Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω κατι? Τοσες συσκευες samsung εχουν περασει απο τα χερια μου και καμια δεν εγραψε. Να ημουν τοσο τυχερος? Αφου και στα service ετσι το περνανε λετε να γραφει ο knox? Μηπως περασες custom και για αυτο σου εγραψε?

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένεις.

Έχει συμβεί σε πολλούς να γράψει.

Αν κάτι δεν πάει καλά θα καλύψεις εσύ την εγγύησή του;

Όχι.

Οπότε άσε να το ξέρει ο άλλος και να πάρει το ρίσκο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου πω κατι? Τοσες συσκευες samsung εχουν περασει απο τα χερια μου και καμια δεν εγραψε. Να ημουν τοσο τυχερος? Αφου και στα service ετσι το περνανε λετε να γραφει ο knox? Μηπως περασες custom και για αυτο σου εγραψε?
Λοιπόν,είσαι και γνωστός και δεν ήθελα να κοντράρω στο ποστ σου, άλλα ακυρώνεις επισημάνσεις που με ένα απλό search στο google πριν ποστάρεις αυτά που γράφεις, θα σου είχαν λυθεί οι απορίες.Το ότι δεν σου έχει τύχει εσένα πού έχεις φλασάρει

10,20 φορές δεν σου δίνει την βεβαιότητα για να αμφισβητείς τα γραφόμενα άλλων που επισημαίνουν πιθανότητες κινδύνου και πίστεψε με, φλασάρουν περισσότερα χρόνια από σένα.Όσο για το αν περνάνε στα service την κάθε ρομ με odin...μπήκες πολλές φορές εσωτερικά στο service και το είδες αυτό???...εκτός αυτού εκείνοι έχουν αλλά εργαλεία, που και knox μηδενίζουν και imei αλλάζουν και παπάδες κάνουν (δεν νομίζω να τα κάνεις εσύ και ο καθένας μας αυτά!!).

Για τελευταία φορά θα πω, Διαβάστε πρώτα εγγυήσεις, κάντε και από κανένα search στο νετ, ακούστε και άλλους που καταγράφουν εμπειρίες και οι οποίοι το κάνουν για καλό σκοπό και σταματήστε να αντιδράτε σαν παιδιά έχοντας λαθεμένες απόψεις.Φτάνετε στα όρια της παραπληροφόρησης και παίρνετε άλλους στο λαιμό σας.Θεωρούμε υποχρέωσή μας να ενημερώνουμε τους χρήστες με το οτιδήποτε γνωρίζουμε και ο καθένας ας αποφασίσει μόνος του

για το τι θα κάνει.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παντως σερφαροντας αρκετα ,σχετικα με το θεμα stock rom-odin-tripping knox ,αυτα που εβρισκα παντου ειναι περιπου αυτα...

 

http://www.kingoapp.com/help/samsung-knox-counter.htm

 

http://www.w0lfdroid.com/2014/04/How-to-Flash-Restore-Galaxy-S5-All-Variants-to-Stock-ROM-Using-Odin3.html?m=1

 

[ATTACH]57510[/ATTACH]

[ATTACH]57511[/ATTACH]

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει ειπωθεί ξανά και ξανά είναι ότι ναι, σαν βασική αρχή, το πέρασμα επίσημης rom με το πρόγραμμα Odin δεν θα έπρεπε να ενεργοποιεί το Knox. Έλα όμωs που σε κάποιους από το Forum έχει συμβεί ακριβώς αυτό. Μπορεί n πιθανότητα λοιπόν να είναι μικρή αλλά υπάρχει. Ενημερώνονται λοιπόν τα μέλη να το λάβουν αυτό υπ'όψη τους.Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο απ' αυτό.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

παντως σερφαροντας αρκετα ,σχετικα με το θεμα stock rom-odin-tripping knox ,αυτα που εβρισκα παντου ειναι περιπου αυτα...

 

http://www.kingoapp.com/help/samsung-knox-counter.htm

 

http://www.w0lfdroid.com/2014/04/How-to-Flash-Restore-Galaxy-S5-All-Variants-to-Stock-ROM-Using-Odin3.html?m=1

 

[ATTACH]57510[/ATTACH]

[ATTACH]57511[/ATTACH]

 

Ακριβως εκει θελω να καταληξω αλλα πεσανε ολοι να με φανε και αρχισανε τα περι παραπλανησης και δολου! Εγω φιλε truckman οπως δε ξερω τι κανουν στο σερβις δε ξερω και τι μπορει να κανει ο καθενας σπιτι του και κανει trip τον knox. Τωρα αν θελεις να το παμε και αλλιως ολα ειναι ρισκο εφοσον αποφασιζεις να πειραξεις εστω και επισημα τη συσκευη σου. Αυτα και το κλεινω. Ξαναλεω οτι εμενα ποτε δεν μου εχει γραψει οσες φορες και αν εχω περασει OFFICIAL rom απο sammobile!

