Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ συγκριτικά το βρίσκω πιο σταθερό στις κλήσεις και μάλιστα σε σημεία με οριακό σήμα και από το S2 και από το Note 2.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ...Από την μετάβαση μου από το S2 στο note 4 κανένα πρόβλημα με το σήμα!Αρκετά σταθερό και δυνατό -όσο πάει- ακόμα και στα ποιο δύσκολα σημεία! :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποιοι επιβεβαιωνουν το μη προβλημα και καποιοι επιβεβαιωνουν το προβλημα. Περιεργη κατασταση.

πρεπει να βρεθειτε για ωρα σε σημειο με μετριο προς χαμηλο σημα για να καταλαβαιτε τι ακριβως εννοουμε. Η ενδειξη του απαγορευτικου σηματος (κυκλος με πλαγια γραμμη ) σημαινει οτι βρισκεσαι εκτος δικτυου.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολυ καιρο εχω αναφερει μαζι με 2,3 αλλους φιλους το προβλημα με τον παροδικο ηχο (σαν στατικος ηλεκτρισμος ) που ακουγεται στην διαρκεια την κλησεων..

επισης βλεπω και μια ασταθεια γενικα στο σημα πχ με data αλλαζει απο 3G σε Η .και

Η+ oταν ειμαι σταθερος σε σημειο...το ιδιο και απο G σε 3G και Η ...

Κινουμε σε σταθερες περιοχες που σιγουρα δεν εχω το καλυτερο σημα...αλλα εχω σαν οδηγο την συμβιωση μου με s3,s4,note 3, που δεν ειχα αντιστοιχα θεματα...

Στο νοτε 3 υπηρχε ενα θεμα με την ποιοτητα του ηχου στις κληςεις που ειχε λυθει με ενα update...

Θεωρω οτι το προβλημα εντοπιζεται στο modem...και θελω να πιστευω οχι στο hardware....

Θυμιζω και ενα προβλημα που ειχαμε οι περισσοτεροι κατοχοι note 3.. με τους κωδικους wifi....που επισης λυθηκε με update...

Επισης τελευταια αφηνω και την αισθηση του home button που καποιες στιγμες παω να το πιεσω και ακουγεται ενα μικρο "τσικ τσικ" ( το ειχα αλλαξει σε s4,note 3)

Ευελπιστω η καθυστερημενη ελευση της lollipop να λυσει τα οποια θεματα ...αλλιως θα κανω την καθιερωμενη βολτα απο smartec σε λιγο καιρο....:lol:

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω τελειως απιθανο να λυθει το προβλημα της ληψης και ειδικα το θεμα με το ασταθες σημα με update. Πιο πολυ πιστευω οφειλεται στο χαμηλοτατο SAR παρα σε κατι αλλο...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

παραδοσιακα η sammy εχει σταθερα χαμηλο sar..δεν ειχα αντιμετωπισει αντιστοιχα θεματα με s3,s4,note 3...και σιγουρα διορθωνονται αρκετα απο τετοια ειδους θεματα με update,,,

 

παντως και στο XDA απ οτι ειδα εχουν αναφερθει θεματα με το σημα σε διαφορες εκδοσεις ...νομιζω οτι ειναι καλο σημαδι οτι ισως ειναι θεμα software αφου καθε εκδοση εχει διαφορετικο modem...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στο μονο που ελπιζω ειναι η ελευση της lollipop μηπως και αλλαξει κατι προς το καλυτερο....αλλιως μπορει η Sammy να βγαζει τα πιο ολοκληρωμενα τηλεφωνα αλλα τι να το κανεις αν σε κρεμαει το σημα....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολυ καιρο εχω αναφερει μαζι με 2,3 αλλους φιλους το προβλημα με τον παροδικο ηχο (σαν στατικος ηλεκτρισμος ) που ακουγεται στην διαρκεια την κλησεων..

