Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες κερνάω μπύρα σε όποιο καλό παιδί κάνει upload την κυπριακή σε mega/drive/Dropbox γιατί μου σπάσανε τα νεύρα....
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες αυτό. Από ότι μου είπαν σε άλλο τοπικ δουλεύει το νοβα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moletag.galaxy.s4.remote

Δούλεψε μια χαρά. Σε ευχαριστώ.

Περίεργο μου φάνηκε ότι δεν έχουν τις εντολές για ένταση φωνής της nova.

Κατά τ'άλλα είναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου το έκανε και εμένα...μήπως έχεις βάλει ως χώρο αποθήκευσης την κάρτα μνήμης?μόλις την αφαίρεσα δούλεψε κανονικά και δεν μου το έκανε ξανά!

Ετσι το ειχα και εγώ (αποθήκευση στην microsd). Θα δοκιμάσω να το αλλάξω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

κανε μια χειροκινητη αναζητηση μονος σου μηπως στην βγαλει!

 

Δεν βγαζει αναβαθμιση ουτε στο κινητο ουτε στο kies . Δηλαδη η μονη δυνατοτητα να εγκατασταθει η αναβαθμιση μεχρι στιγμης ειναι να την κατεβασουμε κ να την περασουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζει αναβαθμιση ουτε στο κινητο ουτε στο kies . Δηλαδη η μονη δυνατοτητα να εγκατασταθει η αναβαθμιση μεχρι στιγμης ειναι να την κατεβασουμε κ να την περασουμε ?

Μόλις δοθεί επίσημα θα είναι διαθέσιμη OTA και μέσω KIES.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι εσάς η μνήμη ράμ είναι πάντα τόσο γεμάτη εμένα δεν πέφτει ποτέ κάτω από 2gb δηλαδή είναι πάντα σχεδόν γεμάτη . έχω γερμανική ρομ lollipop ενώ με 4.4.4 δεν θυμάμαι να ήταν έτσι [ATTACH]58796[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι εσάς η μνήμη ράμ είναι πάντα τόσο γεμάτη εμένα δεν πέφτει ποτέ κάτω από 2gb δηλαδή είναι πάντα σχεδόν γεμάτη . έχω γερμανική ρομ lollipop ενώ με 4.4.4 δεν θυμάμαι να ήταν έτσι [ATTACH]58796[/ATTACH]

Μας ενδιαφέρει να κάνει καλή διαχείριση, κάτι που το κάνει τέλεια. Και όχι πόσο μένει ελεύθερη. Δεν έχεις πρόβλημα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτι έχει γίνει με το κινητό ...ενώ ίντερνέτ πιάνω κανονικά μου δηχνει και 4g σήμα δεν μπορώ να κάνω καμιά κλήση και μου λέει ότι δεν έχω σήμα. Από αυτό στέλνω τώρα και έχω την 5.0.1 γερμανική. ..γνωρίζετε κάτι? ???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κερνάω μπύρα σε όποιο καλό παιδί κάνει upload την κυπριακή σε mega/drive/Dropbox γιατί μου σπάσανε τα νεύρα....

Τελικά την κατέβασα από αυτό το σάητ του εξής τυπά.

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την κατέβασα από αυτό το σάητ του εξής τυπά.

 

Φίλε κατάφερες να την περάσεις κανονικά χωρίς πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ναι την πέρασα με ότιν πριν από λίγο πάνω από τη γερμανική λολιπόπ και μέχρι στιγμής φαίνεται μια χαρά. έχει κάτι εφαρμογές της βόντα μέσα που δεν έχουν επιλογή τη σιτα βόντα κύπρου :wacko:
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να πληροφορίσω ότι πριν λίγη ώρα το έβγαλε προσφορά το Πλαίσιο στα 549 ευρώ..

 

Σημαντική βουτιά έστω και καθυστερημένα αν και σίγουρα ένας λόγος που μπορεί να προκύπτει αυτό είναι ο ερχομός του s6…

 

ΥΓ: Καλύτερα να γράφουμε στην "Διαθεσιμότητα και αγορά" για αλλαγές στις τιμές… :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια....πολυ θαψιμο ή ειναι η ιδεα μου....

 

http://www.phonearena.com/news/Living-with-the-Samsung-Galaxy-Note-4-week-2-Lag-What-lag_id67623

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια....πολυ θαψιμο ή ειναι η ιδεα μου....

 

http://www.phonearena.com/news/Living-with-the-Samsung-Galaxy-Note-4-week-2-Lag-What-lag_id67623

 

εδω το αντιθετο λεει παντως ! http://www.technobuffalo.com/2015/03/25/galaxy-note-sale-best-buy/

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια....πολυ θαψιμο ή ειναι η ιδεα μου....

