Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Microsoft has released the first build of Windows 10 for phones

http://www.neowin.net/news/microsoft-has-released-the-first-build-of-windows-10-for-phones

 

The following devices are eligible for this round of the technical preview for Windows 10 for Phones:

 

Lumia 630

Lumia 635

Lumia 636

Lumia 638

Lumia 730

Lumia 830

 

 

Watch Joe Belfiore demo the preview of Windows 10 for phones

 

https://www.youtube.com/watch?v=ckzhX1O6Lto

 

Gallery: Windows 10 Technical Preview for phones

http://www.neowin.net/news/gallery-windows-10-technical-preview-for-phones

 

http://www.neowin.net/images/galleries/2134/wp_ss_20150212_0027.jpg

 

What's new in the first Windows 10 Technical Preview for phones

http://www.neowin.net/news/what039s-new-in-the-first-windows-10-technical-preview-for-phones

 

Full-size Background Image for Start: We believe phones should be intensely personal – so we’ve added another option to customize the start screen with a full-size background image.

More Quick Actions in Action Center: We’ve increased the number of quick actions available to you. Windows Phone 8.1 has four programmable quick actions – but with Windows 10 you also get an expanded view that can now have up to three rows.

Interactive Notifications: Notifications are now interactive, allowing you to take action directly like dismissing an alarm, or seeing images for maps. For example, for text messages, when the toast pops, you can quickly reply inline via text or voice.

Significantly enhanced speech-to-text capability: You can talk to virtually any data field you choose. Your words show up as you speak them – and punctuation appears automatically. This feature is smart enough to understand when to use ‘two’ – the number — instead of ‘too’ as in ‘also’.

More powerful Photos app: From your very first launch, Photos will show the aggregated set of all your local photos and all your OneDrive photos.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε πως την πατησαμε έτσι καλό Μάρτιο τώρα για τα υπόλοιπα μέχρι να φτιάξουν και να δοκιμάσουν το πρόγραμμα που θα αλλάζει το partition

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητες που λείπουν από την Technical Preview:

 

  • Επί του παρόντος από την ανταλλαγή μηνυμάτων λείπει μια σειρά δυνατοτήτων που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στο Windows Phone 8.1, όπως η υποστήριξη δύο SIM, η αναζήτηση, τα προσχέδια μηνυμάτων, η κοινοποίηση φωνητικών σημειώσεων και ήχων κλήσεων, η υποστήριξη για αμφίδρομες γλώσσες, οι διεθνείς υποβοηθούμενες κλήσεις, το φίλτρο ανεπιθύμητης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, η προβολή των παραληπτών όλης της ομάδας, οι υπενθυμίσεις και οι ώρες αναστολής ειδοποιήσεων μέσω Cortana, τα πολλαπλά συνημμένα και η υποστήριξη για GSM. Αν χρησιμοποιείτε τακτικά αυτές τις δυνατότητες, ίσως είναι καλύτερο να αναβάλετε την εγκατάσταση της προεπισκόπησης έως ότου τις συμπεριλάβουμε σε μια μελλοντική δομή.
     
  • Η Cortana είναι διαθέσιμη μόνο στα Αγγλικά (Ηνωμένων Πολιτειών) για τηλέφωνα. Για τις άλλες γλώσσες υποστηρίζεται μόνο η τυπική εμπειρία αναζήτησης.
     
  • Η δυνατότητα Δωμάτια δεν είναι διαθέσιμη στην προεπισκόπηση. Θα εξακολουθείτε να μπορείτε να έχετε πρόσβαση στα άλμπουμ φωτογραφιών, τα ημερολόγια και τις σημειώσεις σας είτε μέσω web είτε χρησιμοποιώντας άλλες εφαρμογές στο τηλέφωνό σας. Δεν θα μπορείτε να δείτε το ιστορικό συνομιλιών σας ή να στείλετε και να λάβετε νέες συνομιλίες. Αν έχετε σημαντικές πληροφορίες στις συνομιλίες της ενότητας "Δωμάτια" τις οποίες θέλετε να κρατήσετε, αποθηκεύστε ένα αντίγραφο σε μια άλλη συσκευή προτού κάνετε ενημέρωση του τηλεφώνου σας στην έκδοση Technical Preview.
     
