Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ένα mi4 παλιότερα και είχα ανακαλύψει ότι στην πόλη μου το σκέτο 2g μόνο είχε κακή ποιότητα συνομιλίας (δεν με άκουγαν). Θα δοκιμάσω να βάλω καρφωτο 2g στην μια κάρτα και αν δεν έχω θέμα ίσως προχωρήσω σε αυτή και εγω. Επειδή δεν έχω βάλει άλλη ρομ εκτός από miui, την περνάμε κανονικά με twrp ε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με twrp περνάς την ρομ,μάλλον δεν το διατυπωσα σωστά 4G θα εχεις αλλά μονο στην θέση 1 στην θέση 2 θα εχεις μονο 2G,αν δουλευεις δυο κάρτες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα έγραψες, κατάλαβα. Δεν έχω πρόβλημα την μια κάρτα να την έχω σε 2g αφού την έχω μόνο για ομιλία αλλά στην πόλη μου όταν κάνω κλήση και είναι σε 2g η ποιότητα της κλήσης είναι κακή. Πιστευω να μην λέω καμία χαζομάρα και όλες οι κλήσεις να είναι μόνο σε 2g ε; Πάντως παλιότερα όταν έβαλα το mi4 σε λειτουργία μόνο 2g είχα πολλά παράπονα από τους συνομιλητές.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά μετά από τόσες μέρες με cyanogenmod δεν είχατε το παραμικρό θέμα με το κλείσιμο της συσκευής σε τυχαία διαστήματα;

 

Κανένας;

Τελικά λύνεται το πρόβλημα ή παραμένει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,όχι δεν έχω προβλήματα,η μπαταρία "πάει"έως 1% και μετά κλείνει το μόνο παράπονο είναι ότι είναι λίγο αργο σε σχέση με miui rom

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,όχι δεν έχω προβλήματα,η μπαταρία "πάει"έως 1% και μετά κλείνει το μόνο παράπονο είναι ότι είναι λίγο αργο σε σχέση με miui rom

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαρίζω 2 θήκες σιλικόνης και 2 προστατευτικά τζαμάκια.

Όποιος ενδιαφέρεται, ας στείλει ένα προσωπικό μήνυμα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εφερε ενας φιλος το note 2 και του εκανα καθαρη εγκατασταση της τελευταιας global stable ( fastboot method ) και ολες οι εφαρμογες που ειχαν προβλημα εφτιαξαν . Το μονο που δεν μπορω να κανω ειναι να εγκατησησω το messsenger , δεν με αφηνει .Εβαλλα το messenger lite και δουλευει .Τι συμβαινει ?

Ειναι επειδη εχει αρχαια εκδοση android ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα . το κινητο μου σταματησε να φορτιζει , Αν μπορει καποιος ας επικοινωνησει μαζι μου με πμ να βρεθουμε (Αθηνα ) ωστε να μου φορτισει την μπαταρια μου για να κανω ενα backup. Σημειωνω οτι μου εχει ξαναχαλασει το τσιπ του usb και δεν to ξαναφτιαχνω Edited by chriskan22
ff

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...