Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο φωτογραφική φίλε μου προς το παρόν.. Τίποτα άλλο.. Εκτός αν ρουταρεις..

 

[OFFTOPIC]

Αν ρουταρεις πως αλλαζεις το ρολοι κλειδωματος Στη lockscreen?

επισης δεν παιρνει xposed η 5.0.1 .. :-(

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[OFFTOPIC]

Αν ρουταρεις πως αλλαζεις το ρολοι κλειδωματος Στη lockscreen?

επισης δεν παιρνει xposed η 5.0.1 .. :-(

όντως.. Δεν γνωρίζω όμως πως φεύγει το ρολόι :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να καρφιτσώσουμε στην status bar μια σημείωση που κάναμε με το snote ή με το ενεργό σημείωμα; Είναι μια επιλογή που την έχει το Colornote για παράδειγμα και είναι πολύ πρακτική.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το ψυχολογικό της υπόθεσης κάτοχος του c και έχω lollipop από 26/3..στην αρχή στο antutu είχε βγάλει 53.000. Εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω περάσει το 45.000. Είναι δυνατόν;;;

Σοβαρό πρόγραμμα βρήκες να σου δημιουργήσει ψυχολογικό.... ποτέ μου δεν το είχα σε εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρό πρόγραμμα βρήκες να σου δημιουργήσει ψυχολογικό.... ποτέ μου δεν το είχα σε εκτίμηση.

Εχω και εγω τα ψυχολογικα μου..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω τα ψυχολογικα μου..χαχαχα

 

πρεπει να το τρεξεις με το κινητο να ειναι κρυο! αμα το εχεις δουλεψει λιγο νωριτερα δεν βγαζει ψηλα αποτελεσματα! αλλα οπως λενε και τα παιδια μην το κοιτας αυτο! χαρειτε τα κινητα σας και μην ασχολειστε με αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πάει καθόλου καλά με το Lollipop σε αυτό το κινητό :angry: και δεν ξέρω με ποιον να τα πάρω, την Samsung ή την Google?

Κάποιος έκανε χοντρή *******.

Εξηγούμε...

Το κινητό όταν το αγόρασα είχε KitKat και κακώς από ότι φαίνεται έβαλα την Γερμανική Lollipop, η οποία μου παρουσίαζε το πρόβλημα με το κρασάρισμα των επαφών και έσκιζε την μπαταρία.

Έπειτα είπα να βάλω την Ολλανδική, όπου και με αυτή είμαι τώρα, με καθαρό restore από πριν και μετά την εγκατάσταση.

Και την μια δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά κλαίω μια 64GB Sandisk (έγινε write protected) και τώρα κάθε φορά που πατάω την κάμερα μου βγάζει ότι κράσαρε και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής για να μπορώ να την χρησιμοποιήσω.

Τραγικά πράγματα :angry:

Link to comment
Share on other sites

το οτι καποιος πειραζει τα official περναει αλλα απο αλλες χωρες ξανα περναει αλλα απο αλλες χωρες δεν παει να πει οτι φταιει h google & samsung! hard reset ολα απο την αρχη μπας και στρωσει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πάει καθόλου καλά με το Lollipop σε αυτό το κινητό :angry: και δεν ξέρω με ποιον να τα πάρω, την Samsung ή την Google?

Κάποιος έκανε χοντρή *******.

Εξηγούμε...

Το κινητό όταν το αγόρασα είχε KitKat και κακώς από ότι φαίνεται έβαλα την Γερμανική Lollipop, η οποία μου παρουσίαζε το πρόβλημα με το κρασάρισμα των επαφών και έσκιζε την μπαταρία.

Έπειτα είπα να βάλω την Ολλανδική, όπου και με αυτή είμαι τώρα, με καθαρό restore από πριν και μετά την εγκατάσταση.

Και την μια δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά κλαίω μια 64GB Sandisk (έγινε write protected) και τώρα κάθε φορά που πατάω την κάμερα μου βγάζει ότι κράσαρε και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής για να μπορώ να την χρησιμοποιήσω.

Τραγικά πράγματα :angry:

Το σίγουρο είναι ότι δεν φταίει η lollipop γι αυτό το πρόβλημα. Για αρχή κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή της κάμερας και στο πρώτο άνοιγμα να δηλώσεις σαν χώρο αποθήκευσης την εσωτερική μνήμη του κινητού. Επίσης αφαίρεσε και την κάρτα μνήμης και δες πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

το οτι καποιος πειραζει τα official περναει αλλα απο αλλες χωρες ξανα περναει αλλα απο αλλες χωρες δεν παει να πει οτι φταιει h google & samsung! hard reset ολα απο την αρχη μπας και στρωσει!

