Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα μάλλον καλημέρα ετοιμάζομαι να έρθω και εγώ στην οικογένεια του Note σε κάνα μήνα, είμαι κάτοχος s4 και είπα να κάνω ένα βήμα παραπέρα

Ακούω μερικούς που λένε ότι το κινητό από όταν πήρε lollipop κολλάει αφάνταστα. .. Πια η γνώμη σας σαν κάτοχοι; ;

 

Δεν είμαι πλέον κάτοχος αλλά την είχα τη συσκευή για 4 μήνες και με kitkat & με lollipop...

Δεν ισχύουν τα περί κολλήματων στο lollipop σε καμία περίπτωση, κερδίζει μάλιστα λίγο σε ταχύτητα ενώ μπαταρία στα ίδια.

Όσοι έχουν θέματα είτε κάτι πήγε στραβά στο πέρασμα της αναβάθμισης είτε κάποια εφαρμογή τους κάνει τη δουλειά. (Κυρίως το 1ο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακούω μερικούς που λένε ότι το κινητό από όταν πήρε lollipop κολλάει αφάνταστα. .. Ποια η γνώμη σας σαν κάτοχοι; ;

Απροβλημάτιστη στη δική μου συσκευή. Και η πρώτη γερμανική έκδοση και η Ολλανδική, ένα κλικ ταχύτερη από Kit Kat και από μπαταρία τα ίδια.

Σε σχέση με το S4 βέβαια ειδικά η απόδοση της μπαταρίας θα σε αφήσει σίγουρα ευχαριστημένο. Στο λέω γιατί κι εγώ από S4 έκαμα τη μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η BOC5 ....ατο Ισραηλ....

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/45812/N910FXXU1BOC5_N910FOJK1BOC2_ILO/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η BOC5 ....ατο Ισραηλ....

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/45812/N910FXXU1BOC5_N910FOJK1BOC2_ILO/

 

Τώρα εχει να κάνει το S6 εμάς με το σταγονόμετρο .....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Roll back σε kitkat μπορει να γινει?
Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω γερμανικη t-mobile rom και θελω να φλασαρω μια ευρωπαικη unlocked χωρις λογοτυπα εναρξης και εφαρμογες οπως εχει αυτη. Ποια προτεινεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω γερμανικη t-mobile rom και θελω να φλασαρω μια ευρωπαικη unlocked χωρις λογοτυπα εναρξης και εφαρμογες οπως εχει αυτη. Ποια προτεινεται?

 

Γερμανική unbranded (DBT). Για εφαρμογές δεν ξέρω μιας και έχω το N910C, αλλά σίγουρα δεν έχει λογότυπα έναρξης και παίρνει γρήγορα τα update OTA.

Link to comment
Share on other sites

Roll back σε kitkat μπορει να γινει?

 

Μπορεί αλλά θέλει προσοχή μήπως και γράψει ο knox .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά θέλει προσοχή μήπως και γράψει ο knox .

 

Από ότι φαίνεται θα έλεγα είναι περισσότερο θέμα τύχης και ατυχίας πάρα προσοχής! Αλλά παιδιά κάντε υπομονή δεν αξιζει να χάσεις εγγύηση από ότι κατάλαβα ! Ειτε για να περασεις αναβάθμιση ειτε για ρουτ που θέλω εγω είναι πολλά τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα κατοχος note 4 Γερμανικο με 5.0.1

Προηλθα από Note 3 Γαλλικο με 5.0

Πειτε μου, απο μπαταρια πως τα παει; Σε σχεση με το Note 3 που ειχα;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση. Στην κλειδωμένη οθόνη, δεν μπορώ να βάλω καρτέλες; Στην 4.4 που είμαι το είχε και η LG και η Sony. Πολύ πρακτικό να πηγαίνω στον κατάλογο μου ή στον player χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώνω τη συσκευή
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση. Στην κλειδωμένη οθόνη, δεν μπορώ να βάλω καρτέλες; Στην 4.4 που είμαι το είχε και η LG και η Sony. Πολύ πρακτικό να πηγαίνω στον κατάλογο μου ή στον player χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώνω τη συσκευή

Μόνο φωτογραφική φίλε μου προς το παρόν.. Τίποτα άλλο.. Εκτός αν ρουταρεις..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο φωτογραφική φίλε μου προς το παρόν.. Τίποτα άλλο.. Εκτός αν ρουταρεις..

