Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά παρατηρώ κάποια παράσιτα κατά τη διάρκεια των κλήσεων. Αν χαμηλώσω την ένταση όλα καλά .με ακουστικά δεν κάνει κάτι. Υπάρχει λέτε πρόβλημα με ακουστικό συμβαίνει και σε εσάς? Είναι μιας εβδομάδας τηλέφωνο με κιτ κατ. .

Είδα ότι δεν πήρα απάντηση από κανένα οπότε να υποθέσω δεν το κάνει σε κάποιον από εσάς.. Να το πάω στο σέρβις ακόμα δεν το πήρα η υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα software ποτέ θα λυθεί με lollipop?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα ότι δεν πήρα απάντηση από κανένα οπότε να υποθέσω δεν το κάνει σε κάποιον από εσάς.. Να το πάω στο σέρβις ακόμα δεν το πήρα η υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα software ποτέ θα λυθεί με lollipop?

 

Αν σου κανει κατι σαν στατικο ηλεκτρισμο...τοτε ειναι θεμα αναβαθμισης..περνας lollipop και καθαριζεις...

Το ειχα και εγω και δυο τρεις φιλοι...και εστρωσε....:D

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κανει κατι σαν στατικο ηλεκτρισμο...τοτε ειναι θεμα αναβαθμισης..περνας lollipop και καθαριζεις...

Το ειχα και εγω και δυο τρεις φιλοι...και εστρωσε....:D

Ακριβώς με κατάλαβες.. Αυτό κάνει καλύτερα δε μπορούσες να το θέσεις.. Απλά επειδή φοβάμαι μη γράψει ο Knox θα περιμένω επίσημη αναβάθμιση.. Αυστριακό είναι ελπίζω να μην κάνει κανένα αιώνα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Για ξυπνητηρι παιδια χρησιμοποιω χρονια το alarmdroid. Ειναι πολυ παραμετροποιησιμο. Το προτεινω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια. Καινουργιος στο note, ερχομενος απο nexus 3. Nα σας ρωτησω καποια πραγματα θελω.

1. Οταν μπαινω σε δεδομενα, στην επαρχιακη πολη που μενω, γραφει στα εικονιδια, πανω δεξια: H+.

Τι πρεπει να γραφει οταν εισαι σε δικτυο 3g; Τι πρεπει να γραφει οταν μπαινει σε 4g;

2. Υπαρχει κανας τροπος το home button να λειτουργησει σαν capacitive πληκτρο και να πατιεται μονο με αφη; Ειναι μικρο και σκληρο οποτε δεν με βολευει να το κανω κλικ.

3. Υπαρχει κανας τροπος να μην ανοιγει η οθονη πατωντας το home button; Ειναι ενοχλητικο.

Link to comment
Share on other sites

Για ξυπνητηρι παιδια χρησιμοποιω χρονια το alarmdroid. Ειναι πολυ παραμετροποιησιμο. Το προτεινω.

 

Υπάρχει κάποιο σύστημα που να ειδοποιεί για κάτι που είναι σε 10 μέρες πχ,και όχι μέχρι μία βδομάδα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω πως το s5 έχει πάρει ήδη το 5 και το note ακόμη τπτ. και δεν το λεω μόνο κια μόνο για να πάρουμε αναβάθμιση αλλά πραγματικά κάποια καλούδια της 5 και ειδικά το s6 θα ήθελα πολύ να τα έχω?
Link to comment
Share on other sites

Το ημερολογιο;;
.

Δηλαδή ποιό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

.

Δηλαδή ποιό;

 

Να, πχ το s planer που εχει μεσα το κινητο... Ή καποια αλλη εφαρμογη ημερολογιου. Δεν πρεπει να εχουν ολες την δυνατοτητα υπενθυμισης;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες παρατήρησα να έχω αυξημένη κατανάλωση στην μπαταρία όταν η συσκευή είναι stand by.

Για παράδειγμα το βράδυ έχανα περίπου 3% και τώρα χάνω 15% με την πιο μεγάλη κατανάλωση να προέρχεται από το Λειτουργικό σύστημα Android (45%). Εφαρμογές δεν εγκαταστήθικαν το τελευταίο διάστημα.Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω εκτός από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες παρατήρησα να έχω αυξημένη κατανάλωση στην μπαταρία όταν η συσκευή είναι stand by.

Για παράδειγμα το βράδυ έχανα περίπου 3% και τώρα χάνω 15% με την πιο μεγάλη κατανάλωση να προέρχεται από το Λειτουργικό σύστημα Android (45%). Εφαρμογές δεν εγκαταστήθικαν το τελευταίο διάστημα.Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω εκτός από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;

Αρχικά κάνε μια επανεκκίνηση γιατί τυχαίνει να κολλάει κάποιο Google service.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,να ρωτησω επειδη εχω βαλει την lollipop την γερμανικη αν θελησω να παω παλι σε κιτ κατ γινετε????
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα..

Το έχεις δοκιμάσει εσύ προσωπικά και γνωρίζεις;

Αν ναι, σου έχει γράψει ο Knox;

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα το γερμανικό μα πέρασα (όταν βγήκε) την 5.0.1 και χθες πέρασα την νέα (c03) και το τηλέφωνο πετάει,

Και ούτε "επαφές διακόπηκαν" και το αθόρυβο επέστρεψε και πολύ πιο smooth σε όλα...

Και Knox 0x0....