επισης βλεπω και μια ασταθεια γενικα στο σημα πχ με data αλλαζει απο 3G σε Η .και

Η+ oταν ειμαι σταθερος σε σημειο...το ιδιο και απο G σε 3G και Η ...

Κινουμε σε σταθερες περιοχες που σιγουρα δεν εχω το καλυτερο σημα...αλλα εχω σαν οδηγο την συμβιωση μου με s3,s4,note 3, που δεν ειχα αντιστοιχα θεματα...

Στο νοτε 3 υπηρχε ενα θεμα με την ποιοτητα του ηχου στις κληςεις που ειχε λυθει με ενα update...

Θεωρω οτι το προβλημα εντοπιζεται στο modem...και θελω να πιστευω οχι στο hardware....

Θυμιζω και ενα προβλημα που ειχαμε οι περισσοτεροι κατοχοι note 3.. με τους κωδικους wifi....που επισης λυθηκε με update...

Επισης τελευταια αφηνω και την αισθηση του home button που καποιες στιγμες παω να το πιεσω και ακουγεται ενα μικρο "τσικ τσικ" ( το ειχα αλλαξει σε s4,note 3)

Ευελπιστω η καθυστερημενη ελευση της lollipop να λυσει τα οποια θεματα ...αλλιως θα κανω την καθιερωμενη βολτα απο smartec σε λιγο καιρο....:lol:

 

εγω παντως δεν μπορεσα να περιμενω το πηγα smartec χτες , σημερα κανονικα επρεπε να το παραλαβω αφου μου ειπαν οτι κανει μια εργασιμη να φτιαχτει αλλα σε επικοινωνια μαζι τους μου ειπαν οτι ειναι ακομα στον ελεγχο.ελπιζω αυριο να το ξαναπαρω μεχρι τοτε αναμενω τα αποτελεσματα.:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το θέμα με τον "στατικό ήχο" και μου το κάνει με συγκεκριμένη ενέργεια.

Θεωρώ ότι είναι software bug.

To home επίσης κι εμένα από τη μία πλευρά κάνει αυτό το τσικ και θα πάει για αλλαγή μόλις βρω άλλη προσωρινή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ενδιαφέρομαι για την αγορά του Note 4.Από τις 2 εκδόσεις που κυκλοφορούν ποια να προτιμήσω ? Ν910C ή Ν910F ?

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το βρω κάπου πιο φθηνά εκτός ή και εντός Ελλάδας ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ενδιαφέρομαι για την αγορά του Note 4.Από τις 2 εκδόσεις που κυκλοφορούν ποια να προτιμήσω ? Ν910C ή Ν910F ?

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το βρω κάπου πιο φθηνά εκτός ή και εντός Ελλάδας ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401818

 

Skroutz & best price

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν μπορεσα να περιμενω το πηγα smartec χτες , σημερα κανονικα επρεπε να το παραλαβω αφου μου ειπαν οτι κανει μια εργασιμη να φτιαχτει αλλα σε επικοινωνια μαζι τους μου ειπαν οτι ειναι ακομα στον ελεγχο.ελπιζω αυριο να το ξαναπαρω μεχρι τοτε αναμενω τα αποτελεσματα.:cry::cry::cry::cry:

Φιλε μου αν μπορεις ενημερωσε...να ξερουμε ...την πορεια μας...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πόσοι χρησιμοποιείτε το fingerprint ως ξεκλείδωμα οθονης ?!!! Εγώ το είχα αλλά απηυδησα !!! Καμιά σχέση με του iphone 5s που είχα και ήταν πραγματικά ΆΨΟΓΟ !!!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πόσοι χρησιμοποιείτε το fingerprint ως ξεκλείδωμα οθονης ?!!! Εγώ το είχα αλλά απηυδησα !!! Καμιά σχέση με του iphone 5s που είχα και ήταν πραγματικά ΆΨΟΓΟ !!!

 

Δεν το βρίσκω εργονομικό και το κράτησα κανένα μήνα μόνο....

