Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κράτα πατημένο το σήμα του wi-fi θα ανοίξει τα ασύρματα δίκτυα...τέρμα πάνω δεξιά πατα τις 3 τέλειες και θα πας στις ρυθμίσεις....για προχωρημένους...διατηρήστε το wi-fi κατά την κατάσταση αδράνειας....και θα το βάλεις στο ποτέ.

Δεν νομίζω ότι λειτουργεί! Έχω την s view λες να φταίει αυτή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια εχω περασει την ολλανδική 5.0.1 . αν περασω την μαμα που ειχε μεσα την ελληνική 4.4.4 κιτ κατ, θα γραψει ο knox;;; ξερει κανενας να απαντηση στανταρ;;;

 

Ναι..................

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν έγραψε.....

 

εχει μια μικρη πιθανοτητα να γραψει δεν ειναι σιγουρο 100% οτι θα γραψει! το θεμα ειναι να μην σου τυχει!

Link to comment
Share on other sites

εχει μια μικρη πιθανοτητα να γραψει δεν ειναι σιγουρο 100% οτι θα γραψει! το θεμα ειναι να μην σου τυχει!

Σωστός. Υπάρχει πάντα μια πιθανότητα να γράψει. Ούτε εμένα έγραψε βέβαια αλλά τον έγραψα μόνος μου :D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι πολύ κοντά στην αγορά του Note 4. Δεν έχω καταλάβει, διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά της συσκευής. Το πρώτο μου κριτήριο είναι η μπαταρία. Προερχόμενος από την κάκιστη μπαταρία του G3, πιστεύετε ότι θα δω διαφορά; Φοβάμαι την QHD ανάλυση με την μικρή μπαταρία. Παρόμοια με του G3.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι πολύ κοντά στην αγορά του Note 4. Δεν έχω καταλάβει, διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά της συσκευής. Το πρώτο μου κριτήριο είναι η μπαταρία. Προερχόμενος από την κάκιστη μπαταρία του G3, πιστεύετε ότι θα δω διαφορά; Φοβάμαι την QHD ανάλυση με την μικρή μπαταρία. Παρόμοια με του G3.

 

σε σχεση με το G3 θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα θα ελεγα! καμια σχεση και η οθονη του G3 με του Note 4

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το G3 θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα θα ελεγα! καμια σχεση και η οθονη του G3 με του Note 4

 

Πάντα έλεγα ότι όσο καλή διαχείριση και αν κάνει η συσκευή, η αυτονομία είναι θέμα μαθηματικών. QHD οθόνη και μπαταρία 3200 πόσο παπάδες να κάνει το λειτουργικό;:lol:

Θα πάρω αυτό με τον Snap όπου από,τι κατάλαβα δίνει μικρότερους χρόνους από,τι ο Exynos.

 

Άλλα + και - (γιατί είναι πολλά τα λεφτά και δεν θέλω να το μετανιώσω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι πολύ κοντά στην αγορά του Note 4. Δεν έχω καταλάβει, διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά της συσκευής. Το πρώτο μου κριτήριο είναι η μπαταρία. Προερχόμενος από την κάκιστη μπαταρία του G3, πιστεύετε ότι θα δω διαφορά; Φοβάμαι την QHD ανάλυση με την μικρή μπαταρία. Παρόμοια με του G3.

 

Γενικώς δεν έχει κάποιο αρνητικό(ίσως κάποια μικρόlag αν μείνεις με tw, το μόνο αξίο αναφοράς είναι αυτό στα recent apps) μπαταρία δεν είναι z3, αλλά είναι πολύ καλή, π.χ. με παρόμοια χρήση μου έδινε περίπου παραπάνω 1h+ σε σχέση με το note 3, παρόλο ότι και τα δύο είναι στα 3200.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έλεγα ότι όσο καλή διαχείριση και αν κάνει η συσκευή, η αυτονομία είναι θέμα μαθηματικών. QHD οθόνη και μπαταρία 3200 πόσο παπάδες να κάνει το λειτουργικό;:lol:

Θα πάρω αυτό με τον Snap όπου από,τι κατάλαβα δίνει μικρότερους χρόνους από,τι ο Exynos.