  • Κάποια κείμενα στην έκδοση προεπισκόπησης δεν έχουν ακόμη μεταφραστεί σε όλες τις διαθέσιμες γλώσσες και θα εμφανίζονται μόνο στα Αγγλικά. Τα συγκεκριμένα κείμενα θα έχουν μεταφραστεί σε όλες τις διαθέσιμες γλώσσες τη στιγμή που το τελικό προϊόν θα καταστεί διαθέσιμο.
     
  • Η έκδοση προεπισκόπησης της εφαρμογής Phone δεν υποστηρίζει διπλή SIM ή φιλτράρισμα ανεπιθύμητης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή θα προσθέσουν και τα υπόλοιπα lumia (microsoft και nokia). το θέμα είναι τί θα γίνει με τις συσκευές των samsung και htc, γι'αυτές δεν είχαμε καμία εγγύηση ούτε για "πλήρες" πακέτο, ούτε για πετσοκομμένο.

μέχρι στιγμής τα bugs που αναφέρουν τα διάφορα sites είναι πάρα πολύ παιδικά σε σχέση με τις δοκιμαστικές εκδόσεις των 8.1.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το 635 και οταν τρεχω το insider δεν μου βγαζει buid δεν ξερω γιατι, το εχει άλλος με lumia 635?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα και εγω στο 630 αλλα αυριο θα τα δω αναλυτικα. Στα πιο σημαντικα ειδα swype πλεον και στα ελληνικα και στο email app επισυναψη οτι αρχειο θες. Αν και περιμενα να δω την νεα εφαρμογη του email δεν..

Γενικα ειναι smooth, κανει καποια κολληματακια που και που αλλα ειναι αρκετα usable.

Τα settings ειναι χαλια, απο την γραμματοσειρα μεχρι τις κατηγοριες και τα διαφορα μενου..

 

Παντως δεν βλεπω και πολλες διαφορες απο τα 8.1 μεχρι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα και εγω στο 630 αλλα αυριο θα τα δω αναλυτικα. Στα πιο σημαντικα ειδα swype πλεον και στα ελληνικα και στο email app επισυναψη οτι αρχειο θες. Αν και περιμενα να δω την νεα εφαρμογη του email δεν..

Γενικα ειναι smooth, κανει καποια κολληματακια που και που αλλα ειναι αρκετα usable.

Τα settings ειναι χαλια, απο την γραμματοσειρα μεχρι τις κατηγοριες και τα διαφορα μενου..

 

Παντως δεν βλεπω και πολλες διαφορες απο τα 8.1 μεχρι τωρα!

Μεγάλη ευχάριστη έκπληξη το swipe στα ελληνικά αν όντως ισχύει.

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος γιατί δε το περίμενα μιας και δεν είχε ακουστεί κάτι

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα settings ειναι χαλια, απο την γραμματοσειρα μεχρι τις κατηγοριες και τα διαφορα μενου.

 

Στο βίντεο φαίνεσαι ότι άλλα είναι καινούρια και αλλά copy paste από τα 8. Προφανώς δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η μετάβαση.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα τηλ που έχω ειναι έξω από την πρώτη φουρνιά ... Όσοι την έβαλαν ας μας πουν εντυπώσεις. Οι πρώτες εικόνες με άφησαν με ανάμεικτες Εντυπώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα δίνουν συχνές αναβαθμίσεις όπως και στους υπολογιστές και θα βελτιώνονται σταδιακά...Σε αναμονή λοιπόν.

 

Άντε να την δούμε και στα δικά μας κινητά...

Link to comment
Share on other sites

3 WP στο σπίτι κάνε,α δεν πηρε

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα .. Μια από τα ίδια .. 930, 920, 520...

Δεν με πάει η preview

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα .. Μια από τα ίδια .. 930, 920, 520...

Δεν με πάει η preview

Γιατί εγω που έχω το 635 δεν μου την "δίνει" δεν ξερω γιατι...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένας άλλος δεν επιβεβαιώνει το swipe στο Greek keyboard, για πείτε γιατί είναι πολύ σημαντικό και τρομερή ευχρηστία αν ισχύει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγω που έχω το 635 δεν μου την "δίνει" δεν ξερω γιατι...

Πρεπει να κανεις καποια συγκεκριμενα βηματα ...

 

1.Αν δεν το εχεις κανει ηδη κανε εγραφη στο προγραμμα Windows Insider (insider.windows.com)

2.Κατεβασε στο τηλεφωνο την εφαρμογή Windows Insider App απο το Store.