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πόσοι χρησιμοποιείτε το fingerprint ως ξεκλείδωμα οθονης ?!!! Εγώ το είχα αλλά απηυδησα !!! Καμιά σχέση με του iphone 5s που είχα και ήταν πραγματικά ΆΨΟΓΟ !!!

Εγώ το δουλεύω εδώ και ένα μήνα περίπου και δεν με έχει κουράσει ακόμα :D

Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν δώρο το κινητό και είναι απο cosmote πως μπορώ να βγάλω το βίντεο που εχει στο άνοιγμα της συσκευής?μαζι και τα προγράμματα της?
Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν δώρο το κινητό και είναι απο cosmote πως μπορώ να βγάλω το βίντεο που εχει στο άνοιγμα της συσκευής?μαζι και τα προγράμματα της?

 

Μόνο αν γίνεις ρουτ νομίζω αλλά χάνεις την εγγύηση ή αν περάσεις άλλη ρομ μέσω odin αλλά κάποιοι λένε γράφει ο KNOX κάποιοι όλοι δεν ξέρω να σε πω στα σίγουρα να με συμπληρώσει οποίος μπορεί λίγο στο δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο εδω οποια rom θελεις πχ unbranded Ελληνικη. http://www.sammobile.com/firmwares/ και με odin την περνας ...

υπαρχουν και πολλα video στο youtube...

Δεν εχεις κανενα προβλημα με εγγυηση..δεν γραφει ο knox εφοσον περνας επισημη rom....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν γίνεις ρουτ νομίζω αλλά χάνεις την εγγύηση ή αν περάσεις άλλη ρομ μέσω odin αλλά κάποιοι λένε γράφει ο KNOX κάποιοι όλοι δεν ξέρω να σε πω στα σίγουρα να με συμπληρώσει οποίος μπορεί λίγο στο δεύτερο

Ότι περνάς με odin δεν γράψει ο knox.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα είχα σβήσει το viber επειδή δεν δούλευε η κάμερα μου 8 στις 10 φορές.. Υπάρχει ακόμα αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα είχα σβήσει το viber επειδή δεν δούλευε η κάμερα μου 8 στις 10 φορές.. Υπάρχει ακόμα αυτό το θέμα?

 

Εγώ δεν το είχα περάσει από την αρχή λόγω αυτών των αναφορών... Τρεις βδομάδες που το λειτουργώ δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα. :-)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν μπορεις ενημερωσε...να ξερουμε ...την πορεια μας...

Μολις παρελαβα το κινητο απο την smartec!!Τελικα ολα δουλευουν αριστα μου ειπαν δεν εχει απολυτως τπτ το κινητο!!!:lol::lol::lol:

οποτε φιλε μου περιμενουμε το update. Θεμα hardware αποκλείστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απλα το ελεγξαν ? και ειπαν οτι ειναι ΟΚ...?

σου ειπαν οτι ειναι καποιο bug ?

Δεν το εντοπισες ξανα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απλα το ελεγξαν ? και ειπαν οτι ειναι ΟΚ...?

σου ειπαν οτι ειναι καποιο bug ?

Δεν το εντοπισες ξανα?

 

ακριβως μου ειπαν οτι εκαναν ελεγχο στα παντα κ ολα δουλευουν κανονικα για bug δεν μου ειπαν κατι. το προβλημα συνεχιζει ν υπαρχει αλλα λογικα με update πιστευω να το λυσουν αλλιως τι να πω...:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο εδω οποια rom θελεις πχ unbranded Ελληνικη. http://www.sammobile.com/firmwares/ και με odin την περνας ...

υπαρχουν και πολλα video στο youtube...

Δεν εχεις κανενα προβλημα με εγγυηση..δεν γραφει ο knox εφοσον περνας επισημη rom....

 

Οκ αφου δεν γραφει ο knox θα προχωρησω μεσω odin αλλα ποια rom μου προτεινετε?την XEF Γαλλικη;DBT Γερμανικη?η την EUR Ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...