Link to comment
Share on other sites

Μα τι κινηταρα εχουμε! Ακομα και ο Βαρουφακης Note 4 εχει, και χρησιμοποιει και το πενακι :Ρ

 

http://www.topontiki.gr/photos/570x/varoufakis%20kinito1424335247.jpg

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μα τι κινηταρα εχουμε! Ακομα και ο Βαρουφακης Note 4 εχει, και χρησιμοποιει και το πενακι :Ρ

 

http://www.topontiki.gr/photos/570x/varoufakis%20kinito1424335247.jpg

Αυτό δείχνει ότι είναι πρακτικός άνθρωπος και ότι χρησιμοποιεί την συσκευή του.

Κακά τα ψέματα απο το Note 2 επιμένω ότι είναι η ιδανική συσκευή για να κάνεις γρήγορα σημαντικά πράγματα για την δουλειά σου.

Έχοντας το Note 8, σε πολλά αποφεύγω να χρησιμοποιησω το pc που έχω μπροστά μου γιατί απλά θα χάσω πολύ περισσότερο χρόνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν σου κανει κατι σαν στατικο ηλεκτρισμο...τοτε ειναι θεμα αναβαθμισης..περνας lollipop και καθαριζεις...

Το ειχα και εγω και δυο τρεις φιλοι...και εστρωσε....:D

 

Εμενα με lollipop αρχισε να το κανει συνεχεια... Η ολλανδικη μπορει να περαστει πανω απο γερμανικη σε ελληνικη συσκευη?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με lollipop αρχισε να το κανει συνεχεια... Η ολλανδικη μπορει να περαστει πανω απο γερμανικη σε ελληνικη συσκευη?

 

Κανονικα! Αυτο εκανα εχθες. Ελληνικη 4.4.4 -> Γερμανικη 5.0.1 -> Ολλανδικη 5.0.1

 

 

Αυτό δείχνει ότι είναι πρακτικός άνθρωπος και ότι χρησιμοποιεί την συσκευή του.

Κακά τα ψέματα απο το Note 2 επιμένω ότι είναι η ιδανική συσκευή για να κάνεις γρήγορα σημαντικά πράγματα για την δουλειά σου.

Έχοντας το Note 8, σε πολλά αποφεύγω να χρησιμοποιησω το pc που έχω μπροστά μου γιατί απλά θα χάσω πολύ περισσότερο χρόνο.

 

Εγω τον υπολογιστη δεν τον αλλαζω. Αλλα οντως, το πενακι με εχει βοηθησει αρκετα για γρηγορες σημειωσεις που χρειαζομαι!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το τηλέφωνο είτε το θέλουμε είτε όχι δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα άλλο εκεί έξω γιατί απλούστατα ότι προσφέρει δεν το έχει κανένα άλλο. Οπότε με λίγα λόγια είναι μία κατηγορία μόνο του...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επέστρεψαν τα παλιά sound profiles. Silent mode is back baby!

 

Που βρε φιλε ;;;;

Τα εχει κανείς άλλος ;; Σε εμένα δεν τα έβγαλε !

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα! Αυτο εκανα εχθες. Ελληνικη 4.4.4 -> Γερμανικη 5.0.1 -> Ολλανδικη 5.0.1

 

 

 

 

Εγω τον υπολογιστη δεν τον αλλαζω. Αλλα οντως, το πενακι με εχει βοηθησει αρκετα για γρηγορες σημειωσεις που χρειαζομαι!

Ας πούμε ότι θες να αποκοψεις κατι και να γράψεις επάνω του η να δείξεις κατι.

Αν θες να κάνεις annotation σ ενα pdf.

Σημειώσεις, ημερολόγια.

Αυτά και πολλά άλλα γίνονται πολύ πιο γρήγορα στο Note.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δείχνει ότι είναι πρακτικός άνθρωπος και ότι χρησιμοποιεί την συσκευή του.

Κακά τα ψέματα απο το Note 2 επιμένω ότι είναι η ιδανική συσκευή για να κάνεις γρήγορα σημαντικά πράγματα για την δουλειά σου.

Έχοντας το Note 8, σε πολλά αποφεύγω να χρησιμοποιησω το pc που έχω μπροστά μου γιατί απλά θα χάσω πολύ περισσότερο χρόνο.

εγω ανοιγα το pc μοναχα για να δω ταινια στην τηλεοραση που εχω συνδεσει....2 μερες εχω δωσει το note 3 και αυριο θα παραλαβω το note 4...απο προχθες εχω ανοιξει το pc 20 φορες(οχι για ταινια).......αυτο τα λεει ολα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει εσύ προσωπικά και γνωρίζεις;

Αν ναι, σου έχει γράψει ο Knox;

 

Εγω δεν το χω δοκιμασει αφου ειμαιι super με lollipop...

Εδω αναφερεται ομως οτι οσοι το εκαναν στο S5 δεν ειχαν προβλημα με το knox....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Που βρε φιλε ;;;;

Τα εχει κανείς άλλος ;; Σε εμένα δεν τα έβγαλε !

Εχει επιστρέψει κανονικά το silent profile.

Προσωπικά δεν είδα κάτι άλλο αξιο αναφοράς στην Ολλανδική, σε σύγκριση πάντα με την Γερμανική. Contacts error δεν είχα ποτέ ούτε στην Γερμανική, αλλά ούτε και τώρα. Αυτό που τσίμπησε αρκετά προς τα πάνω σε μένα είναι το σκορ του Antutu (53.600)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...