 

Πφφφ.. Ευχαριστώ πολύ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ από προχθές έγινα και εγώ κάτοχος αυτού του υπέροχου κινητού εκτός βεβαίως του knox ,ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσουν τα τζιμάνια εκεί στο xda να κάνουν κάτι
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση. Στην κλειδωμένη οθόνη, δεν μπορώ να βάλω καρτέλες; Στην 4.4 που είμαι το είχε και η LG και η Sony. Πολύ πρακτικό να πηγαίνω στον κατάλογο μου ή στον player χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώνω τη συσκευή

Δες αυτή την εφαρμογή αν σε βολέψει. ..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jiubang.goscreenlock

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτή την εφαρμογή αν σε βολέψει. ..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jiubang.goscreenlock

Ευχαριστώ φίλε μου. Την γνωρίζω την εφαρμογή και τη χρησιμοποιούσα σε παλιότερη συσκευή αλλά πίστευα ότι θα είχε μεριμνήσει η Samsung για ένα τόσο χρήσιμο feature από τη στιγμή που έχει και τόσα gimmicks το Note.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει μια ρύθμιση στην οθόνη κλειδώματος για κάποιες εφαρμογές. .θα βοηθούσε πάρα πολύ! !!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαπιστώνω μέρα με τη μέρα ότι το κινητό αδικειται από αυτό το τραγικό λογισμικό. 6 εφαρμογές που τρέχουν προφανώς στο background και η Ram από τα 2.75gb τα 2.5 είναι πιασμενα. Τραγικό για μένα. Και προφανώς δεν πρόκειται να διορθωθεί ποτέ αυτό. Γι αυτό σε ορισμένα σημεία η Apple είναι πολύ μπροστά

Για του λόγου το αληθές δείτε την εικόνα

Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαπιστώνω μέρα με τη μέρα ότι το κινητό αδικειται από αυτό το τραγικό λογισμικό. 6 εφαρμογές που τρέχουν προφανώς στο background και η Ram από τα 2.75gb τα 2.5 είναι πιασμενα. Τραγικό για μένα. Και προφανώς δεν πρόκειται να διορθωθεί ποτέ αυτό. Γι αυτό σε ορισμένα σημεία η Apple είναι πολύ μπροστά

Για του λόγου το αληθές δείτε την εικόνα

Είναι γνωστό το θέμα αυτό...

Αλλά από την άλλη είναι τόσο απροβλημάτιστο στην χρήση του που αν δεν το δεις δεν το καταλαβαίνεις.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το θέμα αυτό...

Αλλά από την άλλη είναι τόσο απροβλημάτιστο στην χρήση του που αν δεν το δεις δεν το καταλαβαίνεις.

Συμφωνώ Νίκο αλλά είναι και ψυχολογικό το θέμα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Νίκο αλλά είναι και ψυχολογικό το θέμα

Έτσι δουλεύει το android και πιο συγκεκριμένα το lollipop οπότε τζάμπα το σκέφτεσαι. Δεν πρόκειται να έχεις θέμα μνήμης.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Για το ψυχολογικό της υπόθεσης κάτοχος του c και έχω lollipop από 26/3..στην αρχή στο antutu είχε βγάλει 53.000. Εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω περάσει το 45.000. Είναι δυνατόν;;;
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τη Ram ειναι περιπλοκο.

Γενικα παιζει ψηλα αλλα δε γεμιζει κιολας!

πχ εχω 2.2 με ολα κλειστα και με 16εφαρμογες να τρεχουν εχω 2.5...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...