Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις γιατι τον τελευταιο καιρο στο task manager η εφαρμογη photos ειναι πανω πανω σε καταναλωση ραμ?εχει καποια ρυθμιση?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα τι εννοεις με αυτα τα 2 ; >.

 

Google is your friend

 

http://www.tenforums.com/tutorials/3577-user-account-control-uac-change-settings-windows-10-a.html

 

https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-defender

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο θέμα τελευταία. Έβαλα μια φωτογραφίας ως εικόνα κλειδώματος και όποτε ανοιγω τον υπολογιστή μου βγαζει άλλη (η κλασική παραλία της ms). Το επαναλαμβάνω και άντε πάλι. Κάποια στιγμή που άνοιξα το pc μου έβγαλε για κλάσματα του δευτερολέπτου την δική μου και αμέσως άλλαξε πάλι στην παραλία.....

Και σε εμένα το κάνει μου βγάζει κάθε μέρα και άλλο wall και ρωτάει κι όλας αν σου αρέσει αυτή η εικόνα αν όχι στην αλλάζει...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει μου βγάζει κάθε μέρα και άλλο wall και ρωτάει κι όλας αν σου αρέσει αυτή η εικόνα αν όχι στην αλλάζει...

 

Εσύ πρέπει να έχεις επιλέξει φωτογραφίες bing, γι' αυτό σου αλλάζει κάτι ρωτάει. Είναι η φωτογραφία της ημέρας από το bing. Εμένα δεν αλλάζει. Μου βγάζει μια συγκεκριμένη που είναι κι αυτή με την οποία έρχονται τα pc.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα επιλέξει τίποτα, πριν το update ειχα την φωτό που ειχα διαλεξει μόνο του το έκανε αλλα δεν με χαλάει κι όλας για αυτό δεν το εψαξα κι ολας

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα επιλέξει τίποτα, πριν το update ειχα την φωτό που ειχα διαλεξει μόνο του το έκανε αλλα δεν με χαλάει κι όλας για αυτό δεν το εψαξα κι ολας

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς άλλαξε η επιλογή.

Αν πας στις ρυθμίσεις μπορείς να βάλεις οποία θέλεις. Άλλα αν κατάλαβα καλά, σου καλάρεσε η τωρινή επιλογή......:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χτες ξεκίνησε αυτόματο update το pc στην επετειακή έκδοση των Windows και δεν είχα δει ότι δεν ήταν στη μπριζα με αποτέλεσμα όταν γύρισα σπίτι να έχει κλείσει πριν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. Όταν το άνοιξα έκανε επαναφορά στην προηγούμενη έκδοση. Πήγα ξανά στα updates Άλλα δεν το έβρισκε. Κατέβασα το exe για να κάνει install την επετειακή έκδοση το βράδυ, αλλά το πρωί που το είδα είχε κολλήσει στο 71%. Οπότε το έκλεισα και ξαναγύρισε στην προηγούμενη έκδοση. Αν δεν κάνω το update υπάρχει πρόβλημα? Θα ξαναέρθει αυτόματη ενημέρωση καποια στιγμη? Γιατί πάλι δεν βρίσκει κάποια ενημέρωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που σε γύρισε στην προηγούμενη έκδοση λογικά θα ξαναέρθει. Δοκιμασες να μπεις ρυθμίσεις-windows updates και πληροφορίες για το ιστορικό ενημερώσεων μεσα στην Microsoft? Eχει ολες τις ενημέρωσεις μέσα....

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που σε γύρισε στην προηγούμενη έκδοση λογικά θα ξαναέρθει. Δοκιμασες να μπεις ρυθμίσεις-windows updates και πληροφορίες για το ιστορικό ενημερώσεων μεσα στην Microsoft? Eχει ολες τις ενημέρωσεις μέσα....

