Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, μόλις αλλάξεις ρομ και μαζί με αυτήν θα αλλάξει και το modem. Το αντιμετωπίζω και εγώ με το 3 (έχω κι εγώ wind...υπάρχει θέμα...).

Άλλαξα modem από νεότερη ρομ και τελείωσε η ιστορία αυτή :)

Οπότε προτείνεις να περάσω την BOC5 μήπως διορθωθεί? Νομίζω μόνο με pit την περνάς σώστα;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε προτείνεις να περάσω την BOC5 μήπως διορθωθεί? Νομίζω μόνο με pit την περνάς σώστα;

Προσωπικά θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο μέχρι να έρθει ΟΤΑ το update (δεν θα αργήσει). Το ίδιο κάνω και στο δικό μου F, γιατί δεν διακινδυνεύω την περίπτωση να γράψει ο knox.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Γιατί στο snote δεν με αφήνει να επιλέξω το γράφημα και δεν το έχει σαν επιλογή? Επίσης έχω κατεβάσει θέματα φόντου και αυτά δεν τα εμφανίζει.

Ξέρετε τίποτα?

Edit άκυρο το βρήκα. Είχα παγώσει την εφαρμογή samsung apps και δεν μπορούσε να το κατεβάσει. :( :)

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος από χθες και εγώ, note 4c exynos από Ουγγαρία με lollipop 5.0.1. Ερωτηση:Έχω πρόβλημα στο να βάλω default για φώτο επαφών από Facebook. Αν είναι συνδεδεμένη η επαφή και με Linkin μου εμφανίζει αυτήν για contact photo. Οι παλιές φώτο είναι blured Κτλ. Με το ubersync διορθωνεται; Ευχαριστώ και Καλή Ανάσταση σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω βάλει την 5.01 μερικές μέρες και μου βγάζει πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας < Google play διακόπηκε , επαφές διακόπηκε κτλ > υπάρχει λύση για αυτό ? Ευχαριστώ καλή Ανάσταση σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα εισαι με την πρωτη BOB4.

Η λυση ειναι να βαλεις την τελευτεα BOC5.

Διορθωνει το bug με τις επαφες και γενικα εχει αρκετο performance improvement.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα εισαι με την πρωτη BOB4.

Η λυση ειναι να βαλεις την τελευτεα BOC5.

Διορθωνει το bug με τις επαφες και γενικα εχει αρκετο performance improvement.

 

Με pit file τηβ βάζεις? Θέλει και repartition ?

Επίσης για UAE η τη νέα Uzbekistan λέτε ?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Με pit file τηβ βάζεις? Θέλει και repartition ?

Επίσης για UAE η τη νέα Uzbekistan λέτε ?

 

Με pit file εννοεί ο φίλος. Την UAE βάλαμε αλλά και η 2η το ίδιο είναι νομίζω. Πάντως με την BOC5 νομίζω ότι δουλεύει ελάχιστα καλύτερα. Ελάχιστα το τονίζω. Τρανταχτα λαγκς όπως στα recent apps δεν φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Με pit file εννοεί ο φίλος. Την UAE βάλαμε αλλά και η 2η το ίδιο είναι νομίζω. Πάντως με την BOC5 νομίζω ότι δουλεύει ελάχιστα καλύτερα. Ελάχιστα το τονίζω. Τρανταχτα λαγκς όπως στα recent apps δεν φεύγει.

 

Κυρίως για αυτό θα την περνούσα . Λέω να περιμένω οπότε. Ευχαριστώ για απάντηση φίλε μου.

Επίσης να αναφέρω πως αν πατήσετε τα recent app και έχετε το κινητό οριζόντια έχω παρατηρήσει πως δεν έχει καθόλου lag.Περίεργο

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για αυτό θα την περνούσα . Λέω να περιμένω οπότε. Ευχαριστώ για απάντηση φίλε μου.

Επίσης να αναφέρω πως αν πατήσετε τα recent app και έχετε το κινητό οριζόντια έχω παρατηρήσει πως δεν έχει καθόλου lag.Περίεργο

Εμένα το ίδιο λαγκ έχει. Να την περάσεις πάντως για μένα γιατί έχει και λίγο καλύτερη μπαταρία

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ίδιο λαγκ έχει. Να την περάσεις πάντως για μένα γιατί έχει και λίγο καλύτερη μπαταρία

 

Εμένα πάλι καμιά σχέση. Οριζόντια δεν έχω lag.

με pit και repartition δεν παίζει να γίνει κανένα trip Knox έτσι? Επίσης θα μπορώ φαντάζομαι αργότερα να βάλω και άλλη ROM έπειτα χωρίς pit.

Επειδή έχω καεί σε NOTE 3 παλαιότερα με Knox γιαυτό είμαι κάπως ..διστακτικός.

:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι καμιά σχέση. Οριζόντια δεν έχω lag.

με pit και repartition δεν παίζει να γίνει κανένα trip Knox έτσι? Επίσης θα μπορώ φαντάζομαι αργότερα να βάλω και άλλη ROM έπειτα χωρίς pit.

Επειδή έχω καεί σε NOTE 3 παλαιότερα με Knox γιαυτό είμαι κάπως ..διστακτικός.

:cool:

Κανείς δεν εγγυάται αν θα γράψει ή όχι. Συνήθως δεν γράφει. Από κει και πέρα είναι στο χέρι σου αν θα προχωρήσεις με το ρίσκο. Εμένα δεν είχε γράψει όταν από κιτ κατ πήγα σε λολιποπ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, πρόσφατα ανακάλυψα μια κουκίδα στην οθόνη του note 4 που όταν είναι εκτεθειμένο στο φώς φαίνεται πιο έντονα. Δεν είναι κάποια γρατσουνιά στην οθόνη, αλλά κάτι εσωτερικό, που φαίνεται σαν να έχει κάτι υγρό μέσα. Παραθέτω εικόνες πιο κάτω. Είναι dead pixel αυτό ? Ευχαριστώ.

Μοντέλο: N910C

Country of Origin: Vietnam

CSC country: Hungary

Link to comment
Share on other sites

...μου βγάζει πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας < Google play διακόπηκε

 

Με αυτό δε μου το εχει πεταξει... ακομα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι καμιά σχέση. Οριζόντια δεν έχω lag.

με pit και repartition δεν παίζει να γίνει κανένα trip Knox έτσι? Επίσης θα μπορώ φαντάζομαι αργότερα να βάλω και άλλη ROM έπειτα χωρίς pit.

Επειδή έχω καεί σε NOTE 3 παλαιότερα με Knox γιαυτό είμαι κάπως ..διστακτικός.

:cool:

 

Το δοκίμασα σε οριζόντια κι όντως δεν έχει λαγκ. Περίεργο. Κακή υλοποίηση από πλευράς σάμσουνγκ που δεν χωνεύεται δυστυχώς. Και δεν λέει να το διορθώσει και κάνουν και τα στραβά μάτια. Όσο για το αν θα γράψει ο knox πόσες φορές πέρασα την πολωνική και 2 φορές την BOC5 για να δω διαφορές και δεν έγραψε αλλά δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου κιόλας. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε.το εχω δοκιμασει ξανα αυτο. Λοιπον εχω πατησει στο κοκκινο μπλε πρασινο μαυρο, δεν εχει ασπρη κουκκιδα σαν καμενο πιξελ εκει, απλα εχει μια κουκκιδα σαν εσωτερικο γδαρσιμο που φαινεται σαν να εχει εσωτερικα καποιο ειδος υγρου μεσα σαν μια σταγονα νερου πολυ μικρη. Δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το ίδιο έπαθα με το note 3. Ξεκινάει σαν κουκιδα και μετά γινεται ολόκληρη γραμμή μιας και ξεκολλάει το digitizer. Service γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το ίδιο έπαθα με το note 3. Ξεκινάει σαν κουκιδα και μετά γινεται ολόκληρη γραμμή μιας και ξεκολλάει το digitizer. Service γρηγορα

 

Αχχ τοσο τυχερος ειμαι ρε φιλε..στην περιπτωση μου ομως εγω πηρα το κινητο πριν ενα μηνα περιπου απο kaizerstore με αποστολη για κυπρο, μενω κυπρο.θα μιλησω με το kaizer? Ή να βρω αντιπροσωπεια samsung στην κυπρο? Αν εχει.καλυπτεται στην εγγυηση λογικα ναι? Λογικα ζητω αλλαγη τηλεφωνου?? Εσενα φιλε τι εγινε στην περιπτωση σου?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις Ευρωπαϊκή εγγύηση. Το σάιτ της σαμσουνγκ λέει πως ο αντιπρόσωπος Κύπρου είναι η alpan electroline οπότε πας εκεί με το τηλέφωνο και την απόδειξη αγοράς. http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

σκόνη ανάμεσα στο digitizer και lcd λόγο κακών συνθηκών συναρμολογισης (τελευταία συχνό φαινόμενο από τότε που τα περισσότερα εργοστάσια της Samsung πήγαν από κινα στο Βιετνάμ για να μειώσουν εργατικό κόστος και να αυξηθούν κέρδη)
Link to comment
Share on other sites

Απενργοπoιηση του talkback για σημαςτικη βελτιωση αποκρισης recent apps ....:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει πως γίνεται το smart lock???πόση ώρα πρέπει να είναι σταθερό για να κλειδώσει????το δουλεύει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...