Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

help!!!!!

 

ρε παιδιά μια βοήθεια

 

 

please!!!

 

η ποιότητα κάθε φωτογραφίας πως αλλάζει?

 

δε μπορώ να χρησιμοποιήσω μικρότερη ανάλυση για να μη βγαίνουν μικρότερα αρχεία?

 

στο πρόγραμμα camera δε βρήκα πουθενά ρυθμίσεις

 

ευχαριστώ!!

 

Όπως είσαι στην camera πατάς αυτό που είναι σαν γρανάζι. .. εκεί σου βγάζει κάποιες επιλογές , ξαναπατας εκεί που γράφει 16Μ και διαλεγεις την ανάλυση που θέλεις. .

 

[ATTACH]56917[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες επειδή εσείς διαβάζετε και xda και άλλα και είστε και γνώστες πολλών πραγμάτων, το screen saver του edge που μπορούμε να το βρούμε και αν μπορούμε να το βάλουμε και στο δικό μας note ξέρει κανείς? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Note μου το αγόρασα από Γερμανία και είχε μέσα κάποια εικονίδια που ευτυχώς με άφησε να τα βγάλω, ήταν της O2, παρόλο που το πήρα από Mediamarkt κατάστημα του Βερολίνου!!

Η Γερμανική Android Lollipop 5.0.1 που βγήκε προχτές είναι καθαρή (χωρίς τα έξτρα εικονίδια) ή να περιμένω κάποια Ελληνική EUR ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή εσείς διαβάζετε και xda και άλλα και είστε και γνώστες πολλών πραγμάτων, το screen saver του edge που μπορούμε να το βρούμε και αν μπορούμε να το βάλουμε και στο δικό μας note ξέρει κανείς? Ευχαριστώ.

Ψάξε στο play store στα wallpaper ή στο νετ

Παιδιά το Note μου το αγόρασα από Γερμανία και είχε μέσα κάποια εικονίδια που ευτυχώς με άφησε να τα βγάλω, ήταν της O2, παρόλο που το πήρα από Mediamarkt κατάστημα του Βερολίνου!!

Η Γερμανική Android Lollipop 5.0.1 που βγήκε προχτές είναι καθαρή (χωρίς τα έξτρα εικονίδια) ή να περιμένω κάποια Ελληνική EUR ?

Αυτό μπορεί να στο απαντήσει μόνο κάποιος που ήδη έχει βάλει την γερμανική L ..

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο play store στα wallpaper ή στο νετ

 

Αυτό μπορεί να στο απαντήσει μόνο κάποιος που ήδη έχει βάλει την γερμανική L ..

 

Περίμενε και την περνάω :)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Note μου το αγόρασα από Γερμανία και είχε μέσα κάποια εικονίδια που ευτυχώς με άφησε να τα βγάλω, ήταν της O2, παρόλο που το πήρα από Mediamarkt κατάστημα του Βερολίνου!!

Η Γερμανική Android Lollipop 5.0.1 που βγήκε προχτές είναι καθαρή (χωρίς τα έξτρα εικονίδια) ή να περιμένω κάποια Ελληνική EUR ?

 

Από Mediamarkt de το πήρα και ήταν unbranded. Πέρασα χθες την L Γερμανίας και είναι καθαρή. Μόνο Pizza.de και hotels εφαρμογή είχε. Οι οποίες πήραν πόδι. Εντυπώσεις μπορώ να πω αυριο και για την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας και από μένα έχω ένα πρόβλημα με το mesager από το Facebook χωρίς να το χρησιμοποιώ όλη την μέρα ενεργοποιηται και μου τρώει την μπαταρία ανοίγω το μεσημέρι τις ρυθμίσεις και βλέπω την μπαταρία 50% κατανάλωση από mesager

Και εγώ είχα το ίδιο θέμα και το απεγκατέστησα, ενώ στο S4 ήταν ΟΚ. Περιέργως όμως μπορώ και διαβάζω τα μηνύματα στο FACEBOOK χωρίς το messenger ενώ στο s4 όχι. Πως γίνεται αυτό;;

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ή αν υπάρχει κάποιος οδηγός, για το πως μετατρέπω χειρόγραφο σημείωμα σε έγγραφο κειμένου (word); Το έκανα μια φορά και δεν θυμάμαι πως!!

 

Επίσης πως μπορώ βγάζοντας φωτογραφία ένα κείμενο από ένα χαρτί με την λειτουργία που έχει το NOTE 4, να το κάνω και αυτό WORD και να γίνει επεξεργάσιμο; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτε. Μου το είχαν δείξει σε γνωστό μαγαζί.

