Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αμεσως μετα την εγκατασταση ετρεξες antutu??? κανε μια επανεκινηση να στρωσει η ρομ αστο λιγο να κρυωσει απο τη εγκατασταση και μετα κανε. βεβαια οτι και να βγαλει αν δε εχεις προβληματα και κολληματα μια χαρα ειναι....
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.εκανα wipe cashe devil και μου επανεφερε απο την αρχη το τηλεφωνο.επρεπε να γινει αυτο?το συνδεω με το pc για να φλασαρω καινουρια ρομ ευκαιρια λεω εχω την 8,0,1 και λεω να βαλω την 8.,1,3 το βλεπει παω να κανω copy paste την ρομ και τσουπ λεει οτι το τηλεφωνο δεν ειναι συνδεδεμενο και δεν μπορω να περασω την ρομ.ανοιγει κανονικα το κινητο αλλα λεω μιας και θελει παλι στήσιμο απο την αρχη να του περασω την αλλη ρομ
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τη ρομ στο κινητο και καντη απο κει εγκατασταση

 

η μετεφερε τη απο το pc στο κινητο με το airdroid

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έκανα τελικά. Η 8.5. 2.0 είναι η τελευταία? Δεν μπορώ να την φλασαρω μου βγάζει πρόβλημα. Έχει άλλος το ίδιο θέμα?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έκανα τελικά. Η 8.5. 2.0 είναι η τελευταία? Δεν μπορώ να την φλασαρω μου βγάζει πρόβλημα. Έχει άλλος το ίδιο θέμα?

Φλάσαρε XTRV Stable 8.2.1.0 είναι σταθερή και με καλή αυτονομία. Αυτή έχω και περιμένω να βγει η νέα τέλη Σεπτεμβρίου να βάλω MIUI9 αν έχει καλή αυτονομία και γενικά καλή απόδοση. :)

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Την 8.0.2 είχα εύκαιρη εκείνη την ώρα. Θα την δοκιμάσω να την δω.

Στο xda η τελευταία είναι 7.6.8.αυτην λες?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Την 8.0.2 είχα εύκαιρη εκείνη την ώρα. Θα την δοκιμάσω να την δω.

Στο xda η τελευταία είναι 7.6.8.αυτην λες?

Γι'αυτή εδώ σου λέω την XTRV Stable 8.2.1.0 από xiaomi-miui.gr .

Πάρε backup των εφαρμογών και των αρχείων σου.

Βάλε το zip αρχείο με τη ROM στην εσωτερική μνήμη. Για να φλασάρεις το supersu για δικαιώματα διαχειριστή ROOT αποσυμπίεσε το, από το φάκελο supersu που βρίσκεται μέσα στο zip αρχείο που κατέβασες από το παραπάνω σύνδεσμο, κι αυτό στην εσωτερική μνήμη. Μπες TWRP κάνε Wipe Dalvik Cache, System, Cache και Data και φλάσαρε την Ελληνική που σου δίνω στο παραπάνω σύνδεσμο. Κάνεις επανεκκίνηση μπαίνει το κινητό κανονικά μετά από λίγη ώρα. Τέλος κάνεις επανεκκίνηση πάλι σε TWRP και φλασάρεις το supersu και είσαι έτοιμος να επαναφέρεις όλα τα υπόλοιπα (εφαρμογές κλπ) .

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτή εδώ σου λέω την XTRV Stable 8.2.1.0 από xiaomi-miui.gr .

Πάρε backup των εφαρμογών και των αρχείων σου.

Βάλε το zip αρχείο με τη ROM στην εσωτερική μνήμη. Για να φλασάρεις το supersu για δικαιώματα διαχειριστή ROOT αποσυμπίεσε το, από το φάκελο supersu που βρίσκεται μέσα στο zip αρχείο που κατέβασες από το παραπάνω σύνδεσμο, κι αυτό στην εσωτερική μνήμη. Μπες TWRP κάνε Wipe Dalvik Cache, System, Cache και Data και φλάσαρε την Ελληνική που σου δίνω στο παραπάνω σύνδεσμο. Κάνεις επανεκκίνηση μπαίνει το κινητό κανονικά μετά από λίγη ώρα. Τέλος κάνεις επανεκκίνηση πάλι σε TWRP και φλασάρεις το supersu και είσαι έτοιμος να επαναφέρεις όλα τα υπόλοιπα (εφαρμογές κλπ) .

OK. Ευχαριστώ. Θα την περάσω μιας και από ότι βλέπω η 8.0.2 είναι ίδια με την παλιά που είχα.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το Redmi note 2 με Miui 7.4 Octa core Max 2,15 gh Ram 2gb 32GB Εσωτερικο

ειμαι τρελα ευχαριστημενος απλα αυτες της μερες μου κλεινει μονο του κοντα στο 35%.

Γιατι;;;Πρεπει να κανω κατι;;;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το Redmi note 2 με Miui 7.4 Octa core Max 2,15 gh Ram 2gb 32GB Εσωτερικο

ειμαι τρελα ευχαριστημενος απλα αυτες της μερες μου κλεινει μονο του κοντα στο 35%.

