Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαια!Με το fingerprint security απο το play store η αμα εισαι ρουτ εχει ενα module για το xposed!

 

Link plz :D

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαια!Με το fingerprint security απο το play store η αμα εισαι ρουτ εχει ενα module για το xposed!

ωραίος, σε ευχαριστώ! Δεν είναι ρουτ οπότε πήγα στο play store!

Link plz :D

Αν και έχει πολλές εφαρμογές με την δευτερη βρήκα την εφαρμογή που λέει ο φίλος (το πιο πιθανό είναι να είναι αυτη)

Δουλεύει μια χαρά και έχει και αρκετές ρυθμίσεις! !

 

"FingerSecurity"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rickclephas.fingersecurity

Link to comment
Share on other sites

ωραίος, σε ευχαριστώ! Δεν είναι ρουτ οπότε πήγα στο play store!

 

Αν και έχει πολλές εφαρμογές με την δευτερη βρήκα την εφαρμογή που λέει ο φίλος (το πιο πιθανό είναι να είναι αυτη)

Δουλεύει μια χαρά και έχει και αρκετές ρυθμίσεις! !

 

"FingerSecurity"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rickclephas.fingersecurity

 

την εχω και εγω αυτην! ειναι πολυ καλη και δουλευει αμογα! μονο μειον θελει λεφτα για εχτρα costumize

Link to comment
Share on other sites

Link plz :D

Δες το μηνυμα του φιλου απο κατω!!Αυτη ειναι!!Ειναι η πρωτη εφαρμογη του ειδους που βγηκε και δουλευει αψογα!!

ωραίος, σε ευχαριστώ! Δεν είναι ρουτ οπότε πήγα στο play store!

 

Αν και έχει πολλές εφαρμογές με την δευτερη βρήκα την εφαρμογή που λέει ο φίλος (το πιο πιθανό είναι να είναι αυτη)

Δουλεύει μια χαρά και έχει και αρκετές ρυθμίσεις! !

 

"FingerSecurity"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rickclephas.fingersecurity

 

Αυτη ειναι πολυ σωστα!!

Μια γρηγορη αλλα σιγουρη απαντηση ρε παιδια επειδη μου κανει κατι κολληματακια απο launcher, nova η next launcher?:confused:

Νοβα βαλε με 1000.Ο Next εμενα συνεχεια κολλαει και επιστρεφει σε Tw.Δεν ξερω ομως αμα το κανει σε ολους..

Link to comment
Share on other sites

Doplphin Facebook instagram σας πετάει και εσάς στα καλά καθούμενα στην αρχική οθόνη? Μου το κάνει κάθε μέρα από την Παρασκευή που πέρασα lollipop. Όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές που είχα και στην κιτ κατ δουλεύουν άψογα όπως και το κινητό! Δεν είναι συμβατές κάποιες εφαρμογές με την 5.0 ακόμη?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολυ καιρο εχω αναφερει μαζι με 2,3 αλλους φιλους το προβλημα με τον παροδικο ηχο (σαν στατικος ηλεκτρισμος ) που ακουγεται στην διαρκεια την κλησεων..

Μήπως έχεις βάλει θήκη ή καπάκι ασύρματης φόρτισης? Συνήθως αυτές δημιουργούν τετοια προβλήματα. Αντίστοιχο θέμα υπάρχει και στο G3 και λύνεται αφαιρώντας το πίσω καπάκι της ασύρματης φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει θήκη ή καπάκι ασύρματης φόρτισης? Συνήθως αυτές δημιουργούν τετοια προβλήματα. Αντίστοιχο θέμα υπάρχει και στο G3 και λύνεται αφαιρώντας το πίσω καπάκι της ασύρματης φόρτισης.

παιδια βγαλτε τον ηχο απο την κληση και δεν θα ακουγεται τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Τα post που μιλούσαν για launcher μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα. Android - Εφαρμογές: Launchers II
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε lollipop είναι πραγματικά πολύ καλή. Πλέον, με nova launcher πρακτικά μπορούμε να μιλάμε για μηδενικό λαγκ. Τα redraw και τα glitches κι η απώλεια καρέ σχεδόν ανύπαρκτη.

