Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημερωτικά

 

Μπήκα σε recovery mod

Εκανα wipe cache

Και η κάμερα δούλεψε

 

Ευχαριστώ τον συμφορουμιτη με τις βοήθειες του

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν τίκαρες το κουτάκι "εσωτερική μνήμη" ή "internal storage" λογικό είναι να σου κράτησε τους φακέλους.

Πρόσεξε όμως να μην το κάνεις εάν έχεις την ρομ που πρόκειτε να φλασάρεις στην εσωτερική μνήμη....γιατί με το wipe που θα κάνεις θα σβήσει και την ρομ.

Να κάνεις το wipe της εσωτερικής μόνο αν θα φλασάρεις την ρομ από την sd.

 

Τα έκανα όλα όπως είπαμε την πέρασα και το μόνο που βλέπω είναι ότι στις ειδοποιήσεις δεν μου ανάβει το led. Το έχω ενεργοποιημενο κανονικά αλλά δεν ανάβει. Καμία ιδέα?

Είμαι με την XTRV Stable 8.2.1.0

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το ακουστικό δεν ακούγεται καθόλου. Δοκίμασα να αυξήσω το επίπεδο μέσω engineer mode, αλλά τίποτα (αν θυμάμαι σαν να μην κρατούσε και τη ρύθμιση).

Το θέμα είναι οτι το κινητό ειναι με developer rom ελληνική τουλάχιστον ενός χρόνου. Υπάρχει περίπτωση να έχει φάει κόλλημα ή ειναι θέμα hardware?

Δεν έχω κάνει reset ή update γιατί βαριέμαι το backup δεδομένων (δεν το χρησιμοποιώ εγώ το κινητό). Από τα ακουστικά ακούγεται καμπάμνα.

 

Ειπά πολλά :lol: ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

στις ειδοποιήσεις δεν μου ανάβει το led. Το έχω ενεργοποιημενο κανονικά αλλά δεν ανάβει. Καμία ιδέα?

Είμαι με την XTRV Stable 8.2.1.0

Μετά την εγκατάσταση της ρομ , μπήκες ξανά recovery για να κάνεις wipe dalvik και cache ?....Αν όχι ...κάνε.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νέα Developer XTRV V9 ROM, για το κινητό μας. Εάν κάποιος έχει κάνει την εγκατάσταση και έχει λιγό χρόνο, ας μας πει τις αλλαγές κι ας μας παραθέσει μερικές εικόνες για να δούμε και οπτικά τις αλλαγές που υπάρχουν.
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νέα Developer XTRV V9 ROM, για το κινητό μας. Εάν κάποιος έχει κάνει την εγκατάσταση και έχει λιγό χρόνο, ας μας πει τις αλλαγές κι ας μας παραθέσει μερικές εικόνες για να δούμε και οπτικά τις αλλαγές που υπάρχουν.

 

Η διαφορά αυτής με την Aroma είναι μόνο στον τρόπο εγκατάστασης , έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά αυτής με την Aroma είναι μόνο στον τρόπο εγκατάστασης , έτσι?
Με το Aroma script μπορείς να διαμορφώσεις μόνος την εγκατάσταση με τις εφαρμογές που εσύ θέλεις.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος γιατί όταν φορτίζω το κινητό ανοιχτό τη νύχτα, το πρωί το βρίσκω κλειστό??????έχω την xtrv 8.2.1.0 την ελληνική stable
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποιος γιατί όταν φορτίζω το κινητό ανοιχτό τη νύχτα, το πρωί το βρίσκω κλειστό??????έχω την xtrv 8.2.1.0 την ελληνική stable
Καλημέρα. Πήγαινε Settings -> Battery & performance -> Power -> Πάτα το γρανάζι πάνω δεξιά -> Πήγαινε στη προτελευταία επιλογή Schedule power on/off -> Απενεργοποίησε το Power on Time & το Power off Time.

 

Αν δε δουλέψει το παραπάνω θα πρέπει να φορτίσεις κλειστό το κινητό και να κάνεις στη συνέχεια battery calibration.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήγαινε Settings -> Battery & performance -> Power -> Πάτα το γρανάζι πάνω δεξιά -> Πήγαινε στη προτελευταία επιλογή Schedule power on/off -> Απενεργοποίησε το Power on Time & το Power off Time.

