Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως αυτο παρατηρησα και εγω.εαν μειωσεις δυο κλικ την ενταση σταματαει.σε οποια συσκευη εβαλα την wind Μου χεσε μεσα.μαλιστα νμα πω οτι την καρτα σιμ την αλλαξα πριν λιγες ημερες με νεοτερη μηπως δειξει το lte αλλα που!!!!!!!!!!!!!!ενω μολις εβαλα σιμ της κοσμοτε εδειξε το lte αμεσα (παντα σαν επιλογη εννοουμε).μολις ξαναβαλα την wind παλι χαθηκε η επιλογη

 

Είχα και εγώ αυτό το θέμα με το LTE της wind όσο ήμουν με kit kat… Αναβαθμίζοντας σε lollilop λύθηκε το πρόβλημα…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά να πώ και εγώ τα προβλήματα μου μπας και έχετε και εσείς καμιά λύση η καμιά ιδέα γενικά ή καμια γνώμη??? Μην με βρίσετε για το μεγάλο κείμενο...

Τον τελευταίο καιρό (απο τότε ειδικά που το πήρα πίσω απο το σέρβις) αρκετά συχνά (καμια 10αρια φορές τουλάχιστον μέχρι τώρα) όταν φορτώνω την κάμερα μ βγάζει σφάλμα και δν ανοίγει καθόλου η αν ανοίξει κάποιες φορές δεν θα δείχνει τπτ απλά μαύρα...μέχρι να κάνω ριστάρτ το κίν τουλάχιστον...επίσης μου έχει ξανατύχει όπως παλιότερα να κολλήσουν τα γουιτζετ της αρχικής οθόνης...πχ το ρολόι να λέει 12:30 και να είναι 15:30 ξέρω εγω...το μικρό ρολόι πάνω στην μπαρα θα λέει την κανονική αλλα το γουιτζετ οχι...κ αν προσπαθώ να το βγάλω μένει κολλημένο εκει μέχρι να κάνω ρισταρτ...η τα βήματα πχ μπορει να είναι κολλημένα απο χθεσινή μέρα μέχρι να κάνω ρισταρτ...κ μιλάω για ντιφολτ γουιτζετ οχι απο άλλα...επίσης δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές άλλες περα απο τα βασικα πχ βαιμπερ,φβ,τουιτερ κλπ...ουτε άλλους λαουντσερ πχ νοβα κλπ...επισης καμιά φορά που μιλαω και δεν ξέρω αν είναι δικό μου το πρόβλημα του κιν δλδ η της Wind που έχω αλλα εκεί που μιλάω μετα απο λίγο μπορει να ακούω τον άλλον σαν να είναι μεσα στο πηγαδι που λέμε και μετα απο λίγο να φτιάξει παλι...αλλα δεν ακούω παρασιτα η στατικό ηλεκτρισμο που λένε οι αλλοι...δν ξέρω τι σκαλώματα έχει φάει το δικό μου....και είμαι και ακόμα σε Κιτ Κατ ενώ ένα παιδί στη δουλειά που έχει το C του είχε βγάλει απντεητ απο μόνο του το κιν για την λολιποπ...Απο κωτσόβολο το είχα πάρει το δεκέμβριο το δικό μου το F οπότε υποθέτω είναι ελληνικό...ξερετε εσείς ποτε θα βγάλει λολιποπ κ για εμας? Βαριεμαι να μπλέξω να περάσω ξένες ολλανδικες γερμανικες κλπ απλά για να παω σε λολιποπ....το τσέκαρα και με ΚΙΕΣ και ΟΤΑ πάντως κ μ λέει οτι ειμαι στην τελευταία εκδοση με 4.4.4.

 

Για αρχή δοκίμασες hard reset και επανεγκατάσταση της ROM σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δοκίμασες hard reset και επανεγκατάσταση της ROM σου;

 

Ναι το έχω κάνει κ αυτο και πριν το δώσω στο σέρβις που είχε βγάλει τα ίδια προβλήματα και μετά αφου το πήρα και τα ξαναεμφάνισε...στο σερβις για άλλο λόγο πήγε βέβαια :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει κ αυτο και πριν το δώσω στο σέρβις που είχε βγάλει τα ίδια προβλήματα και μετά αφου το πήρα και τα ξαναεμφάνισε...στο σερβις για άλλο λόγο πήγε βέβαια :p
Βγάλε το viber και παρακολούθησε το. Αν σου κάνει τα ίδια το διώχνεις για service
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει ειπωθεί αλλά θα ρωτήσω. Ποτε περιμένουμε lollipop στα ελληνικά?

Μόνον ο θεούλης ο καλός θα μας πει...

χαχαχαχαχα

Υπομονή...

