Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέος κάτοχος του note 4 n910f καλώς σας βρήκα παιδιά πρώην κάτοχος του note 3 και galaxy alpha(τελευταία συσκευή )μου φαίνεται λίγο θηρίακι η συσκευή,είναι μεγαλύτερη από το note 3;ή με κοροϊδεύει η χρήση που είχα πριν με το alpha που ήταν minion.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέος κάτοχος του note 4 n910f καλώς σας βρήκα παιδιά πρώην κάτοχος του note 3 και galaxy alpha(τελευταία συσκευή )μου φαίνεται λίγο θηρίακι η συσκευή,είναι μεγαλύτερη από το note 3;ή με κοροϊδεύει η χρήση που είχα πριν με το alpha που ήταν minion.

 

Είναι ένα χιλιοστό ή εκατοστό μπερδεύτηκα ψαχα ψηλό αν δεν κάνω λάθος το νοτε 4 από το νοτε 3 μόνο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του note 4 n910f καλώς σας βρήκα παιδιά πρώην κάτοχος του note 3 και galaxy alpha(τελευταία συσκευή )μου φαίνεται λίγο θηρίακι η συσκευή,είναι μεγαλύτερη από το note 3;ή με κοροϊδεύει η χρήση που είχα πριν με το alpha που ήταν minion.

 

Είναι σχεδόν 2 χιλιοστά μεγαλύτερο σε μήκος από το 3 γιατί μεγάλωσε το home button (λόγω αισθητήρα αποτυπωματων) αλλά σχεδόν 1 χιλιοστο πιο μικρο σε πλάτος. Οπότε μια τα ίδια είναι. Μάλλον θα φταίει που συνηθισες το μικρό μέγεθος του alpha :D . Αλλά και εσύ πως αντεξες από 5.7 ίντσες να πας στις 4.7? :ninja: Εγώ από τις 4.8 του s3 πήγα στις 5.7 και τώρα δεν πρόκειται ποτέ να πέσω κάτω από 5.7. Δεν θα το αντέξω. Μην σου πω κιόλας ότι οι 5.7 ίντσες πλέον μου φαίνονται φυσιολογικές και ότι μικρότερο το σνομπαρω. Χαχα :lol: :X

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

αστα φιλε μαρτυριο ηταν οι 4,7 ιντσες παντως το νοτελι δειχνει εξαιρετικο,

Πράγματι είναι εξαιρετικό. Είναι καλύτερο απ ότι περίμενα πριν το αγοράσω. Τέτοιο multitasking δεν έχω ξαναδεί σε κινητό. Η κάμερα του τρομερή. Φοβερές βραδινές λήψεις. Οσο για την οθόνη του δεν παίζεται. Κάνει την διαφορά. Πριν λίγο έβλεπα την οθόνη του g3 ενός φίλου μου και μου φαινόταν ξεπλυμενη μπροστά στην δικιά μας. Ή όταν βλέπω το note 3 του αδερφού μου δίπλα στο note 4 κυριολεκτικά μου φαίνεται ότι το 3αρη πιξελιάζει αρκετά. Χαχα :lol:

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

οκ θα περιμενω να βγει σε OTA. Σε ευχαριστω πολυ!

 

εχω περασει την γερμανική από την μέρα που έγινε upload, knox 0x0, χωρις wipe κλπ ολα δουλεύουν ρολόι και καλύτερα απο kitkat.. με disabled talkback service διορθώνει αρκετα και το recents button lag. ειναι 100% safe και σε 5 συσκευές που δοκίμασα ολα ειχαν την ίδια συμπεριφορά μετά το Flash! Κατι πρέπει να έγινε πολυ λαθος στο κρουσμα που αναφέρει ο φιλος παραπάνω, μου φαίνεται πολυ παράξενο!

Πρώτη φορά κρατάω συσκευή με 0 knox και χωρίς custom rom.. θα είχα cyanogen αλλά note χωρις τα features απτο πενακι... δεν είναι note!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα 5 μέρες κάτοχος του κινητού και παίρνοντας άφησα στην άκρη το 10.1 note...Τα λόγια είναι περιττά να πω απλά με έχει βολέψει στις δουλειές μου παρα πολύ...Σαν μηχανικός και κυρίως του πεδίου μπορώ να πω ότι είναι το πιο χρήσιμο εργαλείο της δουλειάς μου ....