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, πήγα στο εσωτερικό ενημερώσεων, έχει όλες τις ενημερώσεις που έγιναν αλλά όχι αυτή των επετειακών Windows, δεν το έχει ούτε σαν failed. Πάντως και τώρα που ξανακοιταξα δεν έχει ενημέρωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πήγα στο εσωτερικό ενημερώσεων, έχει όλες τις ενημερώσεις που έγιναν αλλά όχι αυτή των επετειακών Windows, δεν το έχει ούτε σαν failed. Πάντως και τώρα που ξανακοιταξα δεν έχει ενημέρωση.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Κατέβασέ την με το media creation tool της Microsoft. Και εμένα έκανε κάτι περίεργα και την πέρασα με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να στην εχει μέσα αφού στην είχε βγάλει εμένα π.χ μου γράφει ενημερωσεις για την έκδοση 1607 και η τελευταία είναι στις 13 που την εκανα κι όλας.ΚΒ3189866 μου γράφει. Λες να μπορω να στην στείλω? Δεν έχω δοκιμάσει να κλικαρω

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://support.microsoft.com/el-gr/kb/971058 Για μπες εδω εχει νομιζω την επετειακη μεσα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10ISO

Μπες εδώ και στα μισά της σελίδας θα βρεις το κουμπί "άμεση

λήψη εργαλείου" κατέβασε το MediaCreationTool και απλα Τρέξτο,με αυτό θα κανεις την αναβάθμιση στον τρέχοντα υπολογιστή ασχέτως αν εχεις κανει κράτηση η όχι..για την δωρεάν αναβάθμιση επέλεξε "Άμεση αναβάθμιση" ..

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ την με το media creation tool της Microsoft. Και εμένα έκανε κάτι περίεργα και την πέρασα με αυτόν τον τρόπο.

 

Κανονικά θα έπρεπε να στην εχει μέσα αφού στην είχε βγάλει εμένα π.χ μου γράφει ενημερωσεις για την έκδοση 1607 και η τελευταία είναι στις 13 που την εκανα κι όλας.ΚΒ3189866 μου γράφει. Λες να μπορω να στην στείλω? Δεν έχω δοκιμάσει να κλικαρω

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://support.microsoft.com/el-gr/kb/971058 Για μπες εδω εχει νομιζω την επετειακη μεσα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10ISO

Μπες εδώ και στα μισά της σελίδας θα βρεις το κουμπί "άμεση

λήψη εργαλείου" κατέβασε το MediaCreationTool και απλα Τρέξτο,με αυτό θα κανεις την αναβάθμιση στον τρέχοντα υπολογιστή ασχέτως αν εχεις κανει κράτηση η όχι..για την δωρεάν αναβάθμιση επέλεξε "Άμεση αναβάθμιση" ..

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks. Την ενημέρωση την είχε κατεβάσει από όσο βλέπω στο σκληρό γιατί έχει ένα φάκελο Windows 10upgrade, οπότε γι αυτό δεν βρίσκει ενημέρωση όταν πάω από system updates.

Κατέβασα τώρα το media creation tool και ξεκίνησα τη διαδικασία αναβάθμισης. Άντε να δούμε...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία ολα καλα θα πάνε, απλα αν δεν είναι φορτωμένο το pc σου θα κάνει πανω απο μισαωρο...

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλη επιτυχία ολα καλα θα πάνε, αν δεν είναι πολυ φορτωμένο το pc σου θέλει πανω απο μισαωρο τοσο έκανε εμένα...

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία ολα καλα θα πάνε, απλα αν δεν είναι φορτωμένο το pc σου θα κάνει πανω απο μισαωρο...

