπαίνει το όριο στο data sense δεν μπαίνει στην μπαταρία δεν μπορείς να δεις πειες εφαρμογές τρεχουν στο παρασκήνιο.. Στο καινούργιο contacts app δεν ν δείχνει τις επαφές μόνο αν ψάξεις με το search

 

 

 

Όλα αυτά είναι η ηδη φτιαχμενα από προ η δουλευουν άμα είσαι από 8.1

 

 

 

Μιλάω για 1520

 

 

 

Έτσι γύρισα σε 8.1 δεν ξέρω αν θα τα βάλω άμεσα στο βασικό μου.. Σε αυτό που μένει σπίτι τα έχω "920"

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο πασχα και από μενα!!!!! Εβαλα και εγω το 10 πριν δυο μερες, και μεσες ακρες είμαι αρκετα ευχαριστημένος. Μερικες επισημανσεις...

 

Οσοι εχουν πρόβλημα με την οθονη του Pin, δηλαδή βαζετε αριθμο και δεν γινεται τιποτα, όταν πατατε τα πληκτρα η συσκευή παιρνει τον αριθμο που εισάγετε, κι ας μην δειχνει τιποτα η οθονη... Οποτε, εισάγετε τον 4ψηφιο και πατηστε το enter, λογικα θα το δεχτει...

Πρόβλημα με την καμερα... όταν την ενεργοποιώ η οθονη δειχνει μαυρο, και δειχνει λιγακι τη σκηνη που σημαδευω στην ακρη, σε 4 παραθυράκια... Η καμερα λειτουργει κανονικα και παιρνει την φωτο όταν πατησω το κουμπι παντως.

Ελληνικο πληκτρολογιο... Η συσκευή μου είναι από σκρουτζ, νομιζω είναι ισπανικη... Απεγκατεστηαα ισπανικα και βασκικα πληκτρολογια χωρις πρόβλημα, όμως όταν παω να κατεβασω το ελληνικο, κολλαει στο preparing download... Εχει κανενας αυτό το πρόβλημα????

Οι πιο πολλες εφαρμογες λειτουργουν, το ημερολογιο και το email app είναι τελεια, ειδικα όταν τα συγκρινω με τα προηγουμενα τσιρκα που ειχε βαλει η μικροσοφτ, μερικα προβληματάκια υπαρχουν αλλα είναι tech preview οποτε κατανοητα... Α, η μπαταρια πατωνει πολύ γρηγορα... αδειαζε γρηγορα και πριν την αναβαθμιση, όμως τωρα σπαει ρεκόρ...

 

Περιληπτικα αυτά τα ολιγα!!!! Το εχω εγκαταστησει στο κανονικο μου τηλεφωνο παντως, δεν εχω κανενα πρόβλημα περα από αυτά που ανεφερα!!!!!!

 

Αυτό με το πληκτρολόγιο το έχω και εγώ, ενώ η μπαταρία αφού έκανα hard reset είναι μια χαρά. Επίσης το πρόβλημα που είχα με τη Denim όπου ξαναφόρτωναν τα εικονίδια εξαφανίστηκε!

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη ανασταση το 920 θα λαβει αναβαθμηση απο 8.1 σε 10??

 

Χρόνια πολλά! Όλα τα WP8.1 θα αναβαθμιστούν σε Windows 10 μόλις αυτά γίνουν επίσημα διαθέσιμα από την Microsoft. Μάλιστα είναι ήδη διαθέσιμη και για το Lumia 920 η technical preview για δοκιμή (αν είναι η βασική σου συσκευή δεν προτείνεται να προχωρήσεις στην εγκατάσταση της δοκιμαστικής αυτής έκδοσης καθώς ως δοκιμαστική έχει αρκετά bugs). Βέβαια μπορείς να την δοκιμάσεις και έπειτα να επαναφέρεις τη συσκευή σου στα WP8.1.

Μπορείς να βρεις περισσότερες πληροφορίες για την Technical Preview στους χρήσιμους συνδέσμους που υπάρχουν στο τέλος του πρώτου ποστ του παρόντος θέματος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...