 

Συγγνώμη φίλε, αλλά εδώ έχει βουίξει όλο το ίντερνετ για τα προβλήματα του lollipop και εσύ μου λες ότι φταίω εγώ? Πλάκα μου κάνεις?

Εγώ ξέρω ότι αγόρασα κινητό τηλέφωνο 850€ και μόνο προβλήματα έχω. Η εμπειρία της συσκευής από τότε που έκανα την αναβάθμιση είναι ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΉ και ναι τα έχουν κάνει κουλουβάχατα και οι δύο εταιρείες από ότι φαίνεται.

Περιμένω να βγει η EUR rom και θα βάλω εκείνη και ακόμα καλύτερα 5.02 αν βγάλουν και δεν πάνε κατευθείαν στην 5.1.

 

Truckman αυτό έκανα, clear cache, αλλά δεν έβγαλα την ολοκαίνουρια 64GB Samsung EVO microsd κάρτα που έβαλα, αφού όπως προανάφερα την προηγούμενη SanDisk 64 την κλαίω!

 

Πάντως αν είναι θέμα της Rom, υπάρχει τρόπος να δω ποια είχε πριν κάνω την αναβάθμιση, ώστε να βάλω εκείνης της χώρας?

Link to comment
Share on other sites

 

Truckman αυτό έκανα, clear cache, αλλά δεν έβγαλα την ολοκαίνουρια 64GB Samsung EVO microsd κάρτα που έβαλα, αφού όπως προανάφερα την προηγούμενη SanDisk 64 την κλαίω!

 

Πάντως αν είναι θέμα της Rom, υπάρχει τρόπος να δω ποια είχε πριν κάνω την αναβάθμιση, ώστε να βάλω εκείνης της χώρας?

Εγώ σου είπα να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και όχι μόνο clear cache.

Για το δεύτερο που ρωτάς, πάρε τηλέφωνο στη samsung και δίνοντας το imei θα σου πούν.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε, αλλά εδώ έχει βουίξει όλο το ίντερνετ για τα προβλήματα του lollipop και εσύ μου λες ότι φταίω εγώ? Πλάκα μου κάνεις?

Εγώ ξέρω ότι αγόρασα κινητό τηλέφωνο 850€ και μόνο προβλήματα έχω. Η εμπειρία της συσκευής από τότε που έκανα την αναβάθμιση είναι ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΉ και ναι τα έχουν κάνει κουλουβάχατα και οι δύο εταιρείες από ότι φαίνεται.

Περιμένω να βγει η EUR rom και θα βάλω εκείνη και ακόμα καλύτερα 5.02 αν βγάλουν και δεν πάνε κατευθείαν στην 5.1.

 

Truckman αυτό έκανα, clear cache, αλλά δεν έβγαλα την ολοκαίνουρια 64GB Samsung EVO microsd κάρτα που έβαλα, αφού όπως προανάφερα την προηγούμενη SanDisk 64 την κλαίω!

 

Πάντως αν είναι θέμα της Rom, υπάρχει τρόπος να δω ποια είχε πριν κάνω την αναβάθμιση, ώστε να βάλω εκείνης της χώρας?

 

Όπως λέει και ο φίλος truckman δεν φταίει η λολλιποπ! Στο νοτελι τουλάχιστον είμαι μια από τις καλύτερες που κυκλοφορεί! Σχεδον απροβλιματιστει και χωρίς θέματα μπαταρίας που έχουν όλα κλπ κλπ! Το κινητό πάει σφαίρα έχουν φύγει τα περισσότερα λαγκ και η μπαταρία είναι στα ίδια και λίγο καλύτερη με την αναμονή της συσκευής να είμαι πολύ καλύτερη από την κιτ κατ! Κάτι δεν έκανες καλά λοιπόν και αντιμετωπίζεις κάποια προβλήματα ακόλουθα τις οδηγίες του truckman

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο. Ακόμα και οι εφαρμογές που χρησιμοποιεί καθένας μας.

Έχω βάλει στο Edge την ρωσική lollipop και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα για τις SD cards που καταστρέφουν οι Samsung συσκευές και όλως τυχαίως είναι άλλων εταιρειών, συμβαίνει από την εποχή του S3 και είναι πολύ ύποπτο αν σκεφτούμε ότι δεν συμβαίνει πότε σε samsung sd cards.