Προσπαθώ να βρω κάτι άξιο λόγου προς τα αρνητικά και το μόνο που εχω να πω είναι ότι ακομα δεν έχει πάρει αναβάθμιση...Αυτά απο μένα καλη συνέχεια σε ολους και ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω στο θεμα με τη διαφορα των επεξαργαστων και παρατηρώ οτι αρκετοι εχουν θεμα με τη διακοπή κλησεων κατα την εναλλαγη του δικτυου απο 3g σε 4g .Εχει τυχει σε πολλους απο εσας κατι αναλογο?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω στο θεμα με τη διαφορα των επεξαργαστων και παρατηρώ οτι αρκετοι εχουν θεμα με τη διακοπή κλησεων κατα την εναλλαγη του δικτυου απο 3g σε 4g .Εχει τυχει σε πολλους απο εσας κατι αναλογο?

σε μενα συνεχεια. σε βαθμο που εχει αρχισει να μου τη σπαει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας . και σε μένα το έκανε αυτο με τις κλήσεις και το πήρα για σέρβις . έκανε 8 μέρες και μου είπαν οτι έφταιγε το software .Τώρα ολα μια χαρα προς το παρόν. το πηρα πίσω πριν ένα μήνα.
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω στο θεμα με τη διαφορα των επεξαργαστων και παρατηρώ οτι αρκετοι εχουν θεμα με τη διακοπή κλησεων κατα την εναλλαγη του δικτυου απο 3g σε 4g .Εχει τυχει σε πολλους απο εσας κατι αναλογο?

 

Σε εμένα δεν το έκανε ποτέ αυτό το C έχω από Ουγγαρία

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν συμβαίνει σε αρκετούς μπορούμε να λεμε οτι ειναι προβλημα του Νοτε4 ?Υπαρχει περιπτωση να φταιεικαι συγκεκριμένο δικτυο??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν συμβαίνει σε αρκετούς μπορούμε να λεμε οτι ειναι προβλημα του Νοτε4 ?Υπαρχει περιπτωση να φταιεικαι συγκεκριμένο δικτυο??

εγώ το αποκλείω. είναι θέμα καθαρά τηλεφώνου είτε λογισμικού είτε hardware

Link to comment
Share on other sites

σε καποιο θεμα ειχε αναφερθει νομιζω οτι το πηγε στο σερβισε και του ειπαν ηταν θεμα software τωρα δεν θυμαμαι που ακριβως αναφερθηκε

 

EDIT: βασικα απο πανω σχολιο 2587 ! αρα δεν φταει το hardware και να εχει προβλημα το κινητο !

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν συμβαίνει σε αρκετούς μπορούμε να λεμε οτι ειναι προβλημα του Νοτε4 ?Υπαρχει περιπτωση να φταιεικαι συγκεκριμένο δικτυο??

 

Φυσικα μπορει να ειναι θεμα δικτυου (το πιθανοτερο για την ακριβεια), θεμα κεραιας κλπ κλπ για τα drop calls.

Εχω δει αρκετα drop calls σε ολα τα νοτε που περασαν απο τα χερια μου. Δικτυο Wind. Θα ηθελα πολυ να δοκιμασω καποια στιγμη το νοτελι εκτεταμενα με αλλο δικτυο να δω πως συμπεριφερεται. Ισως βρω και λογο να αλλαξω δικτυο στο μελλον...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει το προβλημα με τον ηχο (στατικος ηλεκτρισμος) αν θυμαμε καλα πρωτος.....

Εχω wind...αλλαξα sim...τιποτα δεν εγινε....

Η Λυση..ηρθε με τη lollipop....πλεον ο ηχος ειναι πεντακαθαρος:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Note 3, μόλις παρέλαβα απο το Open365 το Note 4F !!

 

Πως μπορώ να τσεκάρω απο που είναι, αν παίρνει αναβάθμιση λογισμικού και αν το κινητό είχε ανοιχτεί (το κουτάκι ήταν σφραγισμένο αλλά ποτέ δεν ξέρεις..)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

υ.γ φοράει την 4.4.4 και στο KNOX VERSION 2.2

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Note 3, μόλις παρέλαβα απο το Open365 το Note 4F !!

