Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλά, άφησαν απ' έξω τις ναυαρχίδες 930 και 1520???

 

Με ποιο σκεπτικό . . .???

 

Δεν πάνε καλά εκεί στη MS . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κατι σημαντικο, υποστηριζονται κανονικα τα ελληνικα σαν γλωσσα (τηλεφωνου και πληκτρολογιου) αν και η MS στη ανακοινωση της δεν τα εχει μεσα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...και κατι τελευταιο για να μην σας ζαλιζω αλλο...αν πατησω στην ενημερωση τωρα θα μου εγκαταστησει υποχρεωτικα τα windows 10 η θα εχω επιλογη να μην δεχθω την ενημερωση?

Αν εχεις ενεργοποιησει απο το insider την αναβαθμιση ναι μολις πατησεις θα ξεκινησει το κατεβασμα και μετα την εγκατασταση.

Αν δεν θελεις να την βαλεις τοτε απενεργοποιησε την επιλογη απο το insider

 

Μα καλά, άφησαν απ' έξω τις ναυαρχίδες 930 και 1520???

Με ποιο σκεπτικό . . .???

Δεν πάνε καλά εκεί στη MS . . .

 

Ασε μεγαλο δραμα απο χθες ..αλλα απο οτι ειπαν απο την ms εχει να κανει με τα partition του τηλ σε αυτες τις συσκευες

 

Και κατι σημαντικο, υποστηριζονται κανονικα τα ελληνικα σαν γλωσσα (τηλεφωνου και πληκτρολογιου) αν και η MS στη ανακοινωση της δεν τα εχει μεσα.

 

Εννοεις οτι ολο το λειτουργικο ειναι σε Ελληνικα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολο το λογισμικο full ελληνικα!

Η απορια μου ειναι αφου το swype στα ελληνικα ειναι ετοιμο γιατι δεν το δινουν και στα 8.1;;

Link to comment
Share on other sites

@colossus_r εγώ έχω 1520,920 και ativ s.. Στο τζοκερ κάτι θα πετύχαινα.. Κάτι νομίζω πως διάβασα με λίγη τύχη τέλος Φεβρουαρίου θα έρθει δεύτερο preview

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

γιατι πηρα την denim εκδοση μεσα απο το insider ενω δεν ειναι ακομη διαθεσιμη για την ελλαδα? ειναι το κανονικο firmware που θα κυκλοφορησει επισημα και στην χωρα μας? σας ευχαριστω παιδια που λυνετε τις -εστω και χαζες- αποριες μας...
Link to comment
Share on other sites

τελικα από οτι φαινεται η microsoft ειναι κοντα στην λύση γιατί καποια από τα κινητα που έχει η λίστα, οτι "παιρνουν" τα windows 10 δεν αναβαθμίζονται και ότι η λύση έρχεται μάλλον αυριο, παραθέτω:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχει κάποιος μπορεί να μας πει αν έχει καινούργιο calendar και αν μπορείς να βάλεις υπενθύμιση πχ 33 λεπτά πριν το ραντεβού;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα στο 630

είναι πολύ πρώιμο ακόμα μην το βάλετε όσοι την έχετε για βασική συσκευή.

το wordflow στα ελληνικά εμένα δεν δουλεύει

το ημερολόγιο είναι ίδιο με το παλιό

στο gallery δεν μου ανοίγει τις φωτογραφίες από την sd

έχει αρκετό lag και αργή απόκριση

έχει εφαρμογές και από 8,1 και απο 10

πχ έχω και τα αρχεία και το file manager

η γλώσσα είναι μια μίξη ελληνικά αγγλικά. Οι εφαρμογές των 10 σε αγγλικά των 8,1 σε ελληνικά.

στο gallery έχουν εγκαταλείψει το swipe και έχουν βάλει κουμπί μενού πάνω αριστερά σαν android - ios το οποίο δεν μάρεσε γιατί δεν το φτάνω με τον αντίχειρα.

