Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ακόμα το Note, αλλά μην νομίζεις ότι στο Μ8 ανοίγει την φωτο ακαριαία. Και μάλιστα σ αυτό οι φωτο είναι 2mb όχι 6 που είναι του Note.

Μια ανορθοδοξη λύση είναι να επιλέξεις απο τις ρυθμίσεις της κάμερας μα σου κάνει προβολή της φώτο αυτόματα. Εκει δεν υπάρχει καθυστέρηση.

Οποια Κάρτα και αν έχεις δεν ανοίγει ακαριαία...εχω την evo και κολλάει...αν αλλάξω την αποθήκευση στο τηλέφωνο ανοίγει αστραπιαία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Format στην κάρτα μνήμης μέσα από το τηλέφωνο είχες κάνει πριν τη χρήση της? Συνήθως παίζει ρόλο και αυτό έχω παρατηρήσει. . Edited by stergios_ath
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Με KitKat ήταν απαράδεκτο και το είχα βγάλει κατευθείαν. Με lolipop παίζει άψογα και έχω μόνιμα κλείδωμα ενεργό με αποτύπωμα. Ακούει χωρίς πρόβλημα πλέον...

 

Εγώ που ακόμα είμαι με το kitkat δεν εχω κανένα πρόβλημα, ειναι θέμα πως κανεις το αποτύπωμα, είχα βρει παλιά ένα βίντεο που είχε βάλει ένα παιδί εδω και έλεγε πως και το έκανα και δουλεύει άψογα. Εχει πολλά βίντεο που μπορεί κάποιος να βρει τροπο σωστό για το αποτύπωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Format στην κάρτα μνήμης μέσα από το τηλέφωνο είχες κάνει πριν τη χρήση της? Συνήθως παίζει ρόλο και αυτό έχω παρατηρήσει. .

 

Πάντα κανω φορματ την κάρτα στο τηλ ομως διαφορα δεν εχω δει σε αυτο το θέμα. Ειναι θέμα λειτουργικού. Στο S6 που το έψαξα ειδικά αυτο πάει σφαίρα κατι σαν ιφον. Μακάρι με κάποια αναβάθμιση να φτιάξει και στο νότε

Link to comment
Share on other sites

Format στην κάρτα μνήμης μέσα από το τηλέφωνο είχες κάνει πριν τη χρήση της? Συνήθως παίζει ρόλο και αυτό έχω παρατηρήσει. .

Αν αναφέρεσαι σε εμένα τότε ναι του είχα κάνει μόλις την έβαλα....αλλά και πάλι τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε Κιτ Κατ είμαι και δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα..

Θα κοιτάξω κάνα βιντεάκι. Αν θέλετε να ποστάρετε κάτι συγκεκριμένο να με βοηθήσετε θαμαι υπόχρεος..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε Κιτ Κατ είμαι και δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα..

Θα κοιτάξω κάνα βιντεάκι. Αν θέλετε να ποστάρετε κάτι συγκεκριμένο να με βοηθήσετε θαμαι υπόχρεος..:)

 

Δεν θυμάμαι σε πιο νήμα ηταν και αν ηταν εδω στο νότε η στο s5.

Link to comment
Share on other sites

Εδω μπορειτε να δειτε το σκαλωμα...το οποιο οταν τραβαω φωτογραφια με το κινητο απο κατασταση idle και κανω προεπισκοπηση καποιες φορες ειναι και πιο εντονο...

 

https://www.dropbox.com/s/nbm5qjg9npc096o/video%2011-4-15%20-%2000%2030%2038.mov?dl=0

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εδω μπορειτε να δειτε το σκαλωμα...το οποιο οταν τραβαω φωτογραφια με το κινητο απο κατασταση idle και κανω προεπισκοπηση καποιες φορες ειναι και πιο εντονο...

 

https://www.dropbox.com/s/nbm5qjg9npc096o/video%2011-4-15%20-%2000%2030%2038.mov?dl=0

 

Τα ίδια χάλια φίλε μου και το δικό μου και καμία φορά πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

και σε καρτα (evo) και σε τηλεφωνο το ιδιο....το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι εχω περασει 2 lollipop καπακι την μια πανω στην αλλη (γερμανικη ολλανδικη)!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

και σε καρτα (evo) και σε τηλεφωνο το ιδιο....το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι εχω περασει 2 lollipop καπακι την μια πανω στην αλλη (γερμανικη ολλανδικη)!!

Εγώ τρέχω kitkat

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επίσημη lollipop hungary με καθαρή ota εγκατάσταση και δεν μου το κάνει ούτε στην Κάρτα (evo 16) ούτε στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Εντέλει σε Wind θα έρθει η αναβάθμιση για Note;

 

Παντού θα έρθει. Απλά δεν γνωρίζουμε πότε. Υπομονή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Επειδή δεν γνωρίζω πως συμπεριφέρεται το εργαλείο από θέμα μπαταρίας σε αναμονή, είναι λογικό που έχασα ένα 3% σε flight mode σε 7 ωρες; Ευχαριστώ.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Επειδή δεν γνωρίζω πως συμπεριφέρεται το εργαλείο από θέμα μπαταρίας σε αναμονή, είναι λογικό που έχασα ένα 3% σε flight mode σε 7 ωρες; Ευχαριστώ.:)

Να υπολογίζεις περίπου -1% ανά 2 ώρες σε κανονική λειτουργία.flight mode προσωπικά δεν το εχω αφήσει αλλά πιστεύω πως το ίδιο θα είναι (λογικά πρέπει λιγότερη κατανάλωση) ...λέω το ίδιο γιατί στο σημείο πού το αφήνω το βράδυ εχω πολύ καλό σήμα οπότε θεωρητικά δεν ψάχνει ούτως ώστε να έχει κατανάλωση!