 

Τέλος πάλι σε μαγαζί που το είχα δουλέψει, είχε μια ρύθμιση μάλλον ή δεν ξέρω τι ήταν, που όταν έγραφα χειρόγραφα μου βελτίωνε τον γραφικό μου χαρακτήρα. Αυτό πως γίνεται;;

 

Τα παραπάνω είναι οι κυριότερες αιτίες που πήρα το ΝΟΤΕ 4 και όχι το S5!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποψεις περι lollipop...

Η αναβαθμιση στο συνολο της ειναι πολυ καλη...

Τα πραγματα εγιναν πιο smooth....

προσφατες εφαρμογες,dialer,gallery,SMS...ανοιγουν σχεδον αμεσα..και το scrolling εντος ειναι ομαλο...

Σε εμενα επιτελους σταματησε ο ενοχλητικος ηχος στην διαρκεια των κλησεων...

Παραμενουν σε μικροτερο βαθμο καποια μικρα κολληματακια στην ματαβαση των αρχικων οθονων..

Χαθηκε στην φωτογραφικη το εικονιδιο του κλειστρου? Το οποιο εμφανιζεται μονο αν πατησουμε σε ενα σημειο....

Μπαταρια ισως ελαφρα μειωμενη....

Προτεινω σε ολους να προχωρησουν Αφοβα...

Αυτα βεβαια ισχυουν με TW......

Με nova..φυσικα ολα βουτυρο..

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποψεις περι lollipop...

Η αναβαθμιση στο συνολο της ειναι πολυ καλη...

Τα πραγματα εγιναν πιο smooth....

προσφατες εφαρμογες,dialer,gallery,SMS...ανοιγουν σχεδον αμεσα..και το scrolling εντος ειναι ομαλο...

Σε εμενα επιτελους σταματησε ο ενοχλητικος ηχος στην διαρκεια των κλησεων...

Παραμενουν σε μικροτερο βαθμο καποια μικρα κολληματακια στην ματαβαση των αρχικων οθονων..

Χαθηκε στην φωτογραφικη το εικονιδιο του κλειστρου? Το οποιο εμφανιζεται μονο αν πατησουμε σε ενα σημειο....

Μπαταρια ισως ελαφρα μειωμενη....

Προτεινω σε ολους να προχωρησουν Αφοβα...

Αυτα βεβαια ισχυουν με TW......

Με nova..φυσικα ολα βουτυρο..

 

Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου. Στην μπαταρία όμως με την ίδια χρήση όπως με kit kat βλέπω τώρα βελτίωση .θα δω και τις επόμενες μέρες πως θα τα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Τελειο το update αν και νομιζω οτι η μπαταρια ειναι ελαφρως χειροτερη. Ειδωμεν

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο θέμα και το απεγκατέστησα, ενώ στο S4 ήταν ΟΚ. Περιέργως όμως μπορώ και διαβάζω τα μηνύματα στο FACEBOOK χωρίς το messenger ενώ στο s4 όχι. Πως γίνεται αυτό;;

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ή αν υπάρχει κάποιος οδηγός, για το πως μετατρέπω χειρόγραφο σημείωμα σε έγγραφο κειμένου (word); Το έκανα μια φορά και δεν θυμάμαι πως!!

 

Επίσης πως μπορώ βγάζοντας φωτογραφία ένα κείμενο από ένα χαρτί με την λειτουργία που έχει το NOTE 4, να το κάνω και αυτό WORD και να γίνει επεξεργάσιμο; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτε. Μου το είχαν δείξει σε γνωστό μαγαζί.

 

Τέλος πάλι σε μαγαζί που το είχα δουλέψει, είχε μια ρύθμιση μάλλον ή δεν ξέρω τι ήταν, που όταν έγραφα χειρόγραφα μου βελτίωνε τον γραφικό μου χαρακτήρα. Αυτό πως γίνεται;;

 

Τα παραπάνω είναι οι κυριότερες αιτίες που πήρα το ΝΟΤΕ 4 και όχι το S5!

Καλά έκανες αλλά σε μένα είναι εφαρμογή συστήματος και δε μπορώ να την βγάλω δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με Odin την DBT με factory reset πριν και μετά, αλλά έχω randoms Quick Reboots .... τα οποία εμφανίζονται αφού εγκαταστήσω τις εφαρμογές μου (160 apps) μάλλον κάποιες εφαρμογές δεν είναι συμβατές .....

 

Μπορώ να ξαναπεράσω με ODIN την αρχική 4.4.4 ?