3.Τρεξε την εφαρμογη, κανε εισοδο με το Microsoft account σας και διαλεξε fast η slow για το αν θα παιρνεις τις ενημερωσεις αμεσως (και με λιγοτερο ελεγχο) η πιο αργα.

4.Πατησε το check και μετα παμε στις ρυθμισεις και κανουμε ελεγχο για νεες αναβαθμισεις τηλεφωνου.

 

Ρε παιδιά κανένας άλλος δεν επιβεβαιώνει το swipe στο Greek keyboard, για πείτε γιατί είναι πολύ σημαντικό και τρομερή ευχρηστία αν ισχύει

 

Μανο με καποιον που την εβαλε και μιλησα μου ειπε οτι δουλευει ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ ότι δεν μου άρεσε που βγάλανε τα transparents tiles ελπίζω να το διορθώσουν σε μελλοντικό update, αν δεν το κάνουν θα ακυρώνουν το background τελείως.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το calculator ειναι καινουργιο, εχει ρυθμιση για standard, scientific και programmer οπως και converter για τα βασικα. Το ξυπνητηρι και αυτο ανανεωμενο με world clock, timer και stopwatch. Επισης νεος file explorer και εφαρμογη για ηχογραφηση.

 

Το νεο email και ημερολογιο δεν ειναι στο preview ακομα. Το music player μου φανηκε το ιδιο.

Το απογευμα που θα παω σπιτι θα εχω περισσοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω αλλο ενα review : http://arstechnica.com/gadgets/2015/02/a-first-look-at-the-windows-10-technical-preview-for-phones/

Πολύ πρώιμο το build παντως, το εχουνε πει και οι ιδιοι, εχουν να γινουν παρα πολλα ακομα

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις καποια συγκεκριμενα βηματα ...

 

1.Αν δεν το εχεις κανει ηδη κανε εγραφη στο προγραμμα Windows Insider (insider.windows.com)

2.Κατεβασε στο τηλεφωνο την εφαρμογή Windows Insider App απο το Store.

3.Τρεξε την εφαρμογη, κανε εισοδο με το Microsoft account σας και διαλεξε fast η slow για το αν θα παιρνεις τις ενημερωσεις αμεσως (και με λιγοτερο ελεγχο) η πιο αργα.

4.Πατησε το check και μετα παμε στις ρυθμισεις και κανουμε ελεγχο για νεες αναβαθμισεις τηλεφωνου.

 

 

 

Μανο με καποιον που την εβαλε και μιλησα μου ειπε οτι δουλευει ...

Τα εκανα αυτα τα βήματα αλλα δεν με πηγαινει στο fast ή slow...

Μου λεει οτι δεν έχει build

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος ενος lumia 630,γραφτηκα και κατεβασα το insider και πρωτα απ ολα μου εγκατεστησε την denim εκδοση .ολα σωστα μεχρι εδω? μπορω τωρα να βαλω τα windows 10 αν θελω? η να κατσω με την denim εκδοση μεχρι να βγει η τελικη εκδοση των 10? ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος ενος lumia 630,γραφτηκα και κατεβασα το insider και πρωτα απ ολα μου εγκατεστησε την denim εκδοση .ολα σωστα μεχρι εδω? μπορω τωρα να βαλω τα windows 10 αν θελω? η να κατσω με την denim εκδοση μεχρι να βγει η τελικη εκδοση των 10? ευχαριστω πολυ...

 

Οπως ειμαπε αυτη η εκδοση δεν εχει την πληροτητα της DP .. Ειναι ΒΕΤΑ και αυτο συνεπαγεται προβληματα και bugs ...

Αν το τηλ ειναι το βασικο σου και δεν μπορεις να ανεχτεις αυτα τοτε οχι μην το βαλεις.

Βεβαια υπαρχει και η εφαμρογη που σου επιτρεπει να γυρισεις πισω σε 8.1.

Ειναι δικη σου αποφαση αν θα προσωρησεις η οχι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...και κατι τελευταιο για να μην σας ζαλιζω αλλο...αν πατησω στην ενημερωση τωρα θα μου εγκαταστησει υποχρεωτικα τα windows 10 η θα εχω επιλογη να μην δεχθω την ενημερωση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...