Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος ή έχει ανακοινωθεί κάπου για το πότε έχουν σκοπό να δώσουν την Miui 9 stable ?

Άγνωστο.. Όταν δώσει source η xiaomi..

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία που λέγαμε πριν έχει επιλογή με turkey post. Έχει παραγγείλει κάποιος με αυτήν την μέθοδο? Το βλέπω και σε άλλες παραγγελίες. Μήπως είναι καινούρια κινέζια για το τελωνείο?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία που λέγαμε πριν έχει επιλογή με turkey post. Έχει παραγγείλει κάποιος με αυτήν την μέθοδο? Το βλέπω και σε άλλες παραγγελίες. Μήπως είναι καινούρια κινέζια για το τελωνείο?
η μπαταρία έχει ελάχιστες πιθανότητες για τελωνείο....καθότι έχει μικρή αξια

πάντως και το τουρκικό ταχυδρομείο δεν εξασφαλίζει τίποτα παραπάνω....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Οπότε την παραγγέλνω κανονικά και θα δω αν είναι πραγματικά ποιο μεγάλη από την μαμά.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Good morning team!!

 

Έχω ένα θεματάκι με το κινητό τις τελευταίες μέρες.Όταν το βάζω το βράδυ να φορτίσει το πρωί ξυπνάω και είναι κλειστό το κινητό. Η μπαταρία κανονικά 100%(εχω την Νοhon)

Koίταξα στα settings μήπως έβαλα να κλέινει για εξκοινόμηση μπαταρίας κατά λάθος αλλα δεν είδα κάτι.

 

Τι μου προτείνεται να κάνω? Είμαι στην 8.2.1 απο miui.gr. Mήπως να δοκιμάσω την global dev 9?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρέπει να κάνεις calibration στην μπαταρία για αρχή κάνε καθαρισμό cache / dalvik και αν δεν τότε βάλε μια εφαρμογή όπως baterry calibration, αν πάλι δεν γίνει κάτι τότε πρέπει εσυ να διαγράψεις το αρχείο της μπαταρίας (ψάξε στο Google γιατί δεν την θυμάμαι την διαδικασία).

Εγώ όταν την έβαλα έκανε και σε μένα τρελά πράγματα και μόλις εκανα πλήρως φορμάτ και πέρασα την 9 ήταν άλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

μπες twrp και πηγαινε /data/system και διεγραψε το αρχειο batterystats. bin

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

https://m.aliexpress.com/s/item/32829327489.html

 

αν κάνεις εγγραφή σαν νεος χρήστης σου δίνει κουπόνι 4 δολλαρια

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

υγ.... όχι paypal δεν περνάει

 

Πως κανεις εγγραφή σαν νεος χρήστης στο aliexpress ;; δοκιμασα με νεο mail και δεν με αφήνει

Link to comment
Share on other sites

Πως κανεις εγγραφή σαν νεος χρήστης στο aliexpress ;; δοκιμασα με νεο mail και δεν με αφήνει
προσπάθησε να κάνεις εγγραφή απο άλλο κινητό..... και άλλαξε την ip σου

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγω την NOHON απο το link του Ali...

Παραγγελία 1/12 , παραλαβή σήμερα!!!Εξαιρετικός χρόνος!

 

Η αλλαγη έγινε γιατι φούσκωσε η original μετα απο βάναυση χρήση του καλοκαιρίου... Και μέχρι να αποφασίσω τι smartphone καινουργιο θα πάρω έιπα να μην μου σκασει και να του δώσω λίγο καιρό ακόμα ζωής μέχρι να γίνει backup phone!!

Οσο και να αντέχει καλύτερη θα είναι απο την παρούσα γιατι πλέον φόρτιζα όπου έβρισκα μπρίζα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε να κάνεις εγγραφή απο άλλο κινητό..... και άλλαξε την ip σου

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Ευχαριστώ φιλε μου έπιασε.......

Τελικα δεν έπιασε

Edited by takisdo
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου έπιασε.......

Τελικα δεν έπιασε

τι παίχτηκε;;;;...

 

... το έχω κάνει δύο φορές και τσίμπησα την έκπτωση δυο φορες και πήρα δύο nohon απο τον τύπο....

