Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς τα ίδια .

Όντως η επιλογή 19 είναι αλλά πάλι μου άνοιξε το σελφι

Σου ανοίγει η selfie αλλά έχει το στρογγυλό κυκλάκι δεξιά για εναλλαγή της κάμερας. Πάτησε το.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου ανοίγει η selfie αλλά έχει το στρογγυλό κυκλάκι δεξιά για εναλλαγή της κάμερας. Πάτησε το.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι αλλά δενννν..

ΕυχΡιστω παντως

 

Πωωωω και δεν είμαι για αλλαγή τηλεφώνου τωρα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δενννν..

ΕυχΡιστω παντως

 

Πωωωω και δεν είμαι για αλλαγή τηλεφώνου τωρα

Δε χρειάζεται αλλαγή όλη η συσκευή, μάλλον αλλαγή η κάμερα χρειάζεται. Στο skroutz θα τη βρεις γύρω στα 14€ για να σου έρθει και γρήγορα. Μην αλλάξεις όλη τη συσκευή. Κρίμα είναι.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

'Εχει μια εβδομάδα που δεν δουλεύουν τα πλήκτρα πλοήγησης. Το δεξί που πηγαίνει πίσω δουλεύει κανονικά ενώ το αριστερό και το κεντρικό (home) όχι. Γνωρίζει κανείς αν είναι θέμα rom ή οθόνης? 8.1.3. stable ελληνική καθαρή εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Θεμα πλήκτρων φαίνεται οτι ειναι.

Καλυτερα να χρησιμοποιησεις virtual

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 4 global version 3/32!!!

Link to comment
Share on other sites

'Εχει μια εβδομάδα που δεν δουλεύουν τα πλήκτρα πλοήγησης. Το δεξί που πηγαίνει πίσω δουλεύει κανονικά ενώ το αριστερό και το κεντρικό (home) όχι. Γνωρίζει κανείς αν είναι θέμα rom ή οθόνης? 8.1.3. stable ελληνική καθαρή εγκατάσταση.
Πήγαινε settings -> about phone -> πάτα συνεχώς 4-5 φορές στο kernel version -> θα σου εμφανιστεί το qc test menu -> πήγαινε στην επιλογή 15. Keys -> Πάτησε τα πλήκτρα (όχι τα εικονίδια) ώστε να πρασινίσουν. Θα σου εμφανιστεί η ένδειξη pass εάν το τεστ πέτυχε.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Edited by miselon
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Το έκανα αλλά μόνο το δεξί πρασινίζει. Test result failed :-(
Τότε το πρόβλημα είναι σε επίπεδο hardware.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

miui 9 πότε παίρνουμε εμείς? Σεπτέμβρη? για global stable ρωτάω.
Έτσι είχαν πει για τις πιο παλιές συσκευές. Τώρα θα δούμε αν και δε πιστεύω να πάρουμε τόσο σύντομα.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

miui 9 πότε παίρνουμε εμείς? Σεπτέμβρη? για global stable ρωτάω.

 

Τι πρόβλημα έχεις με την 8;

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα αν και η τελευταία stable ελληνική δεν έκατσε πολύ καλά. απλά όπως μου άρεσε η μετάβαση από 7 στην 8, έτσι ευελπιστώ για κάτι αντίστοιχο με την 9.
Link to comment
Share on other sites

εγω απ οτι εχω καταλαβει, η miui 9 θα βγει σε dev πρωτα. Σε stable θ αργησει λιγο ακομα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια micro sd η οποια ζηταει κωδικο σε κινητο νοκια.

Το note 2 δε την αναγνωρίζει καθόλου.

Υπαρχει καποιο τιπ να παρω τα αρχεια και να την φορμαρω????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια micro sd η οποια ζηταει κωδικο σε κινητο νοκια.

Το note 2 δε την αναγνωρίζει καθόλου.

Υπαρχει καποιο τιπ να παρω τα αρχεια και να την φορμαρω????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε pc την αναγνωρίζει;

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμασα.

Αλλά προφανώς δε θα την Αναγνωρίζει

Λες μέσω twrp να μπορεσω να τραβηξω τα αρχεία και να την φορμαρω?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμασα.

Αλλά προφανώς δε θα την Αναγνωρίζει

Λες μέσω twrp να μπορεσω να τραβηξω τα αρχεία και να την φορμαρω?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Κοίτα στο /system πρέπει να υπάρχει ένα αρχείο mmcstore που αν το μετονομάσεις σε mmcstore.txt θα μπορείς να διαβάσεις το περιεχόμενό του, που βρίσκεται και ο κωδικός. Από εκεί και πέρα αν δοκίμαζες σε pc θα μπορούσα να βγάλω πιο ασφαλές συμπέρασμα ώστε να αποκλείσω και το ενδεχόμενο να έχει καταστραφεί η κάρτα micro sd.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παρουμε εμεις 9

 

Θα παρουμε.Δεν υπαρχει λογος να μην παρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παρουμε εμεις 9
θα πάρει το έχει στις συσκευές που θα αναβαθμιστουν πρός τα τελη Σεμπτέμβρη το θέμα είναι αν παραμείνει σε 5 η θα πάρει 7

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος απο που μπορω να αγορασω γνησια touch screen-lcd; Στα μαγαζια του ali δεν εχω εμπιστοσυνη σε original official και τα σχετικα. Καπου ειχε αναφερθει και δεν μπορω να το βρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος απο που μπορω να αγορασω γνησια touch screen-lcd; Στα μαγαζια του ali δεν εχω εμπιστοσυνη σε original official και τα σχετικα. Καπου ειχε αναφερθει και δεν μπορω να το βρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως εννοείς το dragon tt?? εκεί έχει αναφερθεί για γνήσια ανταλλακτικά

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει xiaomi-service στη θεσσαλονικη στο βαρδαρη. γκουγκλαρε το θα το βρεις.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο dragon tt. Αυτο ειχε αναφερθει και το θυμηθηκα μολις μπηκα γιατι ειχα ψαξει εκει παλαιοτερα. Σε ευχαριστω πολυ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Εβαλα official 8.5.2 και ελληνικη και στις 2 περνω antutu 37000 με 38000 χωρις εγκατεστημενες εφαρμογες. Τιμες αμεσως μετα την εγκαταστασηβτης ρομ. Με την παλια ελληνικη που ειχα (δεν θυμαμαι εκδοση, πριν κανενα χρονο) ηταν γυρω στις 53000. Δεν ειμαι fun των μετρησεων του antutu αλλα ειναι μεγαλη διαφορα. Μηπως κανω κατι λαθος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Εβαλα official 8.5.2 και ελληνικη και στις 2 περνω antutu 37000 με 38000 χωρις εγκατεστημενες εφαρμογες. Τιμες αμεσως μετα την εγκαταστασηβτης ρομ. Με την παλια ελληνικη που ειχα (δεν θυμαμαι εκδοση, πριν κανενα χρονο) ηταν γυρω στις 53000. Δεν ειμαι fun των μετρησεων του antutu αλλα ειναι μεγαλη διαφορα. Μηπως κανω κατι λαθος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον φταίει η ζέστη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...