Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση: Παιζει root με το towelroot στον SD? Εχει δοκιμασει κανεις?

Αν και το "στον sd" δεν το κατάλαβα, όχι το towelroot δεν δουλεύει στο Note 4 και δεν πρόκειται να δουλέψει σε νέες συσκευές γενικότερα μιας και η τρύπα ασφαλείας που χρησιμοποιούσε έχει πλέον κλείσει και ο συγκεκριμένος developer δουλεύει πλέον για τη Google.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το "στον sd" δεν το κατάλαβα, όχι το towelroot δεν δουλεύει στο Note 4 και δεν πρόκειται να δουλέψει σε νέες συσκευές γενικότερα μιας και η τρύπα ασφαλείας που χρησιμοποιούσε έχει πλέον κλείσει και ο συγκεκριμένος developer δουλεύει πλέον για τη Google.

 

Κριμα. SD=snapdragon :)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ακριβως μου ειπαν οτι εκαναν ελεγχο στα παντα κ ολα δουλευουν κανονικα για bug δεν μου ειπαν κατι. το προβλημα συνεχιζει ν υπαρχει αλλα λογικα με update πιστευω να το λυσουν αλλιως τι να πω...:worry::worry:

 

Ποιά έκδοση android έχεις;

Εμένα έχανε το σήμα κατα την αλλαγή απο 4G σε 3G αλλά μετα την τελευταία αναβάθμιση πριν κανένα δίμηνο στην έκδοση Ν910FXXU1ANK4 δεν μου το ξαναέκανε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση android έχεις;

Εμένα έχανε το σήμα κατα την αλλαγή απο 4G σε 3G αλλά μετα την τελευταία αναβάθμιση πριν κανένα δίμηνο στην έκδοση Ν910FXXU1ANK4 δεν μου το ξαναέκανε.

 

Την ιδια εχουμε φιλε μου ΝΚ4 εχω και γω εμενα δεν χανει το σημα απλα κανει ενα ηχο σαν στατικο ηλεκτρισμο κατα την διαρκεια των κλησεων

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί απο καιρό. Ο ήχος με ακουστικά σε κλήση είναι χαμηλός , το έχω τέρμα και δεν πάει πιο πολυ, απο το ακουστικό της συσκευής είναι μια χαρά. Υπάρχει τρόπος να ανεβεί πιο πολυ;
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί απο καιρό. Ο ήχος με ακουστικά σε κλήση είναι χαμηλός , το έχω τέρμα και δεν πάει πιο πολυ, απο το ακουστικό της συσκευής είναι μια χαρά. Υπάρχει τρόπος να ανεβεί πιο πολυ;

Είναι θέμα ακουστικών .Δοκίμασε κάποια άλλα πιο δυνατά.ΑΆμα είσαι ρουτ έχει διάφορες λύσεις που μπορείς να αυξήσεις την ένταση .

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί απο καιρό. Ο ήχος με ακουστικά σε κλήση είναι χαμηλός , το έχω τέρμα και δεν πάει πιο πολυ, απο το ακουστικό της συσκευής είναι μια χαρά. Υπάρχει τρόπος να ανεβεί πιο πολυ;

Θα κοιτάξεις την τιμή της εσωτερικής αντίστασης,και της ευαισθησίας.Η πρώτη,πρέπει να είναι μικρή,ξέρω γω,κάτω από 15 Ohm,και η δεύτερη,μεγάλη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ακουστικών .Δοκίμασε κάποια άλλα πιο δυνατά.ΑΆμα είσαι ρουτ έχει διάφορες λύσεις που μπορείς να αυξήσεις την ένταση .

 

Θα κοιτάξεις την τιμή της εσωτερικής αντίστασης,και της ευαισθησίας.Η πρώτη,πρέπει να είναι μικρή,ξέρω γω,κάτω από 15 Ohm,και η δεύτερη,μεγάλη.

 

Δεν έχω ανοίξει τα δικά του, έχω ένα μονό celly και τα ακουστικά του iphone, root δεν θέλω να κάνω, θα δοκιμάσω και άλλα ακουστικά να δω, σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Εκτος απο τον επεξεργαστη ποιες αλλες διαφορες εχουν το 8πυρηνο με το 4πυρηνο Note 4????Εσεις ποιο θα προτεινατε???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Εκτος απο τον επεξεργαστη ποιες αλλες διαφορες εχουν το 8πυρηνο με το 4πυρηνο Note 4????Εσεις ποιο θα προτεινατε???