Edited by truckman

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,είσαι και γνωστός και δεν ήθελα να κοντράρω στο ποστ σου, άλλα ακυρώνεις επισημάνσεις που με ένα απλό search στο google πριν ποστάρεις αυτά που γράφεις, θα σου είχαν λυθεί οι απορίες.Το ότι δεν σου έχει τύχει εσένα πού έχεις φλασάρει

10,20 φορές δεν σου δίνει την βεβαιότητα για να αμφισβητείς τα γραφόμενα άλλων που επισημαίνουν πιθανότητες κινδύνου και πίστεψε με, φλασάρουν περισσότερα χρόνια από σένα.Όσο για το αν περνάνε στα service την κάθε ρομ με odin...μπήκες πολλές φορές εσωτερικά στο service και το είδες αυτό???...εκτός αυτού εκείνοι έχουν αλλά εργαλεία, που και knox μηδενίζουν και imei αλλάζουν και παπάδες κάνουν (δεν νομίζω να τα κάνεις εσύ και ο καθένας μας αυτά!!).

Για τελευταία φορά θα πω, Διαβάστε πρώτα εγγυήσεις, κάντε και από κανένα search στο νετ, ακούστε και άλλους που καταγράφουν εμπειρίες και οι οποίοι το κάνουν για καλό σκοπό και σταματήστε να αντιδράτε σαν παιδιά έχοντας λαθεμένες απόψεις.Φτάνετε στα όρια της παραπληροφόρησης και παίρνετε άλλους στο λαιμό σας.Θεωρούμε υποχρέωσή μας να ενημερώνουμε τους χρήστες με το οτιδήποτε γνωρίζουμε και ο καθένας ας αποφασίσει μόνος του

για το τι θα κάνει.

Σύμφωνοι σε όλα εκτός από το imei που δεν αλλάζει γιατί είναι παράνομο.

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι σε όλα εκτός από το imei που δεν αλλάζει γιατί είναι παράνομο.

 

Για το σέρβις δε νομίζω, έχει άλλες διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο Χορταρέας μπορεί να το απαντήσει.

Άντε και ο Πιτ Παπαδάκος.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι σε όλα εκτός από το imei που δεν αλλάζει γιατί είναι παράνομο.
Οπως στο είπε πριν και ο @StratosGR,για το service δεν είναι παράνομο.Οταν σου αλλάζουν πλακέτα περνάνε πάλι το δικό σου imei για λόγους συνέχισης της εγγύησης (με ενα τηλέφωνο στο service θα στο πούν αυτό).
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρουμε με αναβάθμιση το νεό tw οπωσδήποτε αλλιώς η σαμσουνγκ θα φάει κράξιμο. Γιατί δεν έδωσαν έτσι τη lollipop στο note 4; Ή τουλάχιστον να το δώσει κι όχι όταν θα ανακοινωθεί το s7. Πραγματικά ότι πατάει ανοίγει ακαριαία. Η κάμερα επίσης, οι πρόσφατες εφαρμογες !!! Δλδ τόσο δύσκολο της είναι της σαμσουνγκ να το δώσει στο note 4 και στο s5 που όλοι παραπονιούνται για καθυστερήσεις; Τελικά όλα είναι θέμα software !!;)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρουμε με αναβάθμιση το νεό tw οπωσδήποτε αλλιώς η σαμσουνγκ θα φάει κράξιμο. Γιατί δεν έδωσαν έτσι τη lollipop στο note 4; Ή τουλάχιστον να το δώσει κι όχι όταν θα ανακοινωθεί το s7. Πραγματικά ότι πατάει ανοίγει ακαριαία. Η κάμερα επίσης, οι πρόσφατες εφαρμογες !!! Δλδ τόσο δύσκολο της είναι της σαμσουνγκ να το δώσει στο note 4 και στο s5 που όλοι παραπονιούνται για καθυστερήσεις; Τελικά όλα είναι θέμα software !!;)

 

 

Κανονικα θα πρεπει να το παρουμε σε επομενο update. Οπως το πηρε το note 3 του note 4!.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις στο εν λογο τηλεφωνο πως μπαινει η αθορυβη λειτουργια γτ μπαινει μονο δονηση και ηχος.δυο επιλογες δλδ και οχι τρεις οπως γινοταν σε ολα τα note.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις στο εν λογο τηλεφωνο πως μπαινει η αθορυβη λειτουργια γτ μπαινει μονο δονηση και ηχος.δυο επιλογες δλδ και οχι τρεις οπως γινοταν σε ολα τα note.