 

Άλλα + και - (γιατί είναι πολλά τα λεφτά και δεν θέλω να το μετανιώσω)

 

δες καλυτερα εδω πιο αναλυτικα αμα θελεις για την μπαταρια :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403130

 

και για τις διαφορες αναμεσα στις 2 εκδοσεις:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

 

εγω εχω βγαλει 3 ημερες με το κινητο χωρις φορτιση ! χωρις παινχιδια μονο τα βασικα λιγο σερφαρισμα και κλησεις, αμα το δουλευεις συνεχεια μια μερα θα σε βγαλει ανετα πιστευω! εκτος και αμα παιζεις παιχνιδια εκει κανενα δεν κραταει!

EDIT:εχω το C μοντελο εγω!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Υπάρχει πάντα μια πιθανότητα να γράψει. Ούτε εμένα έγραψε βέβαια αλλά τον έγραψα μόνος μου :D

 

Εχεις περασει καποια ρομ?

Αν ναι ειδες διαφορα σε μπαταρια η ποιοτητα κινητου?

 

Σκεφτομαι να τον γραψω και γω τον νοξ τον φιλο μου,απλα ψαχνω μια μαυρη ρομ,δηλαδη μαυρο φοντο πισω να δειχνει πιο ομορφο το κιν. Αλλα ειμαι σε γερμανικη ρομ και 5.0.1....

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν έχει κάποιο αρνητικό(ίσως κάποια μικρόlag αν μείνεις με tw, το μόνο αξίο αναφοράς είναι αυτό στα recent apps) μπαταρία δεν είναι z3, αλλά είναι πολύ καλή, π.χ. με παρόμοια χρήση μου έδινε περίπου παραπάνω 1h+ σε σχέση με το note 3, παρόλο ότι και τα δύο είναι στα 3200.

 

δες καλυτερα εδω πιο αναλυτικα αμα θελεις για την μπαταρια :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403130

 

και για τις διαφορες αναμεσα στις 2 εκδοσεις:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

 

εγω εχω βγαλει 3 ημερες με το κινητο χωρις φορτιση ! χωρις παινχιδια μονο τα βασικα λιγο σερφαρισμα και κλησεις, αμα το δουλευεις συνεχεια μια μερα θα σε βγαλει ανετα πιστευω! εκτος και αμα παιζεις παιχνιδια εκει κανενα δεν κραταει!

EDIT:εχω το C μοντελο εγω!

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα μελετήσω μεχρι την Πέμπτη που θα το παρωε. Δεν θέλω να βγάζει και χρόνους ταμπλετ ούτε παίζω παιχνίδια. Απλα με λίγο 3G να μην τη ρουφάει νεράκι. :)

 

Τα λαγκς δεν με νοιαζουν. Έχω πάρει απόφαση ότι Android και lag είναι ταυτόσημο.

 

Με NOVA το πενάκι λειτουργεί κανονικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα λαγκς δεν με νοιαζουν. Έχω πάρει απόφαση ότι Android και lag είναι ταυτόσημο.

 

Με NOVA το πενάκι λειτουργεί κανονικά;

 

Ναι κανονικότατα λειτουργεί, όπως και όλα(εκτός από κανά 2) widget είναι συμβατά και με nova.

Προσωπικά, αφότου είχα πήρα το lollipop(μετά από κάποιες τροποιήσεις) το μόνο lag που με απασχόλησε ήταν αυτό στα recent apps, απαράδεκτο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικότατα λειτουργεί, όπως και όλα(εκτός από κανά 2) widget είναι συμβατά και με nova.

Προσωπικά, αφότου είχα πήρα το lollipop(μετά από κάποιες τροποιήσεις) το μόνο lag που με απασχόλησε ήταν αυτό στα recent apps, απαράδεκτο βέβαια.

Ευχαριστώ πολύ. Δεν είμαι πολύ απαιτητικός χρήστης η αλήθεια είναι. Θέλω όμως αξιοπρεπή μπαταρία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω μια ερώτηση που μάλλον θα έχει απαντηθεί παλιότερα....