Μαζί με το άψογο ρολαρισμα στις ρυθμίσεις, το αμεσο άνοιγμα του dialer, καθώς και το smooth ρολαρισμα των εφαρμογών παρασκηνιου, μπορούμε να μιλάμε για ένα πολύ καλο update από πλευράς σαμμυ.

Παρεμπιπτόντως δεν έκανα καν wipe data...

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε lollipop είναι πραγματικά πολύ καλή. Πλέον, με nova launcher πρακτικά μπορούμε να μιλάμε για μηδενικό λαγκ. Τα redraw και τα glitches κι η απώλεια καρέ σχεδόν ανύπαρκτη.

 

Μαζί με το άψογο ρολαρισμα στις ρυθμίσεις, το αμεσο άνοιγμα του dialer, καθώς και το smooth ρολαρισμα των εφαρμογών παρασκηνιου, μπορούμε να μιλάμε για ένα πολύ καλο update από πλευράς σαμμυ.

 

Παρεμπιπτόντως δεν έκανα καν wipe data...

 

 

Βαγγέλη απο μπαταρία κοιτα και πες μας.

Στα αλλα είμαι βέβαιος ότι έτσι ειναι τα πράγματα.

Εγώ ακόμα με το u δεν την έχω πάρει , πιστεύω ότι φτάνει η ώρα.

Χαχαχχαχ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη απο μπαταρία κοιτα και πες μας.

Στα αλλα είμαι βέβαιος ότι έτσι ειναι τα πράγματα.

Εγώ ακόμα με το u δεν την έχω πάρει , πιστεύω ότι φτάνει η ώρα.

Χαχαχχαχ

 

Ναι Νίκο θα δω πως πάει η μπαταρια , αλλά προσωπικά δουλεύω νοβα δηλώνω πολύ ικανοποιημενος, καθώς έχω σχεδόν εμπειρία νεξους... Πολύ σημαντικό πράγμα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο θα δω πως πάει η μπαταρια , αλλά προσωπικά δουλεύω νοβα δηλώνω πολύ ικανοποιημενος, καθώς έχω σχεδόν εμπειρία νεξους... Πολύ σημαντικό πράγμα....

 

χωρις νοβα πως τα παει;

Link to comment
Share on other sites

χωρις νοβα πως τα παει;

 

Υπάρχει μικρή απώλεια σε καρε με τον tw, δηλαδή Αραια και που θα δεις κανα μικρολαγκακι. Με νοβα είναι βούτυρο...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική γνώμη μου πάντα, άλλα είναι κρίμα αυτή τη συσκευή να τη δουλεύει κάποιος με tw και όχι με nova.

 

 

για μενα παντως κ πιστευω για πολλους ειναι αδιανοητο τετοια συσκευη με τον δικο της tw να εχει λαγκαρισματα εν ετη 2015 δε με νοιαζει τι φταει απλα ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και που τις δινουν ετσι και που δεν το διορθωνουν...:cry:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

για μενα παντως κ πιστευω για πολλους ειναι αδιανοητο τετοια συσκευη με τον δικο της tw να εχει λαγκαρισματα εν ετη 2015 δε με νοιαζει τι φταει απλα ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και που τις δινουν ετσι και που δεν το διορθωνουν...:cry:

 

Ειπες το αυτονοητο. Τελειος ο nova τον ειχα κι εγω πανω, ΑΛΛΑ δεν καταλαβαινω... Τοσο δυσκολο ειναι για τη Σαμμυ να φτιαξει εναν σωστο launcher; Δηλαδη οι προγραμματιστες του nova launcher ειναι καλυτεροι;; Σορρυ για το offtopic.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειπες το αυτονοητο. Τελειος ο nova τον ειχα κι εγω πανω, ΑΛΛΑ δεν καταλαβαινω... Τοσο δυσκολο ειναι για τη Σαμμυ να φτιαξει εναν σωστο launcher; Δηλαδη οι προγραμματιστες του nova launcher ειναι καλυτεροι;; Σορρυ για το offtopic.

 

Ναι, το εκανε αδικαιολογητα θριλερ η σαμμυ το θεμα launcher...

