Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή μου λες οτι αν βαλω τωρα την γερμανική απο το σιτε της σαμμι δεν θα γραψει o knox.?χάνετε η εγγύηση?

οχι δεν θα γράψει, οχι δεν χάνεις εγγύηση.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμβουλή, πρώτου περάσετε τη νέα έκδοση λογισμικού να κάνετε Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (Προσοχή, θα σβηστούν τυχών προσωπικά δεδομένα τύπου επαφές, μηνύματα κλπ). Όπως θα πρότεινα και μια Επαναφορά μετά, γιατί η Samsung είναι Samsung..

 

Κάνετε ανανέωση σε εντελώς νέα έκδοση λογισμικού, όχι απλή αναβάθμιση της παλιάς.

 

Όσον αφορά το optimized twframework του S6, θέλω να πιστεύω πως θα το δώσει, άλλωστε έχει την επεξεργαστική δύναμη η συσκευή να το υποστηρίξει και παραμένει από τα δυνατά της χαρτιά.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά δλδ να κάνουμε 3 φορές επαναφορά εργοστασιακων;; πολλές δεν είναι;;

 

2..μία πριν μία μετά

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω την (DBT) κατευθείαν πάνω στην (AUT) ? ή πρέπει να κάνω κάτι για την αλλαγή του CSC?

Μετά θα παίρνω OTA τις αναβαθμίσεις της DBT?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Γερμανικό εδώ και την πήρα σήμερα την lolipop.

 

Το μέγεθος μέσο ΟΤA 984.54MB

 

στο C ειναι 990+ νομιζω :lol::lol: γιατι ιδια δεν θα πρεπει να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Λεγε εντυπώσεις

 

δεν την εβαλα εγω ακομα αν αναφερεσαι σε μενα δεν εχει ερθει για τα ουγγαρικα ακομα! τα βιντεο και τα φορουμ την εβγαλαν εχω δει μονο !

Link to comment
Share on other sites

Aπο εδω εχει κατεβασει κανενας ? ειναι οκ?

εχει Links απο mega...

Γιατι απο sammobile και samsung-updates....ουτε αυριο...

 

http://note4roms.com/devices/qualcomm/odex/sm-n910f.html

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πότε έχεις ακούσει για εμάς;;;

 

Εχει ετοιμο link για το F lollipop 5.0.1 απο Γερμανια φιλε μου....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία λοιπόν σχετικά με την αναβάθμιση στη γερμανική Lollipop..

αφού άφησα για 5-10 λεπτά το κινητό να ανασάνει και να τρέξει τις όποιες διεργασίες χρειάζεται για να λειτουργήσει σωστά, οφείλω να ομολογήσω πως πρόκειται, κατά τη προσωπική μου άποψη, για μία καλή αναβάθμιση.

 

Μην περιμένετε θαύματα εμφανισιακά και σίγουρα θα υπάρξουν σημεία που θα προτιμήσετε το προηγούμενο "στυλ" :p αλλά.. το νιώθω ελάχιστα πιο γρήγορο και πιο smooth στα σημεία. Πιο γρήγορο βασικά δεν γίνεται να πάει μελλοντικά (κίνηση σε dev mode x1), πιο smooth όμως συνεχίζει να έχει περιθώρια βελτίωσης. Ο Dialer για 'μένα δείχνει εμφανώς βελτιωμένος στο άνοιξε/κλείσε, το ίδιο και οι Πρόσφατες Εφαρμογές. Η γενικότερη λειτουργία του φαίνεται ίδια, μικρολαγκάκια δυστυχώς συνεχίζουν απλά όχι τόσο συχνά και ο TouchWiz για 'μένα το ίδιο βαρύς.. οπότε ευελπιστώ σε αναβάθμιση στο καλοδιαφημισμένο optimized TW του S6 στο μέλλον (για τους stock users :cool:)! Όλα αυτά χωρίς γενικότερο στήσιμο/εφαρμογές κλπ.

 

Η εν λόγω συσκευή βέβαια εργαλείο ήταν και πριν, μοναδικό εργαλείο παραμένει και τώρα με τις δυνατότητες του.. προσωπική πάντα άποψη.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

help!!!!!

 

ρε παιδιά μια βοήθεια

 

 

please!!!

 

η ποιότητα κάθε φωτογραφίας πως αλλάζει?