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζεις περίπου -1% ανά 2 ώρες σε κανονική λειτουργία.flight mode προσωπικά δεν το εχω αφήσει αλλά πιστεύω πως το ίδιο θα είναι (λογικά πρέπει λιγότερη κατανάλωση) ...λέω το ίδιο γιατί στο σημείο πού το αφήνω το βράδυ εχω πολύ καλό σήμα οπότε θεωρητικά δεν ψάχνει ούτως ώστε να έχει κατανάλωση!

 

Άρα είμαι σε φυσιολογικά επίπεδα. Όσο πάω το ερωτεύομαι..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άρα είμαι σε φυσιολογικά επίπεδα. Όσο πάω το ερωτεύομαι..:O

Αν και μεγαλουτσικη κατανάλωση για fly mode, δικαιολογείται με τόσες έξτρα λειτουργίες που διαθέτουν μόνο τα Note.

Του συγχωρώ ακόμα και τα μικρο λαγκ γιατί σε πραγματική χρήση είναι τόσο παραγωγικό που το κάνει να είναι ουσιαστικά το πιο γρήγορο smartphone σ αυτά που κάνεις.

 

Και κατι άλλο πολυ σημαντικό υπερ των Note:

Δεν ξέρω πως γίνεται το Note 2 και Note8 που διαθέτουν hardware παλαιότερο απο το S4 να τρέχουν αξιοπρεπεστα μεχρι σήμερα, την ώρα που το S4 μου σπάει τα νεύρα οποτε υο πιάνω στα χέρια μου.

Αντιθέτως το Note 8, δεν μ ενοχλεί όταν το δουλεύω αμέσως μετα το Μ8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν και μεγαλουτσικη κατανάλωση για fly mode, δικαιολογείται με τόσες έξτρα λειτουργίες που διαθέτουν μόνο τα Note.

Του συγχωρώ ακόμα και τα μικρο λαγκ γιατί σε πραγματική χρήση είναι τόσο παραγωγικό που το κάνει να είναι ουσιαστικά το πιο γρήγορο smartphone σ αυτά που κάνεις.

 

Και με 147 εφαρμογές μέσα εκ των οποίων όλες οι βαριές και ενεργοβόρες (FB, Messenger, Viber κ.λ.π). Απλά το G3 σε αναμονή είναι αξεπέραστο.

Όσο για το λαγκ που λες, προέρχομαι από τον Mr.Lag οπότε δεν έχω κανένα παράπονο.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και μεγαλουτσικη κατανάλωση για fly mode, δικαιολογείται με τόσες έξτρα λειτουργίες που διαθέτουν μόνο τα Note.

Του συγχωρώ ακόμα και τα μικρο λαγκ γιατί σε πραγματική χρήση είναι τόσο παραγωγικό που το κάνει να είναι ουσιαστικά το πιο γρήγορο smartphone σ αυτά που κάνεις.

 

Και κατι άλλο πολυ σημαντικό υπερ των Note:

Δεν ξέρω πως γίνεται το Note 2 και Note8 που διαθέτουν hardware παλαιότερο απο το S4 να τρέχουν αξιοπρεπεστα μεχρι σήμερα, την ώρα που το S4 μου σπάει τα νεύρα οποτε υο πιάνω στα χέρια μου.

Αντιθέτως το Note 8, δεν μ ενοχλεί όταν το δουλεύω αμέσως μετα το Μ8.

 

Εγώ απορώ πως άφησες τη σειρά για να πας σε άλλο κινητό. Νομίζω για τους περισσότερους, μια φορά Note, πάντα Note.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως άφησες τη σειρά για να πας σε άλλο κινητό. Νομίζω για τους περισσότερους, μια φορά Note, πάντα Note.

Ναι αυτό όντως ισχύει....δε θα μπορούσα εγώ μετά το note 3 να πάω σε άλλο εκτός note !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως άφησες τη σειρά για να πας σε άλλο κινητό. Νομίζω για τους περισσότερους, μια φορά Note, πάντα Note.

 

Μετά από κάπου στις 35 συσκευές , Note 1,2,3,4 μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλες οι άλλες συσκευές είναι της σειράς. Ο wacom digitizer κάνει τη μεγάλη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως άφησες τη σειρά για να πας σε άλλο κινητό. Νομίζω για τους περισσότερους, μια φορά Note, πάντα Note.

Χρόνια Πολλά.

Γιώργο δεν ξέμεινα ποτέ από Note :)

Απλά δοκίμασα τον συνδιασμο νορμάλ smartphone με Note tablet.

Αυτό που με έσπρωξε να το κάνω ήταν το απογοητευτικο design του Note 3.

Μου έλειψαν όμως οι ευκολίες του γιατί με tablet δεν μπορείς να τις έχεις παντού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...