 

Αν δε δουλέψει το παραπάνω θα πρέπει να φορτίσεις κλειστό το κινητό και να κάνεις στη συνέχεια battery calibration.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις δεν βρήκα στα ελληνικά

Edited by nekromanths
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-μπαταρια-μπαταρια-γραναζι πανω δεξια-χρονοδιαγραμμα τροφοδοσιας.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την arωma miui 9 από χθές το βράδυ, έκατσε καλά και το xposed με τα modules που χρησιμοποιώ. Όλα δείχνουν σταθερά, βλέπω πιο βολική διαχείριση multitasking και κάπως πιο snappy συσκευή. Ελεύθερη ram μινιμουμ 700mb, μπαταρία δείχνει ίδια με την 8.0.2 stable που είχα πριν - από 100% το πρωί είμαι στο 68% με περίπου μισή ώρα τηλέφωνα, λίγο σερφάρισμα/ mail σε 4g και ανοιχτό bluetooth στο αυτοκίνητο για σύνδεση με ανοιχτή ομιλία κ.λ.π.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την arωma miui 9 από χθές το βράδυ, έκατσε καλά και το xposed με τα modules που χρησιμοποιώ. Όλα δείχνουν σταθερά, βλέπω πιο βολική διαχείριση multitasking και κάπως πιο snappy συσκευή. Ελεύθερη ram μινιμουμ 700mb, μπαταρία δείχνει ίδια με την 8.0.2 stable που είχα πριν - από 100% το πρωί είμαι στο 68% με περίπου μισή ώρα τηλέφωνα, λίγο σερφάρισμα/ mail σε 4g και ανοιχτό bluetooth στο αυτοκίνητο για σύνδεση με ανοιχτή ομιλία κ.λ.π.

εβαλα και εγω τη 9. εχω θεμα με το ρουτ. μου βγαζει οτι το superuser θελει αναβαθμιση και δε δουλευουν οι εφαρμογες που θελουν ρουτ.

εσυ εχεις τετοιο θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω τέτοια προβλήματα, μόνο το xposed δεν δουλεύει αλλά αυτό είναι γενικό πρόβλημα ασυμβατότητας με όλες τις miui 9
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω τη 9. εχω θεμα με το ρουτ. μου βγαζει οτι το superuser θελει αναβαθμιση και δε δουλευουν οι εφαρμογες που θελουν ρουτ.

εσυ εχεις τετοιο θεμα;

 

Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά δεν είχα ανοίξει κάτι εκεί...Θα κάνω καλιμπραρισμα με τη τη φόρτιση να δω τι γίνεται
Σε εμένα έκανε το ίδιο μόλις του έβαλα μια μπαταρία μη γνήσια . Μετά έβαλα μια nohon και έκτοτε είναι OK :cool:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άφησα την 9 για όταν... ωριμάσει και επανήλθα στην 8.0.2 stable όπου δουλεύουν όλα ρολόϊ! :)
Link to comment
Share on other sites

Άφησα την 9 για όταν... ωριμάσει και επανήλθα στην 8.0.2 stable όπου δουλεύουν όλα ρολόϊ! :)

Τι δεν σου δούλευε στην 9;;

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μπαταρίας στην 9 είναι το κάτι άλλο, τουλάχιστον 2 με 3 φορές μεγαλύτερη από την 8. Τουλάχιστον στο δικό μου δεν τολμώ καν να μπω ίντερνετ γιατί λεπτό και 2 έως 3 %
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν σου δούλευε στην 9;;

 

Το βασικό είναι το xposed το οποίο βέβαια είναι θέμα του ιδίου, και μου έκανε κάποια "κουλά" σβησίματα κ.λ.π. Κυκλοφόρησε βέβαια χθες fixed 7.9.16 αλλά βαρέθηκα τα βάλε-βγάλε. Ίσως όταν βγει 9 stable και επίσημη xposed για miui - η systemless δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περίπου 2 χρόνια μετά και η μπαταρία τα έχει φτύσει, με αποτέλεσμα να χρειάζεται πλέον 2-3 φορές φόρτιση για να βγάλει την μέρα :X

Ξέρουμε από που μπορεί να βρεθεί αυθεντική μπαταρία; Κοίταξα στο ebay αλλά παίζει πολύ απομίμηση, επικίνδυνα πράγματα δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...