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά πάλι κόλλησε στο 71%. Κάτι παίχτηκε μάλλον την πρώτη φορά που πήγε να γίνει η αναβάθμιση μέσα από το system update και είχε κλείσει από μπαταρία. Γύρισε πάλι στο προηγούμενο version. Μπορώ να γυρίσω σε προηγούμενη κατάσταση πριν κάνω το αυτόματο update για την επετειακή έκδοση? Αυτή η δυνατότητα υπήρχε στα win7. Και να κάνω ξανά το αυτόματο update μέσα από system update.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

update κανεις απο τις ρυθμισεις ή απο την εφαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνεις μια επαναφορά και να Ξαναδοκιμασεις? Μάλλον για να σου κολλάει δεν θα έχει χώρο ο δίσκος. Σου βγάζει κάποιο σφάλμα?

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

update κανεις απο τις ρυθμισεις ή απο την εφαρμογη;

Αρχικά το update ήρθε από το system update αλλά δεν πρόλαβε να ολοκληρωθεί Γιατί έσβησε το λάπτοπ απο μπαταρία και λογικά εκεί οφείλονται το πρόβλημα. Δοκίμασα και με την εφαρμογή και το media creation tool Γιατί δεν το βρίσκει πλέον το update και κολλάει στο 71%.

 

Μήπως να κάνεις μια επαναφορά και να Ξαναδοκιμασεις? Μάλλον για να σου κολλάει δεν θα έχει χώρο ο δίσκος. Σου βγάζει κάποιο σφάλμα?

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, χώρο έχω αρκετό, σχεδόν άδειος είναι ο σκληρός. Αυτό σκέφτομαι, Μήπως μπορώ να κάνω επαναφορά προγενέστερη κατάσταση, δηλαδή μια ημέρα πριν κάνω το update των επετειακών ώστε να ξαναέρθει η αναβάθμιση μέσα από το system update. Αλλά δεν θέλω να χάσω αρχεία κλπ. Το ζήτημα είναι αν θα δουλέψει με αυτό τον τρόπο Γιατί είναι χρονοβόρα διαδικασία.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα backup τα αρχεια που θες να σωσεις αν και έχει επιλογή μα μην τα διαγραψεις όλα στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορματ το λαπτοπ μου κ περασα τα windows 10 Home αλλα δεν μπορω να τα ενεργοποιησω. Ξερετε αν υπαρχει κανενα κλειδι ενεργοποιησης? Δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις φορματ ποια εκδοση ειχες εγκατεστημενη; 7, 8.1 η 10;
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχες τα 7 δεν εκανες την δωρεαν αναβαθμιση στα 10 που ηταν σε ισχυ ως της 29 ιουλιου;
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχες τα 7 δεν εκανες την δωρεαν αναβαθμιση στα 10 που ηταν σε ισχυ ως της 29 ιουλιου;

 

Οχι. Κ τωρα ψαχνω να βρω κωδικο ενεργοποιηδης για τα 19 κ δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες την αναβαθμιση μεσω του windows update απο τα 7 στα 10 τοτε το κλειδι που ειχες γραφεται στον σκληρο.

Ακομα κ αν εκανες φορματ και μετα κανεις περασεις τα 10 το κλειδι δεν χανεται.

Οταν βαζεις τα 10 μετα το φορματ τα 10 δεν σου ζητουσαν κλειδι.

Αλλα για να γινει αυτο επρεπε να κανει πρωτα την δωρεαν αναβαθμιση ως της 29 Ιουλιου.

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες την αναβαθμιση μεσω του windows update απο τα 7 στα 10 τοτε το κλειδι που ειχες γραφεται στον σκληρο.

Ακομα κ αν εκανες φορματ και μετα κανεις περασεις τα 10 το κλειδι δεν χανεται.

Οταν βαζεις τα 10 μετα το φορματ τα 10 δεν σου ζητουσαν κλειδι.

Αλλα για να γινει αυτο επρεπε να κανει πρωτα την δωρεαν αναβαθμιση ως της 29 Ιουλιου.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου γιαωτη βοηθεια. Αλλα τωρα που δεν ειχα κανει την αναβαθμιση απο τα δωρεαν στα 10 κ εβαλα τα 10 τωρα αφουωεκανα φορματωυπαρχει καποια λυση??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...