Εχω την dual sim εκδοση του Note 4 ειναι με snapdragon 805 ακριβώς ιδιο με ολα τα υπόλοιπα με μοναδικές διαφορες την ελλαχιστα μικρότερη μπαταρία (3000mAb) οπως και την εσωτερική μνημη που βγαίνει μόνο 16g rom...και εδώ είναι το πρόβλημα μου....

Προσπαθω να περασω κάποια παιχνίδια(οπως το wild blood) στην εξωτερική sdcard

(ξερεται εσεις τι εννοω) βαζω τα αρχεία που πρέπει στον φάκελο Android, data & obb και τα παιχνίδια δεν τρέχουν. ..μολις τα βαλω στους αντίστοιχους φακελους της εσωτερικης μνημης παιζουν σουπερ....

Ξέρουμε αν υπάρχει λύση? Χρειάζεται ρουρ για να δουλεψουν στην καρτα sd? Ρωτάω γιατί δεν το εχω ρουταρει το τηλεφωνο....

 

Κανενας.......?????

 

Χωρις Root δεν ξέρω. Με Root, Folder Mount.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει καποια ρομ?

Αν ναι ειδες διαφορα σε μπαταρια η ποιοτητα κινητου?

 

Σκεφτομαι να τον γραψω και γω τον νοξ τον φιλο μου,απλα ψαχνω μια μαυρη ρομ,δηλαδη μαυρο φοντο πισω να δειχνει πιο ομορφο το κιν. Αλλα ειμαι σε γερμανικη ρομ και 5.0.1....

Ακόμα δεν εχω βάλει. Ρουτ έκανα πέρασα ρικοβερι και αφαίρεσα σαβούρα. Απλά έγινε πιο ανάλαφρο. Για να πας σε μαύρο λογικά πρέπει να βάλεις ρομ που έχει θέματα και να παίξεις έτσι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι πολύ κοντά στην αγορά του Note 4. Δεν έχω καταλάβει, διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά της συσκευής. Το πρώτο μου κριτήριο είναι η μπαταρία. Προερχόμενος από την κάκιστη μπαταρία του G3, πιστεύετε ότι θα δω διαφορά; Φοβάμαι την QHD ανάλυση με την μικρή μπαταρία. Παρόμοια με του G3.

Έχοντας πραγματοποιήσει την ίδια μετάβαση με έναν ενδιάμεσο σταθμό (G3--> Iphone 6 ---> Note 4) θα σου έλεγα ότι η μπαταρία του Note 4 είναι καλύτερη αλλά να μην περιμένεις και θαύματα. Είναι αξιοπρεπέστατη, θα σου βγάλει την μέρα με σχετική ευκολία και σε ένα ρεαλιστικό σενάριο χρήσης (3G-Wifi μόνιμα ανοιχτό, 2-3 συγχρονισμοί κτλ) μπορείς να υπολογίζεις ένα επιπλέον 25%-30% (1-1.20 ώρα σε οθόνη) σε σχέση με το G3. Προσωπικά περίμενα κάτι καλύτερο, αλλά όπως είπα και παραπάνω δύσκολα θα σε "κρεμάσει" η μπαταρία στην διάρκεια μιας ημέρας. Άλλωστε δεν μου λέει και κάτι αν επιστρέφοντας στο σπίτι το βράδυ έχω 20% ή 40% υπόλοιπο στην μπαταρία. Η φόρτιση για την επόμενη ημέρα θα πρέπει να γίνει ούτως ή άλλως.

 

Στα θετικά επίσης του Note 4 συμπεριλαμβάνεται και το fast charging με το οποίο μπορείς να έχεις 50% φόρτισης σε μόλις 30 λεπτά. Ιδιαίτερα χρήσιμο αν έχεις μείνει από μπαταρία και θέλεις να φύγεις για κάποια δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση 150mb σε γερμανικό. Να φανταστώ δεν θα δούμε τίποτα διαφορετικό ε;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση 150mb σε γερμανικό. Να φανταστώ δεν θα δούμε τίποτα διαφορετικό ε;

Προφανώς θα είναι για επίλυση μικροπροβλημάτων.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα είναι για επίλυση μικροπροβλημάτων.

