Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βλέπω άρχισαν η αναβαθμίσεις. Η ελληνική τι αρχικα έχει.όχι vodafon. ελληνική καθαρη εννοώ..

 

Μόνο η έκδοση της Voda υπάρχει.

 

Το γιατί έχει κυκλοφορήσει η branded η οποία θέλει (λογικά) κάποιες τροποποιήσεις πριν την unbranded, δεν το καταλαβαίνω...

Edited by SIRHC
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο η έκδοση της Voda υπάρχει.

 

Το γιατί έχει κυκλοφορήσει η branded η οποία θέλει (λογικά) κάποιες τροποποιήσεις πριν την unbranded, δεν το καταλαβαίνω...

 

Οι πιο πολλές που έδωσε σημερα για Ευρώπη στο f ηταν Vodafon

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η έκδοση της Voda υπάρχει.

 

Το γιατί έχει κυκλοφορήσει η branded η οποία θέλει (λογικά) κάποιες τροποποιήσεις πριν την unbranded, δεν το καταλαβαίνω...

 

Γιατί όταν έχεις μια Vodafone να σου κάνει τον reseller σε όλη την Ευρώπη...ε θα έχει την απαίτηση να την εξυπηρετήσεις και πρώτη. Άλλωστε σκέψου και τις διαφημίσεις της εταιρίας που λέει..."έλα πρώτος και προπαρήγγειλε το νέο κινητό Samsung!"

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..θελω να εχω μια εικονα..συγκρινουμε 2 Note 4 F ολοιδια...σχετικα το ιδιο στησιμο...κλεινοντας ολες τις ανοιχτες εφαρμογες και ανοιγοντας το cpu-z ενω και τα δυο δειχνουν να παιζει ο cpu σε χρηση απο 25 μεχρι και τοσο της% κτλ κτλ στο ενα τηλεφωνο δειχνει σχεδον μονιμα να λειτουργουν οι 3 απο τους 4 πυρινες ο τριτος στα 300MHZ μερικες φορες και μονο ο τεταρτος να γραφει stoping ενω στο αλλο οι δυο (3 και 4) γραφουν stoping και οι αλλοι 2 παιζουν να ειναι περιπου στα 300ΜHZ

Σε εσας τι δειχνει;

Τι μπορει να κανει να παιζουν διαφορετικα οι πυρινες σε αναμονη; διοτι αυτο συμβαινει σταθερα στα δυο τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

2 δουλεύουν στα 300MHz και 2 είναι σταματημένοι . ..αλλά αν κάτσεις κανένα λεπτό θα δεις ότι κάποια στιγμή διαδοχικά κάνουν ένα flash και οι σταματημένοι και μετά ξανά σταματάνε. .οπως και αυτοι που ειναι μόνιμα ενεργοποιημένοι ανεβαίνουν κάποια στιγμή αρκετά ...και μετά ξανά στα 300ΜΗz

Εγω παντως θα έλεγα να μην ασχολείστε με τετοια θέματα. ..χαρείτε το κινητό και μην χάνετε την ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από εχθές προσπαθώ να καλέσω από το κινητό μου και συνεχώς μου βγάζει το μήνυμα δεν είναι εγγεγραμμένο στο δίκτυο.

Άνοιξα έκλεισα το κινητό.

Έβγαλα και έβαλα την σιμ.

Μπήκα στην επιλογή δικτύου έβαλα αυτόματη σύνδεση μετά έβαλα χειροκίνητα κοσμοτε.

Τίποτα δεν γίνεται...τι να κάνω?

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

2 δουλεύουν στα 300MHz και 2 είναι σταματημένοι . ..αλλά αν κάτσεις κανένα λεπτό θα δεις ότι κάποια στιγμή διαδοχικά κάνουν ένα flash και οι σταματημένοι και μετά ξανά σταματάνε. .οπως και αυτοι που ειναι μόνιμα ενεργοποιημένοι ανεβαίνουν κάποια στιγμή αρκετά ...και μετά ξανά στα 300ΜΗz

Εγω παντως θα έλεγα να μην ασχολείστε με τετοια θέματα. ..χαρείτε το κινητό και μην χάνετε την ουσία.

 

Ευχαριστω φιλε μου...τα κινητα τα χαιρομαστε....απλα παρατηρησα οτι το κινητο του φιλου που δουλευει με τους 3 πυρινες συνεχεια (Αυστριακό) βγαζει λιγα lag απο το δικο μου που ειναι Ελληνικο..αυτο ηθελα να προσδιορισω μηπως παιζει ρολο ο τροπος που δουλευει ο επεξεργαστης(φαινεται βαση χρησης οτι δουλευει σε μεγαλυτερη ενταση).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία εβδομάδα έχω την 5.01 και την πέρασα με ΟΤΑ χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αισθητές διαφορές δεν είδα στη συσκευή πάντως. Νομίζω η μπαταρία κρατάει περισσότερο η κάμερα είναι πιο γρήγορη και γενικά το τηλέφωνο ειναι προβλημάτιστο όλως και πριν. Το λευκό στο UI στο Lollipop μου άρεσε αν και το βράδυ βγάζει ματιά η φωτεινότητα.

Έχω μια απορία που πιθανότατα το θέμα έχει πολύ συζητηθεί. Θα γίνει 64bit η όχι , τι λέει η μαμά samsung? ??