Γιατι;;;Πρεπει να κανω κατι;;;

τη μπαταρια ποσο καιρο την εχεις
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το Redmi note 2 με Miui 7.4 Octa core Max 2,15 gh Ram 2gb 32GB Εσωτερικο

ειμαι τρελα ευχαριστημενος απλα αυτες της μερες μου κλεινει μονο του κοντα στο 35%.

Γιατι;;;Πρεπει να κανω κατι;;;

κανε ενα πείραμα....

 

όταν η μπαταρία φτάνει στο 50% κλειστό και φορτίσε το....

 

καντο 3-4 φορές και κοίτα μπας και στρώσει....

 

αλλιώς πάρε μια μπαταρία,...

 

μπορείς να πάρεις nohon με 12 ευρω η καμμια κινεζική με 5....

 

εγώ έχω βγάλει την ορίτζιναλ και εχω μια που πηρα πέντε ευρω.... και πάει μια χαρα.... κάποιοι άλλοι έχουν παράπονα απο τις φτηνές μπαταρίες....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τη μπαταρια ποσο καιρο την εχεις

 

εχω αλλαξει πριν μερικους μηνες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανε ενα πείραμα....

 

όταν η μπαταρία φτάνει στο 50% κλειστό και φορτίσε το....

 

καντο 3-4 φορές και κοίτα μπας και στρώσει....

 

αλλιώς πάρε μια μπαταρία,...

 

μπορείς να πάρεις nohon με 12 ευρω η καμμια κινεζική με 5....

 

εγώ έχω βγάλει την ορίτζιναλ και εχω μια που πηρα πέντε ευρω.... και πάει μια χαρα.... κάποιοι άλλοι έχουν παράπονα απο τις φτηνές μπαταρίες....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Θα το δοκιμασω, Ευχαριστω. Μηπως θελει καποια ενημερωση και δεν την εχει κανει;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει πριν μερικους μηνες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα το δοκιμασω, Ευχαριστω. Μηπως θελει καποια ενημερωση και δεν την εχει κανει;

ποια ρομ φοραει; βαλε screenshoot απο ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Λεει MIUI 7.4 by xiaomi.eu 6.5.5 I Developer

 

βλεπω στην υπογραφη σου εχεις το le max2 820 ηθελα να σε ρωτησω συγκριτικα με το redmi note 2 απο αποψη μπαταριας εχει μεγαλη διαφορα η μια απο τα ιδια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Λεει MIUI 7.4 by xiaomi.eu 6.5.5 I Developer

επειδη εχει πολυ παλια ρομ, καλο ειναι να κανεις μια αναβαθμιση με factory reset οπωσδηποτε. η τελευταια stable ειναι καλη ρομ σε καταναλωση. θα στο προτεινα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στην υπογραφη σου εχεις το le max2 820 ηθελα να σε ρωτησω συγκριτικα με το redmi note 2 απο αποψη μπαταριας εχει μεγαλη διαφορα η μια απο τα ιδια ειναι

 

Για μενα δεν εχει καμια διαφορα απο μπαταρια + οτι ειναι απροβληματιστο κινητο ενω τωρα εχω πεθανει να βλεπω προβληματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη εχει πολυ παλια ρομ, καλο ειναι να κανεις μια αναβαθμιση με factory reset οπωσδηποτε. η τελευταια stable ειναι καλη ρομ σε καταναλωση. θα στο προτεινα.

 

Μου εκανε μονο του αναβαθμισεις τωρα γιατι δεν κανει;;;

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

λογω της προετοιμασιας της miui 9 απο την xiaomi εχουν σταματησει οι αναβαθμισεις εως και τον αυγουστο. απο τον αλλο μηνα ξεκιναει παλι.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που είδα τώρα.ψαχνοντας τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης του τηλεφώνου είδα μέσα κάποιους φακέλους με παλιές εφαρμογές και αρχεία.αυτα δεν πρέπει να σβήσουν μετά από ολα τα wipe που έκανα πριν φλασαρω την Ρομ?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν τίκαρες το κουτάκι "εσωτερική μνήμη" ή "internal storage" λογικό είναι να σου κράτησε τους φακέλους.

Πρόσεξε όμως να μην το κάνεις εάν έχεις την ρομ που πρόκειτε να φλασάρεις στην εσωτερική μνήμη....γιατί με το wipe που θα κάνεις θα σβήσει και την ρομ.

Να κάνεις το wipe της εσωτερικής μόνο αν θα φλασάρεις την ρομ από την sd.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για καποιο λογο η εφαρμογη mail του κινητού δεν μου συγχρονίζει τα ανεπιθύμητα mail εμφανίζεται φακελος ανεπιθύμητα αλλα οταν παταω για ανανέωση δεν εμφανιζει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για καποιο λογο η εφαρμογη mail του κινητού δεν μου συγχρονίζει τα ανεπιθύμητα mail εμφανίζεται φακελος ανεπιθύμητα αλλα οταν παταω για ανανέωση δεν εμφανιζει τιποτα

 

Το βρηκα... έπρεπε να κανω exchange λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...