 

Πως μπορώ να τσεκάρω απο που είναι, αν παίρνει αναβάθμιση λογισμικού και αν το κινητό είχε ανοιχτεί (το κουτάκι ήταν σφραγισμένο αλλά ποτέ δεν ξέρεις..)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

υ.γ φοράει την 4.4.4 και στο KNOX VERSION 2.2

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει πλάκα!

 

Country Origin : VIETNAM

 

headset connect counter : 6

 

charger connect counter : 6

 

Το κινητό το συνδεσα με το pc για να κανω backup απο το Note 3 και μετα το εβαλα σε κανονικη πριζα για τη φόρτιση. Τα ακουστικά δεν τα εχω ανοιξει ακόμα!

 

Τι παίζει? το πάω πίσω?

Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει πλάκα!

 

Country Origin : VIETNAM

 

headset connect counter : 6

 

charger connect counter : 6

 

Το κινητό το συνδεσα με το pc για να κανω backup απο το Note 3 και μετα το εβαλα σε κανονικη πριζα για τη φόρτιση. Τα ακουστικά δεν τα εχω ανοιξει ακόμα!

 

Τι παίζει? το πάω πίσω?

το βιετναμ ειναι που φτιαχτικε καμια σχεση ! με αυτο να δεις απο που ειναι το κινητο! τωρα για τα ακουστικα δεν τα δειχνει καλα οποτε δεν νομιζω μπορει να ειναι και απο το εργοστασιο απο τις δοκιμες να δουν αμα δουλευουν ολα πριν το δωσουν αμα δεν λεει πποσες φορες φορτιστηκε εισαι κομπλε νομιζω

 

EDIT: το CSC Country δες εκει δειχνει για που ειναι το κινητο σου εμενα ειναι απο Ουγγαρια

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

το βιετναμ ειναι που φτιαχτικε καμια σχεση ! με αυτο να δεις απο που ειναι το κινητο! τωρα για τα ακουστικα δεν τα δειχνει καλα οποτε δεν νομιζω μπορει να ειναι και απο το εργοστασιο απο τις δοκιμες να δουν αμα δουλευουν ολα πριν το δωσουν αμα δεν λεει πποσες φορες φορτιστηκε εισαι κομπλε νομιζω

 

EDIT: το CSC Country δες εκει δειχνει για που ειναι το κινητο σου εμενα ειναι απο Ουγγαρια

 

AUSTRIA !!

 

Να κοιμάμαι ήσυχος? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερωτηση : στο note 3 κρατούσα πατημένο το κεντρικό κουμπάκι και μου εμφάνιζε τις εφαρμογές που τρέχανε για να μπορώ να τις κλείσω μια προς μια..

 

πως γινεται στο 4? πατώντας το κεντρικό κουμπάκι εμφανίζει το google now!

Link to comment
Share on other sites

AUSTRIA !!

 

Να κοιμάμαι ήσυχος? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερωτηση : στο note 3 κρατούσα πατημένο το κεντρικό κουμπάκι και μου εμφάνιζε τις εφαρμογές που τρέχανε για να μπορώ να τις κλείσω μια προς μια..

 

πως γινεται στο 4? πατώντας το κεντρικό κουμπάκι εμφανίζει το google now!

Αριστερό κουμπί πατάς

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει πλάκα!

 

Country Origin : VIETNAM

 

headset connect counter : 6

 

charger connect counter : 6

 

Το κινητό το συνδεσα με το pc για να κανω backup απο το Note 3 και μετα το εβαλα σε κανονικη πριζα για τη φόρτιση. Τα ακουστικά δεν τα εχω ανοιξει ακόμα!

 

Τι παίζει? το πάω πίσω?

Χαλαρωστε παιδια, αν ηταν να πηγαιναμε ετσι τα κινητα πισω...

Πιθανοτατα εχει ελεγχθει στο εργοστασιο κι απο εκει προκυπτουν αυτες οι τιμες...

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε παιδια, αν ηταν να πηγαιναμε ετσι τα κινητα πισω...

Πιθανοτατα εχει ελεγχθει στο εργοστασιο κι απο εκει προκυπτουν αυτες οι τιμες...

Καλοριζικο!

 

Και στο δικό μου, που αποσφραγίστηκε, παρουσία μου, σε έμπιστο κατάστημα, έδειχναν τα ίδια οι μετρητές. Και εγώ πιθανολογώ ότι ήταν εργοστασιακές δοκιμές.

Edited by iganiats
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...