Η συσκευή είναι Βουλγαρίας από σκρουτζομαγαζο

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία που πιθανότατα το θέμα έχει πολύ συζητηθεί. Θα γίνει 64bit η όχι , τι λέει η μαμά samsung? ??

 

Κανείς δεν γνωρίζει, μόνο η σάμσουνγκ.Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα γίνει ποτέ 64bit γτ είναι κλειδωμένο στα 32 εργοστασιακά. Αλλά και πάλι κανείς δεν ξέρει να σου απαντήσει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε κάνεις αναβάθμιση σε Αυστριακό τηλέφωνο?

Μάλλον όχι έτσι? Αν περάσω με Odin επίσημη Γερμανική γράφει το τηλέφωνο ή όχι?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα το τηλεφωνο μου το εκανα χωρις να το θελω encrypt πως μπορω να το κανω decrypt ? θελω να βγαλω το μοτιβο και δεν με αφηνει μηπως μπορειτε να μου πειτε βημα βημα τι μπορω να κανω ωστε να το κανω decrypt ? σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με απασχολει παλι η υψηλη καταναλωση μπαταριας του android system. Μετα την ανεπιτυχη προσπαθεια να περασω την κυπριακη η μπαταρια φευγει νερο. Εχει καποιος παρομοιο προβλημα με ολλανδικη? Αν ειναι να ξεκινησω download

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω μια ερώτηση που μάλλον θα έχει απαντηθεί παλιότερα....

Εχω την dual sim εκδοση του Note 4 ειναι με snapdragon 805 ακριβώς ιδιο με ολα τα υπόλοιπα με μοναδικές διαφορες την ελλαχιστα μικρότερη μπαταρία (3000mAb) οπως και την εσωτερική μνημη που βγαίνει μόνο 16g rom...και εδώ είναι το πρόβλημα μου....

Προσπαθω να περασω κάποια παιχνίδια(οπως το wild blood) στην εξωτερική sdcard

(ξερεται εσεις τι εννοω) βαζω τα αρχεία που πρέπει στον φάκελο Android, data & obb και τα παιχνίδια δεν τρέχουν. ..μολις τα βαλω στους αντίστοιχους φακελους της εσωτερικης μνημης παιζουν σουπερ....

Ξέρουμε αν υπάρχει λύση? Χρειάζεται ρουρ για να δουλεψουν στην καρτα sd? Ρωτάω γιατί δεν το εχω ρουταρει το τηλεφωνο....

 

Κανενας.......?????

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε κάνεις αναβάθμιση σε Αυστριακό τηλέφωνο?

Μάλλον όχι έτσι? Αν περάσω με Odin επίσημη Γερμανική γράφει το τηλέφωνο ή όχι?

πριν κανεις οτιδηποτε καλο θα ηταν να σιαβασεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412549

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω το S-Pen από το κινητό έχω παρατηρήσει ότι η ακίδα του είναι ζεστή !!! Εσείς έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο στο δικό σας S-pen ?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με απασχολει παλι η υψηλη καταναλωση μπαταριας του android system. Μετα την ανεπιτυχη προσπαθεια να περασω την κυπριακη η μπαταρια φευγει νερο. Εχει καποιος παρομοιο προβλημα με ολλανδικη? Αν ειναι να ξεκινησω download

 

Τελικα η ολλανδικη ειναι ποιημα. Τελος η αδικαιολογητη καταναλωση μπαταριας και το αισθημα οτι κατι κραταει το τηλεφωνο πισω.. Το μονο αρνητικο ως τωρα το οτι δεν μου δεινει στατιστικα στην μπαταρια!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εμενα που ειναι Γερμανικο μοντελο,δεν θα επρεπε να μου ειχε βγαλει ηδη καποια αναβαθμιση?Στο SamMobile λεει οτι η Γερμανια εχει λαβει το update..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με αυτήν την Έκδοση βασικού φάσματος

N910FXXU1ANJ4 ακόμη περιμένω την lollipop. Όσον αφορά τη μπαταρία, μια μέρα με το ζόρι.

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω περασει την ολλανδική 5.0.1 . αν περασω την μαμα που ειχε μεσα την ελληνική 4.4.4 κιτ κατ, θα γραψει ο knox;;; ξερει κανενας να απαντηση στανταρ;;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με αυτήν την Έκδοση βασικού φάσματος

N910FXXU1ANJ4 ακόμη περιμένω την lollipop. Όσον αφορά τη μπαταρία, μια μέρα με το ζόρι.

 

Και εγω με N910FXXU1ANK4 περιμενω ακομη .. Παρα το γεγονος οτι το σαιτ λεει οτι η γερμανια την πηρε την αναβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε στο NOTE 4 όταν σβήνει η οθόνη και ενώ είναι ενεργοποιημένο το WiFi και ο συγχρονισμός, να μην συνδέεται στο Internet παρά μόνο όταν είναι ενεργοποιημένη η οθόνη? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε στο NOTE 4 όταν σβήνει η οθόνη και ενώ είναι ενεργοποιημένο το WiFi και ο συγχρονισμός, να μην συνδέεται στο Internet παρά μόνο όταν είναι ενεργοποιημένη η οθόνη? Ευχαριστώ.

Κράτα πατημένο το σήμα του wi-fi θα ανοίξει τα ασύρματα δίκτυα...τέρμα πάνω δεξιά πατα τις 3 τέλειες και θα πας στις ρυθμίσεις....για προχωρημένους...διατηρήστε το wi-fi κατά την κατάσταση αδράνειας....και θα το βάλεις στο ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...