Παντως απο οτι μαθαινω απο ανθρωπους που εχουν προσβαση στις...εξελιξεις, ο νεος tw του galaxy s6 ειναι buttery smooth.

Αντε να δουμε αν θα τον δωσουν και σε note 4 κλπ...

Μεχρι τοτε νοβα με τα απαραιτητα icon packs (βλεπε cryten κλπ) και για πρωτη φορα βλεπω ενα samsung smartphone που να μη μου κακοφαινεται στο ματι σε θεμα λογισμικου. Πανεμορφο το material design της lollipop, consistent, καθαρος σχεδιασμος, ελαφρυ κλπ κλπ. Ευκολα το πιο πληρες και συγχρονο λειτουργικο του εμποριου, ο αχταρμας του android ειναι πιο "ελεγχομενος" απο ποτε...

Μαζι με τα καλουδια της σαμμυ (wacom digitizer κλπ) νομιζω πως ο τιτλος του πιο ολοκληρωμενου phablet ανηκει πλεον δικαιωματικα στο νοτελι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάποιον που το έχει κάνει. Το βίντεο σε 4Κ για να το δω σε τηλεόραση 1080p μέσω μεσω multimedia player θα πρέπει να το κάνω πρώτα μέσω κάποιου άλλου προγράμματος downgrade ή το παίζει απευθείας;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

help!!!!!

 

ρε παιδιά μια βοήθεια

 

 

please!!!

 

η ποιότητα κάθε φωτογραφίας πως αλλάζει?

 

δε μπορώ να χρησιμοποιήσω μικρότερη ανάλυση για να μη βγαίνουν μικρότερα αρχεία?

 

στο πρόγραμμα camera δε βρήκα πουθενά ρυθμίσεις

 

ευχαριστώ!!

 

Όπως είσαι στην camera πατάς αυτό που είναι σαν γρανάζι. .. εκεί σου βγάζει κάποιες επιλογές , ξαναπατας εκεί που γράφει 16Μ και διαλεγεις την ανάλυση που θέλεις. .

 

[ATTACH]56917[/ATTACH]

αν είχε αυτό που είναι σαν γρανάζι θα το έβλεπα

 

δεν το ήξερα, αλλά χρησιμοποιούσα το κινητό σε easy mode στο οποίο δεν υπάρχουν ρυθμίσεις στην κάμερα

 

το επανέφερα στο standard mode και εμφανίζονται οι ρυθμίσεις στην κάμερα

 

τραβούσε φώτο με 16 mp και έβγεναν πολύ μεγάλα αρχεία χωρίς λόγο

 

πάντως ευχαριστώ

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του NOTE 4 F θελω να ρωτησω αν υπαρχουν καποια προβληματακια που εχει παρουσιασει και εχουν λυθει με καποιες αναβαθμισεις η να προχωρησω αφοβα στην αγορα του..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του NOTE 4 F θελω να ρωτησω αν υπαρχουν καποια προβληματακια που εχει παρουσιασει και εχουν λυθει με καποιες αναβαθμισεις η να προχωρησω αφοβα στην αγορα του..

 

Τόσο το F το τετραπυρινο όσο και το C το οχταπυρινο δεν έχουν κανένα πρόβλημα ή κάποιο bug

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Έχω μια απορία με σχετικά με τα call logs. Στο Logs tab το default value ειναι το "All logs". Εγώ όμως θέλω να φαίνονται μόνο οι κλήσεις. Αν το αλλάξω στο "All calls" μου δείχνει μόνο τις κλήσεις, αλλά είναι προσωρινό. Αν βγω και ξανά μπω μου δείχνει πάλι όλα τα logs. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου δείχνει μόνο τις κλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή Samsung log converter από το play store και είσαι έτοιμος.

 

Οκ! Αυτό προς το παρών με καλύπτει! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με nova ή με κάποιον άλλο launcher χάνεις κάτι σε σχέση με της Samsung?

Και προφανώς δεν εννοώ σε εμφάνιση.

Πχ το πενάκι δουλεύει σωστά. Είναι κάτι το οποίο χάνεις;

Γη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...