επίσης και στο τηλέφωνο η εναλλαγή μεταξύ πρόσφατων και ταχείας κλήσης γίνεται με κουμπί και όχι με swipe προφανώς έχουμε αλλαγή νοοτροπίας χρήσης του λειτουργικού

καταρχήν θετικές εντυπώσεις έχω αλλά είναι πολύ αρχικό στάδιο.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

το έβαλα στο 630

είναι πολύ πρώιμο ακόμα μην το βάλετε όσοι την έχετε για βασική συσκευή.

το wordflow στα ελληνικά εμένα δεν δουλεύει

το ημερολόγιο είναι ίδιο με το παλιό

στο gallery δεν μου ανοίγει τις φωτογραφίες από την sd

έχει αρκετό lag και αργή απόκριση

έχει εφαρμογές και από 8,1 και απο 10

πχ έχω και τα αρχεία και το file manager

η γλώσσα είναι μια μίξη ελληνικά αγγλικά. Οι εφαρμογές των 10 σε αγγλικά των 8,1 σε ελληνικά.

στο gallery έχουν εγκαταλείψει το swipe και έχουν βάλει κουμπί μενού πάνω αριστερά σαν android - ios το οποίο δεν μάρεσε γιατί δεν το φτάνω με τον αντίχειρα.

επίσης και στο τηλέφωνο η εναλλαγή μεταξύ πρόσφατων και ταχείας κλήσης γίνεται με κουμπί και όχι με swipe προφανώς έχουμε αλλαγή νοοτροπίας χρήσης του λειτουργικού

καταρχήν θετικές εντυπώσεις έχω αλλά είναι πολύ αρχικό στάδιο.

 

Για το word flow στα ελληνικα πρεπει να το εvεργοποιησεις μεσα απο τις ρυθμισεις του ελληνικου πληκτρολογιου.

Link to comment
Share on other sites

στο gallery έχουν εγκαταλείψει το swipe και έχουν βάλει κουμπί μενού πάνω αριστερά σαν android - ios το οποίο δεν μάρεσε γιατί δεν το φτάνω με τον αντίχειρα.

επίσης και στο τηλέφωνο η εναλλαγή μεταξύ πρόσφατων και ταχείας κλήσης γίνεται με κουμπί και όχι με swipe προφανώς έχουμε αλλαγή νοοτροπίας χρήσης του λειτουργικού

Δυστυχώς.

Γιατί το swipe ανάμεσα στις pivot screens ήταν αρκετά πιο βολικό από ένα sandwitch button τέρμα ψηλά εκεί που δε φτάνει το δάχτυλο.

 

Το θέμα με τα WP δεν ήταν να αφαιρέσουν την ευχρηστία, μόνο και μόνο για να φέρνει στα άλλα λειτουργικά.

Να κρατήσουν τα θετικά και σ' αυτά να προσθέσουν βελτιώσεις, όχι να αφαιρούν σε χρηστικότητα.

 

 

Και ένα ακόμα στοιχείο που τουλάχιστον δε θα δυσχεραίνει αυτή τη φορά τη χρήση,

εάν τα live tiles αποκτήσουν πλήρη διαφάνεια (κατά τον Belfiore) σε συνδυασμό με full screen background

αυτό μόνο ένα πράγμα θα σημαίνει:

ότι εξαφανίζονται τα πλακίδια ή τουλάχιστον το square pattern γίνεται αόρατο,

κι επομένως ικανοποιούνται κι οι haters του Modern UI.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο θα ηταν ολα τα tiles να μπορουν να γινονται forced transparent με ρυθμισιμη διαφανεια
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει win10 μπορεί να μας πει αν φτιαξαν στο πληκτρολόγιο να μπορείς να προσθέτεις λέξεις στο ελληνικό λεξικό πατώντας + σε μια άγνωστη λέξη;

 

 

 

Υγ. Δεν ψήνομαι να δοκιμάσω με το hack να βαλω win10 ένα γιατί ειναι λίγο ρίσκο και δεύτερον μόλις βγει για το δικό μου κινητό φαντάζομαι θα ειναι και λίγο πιο λειτουργικά από τώρα ίσως 2 Μαρτίου μετά το event της Microsoft