Πάντως είναι κανόνας όταν κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να αφαιρούμε την κάρτα πριν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για τις SD cards που καταστρέφουν οι Samsung συσκευές και όλως τυχαίως είναι άλλων εταιρειών, συμβαίνει από την εποχή του S3 και είναι πολύ ύποπτο αν σκεφτούμε ότι δεν συμβαίνει πότε σε samsung sd cards.

Επειδή τα τελευταία χρόνια πολλοί αναφέρουν ότι τους καίγονται sd σε samsung συσκευές και μάλιστα πολλές φορές καινούργιες ήθελα να αναφέρω ότι έχω μια SanDisk εδώ και 6 χρόνια η οποία έχει αλλάξει 3 συσκευές samsung (star, s3, note 4 ) αλλά ακόμα ζει και βασιλεύει :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα τελευταία χρόνια πολλοί αναφέρουν ότι τους καίγονται sd σε samsung συσκευές και μάλιστα πολλές φορές καινούργιες ήθελα να αναφέρω ότι έχω μια SanDisk εδώ και 6 χρόνια η οποία έχει αλλάξει 3 συσκευές samsung (star, s3, note 4 ) αλλά ακόμα ζει και βασιλεύει :D

 

Και εγώ μία από τα ίδια. Apacer 8GB σε S1, Samsung 32GB σε S3 και Sandisk 64 GB σε Note 3 και Note 4. Όλες ζουν και βασιλεύουν. Ειδικά η Sandisk γράφει καθημερινά 2-3 GB τα οποία μετά σβήνονται.

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε κάψει δύο 32αρες SanDisk το s4.. πήρα samsung και ηρέμησα 2 χρονάκια τώρα δεν έχω το παραμικρό... Προφανώς και δεν φταίει το Lollipop για τα προβλήματα του φίλου... Από day1 που το έχω σε εξαιρετικά βαριά χρήση πάει μια χαρά .. σήμερα λέω να περάσω και του Ισραήλ που λένε ότι είναι ακόμα πιο smooth..
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Ισως να το ξερετε αλλα οι sandisk ειδικα εχουν πολυ καλη αντιπρισωπεια (Δαμκαλιδης) που αντικαθιστα τις καμμενες sd.
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο. Ακόμα και οι εφαρμογές που χρησιμοποιεί καθένας μας.

Έχω βάλει στο Edge την ρωσική lollipop και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα για τις SD cards που καταστρέφουν οι Samsung συσκευές και όλως τυχαίως είναι άλλων εταιρειών, συμβαίνει από την εποχή του S3 και είναι πολύ ύποπτο αν σκεφτούμε ότι δεν συμβαίνει πότε σε samsung sd cards.

Πάντως είναι κανόνας όταν κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να αφαιρούμε την κάρτα πριν.

 

Φίλε αυτό το ότι είναι κανόνας να βγάζουμε την MicroSD, πριν την επαναφορά πρώτη φορά το ακούω.

Πάντως για να μην παρεξηγηθώ, προσωπικά, πρώτη φορά μου "καίει" κάρτα το κινητό και είχα S3 και S4 στο παρελθόν!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λόγο ότι το θέμα αρχίζει να με εκνευρίζει, γιατί πάλι και σήμερα κρασάρει η κάμερα, παρόλο που την "καθάρισα". Έκανα και format την νέα MicroSD.

Το κινητό το πηρά από Βερολίνο, από κατάστημα Saturn και είχε μέσα O2 εικονίδια, KitKat Γερμανική, οπότε ερώτηση, να ξαναπεράσω την αντίστοιχη Γερμανική O2 Lollipop ή να κάνω downgrade στην αντίστοιχη αρχική KitKat, με την προϋπόθεση ότι δεν θα γίνει *******α με τον counter?

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει δώσει την αναβάθμιση σε Ρουμανία στις 16/04/2015. Αλλά φυσικά όχι ακόμη στην Ελλάδα. Γιατί έτσι αντιλαμβανόμαστε τις δουλειές στην Ελλάδα. τσπ την αναβάθμιση για όποιον θέλει την βρίσκει εδώ Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με την BOC5 το scrolling είναι αρκετά πιο smooth..
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είχες νωρίτερα?

Ολλανδική BOC3 και πιο πριν την γερμανική. ειδικά στο tapatalk φαίνεται η διαφορά. Δεν βλέπω κάτι άλλο πάντως και από μπαταρία θα δείξει σε 2-3 μέρες ..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...