Παντως δεν αργει ο καιρός που θα ερθει και προς τα εδω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το viber και παρακολούθησε το. Αν σου κάνει τα ίδια το διώχνεις για service

 

το είχα χωρις βαιμπερ στην αρχη οταν το πηρα πισω απο το σερβις και μ εκανε τα ιδια κολληματακια...οταν μιλησα μαζι τους μ ειπαν οτι δν υπαρχει τετοιο θεμα παντως και γενικα το κινητο το ψαξανε πολυ κ περα απο την αλλαγη της πλακετας που χρειαστηκα δν ειχε κανενα αλλο θεμα... δεν ξερω τι αλλο μπορει να παιζει!

Link to comment
Share on other sites

το είχα χωρις βαιμπερ στην αρχη οταν το πηρα πισω απο το σερβις και μ εκανε τα ιδια κολληματακια...οταν μιλησα μαζι τους μ ειπαν οτι δν υπαρχει τετοιο θεμα παντως και γενικα το κινητο το ψαξανε πολυ κ περα απο την αλλαγη της πλακετας που χρειαστηκα δν ειχε κανενα αλλο θεμα... δεν ξερω τι αλλο μπορει να παιζει!
To πας πάλι πίσω και επιμένεις. Έχει τύχει να στείλω συσκευή στη smartec 3 φορές απανωτά μέχρι να διορθωθεί.

 

Θα σε παρακαλέσω μόνο, να αποφεύγεις τη χρήση γραφής sms γιατί δεν είναι αποδεκτή απο τους Ο.Π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει ειπωθεί αλλά θα ρωτήσω. Ποτε περιμένουμε lollipop στα ελληνικά?

Πάντως στο note 3 που έχει η γυναικα μου αγορασμενο απο ελλαδα και σύνδεση wind (την ίδια που έχω εγω) έβαλε σήμερα το note στο pc για να το συνδέσει με το kies και είδε ότι της ήρθε η λολιποπ. .. λογικά είμαστε κοντά και εμείς. ..

Τώρα κάνω μια αναβάθμιση στο kies το δικό μου και θα δω τι παίζει και σε εμάς. ..

επισης θελω να ρωτήσω για χιλιοστή φορά (για εμένα πρωτη :) ) μια που δεν είχα άλλη επαφή με android πώς μπορώ να αποθηκεύσω τις επαφές κτλ ώστε να πάω σε εργοστασιακες ρυθμίσεις για να βάλουμε την λολιποπ .

Σορυ αν είναι χαζή ερώτηση για κάποιους που το κατέχουν αλλά εμένα είναι η πρώτη επαφή με Android όπως είπα και πριν...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο note 3 που έχει η γυναικα μου αγορασμενο απο ελλαδα και σύνδεση wind (την ίδια που έχω εγω) έβαλε σήμερα το note στο pc για να το συνδέσει με το kies και είδε ότι της ήρθε η λολιποπ. .. λογικά είμαστε κοντά και εμείς. ..

Τώρα κάνω μια αναβάθμιση στο kies το δικό μου και θα δω τι παίζει και σε εμάς. ..

επισης θελω να ρωτήσω για χιλιοστή φορά (για εμένα πρωτη :) ) μια που δεν είχα άλλη επαφή με android πώς μπορώ να αποθηκεύσω τις επαφές κτλ ώστε να πάω σε εργοστασιακη ρυθμίσεις για να βάλουμε την λολιποπ .

Σου αν είναι χαζή ερώτηση για κάποιους που το κατέχουν αλλά εμένα είναι η πρώτη επαφή με Android όπως είπα και πριν...

 

Καντες συχρονισμο με το Gmail σου και καθάρισες μια και καλή

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεύει το gmail γιατί όταν πάω να προσθέσω νέο λογαριασμό από το ρυθμίσεις - εξατομικευση - λογαριασμοί - προσθήκη νέου ...οταν πάω στο gmail μου βγάζει 2 επιλογές προσωπικό IMAP και προσωπικό POP3 και αν διαλέξω ένα από τους 2 με ξαναρωτάει. .αν είναι gmail ή ένας από τους 2 που έχω διαλεξει.. IMAP ή POP3 ..πάτησα gmail αλλά δεν είδα να γίνεται τίποτα ούτε να εμφανίζεται στους λογαριασμούς μου!

Τελος έκανα samsung account και έκανα συγχρονισμό εκεί είναι οκ φαντάζομαι ε?. .. οπως και στο kies όπου έκανα αντίγραφο ασφαλείας αλλά δεν μου τσέκαρε τις επαφές μόνο. ..δεν ξερω γιατί. .

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη παρατηρηση /ερωτηση ....βγαζω φωτο και παταω συνεχεια επισκοπηση για να την δω και κολλαει για λιγο...και στην συνεχεια οκ....ειμαι με Ολλανδικη.....κανεις αλλος?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη παρατηρηση /ερωτηση ....βγαζω φωτο και παταω συνεχεια επισκοπηση για να την δω και κολλαει για λιγο...και στην συνεχεια οκ....ειμαι με Ολλανδικη.....κανεις αλλος?