 

το μοντεμ για το 4G δλδ τις ταχυτητες κατεβασματος στο 4G ελλαδα δεν εχει καποια διαφορα ποτε δεν προκειτε να πιασεις αυτα που δινουν !διαβασε εδω και δες αναλυτικα ολες τις διαφορες! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

Link to comment
Share on other sites

κατι πηρε το αυτι μου για διαφορες μεταξυ τους σε λειτουργιες και αισθητηρες.Αληθευει??

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν πάω να ενεργοποιήσω την κάμερα από κλειδωμένη οθόνη, μπλοκάρει το κινητό και δεν ανοίγει την εφαρμογή της κάμερας !!! Αφού ξεκλειδώσω την οθόνη και αφού πρώτα κλείσω κάποιες ανοιχτές εφαρμογές, μετά ενεργοποιειται. Έχει συμβεί και καποιον άλλο το πρόβλημα αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα εδω καποια πολυ ενδιαφεροντα νεα σχετικα με καποιες φημες που κυκλοφορουν για το optimization που ετοιμαζει η sammy στο TW για το S6 .

Σε ενα σημειο αναφερει χαρακτηριστικα...."In terms of performance, TouchWiz on the Galaxy S6 is said to be amazingly fast when compared to Android Lollipop on the Galaxy Note 4..."

Και αναρωτιεμαι γιατι δεν εδωσε αυτο το optimization ?

θα το δωσει και ποτε?

 

Αποριες...:(

 

και μια γνωμη απο εναν χρηστη στο xda...που κανει συγκριση συμπεριφορας note 4 & note 3 με lollipop...

και παρατηρει οτι το note 3 ειναι πιο smooth....κατι που νομιζω οτι ισχυει και τωρα στην 4.4.4 δυστυχως......

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3029247

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να υπερβάλω εγώ με την lolipop έχω δει τεράστιες διαφορές στο ποσό ομαλά δουλεύει η συσκευή .Είμαι πολύ ευχαριστημένος Και στο s5 που έχω βάλει και εκεί lolipop ,και εκεί δουλεύει τέλεια !!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να υπερβάλω εγώ με την lolipop έχω δει τεράστιες διαφορές στο ποσό ομαλά δουλεύει η συσκευή .Είμαι πολύ ευχαριστημένος Και στο s5 που έχω βάλει και εκεί lolipop ,και εκεί δουλεύει τέλεια !!

 

δωσε παραπανω πληροφοριες στο λαο.. "παρτακια" !!! :p:p:lol::lol: (χωρις παρεξηγηση χιουμοριστικα παντα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα βγήκε και για εμας η lollipop. .http://www.sammobile.com/firmwares/download/43168/N910FXXU1BOB4_N910FOXA1BOB4_DBT.zip/ Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα βγήκε και για εμας η lollipop. .http://www.sammobile.com/firmwares/download/43168/N910FXXU1BOB4_N910FOXA1BOB4_DBT.zip/

Το note 4 που εχω ειναι ελληνικό. .αν περασω την γερμανικη γραφει o knox?θελω απαντηση απο ατομο με πείρα. Η χανεις εγγύηση? Σε ενα s4που ειχα ειχα βαλει αλλο firmware και θυμάμαι είχε γράψει. .

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Γερμανικό εδώ και την πήρα σήμερα την lolipop.

 

Το μέγεθος μέσο ΟΤA 984.54MB

Edited by rigel72
Link to comment
Share on other sites

Το note 4 που εχω ειναι ελληνικό. .αν περασω την γερμανικη γραφει o knox?θελω απαντηση απο ατομο με πείρα. Η χανεις εγγύηση? Σε ενα s4που ειχα ειχα βαλει αλλο firmware και θυμάμαι είχε γράψει. .

 

Σε κανενα samsung κινητο αν ειναι official rom και περασεις με odin δεν γραφει ο knox...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε ενα αναλυτικο lollipop vs kitkat ....:)

 

απο οτι βλεπω στο νετ η loli δεν προσφερει κατι ιδιαιτερο στο 4 σε σχεση με αλλους γαλαξιες..

να την περασουμε η οχι???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Μόλις έκανα την αλλαγή από G3 και μόλις το έστησα σε 4.4.4...ελβετικό (AUT)..

Να την περάσω (5.0.1) από πάνω με Odin μπας και δουλέψει απροβλημάτιστα και γλυτώσω το ξαναστησιμο...?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Σε κανενα samsung κινητο αν ειναι official rom και περασεις με odin δεν γραφει ο knox...

Δηλαδή μου λες οτι αν βαλω τωρα την γερμανική απο το σιτε της σαμμι δεν θα γραψει o knox.?χάνετε η εγγύηση?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...