 

http://www.phonearena.com/news/Living-with-the-Samsung-Galaxy-Note-4-week-2-Lag-What-lag_id67623

Μην σε απασχολεί. Προφανώς η χρήση του τύπου, είναι να ξεκλειδώνει την συσκευή και να ανοίγει ,recent apps.

 

Lag υπάρχει αλλά είναι αμελητέο. Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ξέραμε από παλαιότερες συσκευές Samsung. Και στο φινάλε μιλάμε για δέκατα του δευτερολέπτου.

Όμως οι λειτουργίες του Note σε σχέση μ ένα iPhone πχ το κάνουν πολύ πιο γρήγορο σε πραγματική χρήση.

Επειδή δουλεύω πολύ με το tablet μου Note 8, δεν μπόρεσα να αντέξω το Air πάνω από ένα μήνα. Το έδωσα στην γυναίκα μου και γύρισα στο lagάτο Ν8 που όμως αυξάνει την παραγωγικότητα μου με τις λειτουργίες του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην σε απασχολεί. Προφανώς η χρήση του τύπου, είναι να ξεκλειδώνει την συσκευή και να ανοίγει ,recent apps.

 

Lag υπάρχει αλλά είναι αμελητέο. Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ξέραμε από παλαιότερες συσκευές Samsung. Και στο φινάλε μιλάμε για δέκατα του δευτερολέπτου.

Όμως οι λειτουργίες του Note σε σχέση μ ένα iPhone πχ το κάνουν πολύ πιο γρήγορο σε πραγματική χρήση.

Επειδή δουλεύω πολύ με το tablet μου Note 8, δεν μπόρεσα να αντέξω το Air πάνω από ένα μήνα. Το έδωσα στην γυναίκα μου και γύρισα στο lagάτο Ν8 που όμως αυξάνει την παραγωγικότητα μου με τις λειτουργίες του.

 

Εχοντας Ν3 και Ν4 μπορω να πω οτι το Ν4 επι kitkat ειχε περισσοτερα θεματακια....(το Note 3 το αφησα σε πολυ καλη κατασταση) με την ελευση και της 2ής lollipop το τηλεφωνο συνολικα εγινε πολυ καλυτερο και ειδικα με χρηση nova (με TW ειναι πιο αργο) πολυ ανετο στην χρηση....μοναδικες ιδιοτροπιες που εχω παρατηρησει η γνωστη καθυστερηση στο ανοιγμα gallery(με χρηση sd -μετα νερο) και ενα κολλημα στιγμιαιο που βλεπω οταν βγαζω φωτογραφια και παταω να κανω αμεση προεπισκοπηση της φωτογραφιας ..εκει κολλαει στιγμιαια ...και οταν θελω αμεσα να την κανω αμεσως μετα επισυναψη μεσω μιας αλλης εφαρμογης...εκει καθυστερει να ανοιξει το menu....

Βεβαια σε αυτο ισως εχει να κανει το οτι περασα την ολλανδικη πανω απο την γερμανικη 5.0.1....

Για το recent apps απενεργοποησα το talkback και ειδα βελτιωση...

Παντως αυτα που λεει ο τυπος ειναι τραβηγμενα.....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω την Κυπριακή 5.0.1 αλλά έτσι προς το τέλος μου έβγαζε αυτό: volume size is too big και σταματούσε.

Τελικά κατέβασα την Ολλανδική, πέρασε μια χαρά, τώρα αναμένω να δω πως θα πάει.

Εντωμεταξύ την πέρασα απευθείας πάνω από την 4.4.4. Νομίζετε θα υπάρχει πρόβλημα?

 

Απο sammobile την κατεβασες? η ολλανδικη ποια ειναι γιατι δε μπορω να τη βρω στο site

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Απο sammobile την κατεβασες? η ολλανδικη ποια ειναι γιατι δε μπορω να τη βρω στο site

 

http://samsung-updates.com/device/?id=SM-N910F

 

ειναι η ΤPD....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που θα ήθελα να τονίσω για τη μπαταρία είναι άσχετα με το αν τελειώνει γρήγορα για κάποιους η όχι η απίστευτη ταχεία φόρτιση.. Πραγματικά φορτίζει απίστευτα γρήγορα το κινητό με το γνήσιο φορτιστή..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια αναβάθμιση (δεν είδα ακόμα τι και πως , μόλις πάω σπίτι θα το κοιταξω) έχω το F αγορασμενο απο ελλαδα και παροχο wind

Ξέρει κανένας τι είναι? ?

 

 

 

Άκυρο. ..τελικα ήταν αναβάθμιση galaxy app -link platform..

Απλα ετσι οπως ειχε έρθει η ειδοποίηση νόμιζα ότι είναι καμιά Lolipop. .

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω άρχισαν η αναβαθμίσεις. Η ελληνική τι αρχικα έχει.όχι vodafon. ελληνική καθαρη εννοώ..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...