 

edit: το προσπάθησα και μου βγάζει "md5 error! Binary is invalid"

Edited by greda
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με Odin την DBT με factory reset πριν και μετά, αλλά έχω randoms Quick Reboots .... τα οποία εμφανίζονται αφού εγκαταστήσω τις εφαρμογές μου (160 apps) μάλλον κάποιες εφαρμογές δεν είναι συμβατές .....

 

Μπορώ να ξαναπεράσω με ODIN την αρχική 4.4.4 ?

 

edit: το προσπάθησα και μου βγάζει "md5 error! Binary is invalid"

 

Μην προσπαθείσετε να κάνετε downgrade σε kit kat με odin.Δεν γίνεται επιστροφή και υπάρχει ενδεχόμενο σοβαρών προβλημάτων (απώλεια imei κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Πέρασα με Odin την DBT. Οταν βγει το ελληνικό firmware μπορω να το κανω παλι οπως οταν το πηρα ελληνικό. .??
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Πέρασα με Odin την DBT. Οταν βγει το ελληνικό firmware μπορω να το κανω παλι οπως οταν το πηρα ελληνικό. .??

Φυσικά και μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Μην προσπαθείσετε να κάνετε downgrade σε kit kat με odin.Δεν γίνεται επιστροφή και υπάρχει ενδεχόμενο σοβαρών προβλημάτων (απώλεια imei κλπ).

 

Τελικά έγινε μια χαρά !! Ξανακατέβασα το αρχείο το πέρασα με odin και έκανε downgrade χωρίς κανένα πρόβλημα. !!

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε μια χαρά !! Ξανακατέβασα το αρχείο το πέρασα με odin και έκανε downgrade χωρίς κανένα πρόβλημα. !!
Αυτό έγινε γιατί η lolli που είχες βάλει με odin προφανώς δεν είχε περάσει τον bootloader της,γι αυτό είχες και προβλήματα.Aφού είσαι εντάξει τὠρα,ὀλα καλά. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και ενα βίντεο μπαμ μπαμ.http://youtu.be/MFRIme-ywBU

ωραιο...

Ποια η αισθηση σου αναμεσα στα δυο...πως ρολαρουν??

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και ενα βίντεο μπαμ μπαμ.http://youtu.be/MFRIme-ywBU

 

ωραιος! τωρα με την λολλιποπ οταν σε ερχεται notification απο fb ξερω εγω φαινεται; στο βγαζει τοσο σε μνμ στην μπαρα η στην lock screen η απλος παλι τα ιδια ειναι να περνει το εικονιδιο ενα αριθμο και να μπαινεις μονος να ανοιγεις να δεεις τι ειναι! ελπιζω να εγινα σαφης και να μην μπερδευψα κοσμο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να κλειδώσουμε κάποιες εφαρμογές και να ανοίγουν με το δακτυλικο αποτύπωμα ή με κάποιον κωδικό? πχ τις επαφές ή τις φωτογραφίες. .. νομίζω ότι το είχα δει παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι. .. (εκτος και αν το μπερδεύω με το i Phone που είχα παλια)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ με Odin τη Γερμανική και μου κάνει και εμένα random reboots. Δεν έκανα factory reset ούτε πριν, ούτε μετά το update. Λέω να κάνω τώρα. Την πέρασα όμως (μέσω Kies επίσημα) και στο 910Κ (το Κορεάτικο) και δεν έχει κανένα πρόβλημα (χωρίς factory resets και εδώ). Μια πρώτη παρατήρηση είναι ότι ρουφάει πιο γρήγορα τη μπαταρία.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ με Odin τη Γερμανική και μου κάνει και εμένα random reboots. Δεν έκανα factory reset ούτε πριν, ούτε μετά το update. Λέω να κάνω τώρα. Την πέρασα όμως (μέσω Kies επίσημα) και στο 910Κ (το Κορεάτικο) και δεν έχει κανένα πρόβλημα (χωρίς factory resets και εδώ). Μια πρώτη παρατήρηση είναι ότι ρουφάει πιο γρήγορα τη μπαταρία.

 

Κανε wipe data...ή καθαρη εγκατασταση και δεν θα χεις θεμα...

Μπαταρια ...κατι δεν εχει κατσει καλα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να κλειδώσουμε κάποιες εφαρμογές και να ανοίγουν με το δακτυλικο αποτύπωμα ή με κάποιον κωδικό? πχ τις επαφές ή τις φωτογραφίες. .. νομίζω ότι το είχα δει παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι. .. (εκτος και αν το μπερδεύω με το i Phone που είχα παλια)

Βεβαια!Με το fingerprint security απο το play store η αμα εισαι ρουτ εχει ενα module για το xposed!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...