 

δε μπορώ να χρησιμοποιήσω μικρότερη ανάλυση για να μη βγαίνουν μικρότερα αρχεία?

 

στο πρόγραμμα camera δε βρήκα πουθενά ρυθμίσεις

 

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Aπο εδω εχει κατεβασει κανενας ? ειναι οκ?

εχει Links απο mega...

Γιατι απο sammobile και samsung-updates....ουτε αυριο...

 

http://note4roms.com/devices/qualcomm/odex/sm-n910f.html

 

Μόλις έκανα την αναβάθμιση κατεβάζοντας το firm από το link που δίνεις και συγκεκριμένα από το mega.

Όλα οκ και KNOX 0x0.

Όσο για την αναβάθμιση δεν έχω δει πολλά αλλά μόνο και μόνο που dialer & μηνύματα ανοίγουν ακαριαία δείχνει σημάδια πολύς καλής δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα ότι έχει έρθει η lollipop και για το δικό μου...Με όσα διαβάζω σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την βαλω η όχι...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση κατεβάζοντας το firm από το link που δίνεις και συγκεκριμένα από το mega.

Όλα οκ και KNOX 0x0.

Όσο για την αναβάθμιση δεν έχω δει πολλά αλλά μόνο και μόνο που dialer & μηνύματα ανοίγουν ακαριαία δείχνει σημάδια πολύς καλής δουλειάς.

 

Φιλέ μου μηπως εστρωσε το θεμα του ηχου στις κλησεις...?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου μηπως εστρωσε το θεμα του ηχου στις κλησεις...?

 

Αν εννοείς το πρόβλημα για κάποιο στιγμιαίο ήχο κατά τη διάρκεια κλήσης, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και τέτοιο θέμα εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει είτε γιατί δεν το είχα, είτε το πιθανότερο γιατί δεν το παρατήρησα, μιας και σχεδόν πάντοτε μιλάω από handsfree ή bt. Όσες φορές πάντως μίλησα κατευθείαν από τη συσκευή, όπως και τώρα που έκανα μια δοκιμή δεν παρατήρησα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας και από μένα έχω ένα πρόβλημα με το mesager από το Facebook χωρίς να το χρησιμοποιώ όλη την μέρα ενεργοποιηται και μου τρώει την μπαταρία ανοίγω το μεσημέρι τις ρυθμίσεις και βλέπω την μπαταρία 50% κατανάλωση από mesager
Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα της εφαρμογης! ευελπιστω να το διορθωσου συντομα με update! δεν ειναι κατι που θα πρεπει να φταει το κινητο εχουν αναφερθει και αλλα παραπανω για το massanger! υπομονη ακολουθει τα βημματα του viber μου φενεται! :mad:
Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα της εφαρμογης! ευελπιστω να το διορθωσου συντομα με update! δεν ειναι κατι που θα πρεπει να φταει το κινητο εχουν αναφερθει και αλλα παραπανω για το massanger! υπομονη ακολουθει τα βημματα του viber μου φενεται! :mad:

Φίλε μου τι να πω με έχει πεθάνει η μπαταρία μετά το τελευταίο update με βγάζει οριακά μία μέρα και δεν μπορώ να το βγάλω άσε

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου μηπως εστρωσε το θεμα του ηχου στις κλησεις...?

 

Ελα φιλε μου εγω ειχα το προβλημα με το στατικο ηλεκρισμο...κ ναι λοιπον ολα πλεον δουλευουν ρολοι μεχρι στιγμης!!!!:D:D:D 2 ωρεσ περιπου που εχω lollipop...

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε μου εγω ειχα το προβλημα με το στατικο ηλεκρισμο...κ ναι λοιπον ολα πλεον δουλευουν ρολοι μεχρι στιγμης!!!!:D:D:D 2 ωρεσ περιπου που εχω lollipop...

 

Εδώ και κάποιες ώρες που το δουλεύω δεν υπάρχει κάποιο θέμα, ούτε για wifi ούτε κάτι άλλο, μόνο για μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη.

 

Edit: Επίσης, πλέον επιτρέπεται η εγγραφή στην sd με custom εφαρμογές όπως ο es.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι όσοι βάλατε lolly pop έχετε βάλει την γερμανική rom ;

Η ελληνική ποτε προβλέπετε να έρθει ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...