 

Αυτο ειναι μόνιμο πρόβλημα στην Samsung στις πιο πολλές συσκευές. Εμενα μέχρι επανεκκίνηση εχει κάνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη παρατηρηση /ερωτηση ....βγαζω φωτο και παταω συνεχεια επισκοπηση για να την δω και κολλαει για λιγο...και στην συνεχεια οκ....ειμαι με Ολλανδικη.....κανεις αλλος?

Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για ένα μεγάλο αρχείο.

Δοκίμασε αφού αλλάξεις από τις επιλογές της κάμερας να αποθηκεύονται οι φωτο στην μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην SD card.

 

Αν δεν υπάρχει καθυστέρηση, φταίει η κάρτα σου.

Αυτές οι συσκευές χρειάζονται οπωσδήποτε κάρτες σαν τις EVO της Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για ένα μεγάλο αρχείο.

Δοκίμασε αφού αλλάξεις από τις επιλογές της κάμερας να αποθηκεύονται οι φωτο στην μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην SD card.

 

Αν δεν υπάρχει καθυστέρηση, φταίει η κάρτα σου.

Αυτές οι συσκευές χρειάζονται οπωσδήποτε κάρτες σαν τις EVO της Samsung.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp64d-eu-evo-64gb-micro-sdxc-class-10-p-PER.576941

Αυτη τη κάρτα εχω και πάλι δεν ειδα διαφορα απο μια που είχα πριν 32 πιο απλή. Ομως να πω την αλήθεια δεν εχω κάνει δοκιμή να τις αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη να δω αν εχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω με τη μία το κινητό μεσω αποτυπώματως. Δεν έχει κάνει καλή υλοποίηση η Samsung ή εγώ δεν το κάνω καλά. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω με τη μία το κινητό μεσω αποτυπώματως. Δεν έχει κάνει καλή υλοποίηση η Samsung ή εγώ δεν το κάνω καλά. :p

Ναι ειναι απαραδεκτο... Εγω το συχαθηκα και το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι απαραδεκτο... Εγω το συχαθηκα και το εβγαλα.

Και εγώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω με τη μία το κινητό μεσω αποτυπώματως. Δεν έχει κάνει καλή υλοποίηση η Samsung ή εγώ δεν το κάνω καλά. :p

 

Ναι ειναι απαραδεκτο... Εγω το συχαθηκα και το εβγαλα.

 

Παιδια αν το συνηθισεται ειναι ευκολο...λειτουργει σωστα...εγω πλεον δεν μπορω χωρις αυτο...Καλη Ανασταση!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για ένα μεγάλο αρχείο.

Δοκίμασε αφού αλλάξεις από τις επιλογές της κάμερας να αποθηκεύονται οι φωτο στην μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην SD card.

 

Αν δεν υπάρχει καθυστέρηση, φταίει η κάρτα σου.

Αυτές οι συσκευές χρειάζονται οπωσδήποτε κάρτες σαν τις EVO της Samsung.

 

Εχω καρτα evo , αλλαξα και εκανα αποθηκευση στην μνημνη του τηλεφωνου...

Ιδια συμπεριφορα.....

Το μονο που δεν εχω κανει και ειναι ενα αλλοθι ειναι οτι δεν εχω κανει καθαρη εγκατασταση την Ολλανδικη....

Καποιος φιλος μπορει να κανει μια απλη Δοκιμη ...μπας και μου λυθει η απορια?

μηπως ειναι bug της lollipop?

Στην κιτ κατ το κανει αραγε?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω με τη μία το κινητό μεσω αποτυπώματως. Δεν έχει κάνει καλή υλοποίηση η Samsung ή εγώ δεν το κάνω καλά. :p

 

Με KitKat ήταν απαράδεκτο και το είχα βγάλει κατευθείαν. Με lolipop παίζει άψογα και έχω μόνιμα κλείδωμα ενεργό με αποτύπωμα. Ακούει χωρίς πρόβλημα πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτα evo , αλλαξα και εκανα αποθηκευση στην μνημνη του τηλεφωνου...

Ιδια συμπεριφορα.....

Το μονο που δεν εχω κανει και ειναι ενα αλλοθι ειναι οτι δεν εχω κανει καθαρη εγκατασταση την Ολλανδικη....

Καποιος φιλος μπορει να κανει μια απλη Δοκιμη ...μπας και μου λυθει η απορια?

Δεν έχω ακόμα το Note, αλλά μην νομίζεις ότι στο Μ8 ανοίγει την φωτο ακαριαία. Και μάλιστα σ αυτό οι φωτο είναι 2mb όχι 6 που είναι του Note.

Μια ανορθοδοξη λύση είναι να επιλέξεις απο τις ρυθμίσεις της κάμερας μα σου κάνει προβολή της φώτο αυτόματα. Εκει δεν υπάρχει καθυστέρηση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...