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει win10 μπορεί να μας πει αν φτιαξαν στο πληκτρολόγιο να μπορείς να προσθέτεις λέξεις στο ελληνικό λεξικό πατώντας + σε μια άγνωστη λέξη;

 

 

 

Υγ. Δεν ψήνομαι να δοκιμάσω με το hack να βαλω win10 ένα γιατί ειναι λίγο ρίσκο και δεύτερον μόλις βγει για το δικό μου κινητό φαντάζομαι θα ειναι και λίγο πιο λειτουργικά από τώρα ίσως 2 Μαρτίου μετά το event της Microsoft

 

Οχι μονο δεν το φτιαξαν αλλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει ουτε στα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

An in-depth look at the Windows 10 Technical Preview for phones

http://www.engadget.com/2015/02/16/an-in-depth-look-at-the-windows-10-technical-preview-for-phones/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχει,δοκίμασε κανεις,σε 1020..γτ κάνω τα,βήματα αλλά δεν μου βρίσκει update....

 

Θα συνιστουσα (και εγω αλλα και ολα τα ξενα μεγαλα blog) να μην το βαλετε σε συσκευες που δεν ειναι στην λιστα που υποστηριζονται ...

Μπορει να δουλεψει αλλα θα εχετε ενα ετσι και αλλιως beta λειτουργικο που θα ειναι σεταρισμενο για αλλη συσκευη απο την δικη σας

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστουσα (και εγω αλλα και ολα τα ξενα μεγαλα blog) να μην το βαλετε σε συσκευες που δεν ειναι στην λιστα που υποστηριζονται ...

Μπορει να δουλεψει αλλα θα εχετε ενα ετσι και αλλιως beta λειτουργικο που θα ειναι σεταρισμενο για αλλη συσκευη απο την δικη σας

 

Κανείς δεν προτείνει αυτόν τον τρόπο, απλά ήταν μια πληροφορία που σκέφτηκα πως θα ήταν χρήσιμη για κάποιον που δεν μπορεί να περιμένει μέχρι τα 10 να γίνουν διαθέσιμα για τη συσκευή του. Εξάλλου, όποιος διάβασε το άρθρο του πρώτου link είδε αυτό:

it could brick your device.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν προτείνει αυτόν τον τρόπο, απλά ήταν μια πληροφορία που σκέφτηκα πως θα ήταν χρήσιμη για κάποιον που δεν μπορεί να περιμένει μέχρι τα 10 να γίνουν διαθέσιμα για τη συσκευή του. Εξάλλου, όποιος διάβασε το άρθρο του πρώτου link είδε αυτό:

 

Για αυτο ακριβως και εγραψα "δεν προτεινω" και οχι "δεν πρεπει να προτεινουμε" ...

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα για δεύτερη φορά στο 830, με φορμάτ μετά την εγκατάσταση. Την έβγαλα μόλις λίγα λεπτά αφότου τελείωσα το επίπονο στήσιμο της συσκευής. Αυτή δεν είναι Beta...ούτε καν Alpha είναι! Σαν να την έκανε πρωτοετής σπουδαστής ΙΕΚ Πληροφορικής!!! :angry::whip::rocket:

Και η ντεσκτοπ δεν πάει πίσω μην νομίζεις :p

Για βασική συσκευή δεν κάνουν ούτε η μία ούτε η άλλη.

Και για πειραματική μάλλον σε κάνα τοίχο θα άφηνε την τελευταία της πνοή!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και η ντεσκτοπ δεν πάει πίσω μην νομίζεις :p

Για βασική συσκευή δεν κάνουν ούτε η μία ούτε η άλλη.

Και για πειραματική μάλλον σε κάνα τοίχο θα άφηνε την τελευταία της πνοή!!

 

Σε κινητό δεν την έχω δοκιμάσει αλλά στο laptop δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...