 

το ζήτημα είναι ότι με κάποιον τρόπο η εφαρμογή στέλνει κάποιο στοιχείο της συσκευής και βέβαια την ip.... για αυτό πρέπει να είσαι προσεκτικός

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τι παίχτηκε;;;;...

 

... το έχω κάνει δύο φορές και τσίμπησα την έκπτωση δυο φορες και πήρα δύο nohon απο τον τύπο....

 

το ζήτημα είναι ότι με κάποιον τρόπο η εφαρμογή στέλνει κάποιο στοιχείο της συσκευής και βέβαια την ip.... για αυτό πρέπει να είσαι προσεκτικός

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Αλλαξα συσκευή..... Εκανα την παραγγελία... Εμφανίστηκε το ποσο οτι αφαιρέθηκε στην καρτα μου..... Και μετα απο λιγο εμφανιστηκε παλι πισω στην καρτα το ποσό και μου μπλοκαραν τον λογαριασμό aliexpress....

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα συσκευή..... Εκανα την παραγγελία... Εμφανίστηκε το ποσο οτι αφαιρέθηκε στην καρτα μου..... Και μετα απο λιγο εμφανιστηκε παλι πισω στην καρτα το ποσό και μου μπλοκαραν τον λογαριασμό aliexpress....
αυτό είναι, μάλλον έφαγαν πολλές πιστολιες......

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα την nohon, παραγγελία 25/11. Για να δούμε τι ψάρια πιάνει... 5€πουλακια κόστισε, αν αντέξει 1 χρονο θα είμαστε υπερευχαριστημενοι...
Link to comment
Share on other sites

Θρυμάτισα την οθόνη μου εχθές.Ευτυχως μόνο κατω στο back κουμπι,αλλά εχει μερικες ρωγμές που πανε ολη την οθόνη. Έχει κάνει κανένας τέτοια εγχείριση?Αξίζει να το κάνω?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Θρυμάτισα την οθόνη μου εχθές.Ευτυχως μόνο κατω στο back κουμπι,αλλά εχει μερικες ρωγμές που πανε ολη την οθόνη. Έχει κάνει κανένας τέτοια εγχείριση?Αξίζει να το κάνω?

 

Γιατί να μην αξίζει να αλλάξεις την οθόνη αφής; Μπορείς μόνος σου να το κάνεις αφού αγοράσεις νέα οθόνη αφής ή να το δώσεις σε καποιο κατάστημα . Δεν είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις μόνος σου.:)

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την nohon τέλη Απρίλη. Τώρα αρχιζω να καταλαβαίνω ότι άρχισε να πέφτει η απόδοση της.

 

Και δεν μπορώ να πω ότι το άφηνα σε ζεστά μέρη ούτε την αδειαζα τέλειος.

Link to comment
Share on other sites

Κακα πρώτα δείγματα από την nohon... Δεύτερη φόρτιση και μόλις έφθασε 38% έσβησε.

 

Δεν κανεις κι ενα καλιμπραρισμα μπας και βοηθησει; https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12165-Manual-battery-calibration/

αν εισαι ροοτ, κανε οτι λεει στο πρωτο ποστ. Αν δεν εισαι, διαβασε το ποστ 9.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις κι ενα καλιμπραρισμα μπας και βοηθησει; https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12165-Manual-battery-calibration/

αν εισαι ροοτ, κανε οτι λεει στο πρωτο ποστ. Αν δεν εισαι, διαβασε το ποστ 9.

 

Είμαι root, το έκανα και αναμένω τις επόμενες φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα συσκευή..... Εκανα την παραγγελία... Εμφανίστηκε το ποσο οτι αφαιρέθηκε στην καρτα μου..... Και μετα απο λιγο εμφανιστηκε παλι πισω στην καρτα το ποσό και μου μπλοκαραν τον λογαριασμό aliexpress....
κάτι πρέπει να κάνεις λάθος καθότι εκανα νέο λογαριασμό στο tvbox που εχω μου έδωσε μπόνους και πήρα αλλη μια nohon η οποία σήμερα έγινε shipped....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάρεις ένα note 4. Και καλύτερη κάμερα αλλά και μπαταρία.

 

Συμφωνώ για την μπαταρία μιας και μόλις πριν 2 μέρες πήγα από το 2 στο 4.

Για την κάμερα δεν μπορώ να πω αν είναι καλύτερο καθώς γενικά δεν ασχολούμαι και πολύ με το "άθλημα"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...