 

Welcome to lolipop my friend. Ειναι bug της 5.0.1

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σχετικά με την lolipop θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει έρθει η αναβάθμιση στην Ελλάδα . Το κινητό είναι το 910 F αγορασμένο από public το έχω 4 ημέρες αλλά δεν μου έχει βγάλει κάποια ενημέρωση για αναβάθμιση. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σχετικά με την lolipop θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει έρθει η αναβάθμιση στην Ελλάδα . Το κινητό είναι το 910 F αγορασμένο από public το έχω 4 ημέρες αλλά δεν μου έχει βγάλει κάποια ενημέρωση για αναβάθμιση. Ευχαριστώ πολύ

 

μονο για Γερμανια εχει βγει προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κυριοι εχω την εντυπωση οτι θα μας δωσουν 5.02 για αυτο αργουν.Γιατι αλλιως ,δηλαδη χωρις λογο να αργουν την αναβαθμιση ειναι ******* :mad:

 

Ουτε στο πιο τρελο σου ονειρο τοσο συντομα η 5.0.2

Μιλαμε για σαμσουνγκ. Εγω ειμαι στην 5.0.1 και πιο πολυ θα ψηνομουν με τον νεο launcher ετσι ωστε να παρει παραπανω ανασα το κινητο παρα με την 5.0.2

Edited by truckman

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλώς για να έχω μια εικόνα!!

Εσείς μετά από πόσο καιρό περιμένατε για να κάνετε root το Ν4 σας? (Αν το κάνατε).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλώς για να έχω μια εικόνα!!

Εσείς μετά από πόσο καιρό περιμένατε για να κάνετε root το Ν4 σας? (Αν το κάνατε).

 

Αυτο ειναι στην κριση το καθενος.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλώς για να έχω μια εικόνα!!

Εσείς μετά από πόσο καιρό περιμένατε για να κάνετε root το Ν4 σας? (Αν το κάνατε).

 

αμα βγει να μπορεις να μηδενισεις τον counter και χθες αλλα δεν εχει βγει κατι τετοιο οποτε εγω ποτε μεχρι να βγει εσκασα τοσα λεφτα και να μην εχω εγγυηση δεν θελω! και δεν το συνιστω κιολας!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι απλώς για να έχω μια εικόνα!!

Εσείς μετά από πόσο καιρό περιμένατε για να κάνετε root το Ν4 σας? (Αν το κάνατε).

Η πλειοψηφία πλέον λόγω Knox Flag (0x1 = λήξη εγγύησης = γι'αυτό δεν συνιστάται) δεν προχωράει σε root.

Επίσης η αλήθεια είναι πως ειδικά στη lollipop η συσκευή γίνεται ακόμα πιο smooth (γρήγορη είναι έτσι κι αλλιώς) με μειωμένο bloatware το οποίο ως επί το πλείστον μπορεί ο χρήστης πλέον να το απενεργοποιήσει άρα ακόμα ένας λόγος για να μην rootάρει κάποιος.

 

Παρ'όλα αυτά αν έχεις το μικρόβιο και θες να πάρεις το ρίσκο θα πρότεινα πρώτα ένα, ενάμιση μήνα όπου θα έχεις δοκιμάσει τα πάντα (κάμερες, GPS, αισθητήρες γενικότερα, οθόνη, ηχεία, θερμοκρασίες κλπ) και αφού βεβαιωθείς πως όλα δουλεύουν ρολόι.. τότε προχωράς. Έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περισσότερο την εγγύηση σκέφτομαι (και εγώ). Όπως είπε και ο kostashark, είναι κρίμα να χάσεις την εγγύηση για ένα κινητό που έδωσες τόσα λεφτά.

Δεν είναι ότι έχω πρόβλημα με το κινητό όπως είναι τώρα (4.4.4), απλώς ήθελα να δω πως βλέπετε γενικά το θέμα περί ρουτ/εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...