 

Τα οποία δεν έχω δει να έχουν εμφανιστεί σε εμένα. Δουλεύει πολύ καλά το τηλέφωνο εκτός το Facebook που με πετάει ξαφνικά στην αρχική οθόνη το οποίο σίγουρα είναι πρόβλημα της εφαρμογής μιας και είναι η χειρότερη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινη καμερα σας, δουλευει καλα? Εμενα το βραδυ (σε φωτισμο πχ 200W) μου βγαζει αθλιες φωτογραφιες, σαν να ειναι το ISO στο 12800! Ειναι παρα πολυ grainy.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πραγματοποιήσει την ίδια μετάβαση με έναν ενδιάμεσο σταθμό (G3--> Iphone 6 ---> Note 4) θα σου έλεγα ότι η μπαταρία του Note 4 είναι καλύτερη αλλά να μην περιμένεις και θαύματα. Είναι αξιοπρεπέστατη, θα σου βγάλει την μέρα με σχετική ευκολία και σε ένα ρεαλιστικό σενάριο χρήσης (3G-Wifi μόνιμα ανοιχτό, 2-3 συγχρονισμοί κτλ) μπορείς να υπολογίζεις ένα επιπλέον 25%-30% (1-1.20 ώρα σε οθόνη) σε σχέση με το G3. Προσωπικά περίμενα κάτι καλύτερο, αλλά όπως είπα και παραπάνω δύσκολα θα σε "κρεμάσει" η μπαταρία στην διάρκεια μιας ημέρας. Άλλωστε δεν μου λέει και κάτι αν επιστρέφοντας στο σπίτι το βράδυ έχω 20% ή 40% υπόλοιπο στην μπαταρία. Η φόρτιση για την επόμενη ημέρα θα πρέπει να γίνει ούτως ή άλλως.

 

Στα θετικά επίσης του Note 4 συμπεριλαμβάνεται και το fast charging με το οποίο μπορείς να έχεις 50% φόρτισης σε μόλις 30 λεπτά. Ιδιαίτερα χρήσιμο αν έχεις μείνει από μπαταρία και θέλεις να φύγεις για κάποια δουλειά.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε Πάνο. Η μονη μου ανησυχία είναι η μπαταρία καθώς σε όλα τα άλλα είναι η κορυφαία συσκευή που κυκλοφορεί εκεί έξω. Αυτά τα νούμερα που λες με πόση φωτεινότητα είναι;

Το fast charging απενεργοποιείται; Φοβάμαι ότι κάνει κακό στην μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Note 4 SM 910f από Public (άρα ελληνικό) και προσπάθησα μέσω Odin να του περάσω την επίσημη ελληνική 5.0.1 της Vodafone αλλά μου έβγαζε FAIL (κάτι με μικρότερο filesize). Βρήκα από το xda μια λύση και τσέκαρα και το re-partition στο Odin και φλάσαρα μαζί με τη rom και ένα αρχείο PIT. Το θέμα είναι τώρα το CSC είναι της Σλοβενίας και όχι της Ελλάδας. Έχει κανένας άποψη πωςθα το ξανακάνω Ελληνικό;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Note 4 SM 910f από Public (άρα ελληνικό) και προσπάθησα μέσω Odin να του περάσω την επίσημη ελληνική 5.0.1 της Vodafone αλλά μου έβγαζε FAIL (κάτι με μικρότερο filesize). Βρήκα από το xda μια λύση και τσέκαρα και το re-partition στο Odin και φλάσαρα μαζί με τη rom και ένα αρχείο PIT. Το θέμα είναι τώρα το CSC είναι της Σλοβενίας και όχι της Ελλάδας. Έχει κανένας άποψη πωςθα το ξανακάνω Ελληνικό;

 

 

Εμενα μου εχει περασει πια αυτο με τος αλλαγες ρομ κ τα ρουταρισματα κτλ γνωμη μ ειναι να τα αφησετε στην ακρη κ να ευχαριτηθειτε κ σεις κ γω την κινηταρα μας.. χαμενος χρονος αγχος χωρις λογο κ μηδεν ευχαριστηση..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

μηδεν ευχαριστηση..

 

Δεν θα συμφωνήσω. Μεγαλύτερη ευχαρίστηση από το να μην βλέπεις διαφημίσεις στις εφαρμογές που κατ' επέκταση βαραίνουν το κινητό, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...